Păreri Open Water 2: Adrift

(2006)

În larg 2

spartacus pe 26 Mai 2020 12:15
O porcărie de film, cu un final idiot! Atât am de spus, nu veti dori să il revedeti.
Salbaticul pe 19 Mai 2019 23:30
50 caractere,50 caractere,neinspirat regizorul,se putea "capodoperã"=7.
Horatiucrisan pe 07 Februarie 2019 14:40
Filmul este o continuare a celui din 2003 fara ca actiunea sa aiba legatura cu primul. E vorba doar de o poveste de supraviețuire, ghicitor unde: în largul oceanului. Din pacate, urmărind același clișeu specific multor filme americane, majoritatea personajelor mor la sfârșitul filmului. Povestea pare totusi mai credibilă decât în filmul anterior, înălțimea vasului nepermitand urcarea la bordul lui fara o scară de acces. De urmărit pentru iubitorii de povești de supraviețuire pe mari si oceane.
andystarx pe 06 Ianuarie 2017 23:27
La fel de slab ca si prima parte ! Nimic nou sub soare,doar un pic diferita povestea ,este foarte plictisitor,nu il recomand nimanui !Nici jocul actorilor,nu este cine stie ce !
Rippa pe 20 Martie 2014 15:23
un film foarte bun, inca o dovada ca n-ai nevoie de un buget prea mare ca sa faci un film interesant...il recomand!!!
FlorinMovieFreak pe 25 Iulie 2012 17:14
Filmul este cu o idee mai bun .. si mai matur decat primul .. tensiunea si drama este si mai intensa .. pentru ca ei mor de mana lor .. si nu de aoleu panica panica .. vin rechinii :) la acest capitol este lipsit de clisee :P
mihai_papuzu pe 29 mai 2018 04:43
In mortii tai de prost, nu puteai sa anunti ca urmeaza sa bagi un spoiler? Sa-ti ramana in gat filmul asta, habarnistule.
emy_sinaia pe 15 Februarie 2012 18:12
drama
actiunea filmului e cam trasa de par, in sensul in care nu stiu cat de mult poate rezista corpul uman in apa rece, existenta bebelusului complica mult lucrurile in aceasta drama cu accente tragice, nicidecum thriller !
edy21 pe 01 Septembrie 2010 22:40
Foarte bun film, si foarte trist si cutremurator mai ales (sigur nu sunt sigur) ca s-a intamplat pe fapte reale !!!
Insa pe la sfarsit totul merge intr-un film in ceata !!!!