Păreri Premium Rush

(2012)

Cursă fără frâne

FlorinMovieFreak pe 09 Noiembrie 2012 10:45
Chiar daca filmul n-a stralucit la scenariu .. iar pe alocuri devine previzibil .. a avut o idee fresh si chiar noua .. per total este un film bun .. glumitele si suspansul m-au tinut bine in scaun ..
lapidarium pe 01 Decembrie 2012 14:01
Adrenalina pe bicicleta
Urmarire cu biciclete chiar nu mai urmarisem pana acum.Parca eram intr-un Tour de France care se desfasura pe strazile mult prea aglomerate ale New-Yorkului.Rezultat, un film care nu propune cine stie ce scenariu inteligent dar compenseaza din plin prin adrenalina, filmare (un plus pentru regizor si cameraman), cateva bike-tricks-uri specifice si actori-M.Shannon (cu o moaca de luat pumni,dar bun in roluri negative) si J.Gordon-Hewitt (de data asta il laud pentru efort)
Si cum zicea cineva despre bikeri-trebuie sa ai o doza de nebunie si mult curaj pentru a face parte din tagma lor.Un film de weekend.

robbiex2 pe 03 Octombrie 2012 16:19
Premium Hash
Parca am obosit eu la finalul filmului dupa atatia km parcursi cu bicicleta. Joseph Gordon-Levitt ma surprinde intotdeauna, cum evolueaza de la film la film.ii sta bine in orice ipostaza.Filmul este placut, nu plictiseste...emana multa adrenalina, energie si...ceva curiozitate.Poate ca eram mai atent si cascam mai bine ochii la film daca eram pasionat de acest sport insa asa...l-am privit ca atare, fara sa tresar de pe scaun la diferite scene.
flamura pe 15 Octombrie 2012 00:35
Merita vazut.,mai ales de cei care au macar o bicicleta in casa!
Manusa pe 30 Noiembrie 2012 16:20
Actiune foarte buna, deasemenea actori foarte buni, deci un film foarte bun care mi-a placut. M-a amuzat variantele pe care le analiza Wilee in intersectiile aglomerate, cele care nu erau bune, ori era luat de o masina, doua sau chiar trei la rand :0, ori intra in altceva, dar pana la urma alegea calea buna.....Un film care mi-a placut si care merita vazut.
Davy.Jones pe 19 Septembrie 2012 12:21
ne omoara 3d-ul...
cred ca 3d-ul ar trebui sa fie o caracteristica a filmelor, nu obiectivul principal...in rest povestea pare interesanta...
Dacianus pe 1 octombrie 2012 23:54
Aha, si incalzirea globala.... Dar de ce ai simtit nevoia sa trantesti reflectia asta aici? Nu e un film 3D.
Th3G3o pe 26 Septembrie 2012 19:55
Un film exceptional!
Va recomand acest film :)
Mie unu' mi-a placut :D

Doctor_Who pe 18 Septembrie 2012 21:35
Nu pot sa ii dau o nota dar m-am lovit de trailerul la filmul asta... un fel de "curierul" dar pe bicicleta sincer nu cred ca o sa vad filmul asta nici daca ma plateste cineva.
mitso pe 12 Mai 2013 20:01
''Nu m-am ranit niciodata in viteza. Doar ezitarea te poate ucide.''
Si mie imi place sa gonesc pe bicicleta, iar filmul acesta e un deliciU! Actiune din plin, in curse fara frane pe biciclete, suspans, concentrare si adrenalinaa pura !
rares67 pe 29 Noiembrie 2012 23:42
bai chiar a fost bun spre surprinderea mea cat de cat, cand am vazut coverul am zis de pocnitoare de film o fi si asta dar e cat de cat fain adica nu te tine sa te uiti deplictiseala chiar chiar e bun filmul:)
cosmin742000 pe 02 Martie 2013 14:12
L-as contrazice pe StefanDo .Nu e nici pe departe un film pentru adolescenti . As zice ca e mai degraba un film de actiune , cu ritm sustinut , care e greu de inteles de catre cineva care nu a vazut in viata lui o cursa de ciclism.(ori naiba stie ce sporturi mai urmaresc adolescenti in ziua de azi daca mai urmaresc vreunul, ce e clar insa e ca ciclismul este un sport pentru elite , elite din care prea putini adolescenti de azi mai fac parte) Ca bonus filmul ilmul il are in rolul principal pe Joseph Gordon-Levitt , extrem de credibil in orice rol , as zice singurul mare actor al generatiei sale, asta in cazul in care in generatia sa ar mai fi vreunul care macar sa merite titlul de actor.
Cretzulynne pe 26 aprilie 2013 20:59
sa inteleg ca tu crezi ca adolescentii din ziua de azi nu stiu de Jocurile Olimpice, unde ciclismul sportiv francez este o proba obligatorie ?
MVP2012 pe 29 Decembrie 2011 20:00
Sunt foarte nerabdator
Sunt foarte nerabdator sa apara acest film! pacat ca de abia in septembrie ! Nu pot sa cred asa cevA!Q!
In USA a aparut din octombrie! Eu stiam ca in ianuarie!
ORicum, un lucru este cert! Cand va aparea, voi face event pe facebook pentru ca si comunitatile de biciclisti din care fac parte sa fie impreuna cu mine la acest film! Vom umple sala!!! Sau salile! Keep posted!! Intre timp, puteti urmari, sharui si comenta activitatea mea pe http://pedalez.ro/trasee

albastrudeprusia pe 24 octombrie 2012 15:25
eu am fost ieri sa il vad, si sala era goala, 2 oameni in afara de mine.. deci nu prea se vede nerabdarea ;)
emy_sinaia pe 22 Martie 2013 00:57
Curierul pe bicicleta
Un film interesant despre cum este sa fii curier pe bicicleta la NY sau daca vreti varianta Curierulpe doua roti cu aceeasi regula de baza de a nu deschide pachetul.
margott pe 01 Ianuarie 2013 22:09
Un entertainment movie, al carui punct forte il reprezinta in mare parte cascadoriile. Nu e capodopera anului 2012, dar nici de aruncat la cos nu e.
Ammelie pe 11 Decembrie 2012 11:27
Premium Rush (2012)
Filmul este destul de bine realizat, dar premisa este cam penibila. Adica... nu prea m-a convins ca biciclistii sunt bad-asses. :)) Un film decent. 5.5/10
anonymous.6229028630c4f pe 04 Decembrie 2012 21:49
Vegetarian pe 22 Octombrie 2012 17:35
Este un film potrivit si pt lista : Biciclete motociclete dezavantaje - solutii : accidentari in traficul din Manhatan ...
CANTALUP pe 30 octombrie 2012 18:23
De obicei astfel de filme sunt intelese si apreciate mai mult de catre cei care au trait ceva asemanator . Din pacate cei care nu se numara printre aceia care au patit asa ceva , sau nu cunosc macar pe cineva care a patit asa ceva , deobicei nu vor sa asculte de sfaturile nimanui , si ajung sa invate pe propria socoteala ! Se numeste taxa pe prostie . Cine nu primeste sfat , nu merita sa fie ajutat ! Intotdeauna a fost mai ieftin sa previ decat repari .
Sorin87 pe 08 Decembrie 2012 16:35
Premium Rush este un film reusit, este primul film cu biciclete pe care il vad si mi s-a parut foarte interesanta ideea de a livra colete cu bicicleta fara frane.Nota 10
forever_young_ pe 22 Iunie 2020 22:54
BUNICEL !
un film de actiune pe .....bicicleta ! mult mai ecologic decat explozii de masini :))))
PiticVerde pe 06 Mai 2020 00:35
Un alt film american de cacao. Un tip ce merge cu o bicicleta fara frane printr-un oras supra aglomerat? Inchipuiti-va ca mergeti prin Bucuresti in viteza calare pe o bicicleta fara frane si inmultiti cu 3Ce a fumat regizorul? Mai are rost sa spunem de calculele cu piste teoretice si accidentele de rigoare,pai il intrece si pe terminator... E clar tipul intrece si eroii din Avengers....Nu inteleg ce sunt notele acestea mari din film....Film de Hollywood mai curand de Bollywood?.
alin297 pe 07 Iunie 2019 16:25
Jenant, prezentarea unui adult cu probleme de adaptare în societate, curier la 30 de ani, fără speranțe de viitor, salvează lumea pt ca distribuie scrisori, ar fi instructiv sub deviza cum sa îți spargi fata în 10 feluri, nu are nici o poveste de fapt ce poveste poți sa ii dai, în concluzie am încercat sa ma uit la el pe pro TV dar nu am reușit recomandat pt iq sub 70
andystarx pe 05 Iunie 2019 23:09
A fost un film antrenant cu actiune aproape minut de minut si un Jospeh incantator,mi a placut,merita o vizionare!
Xander11 pe 01 Noiembrie 2016 22:10
Ce poate fii mai frumos decat sa fii platit sa mergi pe bicicleta? Sanatate curata.
omucuvaloare pe 20 August 2014 22:04
iulian94 pe 12 Iulie 2014 17:49
Premium Rush, un film bun, interesant cu un subiect fain despre curieri pe bicicleta.
De vazut, recomand pentru destindere.

Dar_kvampire pe 24 Aprilie 2014 14:30
"Daca eziti mori"
Foarte tare mai ceva ca, cursele de masini super..............
Miiku pe 06 Noiembrie 2013 20:43
Chiar mi-a placut filmul. A avut o idee originala. :)
vladimir84 pe 22 Iulie 2013 23:17
Cine a mers vreodata pe bicicleta, o sa dea o sansa acestui film si o sa vada ca e ceva de capul lui. Joseph Gordon-Levitt continua seria rolurilor bune si aduce filmul pe partea superioara a riglei gradate. Nota 7.
Dia_Cara pe 12 Iulie 2013 16:47
pt adrenalina pe bicla
asa cum saga Fast and Furious este pt iubitorii de masini asa avem si Premium Rush pt iubitorii de bicle care stiu ce inseamna a merge pedaland cu atentia sporita mai ceva ca la volan
Teodora_Tatoo pe 11 Iulie 2013 17:06
Super film!
Un film cu un ritm alert, nu are cine stie ce intriga, dar te tine pe marginea scaunului. Merita vizionat!
catasmile17 pe 21 Decembrie 2012 13:20
Un film foarte bun, te tine un pic 'in priza'. Merita vazut.
mishu88 pe 05 Iunie 2013 07:16
Speed...
Varianta ciclistă a lui ”Speed - Cursă infernală”, mult mai eco, mult mai amuzantă, mult mai... ”reală”. Fazele amuzante sunt cu duiumul, puse acolo unde trebuie, iar actorii își dau silința să fie un film bun! Chiar mă gândeam dacă ar face cineva un film despre meseria de curier pe bicicletă. Iată că cineva s-a gândit și la asta.
silviu_ciobanu pe 25 Aprilie 2013 15:44
un film foarte bun!care te tine pe toata durata atent!merita vazut!
alex_il_fenomeno pe 15 Februarie 2013 12:27
Era si timpul sa vedem un altfel de film, o productie destul de "intretaiata", insa tocmai de acolo venind tot suspansul, toate surprizele si acea asteptare continua pe care o resimti pe tot parcursul peliculei. Joseph Gordon-Levitt ne-a demonstrat din nou ca este profesionist, prezentandu-se sub forma unui personaj extrem de complex, amator de senzatii tari si greu de citit, care ar face orice pentru a-si duce la bun sfarsit sarcina, chiar si lucruri regretabile... Un ritm extraordinar, multa adrenalina, prin urmare il recomand cu incredere tuturor iubitorilor de film.
adrianpana pe 19 Ianuarie 2013 14:36
UN FILM FOARTE FRUMOS, MI-A PLACUT RECOMAND CU PLACERE
DiCaprio21 pe 13 Ianuarie 2013 02:10
e bun filmul , a fost interesant si captivant , cu o poveste interesannta ! merita vazut
johny_one pe 11 Ianuarie 2013 20:52
Un film de vazut .. nici nu stiu cand a trecut timpul uitandu-ma la el! Michael Shannon , "a fost criminal " si toata partea cu el mi sa parut cea mai tare.
deadlord pe 30 Decembrie 2012 13:22
Un film foarte bun ce merita vazut................
Flangea007 pe 22 Decembrie 2012 23:53
Scenariul mi s-a parut foarte original.Este un film foarte bun care merita vizionat.
Bayard pe 16 Decembrie 2012 15:53
Un film slabut, credeam ca o sa fie mai interesant, dar tonul e un pic cam prea relaxat. Nu cred ca e spoiler, dar toata actiunea are in spate mafia chinezeasca... un politist corupt, toti se poarta cu manusi. Nu am inteles asta. Pana la urma am primit ceea ce am crezut, un film despre curierii pe bicicleta, nu-mi dau seama daca a fost realist... mai ales cand treceau pe rosu printre masini.
eko pe 15 Decembrie 2012 05:05
o foarte mare dezamagire , chiar nu ma asteptam sa fie chiar asa de plictisitor . un scenariu fara sens cu niste politai mai prosti decat Garcea si o regie de zici ca ma uitam la Tanar si Nelinistit , mai aveam un pic si ma lua somnul , pacat. ii dau nota 5 datorita lui Joseph.
claudiu-daniel-lugoj pe 11 Decembrie 2012 18:18
Un film care ma impresionat placut.Un film plin de actiune urmariri pe biciclete,printr-un oras plin de masini.Si totul pentru un tichet.Eu zic ca merita vazut acest film.
cosmin_kedii pe 03 Decembrie 2012 17:59
Mi-a plăcut intriga și personajele din film au fost interesante și convingătoare.
merita vazut

crystyan18 pe 02 Decembrie 2012 20:16
Foarte tare filmul dar mai ales ideea destul de originala
Nu-l ratati :P

narcisson pe 02 Decembrie 2012 00:18
Premium Rush
Filmul nu exceleaza printr-un scenariu complex , in schimb la capitolele actiune, thrill, adrenalina se poate spune ca este un film mai mult decat bun. Cum spuneam, nu are un scenariu care sa te lase cu gura cascata, insa se preteaza perfect pe actiunea peliculei. Se remarca doua personaje: Joseph G.-L. si Michael Shannon, care este actorul perfect pentru roluri negative; sa nu ii uitam si pe ceilalti protagonisti, care contribuie de asemenea la suspansul filmului. Tin sa-l felicit pe David Koepp pentru ideea originala. Per total, nu este un film care sa iti ramana in minte mult timp, dar pentru o ora si jumatate cu siguranta ca te va tine nemiscat in fotoliu, asa ca eu ii dau nota 7-Bun.
DragonMaster pe 29 Noiembrie 2012 20:00
Este un film previzibil dar totusi ideea a fost una buna iar despre Joseph Gordon-Levitt pot spune ca de fiecare data ma uimeste prin rolurile pe care le alege si nu tin minte sa fi jucat intr-un film slab.Ofer nota 7 acestui film si il recomand persoanelor care iubesc sportul.
paro392 pe 22 Octombrie 2012 17:18
asa si asa
nu merita sa te duci la cinema..il vezi doar daca te plictisesti acasa intr o duminica ploioasa:))
Postmodern pe 14 Octombrie 2012 11:31
Premium Rush - adrenalina pe bicicleta | Postmodern
[...] unor cadre cam lungi si usor confuze, actiunea si intensitatea urmaririlor cu biciclete din Premium Rush iti creeaza senzatia ca nu se vor opri niciodata. Adrenalina este amplificata in primul rand [...] citeşte
Premium Rush – No brakes? No worries! | Raluk.ro - Filme, restaurante, cafenele, ceainarii, baruri din Bucuresti
[...] probabil sa-i dezamagesc pe cei care se asteptau la un scenariu peste medie. Baza scenariului lui Premium Rush o reprezinta adrenalina oferita de mersul pe bicicleta cu viteza, intr-un oras in care regulile nu [...] citeşte
Kuhaylan pe 02 Februarie 2014 19:11
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx