Păreri One second of life

O secundă de viață

donaldcarol pe 12 Mai 2009 13:21
Rar mi-a fost dat sa vad un film mai incoerent si inconsistent. Ai impresia aproape certa ca de fapt nu a fost montat, ca cineva a filmat niste cadre si, evident, altcineva le-a pus unul dupa altul, aproape aleator...
Inainte de 89 ma gindeam, dupa vizionarea unor filme care nici nu merita a fi mentionate ca in Romania cel putin nu se vor face niciodata filme mai proaste decit acestea. Evident, m-am inselat amarnic iar Carmazan mi-a dat o adevarata lectie in acest sens. Ne-a demonstrat clar cum se scrie un scenariu complet aberant si cum se regizeaza un film in bataie de joc.
Oare cine i-o fi dat banii?:)

hm pe 15 februarie 2022 18:25
carmazan nici nu venea la filmari :)) se tragea fara regizor, actorii,operatorul,scenograful erau disperati ,o bataie de joc maxima.daca stiau ca se va intampla asa nici nu semnau contractrele.astuia nu i trebuie permis accesul la fonduri...hm
Deceoare pe 06 Octombrie 2021 14:51
Eșec de succes
Film românesc din seria eșecurilor de succes din România capitalistă.
Wonka pe 17 Iunie 2009 14:55
Monument de prostie ... ce filme mai vin si in Baia Mare pfff , abia astept sa se deschide mall-ul
rodica_vargolici pe 30 Noiembrie 2018 22:47
de ce e dat vIneri seara?
In program e trecut sambata de 1 dec
Asa reiese din programul de sambata :
22:00 O secundă de viață (R) 01:00 Albumul naţional

Vegetarian pe 17 Ianuarie 2015 06:17
Un film romanesc cu multe injuraturi , obscenitati , scandaluri , certuri , greu de suportat ..

a fost la TVR 3 Sâmbătă, 07 Iul 2018 23:00
Cinemaraton Sâmbătă, 07 Iul 18 01:15
Neptun tv 23 feb 15
National tv 16 ian 2015 .

Vegetarian pe 7 iulie 2018 22:58
Etica si faiplayul sau dus pe apa sambetei . Singurul premiu este banul . Libertatea nu este singura valoare care defineste viata buna .
augustin_far_ade pe 21 Noiembrie 2015 03:55
un film romanesc unic, are tot ce trebuie, e genu videodrome, foarte bun 8 din 10
cautfilme pe 16 Iulie 2009 16:56
va rog sa-mi raspundeti
mi-am facut cont pe cinemagia. dar cum pot sa descarc filme?va rog mult sa-mi raspundeti!multumesc
Ciuky pe 19 iulie 2009 21:43
Da unde zice ca poti descarca filme pe cinemagia??? Acesta nu e un site de gen ;) bafta