Păreri Panic Room

Leah pe 06 Septembrie 2011 22:50
Panic room
Filmul este foarte interesatn si captivant.Un Thriller de exceptie.1O
Vegetarian pe 08 Ianuarie 2011 08:11
. . . Mai multi cetateni romani produc si comercializeaza din 2006 capsule , seifuri de salvare anticutremur , pt concubini surprinsi de soti , pt prabusiri de avioane .. pt publicul larg . Se poate sta permanent in capsula , spre deosebire de alte capsule . In zgarienorul Burj Khalifa inalt de 828 m , la fiecare parca 30 de etaje , exista o camera de panica din beton masiv , pt atacuri cu avioane civile , cum sa intamplat in New York . Kiar daca blocul se prabuseste , cei din camera de panica supravietuiesc la incendii , lipsa de aer , apa etc .
. . .Ar trebui o asemenea camera pt locuit , spalat si mancat celor care locuiesc in blocuri , case aflate sub culoarele de decolare - aterizare ale avioanelor . Mai ales daca presedintii consiliului judetean amana cu anii mutarea acestor culoare pe deasupra unor terenuri mai putin populate ..

Vegetarian pe 7 februarie 2011 02:39
A fost la Pro tv si in 7 feb 2011
cezarika21 pe 17 Mai 2014 09:31
O poveste tensionată
Invadarea unei case de către o bandă de hoţi este o temă des-întâlnită în filme. Elementul original îl constituie însă baricadarea locatarilor într-o "cameră de refugiu" (spaţiu dotat cu uşi închise ermetic şi un sistem de ventilaţie propriu şi alimentat cu electricitate), în care accesul din exterior este practic imposibil. Acţiunea spărgătorilor este îngreunată de faptul că ceea ce caută ei se află tocmai în acea "cameră de refugiu", deci trebuie să pătrundă într-un spaţiu care nu poate fi deschis decât din interior.

Acţiunea este tensionată, are suspans, tocmai din cauza simplităţii poveştii ce face greu de anticipat mişcările spărgătorilor. Gama de acţiune a celor implicaţi fiind limitată, evident că unele soluţii alese de scenarişţi par forţate, implauzibile, dar totuşi posibile. Confruntarea intruşilor cu locatarii… citeşte

Daylak pe 11 Septembrie 2010 11:13
Pan!c.
mult suspans intr-un singur film :) l-am revazut aseara, si mi-a facut placere sa ma uit. Kristen Stewart care era o buburuza pe atunci :)) ..acum se bat vampirii pt ea =)) pak pak
ooo333 pe 30 Martie 2010 16:20
Destul de bun ! nu extraordinar , la inceput a fost foarte palpitant si intresant dar pe sfarsit ,,thrillerul'' a cam disparut cu unele mici minusuri ii dau nota 7 - bun ! scenariul cam slab fica ei ( Kristen Stewart ) spune ca a invatat codul s.o.s de la filmul 'titanic' iar cand face codul sos la vecinu sa le ajute spune : Sa Speram Ca A Fost La Cercetasi era mai bine sa spuna sa speram ca a vazut titanicul !!!
puffulette pe 02 Martie 2013 17:57
Un film destul de bun, scenariul cel putin e destul de interesant, actorii sau descurcat foarte bine, are si actiune si te tine in suspans
mjBIANCA pe 13 Iulie 2010 21:21
mi-a placut
destul de originala ideea...mi-a placut cum au jukt actorii sichiar mi-a parut rau la sfarsit de hotul ala negru....da de si-a cautat-o..:D
crisslu pe 1 noiembrie 2010 12:55
Cum sa spui sfarsitul filmului aici pe site!!!Cum sa fi asa de prost?Romania..
alina073 pe 13 octombrie 2017 21:02
Mi-a pierit toata dorinta de a vedea filmului de la cacatul tau de comentariu
b79cez pe 29 Martie 2010 22:32
film bun....
este un film bun....te tzine captivat....doar sa nu-l vezi la protv asa cum am facut eu....din cauza reclamelor lungi si obositoare
gabby_ pe 27 Iunie 2013 01:21
Film slab.Final asteptat cu politia care vine si termina toata povestea frumos.Acelasi clisu ca in mare majoritate a filmelor din acea perioada.
rareshinho pe 15 decembrie 2020 19:43
esti pe langa , nu stiu la ce film te-ai uitat ... sau poate ai adormit si ai visat urat
AdriAdrianna98 pe 13 Noiembrie 2015 20:46
Un film foarte bun, plin de suspans de la inceput pana la sfarsit.
Infinity pe 28 Septembrie 2013 15:03
Panic Room (2002)
Un thriller bun, destul de captivant mai ales prin ideea sa. Suspansul a fost si el prezent pe ici pe colo. Merita vazut.
farkasblankamagdolna pe 31 Decembrie 2012 22:29
Ese un film plin de suspans,care te captiveaza cu totul mia placut foarte tare :)
Iulidesprefilme pe 19 Noiembrie 2012 21:14
Filmul te ţine cu sufletul la gură cum se spune, e jucat în forţă, mai ales de actriţa Jodie Foster.
margott pe 10 Septembrie 2012 21:15
Interesant ca "joaca" si Nicole Kidman in filmul asta, ca ' vocea ' de la celalalt capat al firului... Panic Room sta excelent la capitolul suspans si beneficiaza in plus de un joc foarte bun al actorilor.
isabela_isa pe 23 Septembrie 2011 17:52
Este unul dintre cele mai reusite filme pe care le-am vazut merita nota 10 cu felicitari........
MagicColor pe 16 August 2011 22:46
mult mult suspans ...f tare filmul kristen si jodie au fost foarte bune . iar ideea filmului originala
1Katalin pe 23 Iunie 2011 16:08
foarte bun filmul !!!!! si , totodata suspansul e mare.
Get0dac pe 15 Octombrie 2013 00:51
Un film prost cu momente ilogice. Multi cinefili confunda suspansul cu nervii...
Ce presiune putea sa aiba butelia aia micuta ca sa umple cu o asemenea putere o conducta de aerisire cu de n ori capacitatea buteliei... Ia aprindeti voi un chibrit intr-o camera plina cu gaz si vedeti ce se intampla... Camera ermetica...dap...plina cu tevi, tevusti, conducte....Lanternuta aia bate in casa la vecin, peste drum, il scoala din somn...orbindu-l....Fraieru' ala cu mecla de clown ucigas, isi ia un baros in cap, cade de la etaj si totusi..SURPRIZA..se intoarce sa ii omoare pe toti.
Intr-un final apoteotic...22 de milioane zboara prin ploaie....
Nu am priceput totusi de ce isi cauta alta casa la final...
Vai soarta lui de film...Pacat de regizor si actori...aveam pretentii mari...

xerses pe 30 Martie 2013 21:43
Un film cu un dozaj foarte bun de tensiune.Recomand sa urmariti.
pisicuta1 pe 02 Februarie 2013 19:35
un film foarte bun jucat foarte bine!...............
Robyka pe 31 Decembrie 2009 23:44
Foarte bun filmul...daca v-a placut va recomand Jurnal de bord...este tot ceva in senul asta...
lorenna pe 22 Iulie 2009 15:29
ii forte tare filmu .............................doar dupa ce am vazut twilight mi-am dat seama ca fetita aceea era kristen stewart :D
sweetmaria pe 21 Decembrie 2009 12:29
imi plac filmele lui David Fincher si Panic Room imi place, e un film bun cu actori buni.
FreakDoll pe 06 August 2009 17:10
Idem lorenna :) E plin de suspans filmul, te tine cu sufletul la gura.
FreakDoll pe 30 martie 2010 00:57
Bine,sunt cam prostesti afirmatiile noastre .Evident ca ne'am dat seama cine era pustoaica dupa ce a devenit celebra si am mai vizionat si alte filme cu ea.Abia apoi ne'am amintit ...: "Aaaa, stai maa!! Fetitza aia din Panic Room e chiar Kristen asta din Twilight..Ahhaaa, ia hai sa revad filmul sa fiu mai atenta la personajul ei." Sure.
ranic pe 20 Mai 2002 00:00
Nashpa de Fincher.S-a compromis de cand
a ales sa faca dupa scenariul asta.
In rest e bun. Fincher, nu filmul[la talia lui ar fi dat cu shutul intr-o secunda povestii].
Totusi regizorul mai face cate ceva prin film. De fapt numai el se remarca, caci restul...poate copila.
Aaa...da.Tipic in filmele lui:genericul.
Mi sa facut parul maciuca cand a inceput filmul. Bucuros:"Uau!Iar am sesiuni de fincheriada cu prietenii."
Gaura.2 subiecte,5 minute. Gata.
Doar despre generic si, bineintzeles, de acele filmari destul de greu de conceput de noi cativa care avem micutza documentatie legata de TEHNICA cinematografica de ultima ora. Ne-au placut.
Gata.

Luca1111 pe 03 Martie 2013 22:58
Cel mai slab film al lui David Fincher in opinia mea.
deea9595 pe 02 Aprilie 2010 18:53
un film foarte bun dar imi pare rau ca nu l-am vazut de la inceput:((
alexsovaiala pe 19 Iunie 2011 13:01
Filmul este o drama frumoasa care merita vazut. 10
isabela_isa pe 23 septembrie 2011 17:54
nu cred ca este o DRAMA.....mai gandeste
adrian_cristea_499 pe 04 Aprilie 2022 22:17
David Fincher nu dezamăgește nici aici. Scenariu foarte bun, ideea interesantă, actoria foarte bună, în special hoțul negru și Jodie Foster. Finalul e foarte bun. Recomand, nota 8,50/10
forever_young_ pe 29 Martie 2021 20:34
FOARTE BUN !
un thriller psihologic foarte bun cu Jodie Foster in rol perfect !
jokeru28 pe 04 Mai 2019 11:29
Nu inteleg de ce apare Nicole Kidman ca facand parte din distributie!
andrei_oarga pe 01 Ianuarie 2018 15:59
Un film bun,suspansul e la el acasă,regia e buna iar actorii,mai ales Jodie Foster,au jucat bine,recomand in special fanilor thriller!
Dragos.87 pe 21 Martie 2017 23:00
Filmul are cateva greseli foarte mari incat nu am putut trece cu vederea.De exemplu cand vine politia la usa si ii spune ei ca daca nu poate sa vorbeasca macar sa clipeasca din ochi.Asta e una dintre ele pe care am remarcat-o si nu am reusit sa inteleg tactica ei daca o pot numi asa pentru ca fiul ei era prins ostatic?Pai se putea veni cu idei!In schimb mi-a placut rolul facut de Foster care este una dintre preferatele mele.Un thriller captivant in care iti pune la incercare mentalul:ce ai face daca ai fii in locul victimelor?Merita vazut oricum.
H4cK3RuL pe 25 Ianuarie 2016 11:16
Jodie Foster face unul dintre cele mai bune roluri ale ei, nici Kristen Stewart nu este mai prejos.
andystarx pe 28 Noiembrie 2015 00:04
Un film cu un subiect intersant ! Mi-a placut si scenariul si jocul lui Foster si al lui FOrrest ,unul din preferatii mei ! SUspans non-stop,il recomand spre vizionare ,macar odata !
tonymaestrul pe 05 Noiembrie 2015 12:16
Extrem de palpitant .... suspans la cote maxime si multa actiune. Merita vazut.
iulian94 pe 17 Mai 2014 18:02
Thriller bun, cu o poveste interesanta, actori buni.
De vazut.

emy_sinaia pe 12 Septembrie 2014 20:29
Slabut.
Nu este tocmai cea mai buna productie se putea si mai bine.
wkn5170 pe 30 Decembrie 2013 21:23
Panic Room este un film de suspans cu totul diferit de ceea ce mă așteptam, deoarece m-am gândit că ar fi ceva în genul horror, dar nu, el nu este.Deși a fost diferit de ceea ce mă așteptam mi-a placut oricum, pentru că este un mare thriller. Toată acțiunea se petrece in casă, dar nu se dovedește plictisitor, deoarece are un ritm bun, cu foarte puține momente lente, iar de Jodie Foster și Kristen Steward nu am nimic de spus... au jucat minunat și au adus un plus acestui film.
Merită văzut.

Sebastian96 pe 07 Martie 2013 11:12
Aici mi-a placut foarte mult de Kristen!Nu era asa cunoscuta.Pacat ca aceasta faima "Twilight" a stricat parerea multor oameni despre ea.
Miiku pe 05 Februarie 2013 14:03
Filmul a avut o idee geniala dupa parerea mea. Kristen a jucat destul de bine.
cosmin_kedii pe 02 Februarie 2013 17:32
Îmi place ideea acestui film la fel de mult ca filmul in sine. Daca iti place filmul lui Audrey Hepburn "Stai Until Dark", vei iubi Panic Room care este una dintre cele mai bune thrillere care le am văzut vreodată. Începând cu o producția minunata condus de David Fincher. Mișcările camerei sunt spectaculoase. Performanțele Jodie Foster și Forest Whitaker sunt absolut incredibile. Eu cred că fără aceste nume mari din distribuție, filmul nu ar fi fost aceeași. E ca un joc de sah: Fiecare mișcare, din ambele părți, se face cu inteligență și subtilitate, care ne lasă fără suflare
Srdjan pe 16 August 2012 17:39
Jodie Foster joaca bine, mereu mi-au placut filmele turnate in spatii restranse
radu3455 pe 10 Ianuarie 2012 10:38
un thriler fabulos ma impresionat foarte mult iar intrepretarile lui Jodie Foster si Kristen Stewart au fost fantastice nota 10 din partea mea
Vorador pe 25 Martie 2011 18:43
Un film plin de suspans ce te tine de la inceput pana la final curios sa vezi ce se poate intampla.Mi-a placut cel mai mult modul in care filmul este filmat,iti arata multe detalii importante filmate intr-un mod inteligent.
andu7zu pe 06 Februarie 2011 17:13
sincer i dau acest 8 pentru ideea unica a filmului dar in rest......
chiba_florin pe 13 Ianuarie 2011 22:12
suspans...
un film plin de suspans shi totodata plin de dramtism
profund la maxim

AndreBlack pe 10 Martie 2013 08:35
Panic Room
Un film foarte bun in care decat Jodie Foster a jucat foarte bine , de Kristen Stewart nu prea mi-a placut cum a jucat , poate din cauza ca era prea mica pe atunci . In rest filmul este interesant , abordeaza o idee cel putin originala care te tine in suspans pe tot parcursul filmului si mai este si captivant . Merita vazut , il recomand .
Tyybi1 pe 01 Martie 2013 18:58
Te tine in suspans toata durata filmului. Este interesant. Recomand !
MNarcis pe 05 Noiembrie 2011 21:09
Foarte bun filmul, actiune buna si destul suspans iar Kristen Stewart joaca f bine, am ramas surprins placut, merita vazut!

Film - Panic Room

Panic Room