Păreri Night at the Museum: Secret of the Tomb

Este ultimul film unde joaca Robin Wiliams :(
Abia astept sa il vad!

catalin_ionut_23 pe 27 Februarie 2015 11:05
Nu recomand!
Am vazut filmul ,jymate dine el ,nu am rezistat pana la sfarsit ,mi se pare o mare prostie.Nu recomand!
iliketosmoke_atat pe 20 august 2015 19:16
parerea ta, foarte neimportanta
XShadowX pe 28 Februarie 2015 18:27
AMERICA vs. EUROPE again in this movie ....
Este o a treia parte si ultima a acestei serii de filme cu si despre muzeul celebru din USA, pastrandu-si distributia recunosc ca m-a impresionat plus cateva caractere noi si funny si o poveste ce acum se extinde si pe continentul european asadar cred ca e interesant ... Pacat ca se termina aceasta poveste INSA cum spun in film : Magia va continua.... si RIP Robin Williams :( !
AlineziaBumfi pe 20 Decembrie 2014 17:14
O concluzie semi-emotionanta a unei trilogii cu bune si rele
Desi "Night at the Museum: Battle of the Smithsonian" a fost un "let-down" pentru serie, cel de-al treilea film ridica stacheta pana aproape de nivelul primului "O Noapte la Muzeu". Desi nu pe atat de spectaculos pe cat credeam ca va fi acest "ramas-bun" de la trilogie, Secret of the Tomb reuseste sa extinda cadrul desfasurarii actiunii (cum nu a reusit sa o faca Battle of the Smithsonian) la locuri precum parcul central din Anglia, muzeul local si chiar Egiptul Antic. Ce m-a surprins este legatura dintre tatal si fiul ajuns aproape de absolvirea liceului si cum relatia dintre acestia se dezvolta treptat pe parcursul filmului.
Efectele speciale au fost nu mai mult decat ok, unele putin cam fake, insa per total bune.
Interpretarea actorilor a fost in general buna, singura obiectie fiind la cea a lui Ben Stiller, care a fost cam liniara.
Desi putin dezamagit de ce au scos… citeşte

virgil_cristian_ghimis pe 02 Ianuarie 2015 20:52
Destul de bun
Un film cu glume frumoase si in acelasi timp cu bun simt.
Un film in care cam stim la ce sa ne asteptam dar mergem sa il vedem pentru ca le-am vazut si pe cele din urma si ne-au placut :)
Un film care nu te face sa razi in hohote dar te lasa pe tot parcursul lui cu un zambet placut pe fata :D
O comedie usor trista daca ne gandim ca Robin Williams nu mai este :(
Una peste alta nu trebuie sa ratati filmul :P

Mihai2508 pe 19 Aprilie 2015 12:29
Final pentru o trilogie
Un film bunicel, care aduce un final trilogiei. Pot spune ca este mai slab ca prima parte, insa mi s-a parut mai bun ca partea a doua. Pacat ca a fost ultimul film pentru Robin Williams.
nyuszi pe 25 Februarie 2015 16:38
Ma asteptam sa-mi placa mai mult, chiar daca nu pot sa spun ca mi-a displacut. Prima parte ramane totusi preferata. Dan Stevens arata din ce in ce mai bine de cand a plecat din "Downton Abbey", dar m-a intristat sa-l revad pe Robin Williams. :(((
FunnyX pe 21 Februarie 2015 02:49
Subtire...
Daca primele 2 parti au avut succes, logic ca trebuia sa urmeze si partea a 3-a. Nu m-a impresionat, insa nici nu m-a dezamagit. Actiunea se muta la Londra, o idee buna pentru ca chiar nu stiu ce ar mai fi putut inventa scenaristii la muzeul din NY. Apare Sir Lancelot, simpatic in felul lui, faraonul isi reintilneste parintii...Am asistat la a 2-a cadere a Pompeiul-ui, salvarea celor 2 m-a amuzat....In concluzie: pe mine m-a cam plictisit dar pustiului meu de 10 ani i-a placut.
Apache95 pe 28 Februarie 2015 14:17
E ceva ca la un film de ,,comedie ,, sa nu razi nici macar odata....

Ce e mai trist este ca mizeria asta este ultimul film al lui Robin Williams

SYNDJ pe 21 Septembrie 2015 00:08
Prea scurt
Filmul a fost ok dar parcă prea scurt. Tot subiectul din film ar putea fi rezumat doar printr-o frază. Poate că şi eu aveam aşteptări prea mari şi m-am gândit la The Mummy când l-am vizionat.
kakapiciu pe 08 Martie 2015 00:03
Cel mai probabil ultimul film al seriei. Nu dezamageste dar nici nu fascineaza.
andystarx pe 02 Aprilie 2015 00:21
5/10
Cel mai plictisitor film vazut in ultima vreme si unul din cele mai slabe ale lui Stiller si marelui RObin WIlliams !Cateva faze amuzante, dar doar atat !
mtraianc pe 02 Martie 2015 14:01
NOTA 6 AJUNGE ....................................................................
izzy19 pe 28 Februarie 2015 17:16
Inca din prima parte mi-a placut ideea filmului foarte mult, aici aceeasi idee care se continua si in British Museum. Frumusel, mai bun decat alte comedii lesinate oricum.
xerses pe 02 Februarie 2015 13:14
Deconectant, amuzant si placut de urmarit acest film.Cu mare tristete il priveam pe Robin Williams in ultimul lui rol...
SAndrei2000 pe 10 Ianuarie 2015 19:47
Un film mult asteptat de partea de mine ca si copil.

Un film reusit,cu efecte speciale demne de "un muzeu" si cu emotia despartirii de acesta magie si de 2 actori.
Imi plac intorsaturile de plan si comedia propusa in acest film,si m-a emotionat despartirea de trilogie dar si ca la sfarsit scrie "IN MEMORIAM ROBIN WILLIAMS!Un film de familie cu totul reusit.

Bayard pe 28 Iunie 2015 16:37
Din pacate este partea cea mai slaba a trilogiei.... nu aduce nimic special fata de celelalte doua filme. Macar a doua parte a avut-o pe Amy Adams.
tafalogugabriel pe 11 Ianuarie 2015 13:41
*Magia va supravietuii de-a pururi !*
Tocmai am vizionat O noapte la muzeu 3: Secretul Faraonului,si trebuie sa spun din prima asta...il consider un film bunicel,mi-a placut,insa este totusi o mare dezamagire.A avut intradevar un impact emotional foarte mare asupra mea,deoarece este ultimul film al lui Robin Williams,este ultima data cand il vom vedea pe marele ecran pe unul dintre cei mai mari comedianti din toate timpurile,insa totusi,filmul are o gramada de momente care s-au vrut amuzante dar au fost pur si simplu stupide,cateva personaje mai mult decat enervante (cum ar fi cavalerul din Camelot si Miss Carnacior Auriu),si un dialog FOARTE slab.A reusit totusi sa scoata cateva rasete din mine,si este un film placut,in cea mai mare parte,si recomand sa mergeti sa il vedeti la cinema,deoarece este ultima aparitie a lui Robin Williams si asa mai departe.O sa sfarsesc prin a ii da un 6.50/10.
Octaz pe 04 Ianuarie 2015 16:25
"Night at the Museum" a fost mereu un film adorat si placut prin simpla lui idee de a da nastere unor exponate dintr'un muzeu. Iar aceasta idee le au dat libertatea de a se plimba prin cele mai mari muzee ale lumii pentru a da nastere personalitatilor impunatoare din istoria lumii si mai mult sa le faca sa interactioneze, cum ar fi intalnirea dintre Sir Lancelot si presedintele Roosevelt, o intalnire interesanta si amuzanta ! Totusi aceasta a 3-a parte mi s'a parut una slaba, si cu mare regret mi s'a parut departe de curiozitatea care ne era implementata in primul film "Night at the Museum" sau chiar si in al 2lea ( Smithsonian oferind mai mult decat British Museum) Totodata am avut parca o mica retinere in ceea ce l'a privit pe Robin Williams ... parca mi'a fost greu sa il urmaresc stiind ca a trecut in nefiinta in urma cu putin timp!
ioana_alexandra_coro pe 22 Decembrie 2014 12:36
In general, cand aud "O noapte la muzeu" e ca si cum as auzi cel mai funny film ever
alex43497 pe 22 mai 2015 00:34
In general, cand aud "O noapte la muzeu" e ca si cum as auzi cel mai prost film de comedie ever.
Iulidesprefilme pe 22 Noiembrie 2020 12:55
Două sau trei replici din film subliniază importanța supraviețuirii exponatelor: prin prezența lor în muzeu, copiii, și nu numai ei, învață, se informează, cunosc trecutul...Scopul instructiv, dar și cel educativ sunt atinse...
forever_young_ pe 03 Mai 2020 13:11
REUSIT !
Filmul a urmat cursul celorlalte 2 parti si ne-a binedispus si acum ...posibil sa fie ultima parte !
diz3lgirl pe 16 Martie 2015 19:33
bun
tipic pentru orice film care ajunge la mai multe parti, primele sa fie mai bune, dar oricum merita vazut
claudiu-daniel-lugoj pe 13 Ianuarie 2016 01:14
Sincer filmul nu mi sa parut reusit deloc,oare a stiut Ben Stiller cand sa se retraga din acest film?Sau va continua?Sunt intrebar fara raspuns deocamdata,dar eu sper sa se fi pus capat acestui film care deja a ajuns la trei parti si astfel sa facut o triologie.In ori ce caz prima parte a fost cea mai buna restul nu prea mai conteaza.Trebuie sa sti si cand sa te retragi dintr-un film care a devenit incet,incet penibil.Si ar fi pacat sa se mai continue in acest mod.Ar fi bine sa fi fost sfirsitul acestui film cu bunele si relele lui.In ori ce caz imi voi aduce aminte cu placere despre acest film datorita primei parti.
Sorin87 pe 25 Iunie 2015 17:56
Din ce in ce mai bune continuari, ce imi place ca au pus personaje noi in aceasta parte
alex43497 pe 22 Mai 2015 00:32
sincer,spun ca acest film este oribil.....praf,jalnic,tampit si prost jucat.robin williams oricum nu era un actor bun....
vitalariu_florin pe 26 Decembrie 2014 16:32
nota 8
Am vazut filmul..nu prea are actiune ca in celelalte parti..comedie este mai tot filmul in rest cam sec.