Păreri Pompeii

(2014)

Pompeii

ssa_l_issa pe 20 Februarie 2014 00:33
Filmul e frumos realizat avand in centru o morala pe care noi am uitat-o de multa vreme si anume puterea pe care ti-o da o functie inalta nu valoreaza nimic in fata mortii, in final suntem cu totii egali; noi alegem cum sa sfarsim: ca niste eroi curajosi sau ca niste lasi. Pe de alta parte apreciez ca nu a fost un film siropos cu scene prea lungi si exagerate de dragoste.
Paraiah pe 3 mai 2014 12:00
Asta vezi si in viata reala...morala asta a ta.
ssa_l_issa pe 9 mai 2014 12:37
eu mereu fac conexiune intre film si viata reala. Bineinteles daca asta se poate. Morala asta pe care eu am extras-o evident e o opinie personala care nu trebuie sa si-o insuseasca toata lumea
johnybz pe 26 Februarie 2014 17:29
Acceptabil
Frumos ! Vazut acum vreo 2 zile in cinematograf. Comparativ cu Hercule ..... e capodopera . Totusi am 3 intrebari :
Cum e posibil sa rupi o sabie infipta intr-un corp uman doar dandu-i un pod de palma ? Nu o poti rupe prea usor nici daca o prinzi in menghina.
Cum poti deschide un lacat cu o aschie in timp ce sareta aia goneste cu viteza pe un teren nasol ?
Cum naiba calul s-a speriat intr-o secventa mai la inceput de la un mic cutremur iar pe la urma mergeau fara niciun stres printre "meteoriti" de magma care cadeau din cer. Sa fim seriosi.

Per total insa a fost un film bun. Am ramas uimit sa vad cum s-a mentinut Adebisi . Cine a vazut Oz , stie ce spun :). Nota 6 de la mine. Un pic prea siropoasa povestea aia de dragoste , dar nu se putea pana la urma face un film doar cu eruptia unui vulcan. Si inca un minus ar fi ca in istorie scrie ca si orasul… citeşte

Denisse2000 pe 3 martie 2014 11:23
Cam asta vroiam sa postez si eu (ce ai scris tu), prin urmare nu ma mai obosesc si iti dau tie in + pt comentariu!
johnybz pe 2 iulie 2014 03:13
Eu as zice ca nota 6 este mai mult decat decenta pentru filmul asta. Nu poti considera publicul care chiar a savurat vizionarea o gasca de oameni abia iesiti din ou. E vorba de gusturi si de oameni. Mie de exemplu mi s-au parut tampenii filme de legenda precum Pulp Fiction sau Fight Club, dar mi-au placut foarte mult chestii usoare cum ar fi That awkward moment sau 13 sins, implicit am dat note mai mari in situatiile cu pricina. Pana la urma e vorba de senzatia cu care ramane fiecare dupa vizionare. A fost un exemplu, stiu ca e diferenta enorma de valoare, dar e exact cum spuneam, depinde cum il prinde pe fiecare! Si inca ceva, mai depinde si de modul in care asisti la un film. Daca vezi un cam amarat de pe torrente, normal ca nu are ce sa te atraga. Un cinematograf joaca un rol destul de important pentru ca pune in valoare ceea ce defineste un film in primul rand-imaginea! Oricum asta e un capitol inchis si ingropat. Ne asteapta Imax cu niste Transformers!
CatalinPHD pe 23 Februarie 2014 23:04
Coloana sonora, efectele speciale, prestatia actorilor...am rezistat 20 de minute...
alup pe 1 martie 2014 01:14
Sincer,am dormit la film sub orice critica:)
bizonul pe 15 iulie 2018 06:26
Printre atatea filme fara noima, binenteles ca acest film este o capodopera. Totusi sa recunoastem,este un film bun si cam asa s-au petrecut lucrurile pe atunci. Binenteles ca sunt si indivizi care li se par mai interesante cele indiene de pe National tv. sau ineptiile de genul "Detectivu lu' Peste". Celor care li s-a parut ca nu-i prea bun atunci desigur nu le-a placut nici "Gladiator"sau chiar "Cei trei sute". Asa ca ...este f. greu ptr. unii si trebuie sa-i privim cu indulgenta.
MikkaelWolfganger pe 26 Februarie 2014 01:18
Dat nigga!
Singurul motiv pentru care filmul asta merita mai mult de 4 e Atticus.Un personaj care mi s-a parut extrem de amuzant, cu o farama de accent ce mi-a adus aminte de Jamaica si cu niste ochi bulbucati ce m-a facut sa cred ca intre lupte rula cate un joint.Singurul personaj cu ceva epic in el.

Restul e tacere.Chiar ma intreb cand va si juca si Browning asta intr-un film care sa depaseasca 50 de procente pe rotten.E draguta duduia, cu buzele alea mari si fata semi-inocenta, dar actingul nu stiu daca e punctul ei forte,cel putin, nu in filmul asta.Cand partitura ta se rezuma doar la scancete si la priviri cat mai indragostite/speriate/nevinovate banuiesc ca ar trebui sa o duci in cap fara prea mari probleme.Nu prea se intampla asta...

Cel mai frustrant lucru la filmul asta e ca dai de personaje si scene ce par trase din alte filme larg consum.Gladiator, Titanic,Romeo… citeşte

Slightly pe 30 noiembrie 2014 22:38
Am ras la "dat nigga" ai dreptate. I-am dat o nota 5 . Si finalul este execrabil. Dintr-o data cazura de pe cal si nu mai avura timp sa fuga. Jenant!
rabel pe 22 Februarie 2014 23:22
mult mai bun decat m-am asteptat!merita vazut la cinema pentru efecte.
cezarika21 pe 29 Mai 2014 08:57
Efecte vizuale kitch, poveste de doi lei
Realizarea superproducţiei Pompeii a costat 80 de milioane de dolari. Cu aceşti bani se putea achiziţiona un scenariu interesant şi original, se puteau angaja actori valoroşi şi se puteau găsi o serie de locaţii de filmare mai acătării. Din păcate, realizatorii au băgat aproape toţi banii în efecte vizuale şi nu le-a mai ajuns pentru scenariu şi pentru actori.

Din păcate pentru ei, efectele vizuale 3D nu impresionează: dacă tehnic sunt bine realizate (mă refer la clădiri, la amfiteatru şi la erupţiile vulcanului), din punct de vedere artistic nu depăşesc nivelul unor imagini din jocurile video. Adică imaginile au culori saturate, iar grafica de joc video se observă cu ochiul liber, tot ansamblul vizual părând artificial.

Scenariul este lipsit de originalitate (fiind o combinaţie de secvenţe văzute în "Braveheart",… citeşte

HarlequinMonkey pe 22 Februarie 2014 19:55
Era de asteptat ca va fi un film slab. Asa o sa fie si 300: Rise of an Empire.
happysunnyday pe 22 Februarie 2014 14:40
Ceva gen: "Nu mai are ce sa-mi zboare. Mesa e-n portbagaj!"- Andreea Tonciu. Un du-te vin-o cu actori buni. Un plot destul de intrigant cu efecte varza. Se vedea clar cat de decupati erau actorii in fata unui green-screen, nu mai vorbesc de efectele AutoDesk Maya, care nefolosite de profesionisti creeaza filme ca acesta. E doar un alt: "Hey, hai sa vezi filmul nostru, e 3D. Nu conteaza celelalte aspecte."
makomomo pe 11 mai 2014 22:05
mai da toti va pricepeti la filme si trucaje, de ce pana mea nu faci tu filmu tau si trucaje cu maya,duda? hai scoate un film ca asta durule! unde ai vazut tu filmul asta de ai observat actorii decupati???cata idiotenie! filmul este realizat foarte bine, extrem de real si bine construit dtpdv! numai inteligenti aici, acum 30ani te uitai la filme alb-negru iar acum ai descoperit trucajele din filmele americane...
makomomo pe 11 mai 2014 22:29
si de fapt eu cred ca ai vazut varianta ieftina a acestui film care este cu actori slabi si da, cu efecte proaste...ai grija ce dw de pe net, mai multa atentie :)
XGamer pe 22 Februarie 2014 13:30
Super filmul,chiar merita vazut!Nu e plictisitor deloc,prestatia actorilor e ok,costumatia si efectele speciale bune,iar povestea e una dramatica si reala.
alyn.alyn pe 6 martie 2014 13:10
daca tu zici :))
VIBERS pe 11 mai 2019 00:00
Cei care spun ca este foarte bun filmul sunt cei care l-au vazut doar ca joaca Nelu Omat in el.Filmul este de-a dreptul o mizerie iar gladiatorii zici ca sunt la parada modei, a mai vazut cineva gladiatori cu carlionti in vreun film?Eu nu.
irinanistorescu pe 02 Martie 2014 20:34
TROIA
AM FOST LA TROIA SSCUZEE POMPAII POPEYE SCUZE POMPEY SAU POMPIERII SAU POMPEIII MI A PLACUT 3D CU LAVA .A AVUT SI OPARTE CAM CIUDATA ERA FOARTE MULTA LAVA CARE FRIGEA FOARTE TARE
bilamagica pe 2 martie 2014 20:35
awsomeeeee ma voi duce sa il vad :)))))
dan_ignat pe 22 Februarie 2014 17:41
Nota 6 pentru un film slabut,doar ca e 3D!Actorii slabuti, scenariul e ok...in rest nimic de comentat.
leu_eraser pe 08 Mai 2014 06:42
Vulcanul
A avut filmul asta la efecte speciale... In materie de dezastre naturale, mi-a adus aminte de filmul "2012". Totusi il depaseste cu mult. Povestea nu e cine stie ce. Se vede de la o posta ca unele faze sunt artificial create ca sa se ajunga undeva anume.

SPOILER: Un exemplu: atunci cand trece "caruta" cu cele 2 femei si intra cu o roata intr-o groapa exact pe langa gladiatori si unde mai pui, paralel cu viitorul nostru erou. O alta coincidenta remarcabila e ca se accidenteaza de moarte un cal si tocmai Celtul, ultimul din neamul lui!, priceput la cai, se ofera sa ii curme suferinta. Induiosator, nu alta. Spre final devine extrem de exagerat. Cadeau cladirile in jurul lor, se surpa pamantul, cadeau pietre peste tot, venea tsunami-ul si valuri de lava si ei s-au tot luptat pana in ultima clipa.

Cu toate ca nu am putut sa nu remarc toate fazele astea superficiale… citeşte

madalusu pe 10 Martie 2014 18:09
dezamagitor
Am ajuns la acest film din intamplare si am fost nevoit sa stau pana la sfarsit pentru ca insoteam pe cineva.
Prima jumatate a filmului am avut multe momente de motaiala, amestecata cu dezgustul pentru asa zisa poveste, de doi bani. Nu mai zic de jocul actorilor.
Partea a doua a filmului m-a tinut treaz pentru ca era mai zgomotoasa si cu mai multa miscare pe ecran.
Efecte 3D??? Hai las-o balta...

Phantom_sub pe 21 Februarie 2014 09:52
Bunicel
L-am văzut şi eu aseară. Prestaţia actorilor e slabă. Costumele mi-au plăcut, decorurile, bătăiile şi atunci când Pompei e făcut ţăndări de Vezuviu. Nota 6.
Pentru dizzy seven La 24 august 79, după secole în care s-a aflat în stare latentă, vulcanul Vezuviu erupe în sudul Italiei de astăzi, devastând prosperele orașe romane Pompeii și Herculaneum și ucigând mii de persoane. Orașele, acoperite de un strat gros de material vulcanic și noroi, nu au fost reconstruite niciodată și au fost uitate în cursul istoriei. În secolul XVIII, Pompeii și Herculaneum au fost redescoperite și excavate, aducând probe arheologice fără precedent despre viața de zi cu zi a civilizației antice.

danielescu pe 21 februarie 2014 15:44
Cum l-ai vazut aseara daca premiera este astazi 21 feb. ?
Phantom_sub pe 3 mai 2014 13:33
Nu e vrăjeală. Asta e părerea mea. Nu trebuie să fii de acord cu mine, eu doar am spus ce mi-a plăcut.
Paraiah pe 03 Mai 2014 11:53
Film de vazut acasa sau posibil la cinema cui place 3d-ul. Filmul nu exceleaza nici pe poveste de dragoste nici pe disaster movie. Efecte bune dar calculatorul se vede bine de tot. Tentativa lui Anderson sa regizeze un nou "Titanic" e notabila.
laurentzyiu pe 05 Mai 2014 00:19
Doamne ce a ajuns Hollywood....
Un adevarat monument de prostie! Pacat de banii cheltuiti, filmul a avut parte de un scenariu luat cred de la vreo gradinita...
Producatorii s-au gandit ca daca baga banii in efectele 3D, e suficient. E uite ca nu e....

bogdy16 pe 6 august 2014 03:32
am vazut si filme mai proaste supra-apreciate, acesta a fost ok, poveste subtire dar ok...decat porcarii de doi lei cu adolescenti si sex, mai bn asta.
gino503 pe 01 Martie 2014 21:22
Mai bine nu!
Yep, so apparently the Romans were all spoke english with british accent(apart of one who had Jamaican accent); and they all been defeated by a dwarf Celt gladiator which dies happy at the end kissing the Girl. The real actor in this movie is Pompeii-The Volcano( hence the name) which thanks to all sort of special effects erupts and kills everybody. Hurray!
black_shad0w pe 12 martie 2014 21:33
mai bine te impusti!
dizzy.seven pe 01 Martie 2014 19:29
capodopera
o dragoste imposibila intr-o drama istorica. cu siguranta e cel mai bun film al anului. ca sa nu mai zic de final. e la fel de frumos ca si titanic. parerea voastra nu conteaza, doar a mea conteaza! asa ca nu comentati!
makomomo pe 11 mai 2014 22:25
nu e chiar capodopera dar e bun...unii fraieri cred ca au vazut Apocalypse Pompeii care este o copiei falsa si ieftina o alta varianta...nu ai cum sa te intelegi cu niste dusi, lasa-i sa se creada ei inteligenti
VIBERS pe 11 mai 2019 00:02
Cred ca esti ironic "cu cel mai bun film al anului":))))), nu?
paradox_utopic pe 16 Iunie 2014 23:33
pompe si pompite
jon snow si-a lasat blana acasa si a trecut la fel de arrogant si serios,de data asta tras prin sala la rolul lui Milo-Spartacus-Maximus o salveaza pe "umanista" Cassia ,iubitoare de sclavi gelati si cu permute pe abdomen,cu probleme de mandibula (tot filmul tine gura deschisa),fac o juma de film cu batai in arena si pe langa si cea de-a doua jumatate cu efecte special si lansari de petarde (bune,parerea mea).
mtraianc pe 08 Iunie 2014 02:38
varza
pompei 10%,, restul K1 ,, clisee. clisee ,,din lipsa de inspiratie mai baga o bataie , si mai un gladiator , si mai baga niste pumni in gura , si uite asa mi-am pierdut timpul
mesersmith pe 25 Mai 2014 19:18
Poveste trasa de par, joc al actorilor mai mult decat subtire.
Cred ca s-a vrut ceva gen Gladiatorul. Nicio legatura.
Nota 6 cu multa indulgenta. Pentru mine, un film de nota 7, e un film foarte bun. Cu greu i-am dat 6.

Turi pe 15 Mai 2014 20:59
Pentru cateva efecte speciale chiar nu merita efortul!
cotzofica pe 05 Mai 2014 10:55
O semi-poveste de dragoste, transpusă peste luptele gladiatorilor romani şi peste marele eveniment ce l-a constituit eruperea vulcanului Vezuviu. Numai că în realitate vulcanul nu era atât de aproape de oraş, iar oraşul nu era atât de aproape de mare, dar ca filmul să fie mai spectaculos au modificat unele aspecte (vezi şi scena cu valul tsunami sau scenele cu "ploaia de foc").
Actorul pe care l-am remarcat eu în film, dar nu în sens pozitiv, a fost Kiefer Sutherland, a cărui prestaţie a fost neconvingătoare.
În rest, filmul e destul de slăbuţ, nu-ţi solicită neuronii în niciun fel, probabil vizionarea în format 3D îi ridică puţin valoarea.

nicoux pe 04 Mai 2014 10:53
Filmul este relaxant dar nu prea incitant , altceva este de remarcat pe masura ce tehnica evolueaza, in cinema imaginea este tot mai proasta, mai stearsa, fara contrast si culoare .......
nightmare28 pe 03 Mai 2014 23:05
Alta dezamagire....
Gata!De acum incolo o sa citesc doar descrierile la filme.fara sample ca nu se merita...din sample parea ceva interesant dar,cum ne-au obisnuit "marii" regizori de 4 ani incoa'..."Una mare bucata dezamagire!"....povestea in sine nu ar fi rea.actori buni care joaca prost(in filmul asta).Singurul lucru care m-ai salveaza filmul este Atticus si putinele scene de lupta ca in reast....Bine dracu ca inca se m-ai gasesc filme vechi si seriale pe net ca altfel....Daca ai fost sa il vezi la cinema,asta e' viata,daca nu,si vrei sa te duci,NU DA BANII DEGEABA!
nightmare28 pe 3 mai 2014 23:13
Un comment dupa IMDb:"User Reviews Horrible movie, full of clichés. 19 February 2014 | by mbabaev (Moscow) – See all my reviews This was a complete waste fo time. Here are the main reasons: 1. The performance by the main characters was very poor and artificial. 2. The director did a bad job, as did the editor. 3. The main story is weak and uninspired. There are clichés all over the place. Dialogue is poor and boring. The whole story is completely dubious and it is hard to take the movie seriously. 4. Historically speaking, the film sacrifices the real events that occurred for the sake of extra special effects. The fact that two cities were destroyed before anything got to Pompeii is ignored completely. The 'fire rain' on Pompeii also never happened, as did the tsunami. It simply made no sense to add everything but the kitchen sink into this movie. 'The Gladiator' was fictional, but it never claimed to be anything else. This film claims to be based on real events, when it clearly isn't in the most important aspects of what happened that day. In Pompeii, people died because they inhaled the smoke, not because fire rained down on them or tsunamis washed them away. The arena (stadium) was never destroyed by the earhquake and it still stands in Pompeii to this day. Dubious to the extreme. Overall very very poor."
nightmare28 pe 17 iulie 2014 23:29
bai juma' de creier! 1:nu te fute pe tine grija cum sau unde am vazut eu filmul 2:filmul asta nu merita vazut nici macar cand esti plictisit... 3:cretinii aia de pe imdb sunt oameni care stiu sa comenteze un film,stiu sa vada ce este bun si ce nu este la un film....daca tu crezi ca un film cu niste efecte speciale de 2 lei si niste actori slabi ca cei din film si nu mai zic de replicile lor,este un film care merita vazut pana la capat si revazut....eu zic sa te lasi de filme ca nu sunt de tine....
Infinity pe 09 Mai 2014 00:33
Pompeii (2014)
Atat scenariul, cat si dialogul, sunt intesate cu clisee. Nu reusesc si ei sa vina cu ceva nou. Actiunea, unele efecte si finalul ce au fost asa, mai bune. 5.
Julema pe 28 Februarie 2014 22:29
Film de duzina, cu un final interesant si un instrumental senzational! :)
black_shad0w pe 5 martie 2014 19:00
corect, coloana sonora este geniala, se potriveste perfect
alyn.alyn pe 06 Martie 2014 13:15
Mda Pompeii, "cu 2 de i" :)) sincer sa fiu mi s-a parut un film de mana a 2-a , chiar plictisitor pana la un momentdat cand a devenit amuzant datorita faptului k era evidenta fiecare urmatoare aparitie si miscare a personajelor ... am vazut comm-uri despre "efecte" sincer , personal efectele mi s-au parut de kko, adica gen macar norul ala de fum care vedea spre tine daca l-ar fi facut si ei sa dureze putin mai mult si sa dispara cumva in reluare nu asa dintr-o data dand senzatia de efect conceput de un copil de 5 anisori, acestea fiind spuse... sincer daca nu ma duceam cu "gasca" mai mult ca sigur adormeam la acest film
Ryanwilsong pe 03 Mai 2014 23:45
un film epic dar cam previzibil
Mi-a facut placere sa ma uit la acest film fiindca s-a incercat combinatia a mai multor filme de succes intr-unul singur:

*In primul rand tema uciderii parintilor de fata cu copilul -BraveHeart

*Tema gladiatorilor -multe scene+prietenia dintre cei doi le-am revazut si in Gladiator

*O iubire intre un proscris(sclav) si o domnisoara din inalta societate care s-a terminat cum s-a terminat - Titanic.

Toate acestea sunt inchegate de efecte speciale destul de bune si o coloana sonora epica.
Ca si o mica concluzie filmul nu m-a dezamagit,actorii au jucat destul de bine si il recomand tuturor amatorilor de genul acesta de filme.
De ce previzibil? pai fara sa stiu nimic tot filmul am avut in minte exact imaginea de final,la fel nu am dat gres cu cine va muri in acest film si mai sunt dar nu vreau sa stric cheful.

citeşte

sabiutza pe 27 Februarie 2014 00:11
Pot spune ca mi-a placut la nebunie dar in acelasi timp a avut momente trase de par. Aactorul Kit Harington desi este un papusel si cred ca m-am indragostit in seara asta, a avut prea multe momente de "mare erou" ce sare cu calul alb, devenit gri de la cenusa, prin flacari.
Merita sa il vedeti la cinema. Sunt anumite scene ce te pot captiva doar la 3D.

zudu pe 22 Februarie 2014 01:00
un film foarte bun care merita vazut. costumatia este foarte frumoasa si efectele speciale foarte reusite
cosmin742000 pe 01 Noiembrie 2017 12:40
O mizerie de film de actiune american , deci nimic nou.......................................
viobogdan pe 26 Mai 2014 14:26
Pompei sau Titanic sau Titanic Vals
Filmu in sine este OK si ca realizare scenariu efecte speciale scene de lupta dar producatorii puteau sa ii spuna oricum gen Pompei sau Titanic, Titanic Vals Veronica Hakuna Matata Liliana Gia ce le trecea prin cap cu exceptia glontului. Ca si film ce se doreste a fi o cronica a unor evenimente din anul 79 e.n. este fix 0 (zero) nici o treaba cu istoria si cu atat mai mult cu realitatea. Daca vedeti un documentar di martie 1977 despre cutremurul din Romania sigur va fi mai emotionant. Singurul lucrua real este citatul din Plinius cel Batran sau Tanar nu mai stiu acum. Restul sunt basme dar este drept frumos spuse. Am pus 2 stelute ca sa nu se simta jigniti actorii care si-au facut treaba. Pierdere de timp.
Bayard pe 17 Mai 2014 01:14
Uof, inca un film inspirat complet din Spartacus, la ce sa te poti astepta?? Practic Pompeii este un Titanic cu gladiatori, este exact aceeasi reteta, dar la un cu totul alt nivel. Scenariul este slab, dialogurile neinspirate, chiar penibile istoric, dar la ce sa te astepti de la Paul WS Anderson??? Distributia este excelenta, sunt actori foarte buni in filmul asta, dar daca nu as stii asta, as spune ca sunt toti debutanti. Sunt convins ca e numai vina regizorului, dar nu conteaza, filmul in sine este slab. Chiar si-asa, merita vazut pentru partea de dezastru, eruptia, tsunamiul, toate arata surprinzator de bine. Pacat ca trebuie sa suporti 1:20 inainte sa le vezi. Marea problema a filmului este ca nu-ti pasa de personaje, nu-ti pasa de cuplul asta, povestea lor de dragoste nu e credibila deloc, cred ca nu se cunosc de nici macar 24 de ore. Singurul personaj care mi-a placut a fost Mr.… citeşte
oby22 pe 05 Mai 2014 21:52
Filmul nu e rau, are o poveste decenta, dar vulcanul ala e pus degeaba in film, poate doar ca efect special. Nu vreau sa dau prea multe spoilere dar alora in film nici nu le pasa ca erupe vulcanul si in cateva minute sunt morti (minute care se prelungesc parca la infinit) dar le pasa mai mult de razbunari, batalii, salveaza printesa. Efecte meh, sunet meh.
silviu_ciobanu pe 08 Mai 2014 16:10
mi-a placut filmul foarte mult!merita vazut in opinia mea !
SAndrei2000 pe 11 Mai 2014 19:34
Film bun...cu impact emotional pe tot parcursul filmului si cu actori frumosi!
Evenimentul in sine te cutremura si te face sa te gadesti de ce au murit atatia oameni deodata;efectele sunt la locul lor si fac bine...
O mica greseala e ca tot a avut loc de fapt noaptea,deci nu a inceput ziua dar e un film si trebuie sa se intample si putin "deformat"!

Andrei843 pe 07 Mai 2014 21:19
Bunicel film. Pacat de finalul trist, dar poate asta a facut filmul putin mai bun. Buna remarca unui user, ca acest film este Gladiator+Titanic.
AndreBlack pe 04 Mai 2014 17:16
Foarte bun filmul . Mi-a placut foarte mult . Atat Paul W.S. Anderson cat si actorii principali au facut o treaba foarte buna . Efectele speciale sunt uimitoare iar finalul filmului este epic .
Sorin87 pe 04 Mai 2014 10:32
un film emotionant spre final dar cu multe momente de batalie foarte bune.mi-a placut
NmpN pe 03 Mai 2014 03:13
Un film foarte bun . Povestea a fost interesanta , jocul actoricesc de apreciat avand o distributie bine aleasa . Si efectele speciale au fost reusite . Din pacate la un moment dat am avut impresia ca revad filmul 2012 dar in alta epoca , prea s-a exagerat cu iesirile din flacari si ziduri daramate , insa per total filmul mi-a lasat o impresie pozitiva . Si coloana sonora a fost de apreciat , iar finalul bine ales . Recomand mai ales pentru iubitorii genului .
gossipgirl17 pe 03 Mai 2014 01:02
Mie mi-a placut si m-a tinut prinsa in actiune.Cred ca este o chestiune de gusturi,dar si de asteptarile fiecaruia.
radu3455 pe 02 Mai 2014 13:58
un film destul de interesant insa se putea mai bine decat atat,actorii au jucat bine merita vazut mai ales in 3d nota 7
xerses pe 18 Aprilie 2014 18:50
Mie mi-au placut si cum au jucat actorii si filmul in sine, ca realizare.
madlenee_iorga pe 11 Martie 2014 20:24
pompeii
un film bun .merita sa fie vazut...mult mai bun decat 300........s.a
dan_adrian_lutescu pe 09 Martie 2014 21:57
Nu ma asteptam, a fost un film chiar bun - pe scurt, merita vazut !
bilamagica pe 02 Martie 2014 20:32
eu nu l-am vazut asa ca nu imi pot forma o parere ...deci voi scrie altadata ;)
irinanistorescu pe 2 martie 2014 20:40
TE SFATUIESC SA MERGI SA L VEZI ESTE O POVESTE UN PUZZLE INCALCIT IN CARE TOTUL ESTE O CURSA CONTRACRONOMETRU INTRE OM SI NATURA ..NATURA DEZLANTUITA VS OMUL DEZLANTUIT SI EL ...ESTE UN THRILLER IN CARE LAVA FUGE SI ALUNECA IAR OMUL INCEARCA SA I FACA FACA FATA SAU SAI TINA PIEPT SAU NICI UNA NICI ALATA CAI FRIGE FOARTE TARE
chetta pe 01 Martie 2014 22:53
...
un film ok...Efectele speciale sunt super...prestatia actorilor este slabuta...
DarkRazor pe 03 Februarie 2014 01:04
Apocalipsa orasului roman dupa Paul W.S. Anderson?
CosminHorrorMaster pe 22 Ianuarie 2014 16:51
Vreau sa vad filmul doar din cauza lui Kit Harington...in rest, nu ma astept la ceva din partea regiei...
cosminstoica pe 4 februarie 2014 10:48
se zice datorita lui...........
Cdu92 pe 4 februarie 2014 22:18
Eu vreau sa-l vad fiindca anul trecut am fost sa vad ruinele orasului Pompei :)