Păreri Ocean's Eleven

(2001)

Ocean's Eleven - Faceți jocurile!

cezarika21 pe 08 Iulie 2013 07:00
Remake de calitate
Remake al unui film celebru din 1960 (regizat de Lewis Milestone și avându-l în rolul principal pe Frank Sinatra) despre jefuirea unor cazinouri din Las Vegas, "Ocean's Eleven" preia ideea acestuia şi o aduce în secolul XXI, adaptând-o la noile tehnologii de securitate şi la noile dispozitive electronice apărute. Colectivul de actori format din carismaticii Frank Sinatra, Dean Martin și Sammy Davis Jr. este înlocuit de staruri carismatice ale perioadei contemporane precum George Clooney, Brad Pitt sau Matt Damon, iar rezultatul este un film inteligent și distractiv, la fel ca predecesorul său.

Cu un scenariu interesant și inventiv și cu o distribuție formată din nume mari, nici nu se putea ca filmul lui Steven Soderbergh să fie altceva decât o reușită. Acțiunea alertă, replicile spirituale și o ușoară nuanță de ironie furnizează un divertisment… citeşte

rogvaiv_bleu pe 13 Iulie 2009 14:22
film de duminica
un excelent film de Duminica,o distributie de exceptie si prestatie pe masura,este s-ar zice un film de actiune care atinge cu usurinta limita comicului de bun gust.Mie mi-a placut si nu-l vad nici pe departe un dezastru cinematografic.
MNarcis pe 12 Noiembrie 2011 22:19
Mi-a placut destul de mult acest film, are cateva faze haioase care starnesc zambetul, si este captivant, merita vazut!
KarGo pe 06 Septembrie 2012 12:06
Mie mi-a placut foarte mult atat asta cat si celelalte. Un film inteligent, captivant, bine construit, scenariu bun, regie buna si o distributie excelenta. Seria Ocean's este una din putinele care nu m-au dezamagit si o sa o revad cu placere pe viitor. Recomand tuturor.
mihaelatb pe 19 Octombrie 2012 23:14
Intodeauna mi-au placut filmele cu hoti destepti.
Foarte destepti, iar Ocean's Eleven 2001 se inscrie in seria unor filme ca : Adieu l’ami (1968), Happy New Year (1987) sau Entrapment (1999).
Distributia si ea pe masura hotilor.
Un film bun in categoria filmelor din care face parte.
Fara sa contrariez pe nimeni, nu pot sa spun ca m-a dat pe spate Clooney. Cand am sa-l vad si intr-un alt tip de rol, atunci da: chapeau bas! Pana atunci…ramane un actor care-si jopaca propriul rol, de barbat charmant. Nici perechea Clooney- Robert nu mi s-a parut prea reusita, lipsea acea atractie pe care am vazut-o la ea alaturi de Mel Gibson sau de Hugh Grant, ca sa nu mai spun de Richard Gere.

radu3455 pe 07 August 2012 12:41
un film genial cu o distributie de exceptie,actorii au jucat foarte bine nota 10
matew10 pe 28 Martie 2011 12:12
Un film ce imbina mercantilismul, aventura si comedia; se joaca la doua capete: banii incornoratului si adjudecarea unei femei frumoase. Avem de a face cu mult cinism, replici percutante si un plan foarte bine pus la punct. Un grup de tipi versati in ale pungasiei pacalesc un bogatas egoist, scrupulos si avar. De remarcat adaptabilitatea personajelor la diferitele situatii pre-furt si apoi la improvizatiile hotilor in timpul jafului. Prestatii actoricesti interesante, in virtutea situatilor, de ambele parti.
psihologu pe 19 August 2010 10:52
de vazut...
Un film inteligent, captivant, bine construit, scenariu bun, regie buna si o distributie excelenta. Seria Ocean's este una din putinele care nu m-au dezamagit si o sa o revad cu placere pe viitor. Recomand tuturor. Enjoy it!
Levente88 pe 01 August 2010 23:11
Un film destul de bine construit, ideea este foarte buna (ma refer aici la modul in care este realizat jaful:P), actorii sunt de prima mana. Pana una alta, un film care are si umor si nu in ultimul rand, poate ideea de baza si anume faptul ca e foarte relaxant.
deea9595 pe 28 Iunie 2010 13:22
un film foarte bun si extrem de interesant.
merita vazut!!!

Oprea Monica pe 03 Martie 2002 00:00
Regizorul Steven Soderbergh face o treaba fantastica, asa cum a facut si cu Traffic si Erin Brocovich. Un film excelent care trebuie vazut de toata lumea!!
catasmile17 pe 04 Martie 2011 16:37
cred ca-i cel mai bun film din seria oceans
recoman !!!

Vorador pe 26 Iulie 2011 19:35
A very good remake
Sunt multe remake-uri la filme,in special mult mai slabe si la filme care nu au nevoie de asa ceva,dar acesta este mult mai bun decat primul film din 1960.
ooo333 pe 28 Iunie 2010 15:30
Foarte bun si si misterios filmul , cu o distributie de exceptie , mi-a placut cum a jucat Brad Pitt .
Andrei.Ciprian pe 29 Decembrie 2011 13:41
Nota 10!!
Doamne ce film si ce distributie! Pe mine acest film m-a marcat! Brad Pitt face un rol senzational,iar scenariul este de nota 10.Nu te plictisete deloc,actori isi fac datoria foarte bine,are cateva momente amuzante,suspans din plin si un final de nota 20.Recomad oricui acest film!
xerses pe 03 Aprilie 2012 20:59
Mi-a placut filmul.Datorita succesului lui a mai deschis drumul si altora pe aceeasi tema.
ioanaa_ioana pe 05 Septembrie 2022 19:42
Daca are actori de marca nu inseamna ca trebuie sa-mi si placa, pentru ca nu mi-a placut.
forever_young_ pe 07 Iulie 2021 18:03
FOARTE BUN !
un film reusit cu o distributie aleasa pe spranceana ... de vazut !
Octaz pe 09 Mai 2021 12:20
Un clasic care pare ca a fost promotorul unui intreg amalgan de filme care abordeaza subiectul jafului si care s-au realizat in urmatorii ani, chiar daca filmul a fost un remake.
Actorii celebri, un scenariu bine pus la punct si grandoarea Las Vegas-ului surprinsa in cadre fastuase au fost reteta succesului!

MariusCiprian87 pe 05 Februarie 2020 23:36
Avem un cocktail de mari actori, Julia Roberts, George Clooney, Andy Gracia, Brad Pitt, Mat Damonn si lista poate continua, se ia o idee nu tocmai nouă pentru scenariu si se încearcă o acțiune ce ar trebui să te țină lipit cu ochii de ecran, insa nu e tocmai așa, acel ceva palpitant lipsește...nu e tocmai la ce mă așteptam cu o așa pleiadă de actori consacrați și o așa regie ce se vrea foarte smart, însă nu ne pune deloc neuronul la încercare, din păcate...cel putin eu personal așteptăm acea "ecuatie" complicată a unui jaf de zile mari...care să ne pună pe gânduri și dupa ce filmul sa terminat !
lili22 pe 12 Noiembrie 2019 18:56
Distributie de prima clasa.Din pacate niste apeluri telefonice nu m-au lasat sa il urmaresc in liniste.
carmen_angelus_romila pe 25 August 2018 09:26
Uzand de potentialul unui subiect mai vechi, filmul face parte dintr-o serie de mari jafuri sofisticate si inteligente pe care ni le ofera producatorii in mai multe realizari.
andyy pe 05 Iulie 2016 00:47
Un film cu de toate pentru a te tine in suspans pe tot parcursul lui. Foarte bine gandit si construit. Merita toate laudele.
AlexandruDragosStegaru pe 27 Ianuarie 2016 18:42
Ocean's Eleven
tonymaestrul pe 24 Februarie 2015 15:45
Un film foarte bun cu multe trick-uri care nu te asteptai la ele. Foarte originali oamenii . Meirta vazut filmul ....
XShadowX pe 04 Februarie 2015 11:21
SUPERB
O serie superba de 3 filme incepand cu acesta , urmariti toata seria ca merita : are o distributie de exceptie incepand cu George Clooney , Brad Pitt , Matt Damon si Julia Roberts ...
diz3lgirl pe 12 Ianuarie 2015 18:42
exceptional
o serie de filme foarte reusite, si care mi-ar fi placut sa mai continue. exceptional!
Mariannaa pe 16 Octombrie 2014 21:00
Cu o astfel de distributie ma asteptam la filmul perfect, insa e destul de slabut; sincer are foarte multe puncte slabe, iar suspansul e aproape inexistent. Nu mi-a placut.
liviuneagu pe 10 Iunie 2014 05:10
Faceți jocurile
Nu-mi pasă că acest film nu a primit Oscar; este un film OBLIGATORIU DE VĂZUT pentru iubitorii genului, în rândurile căruia mă număr.
Mi-a plăcut și îl recomand, pentru că este realizat ingenios.
Vizionare plăcută!

Jonns pe 14 iunie 2014 00:11
GENIAL GENIAL GENIAL !!!!
liviuneagu pe 17 iunie 2014 18:20
Îmi pare bine că suntem de acord! GENIAL....
VIBERS pe 05 Februarie 2014 00:18
De vazut
Un film ok cu o distributie extraordinara si cu cateva interpretari pe masura care te bine dispune dupa sapatamana agitatata si stresanta.
Get0dac pe 12 Ianuarie 2014 01:32
Primul film din seria Ocean si cel mai bun....O placere sa revezi in 2014 modul in care aratau si jucau acesti minunati oameni ce ne incanta si azi cu filmele lor. Tras de par, intr-adevar, dar tin minte ca acum 13 ani, am fost super incantat de film.
Merita vazut.

Infinity pe 27 Septembrie 2013 20:23
Ocean's Eleven (2001)
Iata un film foarte reusit in care tema este: jaful. Captivant, amuzant, manipulant si distractiv. Un scenariu inteligent, bombardat cu actori de prima clasa. Il recomand. Nu te plictiseste deloc.
Jonns pe 01 Iulie 2013 21:54
genial
prea smecher..cel mai tare film cu si despre jafuri
Spikos pe 05 Iunie 2013 17:29
Obligatoriu de jefuit trei cazinouri pline de bani , de unde credeti , daca nu din Las Vegas , si nu oricum , oricand , ci toate trei in aceeasi noapte , trei pacate , wow !
razvan005 pe 22 Aprilie 2013 23:25
un film captivant. ok pentru o seara in familie. recomand cu placere
someone_who_dares pe 20 Aprilie 2013 20:15
Mi s-a parut un film bun. Mi-a placut foarte mult jocul lui George Clooney si al lui Brad Pitt, si pana si Juliei Roberts i-a iesit un rol mai putin comic :) E interesant, interactiv as putea spune si se merita vazut.
mtraianc pe 07 Aprilie 2011 21:26
f bun
interesanta idea , distributia buna , un film ce trebuie vazut o data
savvy pe 18 Februarie 2011 23:53
ok
un film inteligent, facut cu cap, care, atunci cand il vezi pt prima data te surprinde...sunt sigur k nimeni nu s-a asteptat k scena jafului sa ia o turnura asa ciudata...bun filmul...ii dau un 8 pt ideile bune
alex_il_fenomeno pe 10 Ianuarie 2014 00:16
Din fericire pentru acest film, prima oara am urmarit varianta de fata, destul de placuta, desi extrem de pretentioasa si poate uneori greoaie prin atatea succesiuni de evenimente si personaje, mai ales ca erau o multime de actori, fiecare incepand sa se impuna si sa iasa la rampa, iar asteptarile cresteau substantial cand vedeai in distributie atatea si atatea nume mari ale cinematografiei contemporane. Este ok pentru o vizionare tarzie de seara, dar nu l-as numi vreun „masterpiece” in materie de gen, eu preferand varianta clasica din 1960, pe langa acei mari actori, legende are Marelui Ecran, si datorita acelei atmosfere deosebite.
DeadSea07 pe 06 Iulie 2013 21:53
Parerea Mea Despre Acest Film O Gasiti Pe Contul Meu (Vechi) KaRgo
Iulidesprefilme pe 21 Februarie 2013 20:34
Multă mediatizare, mulţi actori de mâna întâi în acest remake cosmetizat...
cosmin_kedii pe 16 Ianuarie 2013 11:00
Cu ușurință unul dintre cele mai bune filme ale anului. si merita o atenție deosebită. Fiecare membru al echipei este minunat în film . Soderbergh a regizat un alt film minunat.
pisicuta1 pe 24 Mai 2012 21:59
da
mi a placut f mult merita vazut ,actori buni .nu merita ratat
moko pe 03 Aprilie 2012 15:51
o cooperare buna intre atatea vedete si in esenta un film savuros
emy_sinaia pe 03 Martie 2012 13:10
super tare
primul film din serie a fost excelent, o combinatie excelenta intre thriller, actiune si comedie cu o distributie de zile mari, chiar daca subiectul in sine nu e deloc nou, jocul actorilor primeaza in fata tuturor criticilor
mike11 pe 24 Septembrie 2011 12:59
merita vazut
clasic thriller....poate daca unele detalii erau puse mai bine la punct si daca suspansul reusea sa isi faca mai bine prezenta merita un 9!
lumaxya pe 06 Iulie 2011 17:58
Da, Un film de merita intr-adevar vizionat! Il recomand cu toata increderea!
Crist11 pe 06 Iulie 2011 16:51
Filmul este foarte bun, este genul de film pe care il urmaresti de cateva ori si tot nu te plictisesti de el. nota 7
HarryCineastul3 pe 01 Iulie 2011 18:38
Fucking great!
genial! distributie de exceptie am ras, soderbergh isi face bine treaba!
liviuneagu pe 10 iunie 2014 05:11
Fucking ceeee?
legolas05 pe 12 Februarie 2011 18:57
un film destul de bun....merita vizionat o data si cam atat...nota 7

Film - Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

(2001)
Ocean's Eleven - Faceți jocurile!