Păreri Real Steel

(2011)

Pumni de oțel

Smile_lil_one pe 13 Decembrie 2010 00:44
mda .,,,,nu stiu daca ati observat dar NU are nici un fel de poveste decat efecte speciale de te lasa cu gura masca si pe Hugh Jackman in postura de profesor/bataus.
Daca continuam sa aclamam intr-un mod atat de penibil genu asta de filme vom ajunge sa ne uitam toti la desene.
Si comentari gen "trebuie neaparat vazut" .... mi se par dea dreptul patetice .. vreti sa vedeti ceva uimitor duceti-va prin rahova seara .:))

alex2812 pe 24 martie 2011 00:43
ai dreptate
gheryss_gheryss pe 26 februarie 2014 22:27
Super bun filmul asta mi-ar placea o continuare e unul dintre cele mai bune filme din 2011 parerea eu ma uit la alt gen de filme istorice biografice dar asta ma socat nu am vazut in viata mea asa ceva in cinematografie
DianaMS pe 15 Decembrie 2009 14:52
Chiar eram curiaosa in ce va mai juca Hugh Jackman! Pun acest film pe lista de "trebuie vizionat"
biker24 pe 01 Iunie 2011 12:24
parerile sunt impartite. Eu cred ca o sa fie un film bun :)
AlexDaniel pe 28 aprilie 2012 12:28
Da este unul bun , parerea mea .. mie unul imi plac genul asta de filme
ViCkTh00r pe 07 Octombrie 2011 17:24
Mi-a placut!
Mi-a placut foarte mult. Are o poveste frumoasa, interesanta, un SF senzational, iar regizorul a stiut sa lege povestea foarte bine cu actiunea filmului. Lacrimi, box si roboti, o combinatie ciudata pentru unii, insa cei ce au vazut filmul vor ramane socati cat de bine se pot lega acestea 3.

Si-a meritat din plin banii! Hugh Jackman joaca extraordinar de bine, iar pustiul Dakota Goyo este super haios si plin de viata.. Asa tata, asa fiu!

Manusa pe 20 Octombrie 2011 18:15
Un film cu adevarat bun, magnific si de care nu ma asteptam sa fie atat de bun. Actorii au jucat excelent, muzica a fost foarte buna si care s-a potrivit cu actiunea filmului, iar de roboti nici nu mai zic......uluitori. Robotii, din cate am auzit au fost creazi in marime reala, nu facuti pe calculator, dar oricum au fost foarte reusiti. Mi-a placut si lupta finala in care cel slab se bate cu cel mai bun, si finalul este unul bun, si trebuie neaparat vazut acest film pentru ca merita.
adi_ramses pe 29 martie 2012 16:54
dai o nota
Manusa pe 29 martie 2012 17:04
pai i-am dat :) 9
FlorinMovieFreak pe 18 Octombrie 2011 09:43
Nice
Este un film care te tine bine in scaun .. si de multe ori .. te bucuri de ceea ce se intampla pe ecran odata cu personajele din el .. Ai emotie .. bucurie .. tristete .. drama .. regasire .. este mai mult decat un film de vara .. actiune pac pac .. e un film la care poti merge cu gasca .. familia .. chiar si persoana iubita ..

Cheers !

alin1234 pe 10 ianuarie 2012 00:11
Florine..respectele mele!
Ancuuuu pe 18 Octombrie 2011 14:43
FILMUL ESTE ABSOLUT GENIAL
l'am vazut ieri si m'a surprins foarte placut... cine spune ca nu are poveste doar efecte speciale se inseala amarnic... m'am trezit plangand, razand, cu rqasuflarea taiata.. este un film de nota 10 cu felicitari si absolut merita vazut !

liviusmith pe 10 Iunie 2010 10:37
oo da
da...e clar...e clar ca e grav..trebuie neaparat vazut!
legolas05 pe 31 Mai 2011 13:58
deci filmul a fost exceptional,nu ma asteptam sa fie asa frumos,cu siguranta merita vazut
Piratu pe 15 Octombrie 2011 11:03
Real Steel ne aduce un fost boxer profesionist neserios, un baietel simpatic plus un “robotel” pe nume Atom, toti pusi pe fapte mari intr-un viitor apropiat mai exact 2020 unde distractia omului de rand a avansat la modu serios iar tot greu il duc o gramada de gadgeturi, adevarati “caini” de lupta metalici.

Daca acesti roboti nu scartaiu mai deloc scenariul o face din toate incheieturile, Hugh Jackman nu e chiar in zilele lui cele mai bune, parca prea mult dialog ii da dureri de cap.

Un mic blockbuster de toamna cu o actiune cat de cat antrenanta si un umor parca usor fortat.

Ce am apreciat au fost luptele “corp la corp” si motivatia aferenta, scenele efectiv de incaierare chiar au aratat bine capabile sa transmita “emotie” …

Se pare ca robotu Atom mai vrea cateva lupte macar asa de-o centura…prin 2014. pana atunci spor la antrenamente… :) )

minadi pe 08 Ianuarie 2012 10:13
mi-a placut, nu e doar un film cu roboti care se bat..
super ! :)

Iulian_Paul pe 13 Mai 2011 22:20
Nu stiu ce a fost in mintea lui Hugh Jackman sa joace intr-un astfel de film. Nu are nimic original.
CosminHorrorMaster pe 11 octombrie 2011 21:04
pe bune.. l-ai vazut?
AkyMinowara pe 18 iulie 2012 02:57
prietene, nu cumva ai si tu o banda inregistata cu "inspira , expira" sa nu te sufoci, ca blonda aia...?????
Miaunel18 pe 08 Ianuarie 2012 00:27
The old robot....win hearts.
Un film de familie bun cu emotii,bucurii si umor.......si robotii care sunt foarte bine realizati. Cat despre Hugh Jackman face un rol bun imi aminteste de Australia iar copilul si robotul face toti banii.....un film cu emotii un film de familie un film de vazut.
marius93 pe 14 Februarie 2010 14:51
Interesant, insa mai avem de asteptat pana in 2011. Oricum, e Hugh Jackman deci cred ca va merita.
Screwler pe 08 Mai 2011 18:50
Abia astept filmu, sper sa fie ceva de el, in trailer m-a cucerit sa-l vad. Get readyyy for rumbleeee!
cezarika21 pe 19 Martie 2014 08:16
Rocky cu roboți?
Era o chestiune de timp ca desenele animate cu roboţi ce se luptă între ei (adresate copiilor ce se joacă cu roboţei) şi jocurile video cu roboţi (adresate copiilor cu vârste mai mari) să treacă în faza filmelor de cinema, iar locul personajelor desenate să fie luate de actori adevăraţi. Premisa filmului este una puerilă (adică filmul se adresează copiilor cu vârsta de maxim 12 ani), iar scenariul este pe măsura subiectului, cu momente clişeistice în care un copil îi dă lecţii propriului tată. În ciuda subiectului copilăros, filmul este bine realizat din punct de vedere tehnic, are ritm şi este palpitant, producând divertisment privitorilor care se încadrează în categoria de vârstă sus-menţionată.
Vorador pe 08 Ianuarie 2012 18:07
Rocky with Robots
Se aseamana foarte mult cu ''Over the Top'' si ''Rocky'', scenariul este unul tipic pentru astfel de film,previzibil si plin de scene slow-motion spre final pentru a incera sa emotioneze spectatorul.Bun daca nu ai ce vedea,mai ales pentru copii.
cosminlipsa pe 04 Octombrie 2011 01:36
Presimt un film de prost gust. Foarte multe filme cu roboti in 2011 dar....nimic interesant.
CosminHorrorMaster pe 15 octombrie 2011 18:13
ba, l-ai vazut?
pisicuta1 pe 15 Iulie 2012 18:37
pacat de actorul pricipal in rest nu cred ca merita o nota f mare!
diana7 pe 07 Ianuarie 2012 21:08
Real Steel
Real Steel un film care este diferit de toate filmele care au aparut in ultimul timp si este un film foarte bun
MaFi0tY pe 07 Ianuarie 2012 03:13
Foare bun filmul o poveste FOARTE INTERESANTA din punctul meu de vedere . :D
misterx2002 pe 06 Ianuarie 2012 22:46
film reusit dupa parerea mea....dar are si greseli de scenariu care se observa,oricum merita vazut.nota 8
MikeNight pe 06 Ianuarie 2012 20:36
BUN
Ia-ti copiii, nepotii, prichindeii de la bloc si mergeti la film ... o sa va placa !
Qube86 pe 04 Ianuarie 2012 02:34
Real Hit Movie ! ''Give it a go''...
''Real Steel'', a reusit sa ma surprinda in cel mai bun mod cu putinta...
Multe dintre filmele anului 2011 au promis insa n-au si confirmat...
''Real Steel'' insa a facut-o si a facut-o in stil mare zic eu...
Distributia a fost super, cu un Hugh Jackman intr-un rol inspirat si parca croit exact pe masura lui si cu un Dakota Goyo surprinzator de bun si promitator...
Coloana sonora mi s-a parut geniala...Emin3m si Timbaland, au reusit sa insufleteasca fiecare scena dinaintea luptelor creand o atmosfera incendiara...
Shawn Levy, chiar reuseste sa faca o treaba foarte buna aici si reuseste sa isi mai adauge un titlu reusit alaturi de duologia ''Night at The Museum'' si ''The Pink Panther''...
''Real Steel'', vine cu ceva lipsuri destul de vizibile insa reusesti sa treci destul de repede peste ele datorita modului in care este ambalat...
Ceea ce mi-a… citeşte

FearAssasin pe 6 ianuarie 2012 22:08
de acord
Qube86 pe 9 octombrie 2012 18:57
Ms frumos baieti...
Danutz94 pe 03 Ianuarie 2012 21:51
Breathtaking
Pur si simplu genial filmul,nu am mai vazut un film asa bun de mult timp!!
claudiu25 pe 03 Ianuarie 2012 20:46
10 10 10
un film jos palaria nu ma asteptam sincer :P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P
Dana04 pe 03 Ianuarie 2012 13:39
Un film SUPERB!!!!!
Nu stiu cum unii au putut sa dea nota 1 la acest film sunt nebuni!!!!

GeorgeGeo2011 pe 03 Ianuarie 2012 09:16
Real Steel
Eu pot sa spun ca a fost pe masura asteptarilor mele
Ovyboy18 pe 06 Ianuarie 2012 01:18
NOTA 10
RECOMAND DIN SUFLET. E PREA TARE. MI-AU DAT LACRIMILE PUTIN E FOARTE EMOTIONANT .
catasmile17 pe 05 Ianuarie 2012 22:45
Un film foarte bun, care merita o mica atentie :)
Recomand sa-l vedeti !!!!

kakapiciu pe 05 Ianuarie 2012 00:39
Excelent filmul. Merita toti banii si timpul petrecut pentru al viziona. Box cu roboti, cine s-ar fi gandit. Nota mea pentru Real Steel este 9.5!
Raku pe 04 Ianuarie 2012 15:36
Chiar nu ma asteptam la un film atat de bun , Hugh Jackman face un rol genial! Nota 9 merita cu siguranta vazut!
savvy pe 14 Aprilie 2011 09:59
...?
film de duzina cred k o sa fie....doar pt box office si bani...nu poate sa faca hugh jackman numai x-men si wolverine...
Bayard pe 31 Mai 2011 20:22
La inceput mi s-a parut o porcarie, doar pt cei obsedati de efecte speciale si K1, dar ultimul trailer mi-a schimbat parerea..... e mai curand ceva apropiat de Rocky, o sa ma duc sa-l vad
carmen_angelus_romila pe 25 Octombrie 2018 11:58
O bijuterie stiintifico-fantastica, se poate spune ca este acest film, plin de actiune si efecte speciale, care urmareste de-a lungul povestii, modul in care confruntarile interumane disputate in ring, sunt inlocuite cu inversunate batalii in lumea robotilor.
catalin_ionut_23 pe 08 Iulie 2015 18:06
Foarte bun filmul ,merita vazut ,este un film relaxant si placut de box intre roboti .Il recomand !
UscaPatrick pe 22 Aprilie 2015 15:03
Omul se află la graniţa dintre animal şi robot.
Super fain filmul!!!!! Este in top 5 filmele mele favorite de abia aștept continuarea
nicolae_adrian007 pe 07 Ianuarie 2015 21:10
Un film extrem de frumos. Il recomand tuturor. Povestea este fabuloasa, la fel si efectele (roboti). Trebuie neparat sa il vezi.
valericba pe 19 Iulie 2012 11:28
"Charlie, I think there's an old robot in there."
Un film care m-a surprins placut. Ce-i drept filmul are cateva ingrediente ce ii asigura reusita, actiune are, drama se gaseste, distributia nu a fost rea deloc, iar pustiul a fost o gura de aer proaspat, filmul te face sa treci prin mai multe emotii si sa iesi cu un zambet pe buze din sala de cinema. Nota 7 de la mine, de vazut.
danut_iulian pe 28 Februarie 2018 14:37
Un film foarte bun si un pic emotionant mia placut foarte mult.
Dragos.87 pe 07 Aprilie 2017 00:32
Nu ma asteptam ca acest film sa fie asa de frumos si interesant desi nu au creat cine stie ce poveste.Alegerea lui Hugh Jackman in acest film este una destul de interesanta pentru ca este amuzant in multe faze si se simte bine chimia dintre el si micutul iar aici se vede ca Spielberg si-a pus amprenta.Merita o vizionare!
marius_oprea pe 07 Decembrie 2016 02:15
Exceptional
Acest film este foarte interesant, mai ales ca actiunea cea mai importanta este la nivel de tata-fiu. Foarte frumos! Recomand cu placere!
chiba_florin pe 18 Martie 2014 23:15
wow
Pot sa spun ca m-a surprins placut desi ma asteptam dupa vizionarea trailerelor pe care le-am vazut; chiar si asa creatia si rezultatul final m-au etunziasmat chiar prea mult cum la putine filme ma etunziazmez !!!
MikkaelWolfganger pe 22 Februarie 2014 02:52
Fun film.
Ce-i simplut e de cele mai multe ori si cel mai dragut.Nu da pe dinafara de personaje multidimensionale, nu e nici vreun monument de originalitate, poate nici actingul nu e pe deplin satisfacator, e si plin de siropozitati, dar la sfarsit de zi, daca vrei sa vezi ceva distractiv cu familia sau cu prietenii,asta e tipul de film pe care poti sa il vezi linistit fara a te ingrijora prea tare ca nu va place.E fun, e copilaresc, e plin de actiune si chiar atinge.O felie delicioasa de entertainment in cel mai pur sens al expresiei.
Claudynho pe 31 Ianuarie 2014 14:33
Un film foarte bun...Hugh Jackman joaca un rol foarte tare...iar Dakota Goyo m-a lasat placut impresionat !!!
remus_escape pe 25 Noiembrie 2013 14:03
buna
Un film bun merita .. la inceput nu credeam ca sa ma tina captiv pana la final sincer .. e foarte buna
Infinity pe 29 Septembrie 2013 15:54
Real Steel (2011)
Un film frumos, cu o idee mai noua si cu de toate. Foarte bine realizat din punct de vedere tehnic. Merita vazut.
Andrei99Vlad pe 22 Mai 2013 14:42
Mie mi-a placut. De cate ori este la TV de atatea ori ma uit la el. Niciodata nu ma plictisit. Din partea mea 10
silviu_ciobanu pe 13 Martie 2013 15:58
deci e super filmul!nu inteleg cum ai putea sa zici ca e naspa filmul!super Hugh Jackman si filmul e excelent!nu il ratati!
iulian94 pe 09 Martie 2013 17:23
un film foarte frumos despre lupte cu robotii si nu numai.merita vizionat
Go1 2 3 4