Păreri Out of Reach

(2004)

Intangibilul

zeno.marin pe 27 Februarie 2011 21:09
Piece of [...]
Yepee! Sunt singurul care a scris depsre filmul asta, cee ce imi da ocazia sa fac un bine si sa previn pe cineva sa se uite la idiotenia asta. Cel mai dezlanat, plicticos si prost film cu S.Segal.
In general, Steven Segal joaca la fel de bine ca un bustean gros, dar trebuie sa recunoastem: cine se uita la un film cu S.Segal nu se astepata la interpretari de referinta in arta teatrala, ci sa-l vada cum cara pumni si rupe incheieturi.
Problema e ca nici macar atat nu mai e in stare sa mai faca vedeta supraponderala.
Asa ca chiar ca nu aveti ce vedea.
Skip.

liviuneagu pe 3 octombrie 2012 01:51
Yepee, Zeno-Marinarul! "Depsre" (citat din clasici, sic!) acest film, nu pot să spun decât că este bine realizat, bine închegat şi cu o acţiune bine-plasată, echilibrată. Nu este neapărat ca pe fruntea unor artişti să scrie: "ciomăgari", "manelişti" sau "inculţi", aşa cum par a fi unele specimene de ... pseudo-comentatori, care mănâncă seminţe prost-prăjite în timpul filmului vizionat şi uită ce "scuipă" pe gură ...
zeno.marin pe 23 mai 2013 11:21
Draga Liviu Neagu, mi se intampla extrem de rar sa plagiez pe cineva. Atunci cand totusi se intampla sa o fac, atunci asta se intampla in doua situatii: 1. o fac fara sa fi citit ce a scris cel "plagiat de mine", caz in care - believe it or not - asta se numeste COINCIDENTA, ca sa folosesc majusculele, pentru emfaza. Coincidenta, inutil de mentionat, are la baza o parere comuna despre acel film. 2. In cazul in care m-as numi Victor Ponta, dar slava Domnului, n-am avut bunici pe care sa ii cheme Naumovici. Oricum, cu un lucru putem fi de acord, sa plagiezi nu e nostim, iar cum cel putin pe mine nu ma amuza asa ceva, sunt sigur ca ai identificat probabil o COINCIDENTA in privinta textelor filozofice redactate. Multumesc si toate cele bune!
Forry pe 17 Iunie 2011 23:07
E filmat in Polonia
E filmat in Polonia...chiar daca la detalii scrie altceva...e destul de dragut doar ca e mai mult drama decat actiune...
liviuneagu pe 3 octombrie 2012 02:00
Corect! Mi-a plăcut punctul tău de vedere, ca şi filmul, de altfel!
Vegetarian pe 02 Octombrie 2012 21:26
Este un film potrivit si pt lista : Copii - probleme solutii = adolescenta rapita

Se difuzează la TV. AMC
Miercuri, 05 Aug 2020 20:20
Joi, 06 Aug 23:05
Duminică, 09 Aug 01:40

Miiku pe 18 Mai 2013 14:06
E cam praf.. Sfarsitu` chiar m`a dezamagit.. Ma asteptam la ceva mai mult de la film.
cosmin742000 pe 19 Ianuarie 2017 21:35
Un film jenant ca orice film in care "joaca" Stevean Seagal
eduard_stratan pe 22 iulie 2021 12:21
Cosmine ce bine ca te-au blocat pe acest site! Apoi în 2019 te-ai întrupat în blackmore si ai mai bântuit site-ul înca vreo 2 ani pâna te-au blocat din nou!
Dragos.87 pe 19 februarie 2022 18:02
:))))))
cosmin_kedii pe 10 Martie 2013 22:16
Mi-a placut acest film bogat în emoții, de acțiune și suspans.
Salbaticul pe 05 August 2020 21:40
Un review,50 caractere,un review,ca de obicei,aceste filme cu S.S.sunt foarte previzibile. Bate tot ce prinde, însă el nu încasează niciun pumn.
liviuneagu pe 22 Mai 2013 02:58
De neatins
Steven Segal joacă absolut perfect - acesta este stilul lui: pumni, scut viu, aşadar - sec!
Această vedetă "supraponderală" (după unii critici neautorizaţi) ne uimeşte prin reprezentaţiile sale dure. Aşadar, chiar că că aveţi ce vedea: Un spectacol!

Dragos.87 pe 11 Decembrie 2022 20:15
Tipic un film,Steven Seagal care nu aduce nimic nou dar oarecum te ține într-o curiozitate constantă în ciuda faptului că scenariul este și el la fel de tipic și obișnuit cum vedem în filmele sale..În lipsă de altceva nu strică o vizionare..!
ioanaa_ioana pe 27 August 2022 21:36
Nu este atat de rau pe cat pare, are un subiect bunicel dar titlul si mersul de domnisoara a lui Seagal sunt absolut ridicole.
In fine, de vazut o singura data , dar rabdare multa multa.
Nota 7.