Păreri NCIS: Naval Criminal Investigative Service

(2003)

NCIS: Anchetă militară

CORAMI pe 28 Aprilie 2006 13:38
N-am idee de ce Prima nu a promovat mai de loc acest serial, pt. ca merita! E oarecum in tiparele genului, dar e haios, cu personaje bine conturate si interesante. Poate un pic cam prea morbid pe alocuri, dar pentru cei carora le plage genul politist (me included!) a fost chiar interesant. Mi-a placut de personajul lui Mark Harmon (Gibbs), cu multe momente reusite, mi-a placut umorul din serial si tachinarea permanenta dintre Tony (Michael Weatherly) si Kate (Sasha Alexander).
Bun lucru ca am comentat serialul acum ca s-a terminat de difuzat la PrimaTV, da' tot sper cand or mai face rost de bani sa cumpere si sezoanele urmatoare din serial. Ah, si sa-l promoveze mai bine!

rdmada pe 18 iunie 2011 18:11
doar ce am terminat de privit sezonul 8...si sper sa apara si 9 si 10 si .....:X este cel mai tare serial....
cantauvali pe 14 noiembrie 2011 22:15
nasol
JoeBlack pe 30 Aprilie 2010 23:05
Este cel mai 'uman' dintre serialele de genul CSI.Personajele par mai apropiate de real,
si este prezent si umorul,care din restul lipseste cu desavarsire.Merita descarcat de pe net,si vizionat obligatoriu!

laurent6277 pe 23 februarie 2015 12:03
corect, umor bun, mai bun ca in acest serial am vazut doar in Dr. House.
marllenn pe 07 Iulie 2009 19:16
mary
pacat k e trz il da apoi de ce nu da si alte sezoane? sal tina mai mult am toate sezoanele 6 si mai vreau sa apara mia placut cum a jucat dinozzo si ziva si abby erau super:X
ramady pe 13 iunie 2011 06:39
singurele sezoane subtitrate sunt 7 si 8,pe care aici nici macar nu il mentioneaza...oricum este un serial exceptional...la fel si csi miami....le ador:X
laurent6277 pe 23 februarie 2015 12:01
mi tu
veer pe 06 Aprilie 2011 14:41
Extraordinar
Este unul dintre cele mai bune seriale de acest gen. Parerea mea e ca singurele care ar merita sa fie difuzate ar fi acesta NCIS Los Angeles si CSi New York . PAcat ca la noi in tara aceste seriale sunt difuzate de abia dupa ce lumea deja le-a vazut cumparand DVD-urile sau piratate :P(traiasca internetul).Pacat ar avea destul rating fiindca sunt vizionate.Dar asta e, cum spune si M. Badea "traim in romania...."Respect.
Acnyly pe 07 Iulie 2010 18:59
Super
Il puteti viziona pe AXN...eu acolo il,vad...si personajul me preferat este ..bineinteles Abby...e super draguta...ador stilul sau gotic..:X:X:X:X
laurent6277 pe 23 februarie 2015 12:04
si pt mine, mai are si alte calitati, cosciugul, etc
nechiforboss pe 02 Septembrie 2015 20:45
O capodopera de serial !!
O capodopera de serial cum numai americanii sunt in stare sa faca !! Are de toate serialul asta: actiune,drama,comedie,intriga,suspans,scenarii diverse!! In fine... Ncis e unul dintre seriale vizionate de mine si care sa-mi fi placut atat de mult incat sa-l revad de vreo 3-4 ori de la inceput pana in prezent .Oricum il pun in aceeasi clasa ca si calitate cu niste seriale precum Dr. house;Anatomia lui Grey,Lie to me(Psihologia minciunii),Lost;Prison Break;Breaking Bad,House of Cards !!
yonut_costea pe 07 Noiembrie 2014 13:25
CEL MAI TARE SERIAL,PACAT K IN SEZONUL 12 NUMAI JOACA ZIVA DAVID,FARA A NU ARE SENS SERIALUL.
skippy25 pe 08 August 2010 14:16
da e pacat
de ce au omorat-o pe Kate? :( mie imi placea fff mult de ea..
me.diva.me pe 12 august 2012 18:09
da si ziva e drg si cu ea razi mai mult ca face mii de greseli gramaticale...
nechiforboss pe 23 august 2015 23:57
E mai buna ziva decat kate deoarece e mai complexa in interpretare (parerea mea) oricum daca ar fi sa fac un top a actritelor din serial de-alungul timpului ar fi asa:1.Cote de Pablo (Ziva David);2.Pauley Perrette (Abby Sciuto);3.Sasha Alexander (Kate Todd). 4.Sarah Jane Morris (E.J.Barrett);5.Emily Wickersham(Eleanor Bishop).
angel_of_pain pe 20 Iunie 2010 21:52
Din pacate ruleaza doar aceleasi sezoane pe toate posturile serialul merita vazut e interesant...well si sa nu uit Abby (Pauley Perrette) e actrita mea favorita din serial.
fret234 pe 4 octombrie 2010 21:10
stie careva cand se vor da si restul sezoanelor?
me.diva.me pe 12 august 2012 18:09
pai pe axn ....
dascalu_vladut pe 27 Martie 2018 02:54
cel mai bun film de acțiune cu toate sezoanele și cea mai bună traducere
Razvan600 pe 03 August 2014 09:19
O capodopera de serial care are de toate: umor, actiune, suspans. Pacat ca nu este mai mult promovat si pe la noi :(
cosmin_kedii pe 25 Septembrie 2013 13:50
În opinia mea , spectacolul este interesant ,Fiecare dintre actori ( echipe ) sunt bine arucati in rolurile lor , . Chiar și patologul asistent are propria sa personalitate și este interesant pe ecran .Seria este mare are umor și glume care merită o atenție specială
raamon pe 10 Ianuarie 2011 20:25
imi place ca are tot ce vrei suspans, mister, umor
hacman_mihaela pe 03 Iulie 2019 20:13
un serial formidabil
Buna seara
Imi pare rau dar nu inteleg de ce si cum sunt alese serialele pentru difuzare?! Acest serial interesant, captivant este dat la niste ore imposibile in conditiile in care alte seriale sunt rulate la nesfarsit in intervalul orar de zi. Cine oare sau cati iubitori de filme se uita la 22.55 sau la ora 2.25 sau la ora 3.10 ?!?! este vorba de AXN. Nu ar fi rau sa se dea cate un episod la o ora mai convenabila! daca tot il dati ....In sfarsit poate ca ar trebui sa scriem direct la postul TV AXN.
Este interesant, captivant, amuzant, nu ma plictisesc sa-l vad!
si ar mai fi ceva de regula site-ul Cinemagia da orele de program pentru seriale/filme destul de corect dar acum ati cam bulibasit orele astazi 21.08.2019 acest serial este programat intr-o parte la ora 17 iar cand ma uit pe pagina cu acum la TV apare la ora 19 care este ora exacta?

grg.gabi pe 27 Februarie 2012 07:56
super
imi place mult acest serial ! il urmaresc de fiecare data la tv.
costel_munteanu pe 08 Aprilie 2022 20:56
Un serial prost cu actori buni
Pițipoanca cu codițe e deplasată. Ideea e copiata din serialul Nikita.
Filmele americane sunt suprasaturate de șabloane gen "știu cum te simți,am trecut și eu prin așa ceva"
Mie-mi plac actorii și în special Bishop.

anonymous.618949fb55833 pe 11 Februarie 2019 19:36
Patentu pe 27 Noiembrie 2012 22:12
Mi se pare mult mai bun NCIS : Los Angeles decat acesta..
Dar fiecare cu parerea lui,Bless!