Păreri Ring of the Nibelungs

(2004)

Inelul Nibelungilor

livia pavelco pe 15 Noiembrie 2008 19:10
cel mai tare film vazut in toata viata mea!!!!!!!!! m-a last fara cuvinte.... merita a fi vazut......chiar MERITAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!
ady05 pe 6 iunie 2010 20:30
Theodor2011 pe 7 aprilie 2013 02:50
Livia pavelco, asta este cel mai tare film care l-ai vazut in toata viata ta????:))) Zi sa te chis in freza. Inseamna ca n-ai vazut: Trilogia Lord Of The Rings, The Hobbit, seria Pirates Of The Caribbean, The Green Mile, Scarface, The Shawshank Redemption, 300, Se7en, Trilogia The Godfather, Hachiko a Dog' Story, The Pianist, Schindler's List, Black Hawk Down, Braveheart, Gladiator si pun etc (ca scriu pana maine) Sunt ATENTIE peste 10 000 de filme mai bun ca asta, si NU EXAGEREZ
tudora roxana pe 08 Mai 2008 22:30
prea tare......merita vazut..:X:X:X:
ady05 pe 6 iunie 2010 20:30
roxanna pe 08 Mai 2008 22:29
prea tare filmu....unul din cele mai bune filme kre le-am vazut.......deci::..prea prea prea tare.......merita vazut...:X:X:X:X....
ady05 pe 6 iunie 2010 20:31
Matei Ionut Iulian pe 19 Ianuarie 2007 16:09
Cel mai tare film din viata mea a fost cel mai tare si nu ma imotionat pana acum decat filmul asta si cred ca in copilarie inca unu nu mai stiu .TARE FILM SI INCA A TINUT PREA PUTIN PREA REPEDE A TRECUT FILMUL .
FRUMOS

ady05 pe 6 iunie 2010 20:31
Octaz pe 14 Februarie 2010 17:30
Imi identific coilaria cu acest film. Pot spune clar ca este unul din cele mai frumoase filme pe care le-am vizionat.
bendis969 pe 02 Mai 2009 23:57
Unul dintre filmele pe care le iubesc cu adevarat. L-as vedea de 1000 de ori fara sa ma plictisesc. Desi se indeparteaza de mitul Nibelungilor, este excelent, are de toate. Actorii principali sunt grozavi, dupa ce am vizionat pelicula am devenit nebuna dupa Benno Furmann, e ireal felul in care arata si joaca incredibil de bine, acopera orice registru iar Kristanna Loken nu e mai prejos! Va recomand sa-l urmariti! Si tineti minte numele astea doua, sunt doi actori care chiar merita toata aprecierea, din pacate putin cunoscuti la noi! E o confuzie ce vine din traducere, filmul e cunoscut si sub titlul englezesc Curse of the Ring aka Dark Kingdom: The Dragon aka Die Nibelungen (Germany) aka Die Nibelungen - Der Fluch des Drachen (Germany: DVD title). Nu e nimic horror, e un mit german care il are in centru pe eroul Siegfried, o poveste de vitejie si dragoste cu elemente fantastice.… citeşte
Zoicas Cristian pe 17 Februarie 2004 17:45
Unul dintre cele mai bune filme pe are le=am vazut in ultimii 25 de ani,si eu am 23:)M-a tinut sub teroare timp de 2 ore si pentru asta nu pot sa nu il apreciez astfel.Super!
Octaz pe 14 februarie 2010 17:29
Extraordinar !! Nu exista cuvinte frumoase sa descriu acest film . Pot spune clar k e unul daca nu cel mai bun film pe care l'am vazut!!!
Manusa pe 11 Iunie 2010 14:38
Este un film de vayut si de revayut. Un film foarte reusit si m-a impresionat, este genul de film care imi place
zpetryn pe 22 Noiembrie 2009 18:22
....
is niste momente bune dar in rest nimic . 3 ore? :| ca sa vad cum moare dupa ce o aflat unde ii singuru loc in care poate fi omorat? :|
ady05 pe 6 iunie 2010 20:33
Matrix pe 05 Mai 2004 10:59
Vedeti ca ati incurcat filmele mai baieti.
mu_zz_i pe 13 Aprilie 2006 18:42
Sau facut varza. Pe pagina principala scrie The Ring iar aici Inelul Belciugelor sau ma rog Nibelungilor. Cred ca este vorba despre cel fantastic si nu cel horror. Asa-i mai baieti?
mu_zz_i pe 17 februarie 2004 17:45
Descurcati-o baieti. Adica ce scrie la forum si ce arata aici.
TLD pe 05 Mai 2004 20:17
Chiar ca s-a facut o confuzie.. The ringul de care vb voi este cel in care joaca si Naomi Watts, asta pe topicul car ene aflam e the ring un film fantasy despre cate stiu eu.. Mai documentati-va inainte de a sari cu gura! ;)
bogdanuuu pe 29 Aprilie 2009 17:46
un film ff bun.Are de toate.Are un scenariu extraordinar.Mi-a placut cum a interpretat actorul principal.Nu mi-a placut ca a murit segfried in rest e bun.Merita vazut.
Mikala pe 25 Mai 2009 14:12
Ce mai ziceti aici voi astia care comentau la Twilight , ca Robert Pattinson joaca in acest film si e un film super ! Ce mai aveti de criticat ?
M67B pe 16 Februarie 2013 15:30
Filmul l-am vazut odata. Merge. Coloana sonora de la final am ascultat-o de 4-5 ori. :)

SANDA45 pe 07 Noiembrie 2012 16:04
Un film chiar bun,merita vizionat,recomand fanilor genului fantastic.
L_Doctor pe 05 Septembrie 2012 13:40
Avand in vedere distributia destul de anonima , filmul merita toate aprecierile ... Genul pe care il pot revedea oricand , cu placere !
DeathKidd pe 05 Martie 2011 18:41
Se putea si mai bine
Urat film. Momente bune si doar atat, parerea mea este ca se putea si mai bine !!!
chiba_florin pe 16 Ianuarie 2011 19:28
WoW WoW WoW
un film cu o tenta oarecum spre originala
merita vizionat

edinaa pe 15 Ianuarie 2011 08:25
O varianta interesanta a renumitei legende...
Merita vazuta.

lmao pe 18 Ianuarie 2007 23:01
sunteti varza
ady05 pe 06 Iunie 2010 20:33
cel mai bun filmcel mcel mai bun filmaiccel maicel mai bun film bun filmel mai bun film bun filmcel mai bun filmcel mai bun filmcel mcel mai bun filmacel mai bun filmcel mai bun filmi bun filmcel mai bun filmcel mai bun filmcel mai cel mai bun filmbun film
ioanaa_ioana pe 02 Iulie 2023 10:58
Siteul asta avea verticalitate, comentarii decente, acum s-au adunat toti maidanezii .
Serialul este infantil fara cine stie ce pretentii.

OviStof pe 25 Decembrie 2021 20:22
L-am revăzut recent. Deși, cu mulți ani în urmă, am citit legenda, mi se pare că au respectat foarte multe aspecte.
Pe lângă frumusețe, este de apreciat jocul Kristannei Loken. Cât despre "Siegfried", nu mi s-a părut "intrat în rol" perfect.

nick-azh pe 09 Februarie 2014 21:37
Ring of the Nibelungs
O poveste fantastica , plina de fantezie si intr-o atmosfera de toata frumusetea , in timpul legendelor si misterelor din Evul Mediu ... Iti atrage atentia totul , de la personajele fantastice prezente aici fantome , dragoni , precum si vraji , pana la scenariul extrem de bine constituit ce a stat la baza acestei povesti . iar de distributie nici nu mai are sens sa pomenim , doarece sunt o multime de nume mari , ce au realizat personaje de o naturalete si o profunzime aparte . NOTA 9/10.
Iulidesprefilme pe 11 Februarie 2013 21:12
Cred că este un film reuşit pentru că are un conflict puternic, dramatic, scene de forţă, dinamice, actorii au intrat în pielea eroilor...mi-a plăcut!
MikkaelWolfganger pe 04 Ianuarie 2013 00:46
Nici prea prea, nici foarte foarte...au cam denaturat legenda.
yasmine_kiss pe 27 Septembrie 2010 17:37
foarte frumos filmul...actorii f buni si acum nu ma refer doar la rolurile principale...ex; robert pattinson care a dat dovada de mare talent si este doar la inceputul drumului in cinematografie...nota 10!!!
Mihai2508 pe 05 August 2010 23:38
Prea tare filmul asta, unul dintre cele mai frumoase filme, iar melodia de la inceput si de la sfarsit e absolut minunata.
mjBIANCA pe 16 Iulie 2010 20:57
un film de 10*
un film de 10* kre m-a emotionat pana la lacrimi.Este plin de actiune dar si de dragoste si nu mai spun k povestea este ff originala . Chiar nu ai cum sa te plictisesti de acest film-eu personal l-as revedea de mii de ori si vi-l recomand si voua. VIZIONARE PLACUTA!
Crist11 pe 25 Iunie 2011 19:05
Frumos film, dar plin de tradatori si lipsit de actiune si aventura.
margott pe 19 Iunie 2011 02:02
Cu mult sub asteptarile pe care le-ai putea avea de la un astfel de film, si nu din cauza povestii care e chiar interesanta, ci din cauza distributiei si a momentelor plictisitoare. Eroului principal ii lipseste talentul, si nici macar carismatic nu e in compensatie, arata precum Tarzan, iar Kristannei Loken nu i-ar fi stricat un pic mai multa feminitate. In plus, actiunea e greoaie, efectele speciale slabute, iar regia schioapata rau pe alocuri. Mi-ar placea sa fie refacut, dar cu alta regie si cu o alta distributie.
alinad09 pe 19 Aprilie 2011 17:51
unul dintre singurele filme care chiar imi plac si pe care il recomand tuturor, si de care nu ma plictisesc niciodata. 10/10
Dar_kvampire pe 21 Februarie 2011 09:21
Bun filmu imi place foarte mult are de toate merita vazut din punctul meu de vedere 10
Zzbenghi pe 03 Februarie 2011 13:48
Capodopera
O alta capodopera care se pare ca nu are niciun premiu, desi isi merita pe deplin Oscarul! O poveste emotionanta, in care vitejia si mai ales dragostea adevarata sunt transpuse intr-un remarcabil scenariu;este si interesant, iar interpretarea lui Loken este excelenta, de nota 10!
domin0 pe 15 Ianuarie 2011 06:41
un film cutremurator de la cap la coada
nu credeam ca exista vreun astfel de film,mai ales unul de genul astuia..fantastic
sunt multe de invatat din el..mie mi-a batut inima la unison cu cea a actorilor,in special iubirea lor pierduta..
sfarsitul ca o lectie de viata..trista,dar prin asta se defineste viata..poate intr-o alta viata

legolas05 pe 09 Iunie 2010 23:14
cu siguranta este un film pe gustul oricui.....imi place foarte mult.....sper sa se mai faca filme de genu asta
rizea.alex70 pe 19 Mai 2010 11:13
Inelul Nibelungilor
Un film extraordinar...Am stat cu sufletul la gura din momentul in care Sigfreid sa intalnit cu regina Islandei si tot am sperat ca se vor reintalni si vor deveni rege si regina,dar spre surprinderea mea ei sau intalnit in alte ipostaze:ea il astepta sa vina,dar el atunci cand a venit nu a mai stiut de iubirea lor,deoarece bause o licoare...pacat de ei.Insa filmul este frumos ii dau nota 9.Pacat ca moare Sigfreid si regina Islandei....
ady05 pe 6 iunie 2010 20:33
g3orge13 pe 14 Iulie 2011 23:06
Are câteva momente extrem de bune(puţine, ce-i drept : dar care te fac să dai nota 10), însă sunt şi scene în care îţi vine să opreşti filmul (care predomină din păcate).
Dacă se muncea un pic mai mult ieşea un film de Oscar.
6.50 ...ca să nu fiu rău.

hohota pe 23 Aprilie 2011 12:59
foarte frumos
foarte bun filmul il recomand tuturor sa se uite...obligatoriu de vazut
alice999 pe 26 Aprilie 2009 10:13
...:))
alice999 pe 26 aprilie 2009 10:22
Ce fetita care iesea din televizor??????acest film este fantastic nu horror!!ala e scary movie nu inelul nibelungilor :))!ati incurcat filmele rau de tot :))!!si fetita e din scary moooovie!!!daca vreti sa il vedeti e marti pe PROTV
GiulianoDirt pe 06 Iunie 2021 15:42
În mod sigur, haterii de rahat nu au citit legenda. Aloooo, alde Fulgy și Mercedeza, uitați-vă la filme indiene! Baftă și multă muie, imbecililor!
BogdanJohn08 pe 22 Ianuarie 2019 12:11
Cumpar DVD original Blu ray
Buna ziua, cum pot achizitiona DVD Blu Ray original ? cu subtitrare romana? Va multumesc.
Cristilog pe 10 Februarie 2018 18:41
Pot spune despre acest film ca este unul daca nu cea mai mare PROSTIE PE CARE AM VAZUT-O DE LA MAIMUTA INCOACE . Din cauza faptului ca se termina neasteptat de trist, iti pierzi efectiv 3 ore din viata !!!!!!
DeadSea07 pe 20 Octombrie 2013 01:36
CONTINE SPOILER

O poveste plina de poezie despre vitejie, prietenie, iubire, tradare, cupiditate, dorinta de parvenire ... totul intr-o transpunere interesanta, imposibil de uitat.Dar pana la urma , o simpla poveste.Desigur ca pentru iubitorii de legende trasnpuse cinematografic este o incantare. In fond, orice ne poate face sa visam, in numele iubirii, poate fi un pas inainte spre mai bine. Povestea merge mereu mai departe, indiferent in mainile cui se va afla inelul.
Sunt cateva roluri facute bine spre foarte bine. Mi-a palcut Kristanna Loken, o Brunhhild deosebita, care trece de la marea indragostita spre regina rece, calculata si razbunatoare de mai tarziu.Ar mai fi apoi Samuel West, un rege Gunther convingator, prietenos si drept, dar care spre final nu poate rezista tentatiei puterii, concurentei si, mai ales aurului.Teribile tentatii,nu?
Mi-a placut mult… citeşte

silviu_ciobanu pe 28 Martie 2013 01:46
un film foarte bun!nu mi-a placut finalul!merita vazut!
cosmin_kedii pe 02 Martie 2013 08:51
perfect, executie impecabila, o coloana sonora demna de cele mai mari filme, o poveste convingătoare. Inelul Sacru este cu siguranta un film mare.
Miiku pe 10 Februarie 2013 21:57
Un film foarte bun. L`am vazut si cand eram mai mic. Inca imi place.
bebe123456 pe 09 Februarie 2013 00:46
Cum il vad drk???
Cum il vad zicetimi unu unde drk sa dau ca nu gasesc va rog:D
xerses pe 02 Februarie 2013 14:45
Este un film destul de bine facut, cu actori care si-au intrat foarte bine in pielea personajelor.