Păreri Playing for Keeps

(2012)

Mereu în offside

AndreBlack pe 02 Martie 2013 09:11
Filmul a fost destul de bun pentru mine , mi-a placut foarte mult mai ales interpretarea lui Gerard Butler . Pot spune ca este mai mult un film de familie cu cateva momente de drama . Cu siguranta l-as mai revedea inca o data . Eu personal il recomand .
tonymaestrul pe 17 Decembrie 2012 20:22
Un film extrem de emotionant si totodata educativ. Are si cateva scene comice care te fac sa iubesti acest film. Merita vazut.
movie_fan77 pe 1 februarie 2014 14:45
un gunoi de film american stereotipic
sarge pe 02 Martie 2013 22:06
Frumusica poveste si chiar cu o lectie de viata spre final P.S. Geniala melodia de la sfarsit...se potriveste exact ca mesaj filmului
andreea13 pe 28 iulie 2013 15:08
Stie cineva ce formatie canta la sfarsitul filmului ?
sarge pe 28 iulie 2013 15:29
Butch Walker And The Black Widows - Synthesizers
GALD pe 21 Februarie 2013 16:55
Intotdeauna te intorci la lucrurile bune!
Da ... sunt de acord ca la capitolul comedie este mai slabut (scenele cu femeile cu nuri doar), dar nici drama familiei nu trebuie sa o accentuam mai mult decat este.
Am inteles un sigur lucru - amintirile placute te vor face sa le continui, iar cele de care nu esti mandru le vei lasa deoparte. Din fericire e bine sa mai existe si cei care desi au amintiri neplacute sa te accepte matur si schimbat.
Totul era mai light daca nu era si o inima de copil care desi nu a participat la vechile amintiri, cele recente pot fi fracturare iremediabil.
Intr-o nota joviala si tensionata totusi filmul transmite foarte bine si prin pleiada de top a actorilor care-si fac bine treaba. Diferenta de notare dintre imdb si cinemagia o da insusi sportul in discutie - fotbalul. Doar cine nu a jucat fotbal cu tatal, sau nu a trait momente tensionate in familie nu accepta pozitiv filmul.
Merita vazut!

Manusa pe 27 Februarie 2013 16:24
Un film foarte bun in ciuda notei pe care o are si a comentariilor contra, mie mi-a placut foarte mult filmul. Are o atmosfera placuta si care te binedispune. Un film care merita vazut.
makomomo pe 03 Martie 2013 00:16
excelent film, foarte buna interpretarea tuturor
Un film foarte bun, de la care inveti,ramai cu ceva care te poate ajuta in viata...nu este o comedie dar are si momente haioase, este un film de familie si mi se pare ca este subestimat, mai ales pe imdb unde un film bun spre foarte bun primeste de obicei 7...interpretare a lui Gerard excelenta si foarte surprinzatoare aparitia Catherinei Zeta-Johnes care este extrem de sexy, nu stiu, parca putin schimbata(operatii estetice, ceva) hmm...in rest, un film f.bun dupa parerea mea, trebuie vazut
EUGEN.VIDEO pe 27 Februarie 2013 22:36
Bun.
O comedie romantica care iese din tipar. Un film care are o linie dreapta , relaxanta si accente comice. Bun. Nota mea 7.
chetta pe 23 Decembrie 2012 17:45
pai
o comedie care te bine dispune...merita vazut ,vi l recomand..!
Sorin87 pe 09 Aprilie 2013 17:46
Playing for Keeps
Imi place filmul are faze comice dar si faze dramatice mai putine, mi-a placut cum ilustreaza acest film legamantul familiei.nota 10
flamura pe 11 Decembrie 2012 00:55
atmosfera placuta pe de-a intregul...cu faze bune comicesi nu numai...de vazut impreuna cu adolescentii!
Turi pe 12 Aprilie 2013 20:28
Actori foarte buni intr-un film de mana a doua, sau mai clar o prajitura estetica cu gust sarat.
pisicuta1 pe 26 Noiembrie 2013 21:11
un film bunicel usurel merita vazut asa pentru relaxare!
deci merita vizionat

mirco2000 pe 29 Iulie 2013 20:10
Ma asteptam la mai mult.
Un film de seara care se vrea comic si chiar reuseste ceea ce isi propune,nu intr-un mod exceptional totusi,avand in vedere faptul ca actori de renume ai cinematografiei hollywoodiene precum Gerard Butler,Uma Thurman sau Catherine Zeta-Jones au avut si prestatii mai bune.Dezamagit de ei nu sunt,pentru ca in acest "preparat" a lui Gabriele Muccino ei nu au fost decat simple "ingrediente" ,insa de la un regizor care se poate mandrii cu capodopere cinematografice precum "The Pursuit of Happyness" sau "Seven Pounds" parca te astepti la ceva mai mult,talent insa pe care nu si l-a etalat tot atat de pronuntat si in acest "Playing for Keeps".Ramane insa doar un film comic american ca multe altele in gen la care se potrivesc cel mai bine niste " tovarasi" de vizionare si o punga de floricele.
flopozippo pe 23 Martie 2013 16:49
Nu este un film prost si nu este o comedie dar nici nu merita o nota asa mica. Un fost mare fotbalist incearca sa se adune, sa-si faca un rost si sa puna mai mult pret pe lucrurile care conteaza cu adevarat in viata. Subiectul nu e nou, dar cand actorul principal e Gerard Butler, nu ratezi vizionarea.
cosmin_kedii pe 23 Decembrie 2012 10:28
mi a placut acest film de la început până la sfârșit. Gerard Butler este perfect în acest rol, iar restul de actori au fost mari și la fel de amuzanti.
skliviu pe 30 Decembrie 2013 14:01
Un film care merita vazut , sunt cateva faze de ras :)
claudiu-daniel-lugoj pe 11 Iunie 2013 20:19
Foarte buna aceasta drama romantica,care este si sensibila pe deasupra.Cu siguranta acest film nu este o comedie romantica cum se scrie,ci mai degraba o drama romantica foarte reusita.Povestea filmului este usoara de inteles,sensibila,dramatica dar si romantica.Un film care trebuie vazut neaparat.Din acest film poti trage niste invataminte foarte bune de viata.Recomand cu incredere acest film.
skumpika89 pe 25 Mai 2013 12:11
Pur si simplu mi-a facut ziua mai frumoasa filmul acesta ..merita vazut !Stie cineva cum se numeste melodia de la final ?
skumpika89 pe 8 august 2013 05:13
Ms .
silviu_ciobanu pe 20 Aprilie 2013 17:28
mi-a placut super mult filmul!nu il ratati!e super emotionant si are si ceva faze comice!
mebubu2007 pe 31 Martie 2013 20:44
chiar a fost un film simpatic si dragut pt o duminica amiaza. l-am vazut cu sotul meu si nu ne-am plictisit deloc.
Allexander pe 15 Martie 2013 20:24
Filmul e dragutz, merita cele aproape 2 ore. Nu exceleaza dar aduce putin zambet si o stare de bine
xerses pe 28 Februarie 2013 12:04
Nu este o comedie, ci mai mult un film pentru cei care cred ca uneori nu mai au nici o sansa in relatiile cu partenerii de viata...Romantic...
anycka91 pe 26 Decembrie 2012 23:48
am fost sa vad filmul aseara si sincer am fost dezamagita,ma asteptam sa rad sau cel putin sa fiu curioasa in legatura cu finalul dar aceste lucruri nu s-au intamplat. mi s-a parut ca gerard nu s-a potrivit in rolul asta iar accentul lui a fost fortat prea mult si mi-a parut rau sa il vad asa pentru ca el este unul dintre actorii mei preferati. singurul lucru care mi-a placut a fost incurcatura amoroasa cu mamicile, dar in majoritatea timpului m-am jucat pe telefon si as fi iesit din sala daca nu as fi fost singura...
makomomo pe 3 martie 2013 00:21
lasa-te de comentat, pitzi :) subiectul filmului a fost prea complicat pt tine si ai inteles doar aventurile amoroase? nu ma mira...
mtraianc pe 30 iunie 2015 03:16
si la muzeu te joci cu telefonul ? a da ,, si in tramvai :) :Tramvaiul, fiind un vehicul feroviar, poate fi compus din unul sau mai multe corpuri, respectiv vagoane
user-5c3bc058f3f8f pe 16 Decembrie 2022 21:42
Este o super comedie ușoară, la care ai un zambet pe față de la început până la sfârșit! Gerald Butler este un dulce în acest film alături de multe alte vedete!
eduard_stratan pe 03 August 2015 19:57
La cat este de stupid, filmul ar fi trebuit incadrat la family !
mtraianc pe 30 Iunie 2015 03:06
un film placut ..............................................................................
Playing for Keeps – Cu dragostea in prelungiri
[Titlu in limba romana: Mereu in offside]
CoolRank: 6/10

Regie: Gabriele Muccino
An: 2012

Actori: Gerard Butler, Jessica Biel, Dennis Quaid
Genul: comedie romantica

Offside, sau pozitia afara din joc, conform DEX-ului (si tatalui meu), este un termen din fotbal, care desemneaza o pozitie neregulamentara de joc in terenul advers. Acum ca m-am lamurit si nu prea cu definitia din traducerea titlului, filmul lui Muccino aduce un Gerard Butler aratos, un pusti foarte simpatic, vecine desprinse din Neveste Disperate si o poveste ... citeşte

mihaelatb pe 24 Aprilie 2013 22:17
se spunea ca The Bounty Hunter a fost un film prost, eroare, filmul acesta este cu adevarat un film prost. Un subiect perimat, fosta glorie care se intoarce in oraselul de unde a inceput sa se afirme. Gerard Butler obosit, nu mai are nimic din rolurile care-l facusera celebru. Iar Jessica Biel, nu mai reuseste sa se ridice la inaltimea rolului din Easy Virtue. Prezenta celor doua vedete : Uma Thurman si Catherine Zeta-Jones, a fost pur si simplu o chestie de generic.
White.Lily pe 08 Aprilie 2013 19:50
Se putea mai mult
Recunosc ca aveam ceva mai multe asteptari de la acest film.
Pentru un film cu vedete numai una si una pe fiecare metru patrat, din punctul meu de vedere a cam lasat de dorit.
NU ma intelegeti gresit, filmul nu este rau, un film lejer de duminica seara, insa cam atat.
Un film prea simplu si caruia ii cam lipseste sarea si piperul,

emy_sinaia pe 05 Aprilie 2013 00:20
Nimic special...
De la inceput vreau sa spun ca e pacat de toti actorii buni reuniti intr-un film slab, care trece de departe pe langa comedie. E o drama in toata regula .
eko pe 03 Martie 2013 06:33
Filmul este destul de slab , de la regizorul Gabriele Muccino chiar si de la actori ma asteptam la mai mult singurul lucru bun este Gerard Butler. Povestea nu are nimic special si este plina de aceleasi clisee americane , nota 6 cu indulgenta.