Păreri National Security

(2003)

Siguranță națională

VIP pe 20 Martie 2010 23:13
astia 2 is mortaliiiii :x! :)) Daca-i film cu Martin Lawrence atunci cu siguranta e un film bun...Felicitariiiiii!!
matei_ionut pe 22 ianuarie 2014 00:13
Ai dreptate :)))
matu pe 15 Noiembrie 2003 00:20
super film.......martin lawrence asta e criminaaaaaaaaaal.....orice film in care joaca e superb......
cezarika21 pe 01 Decembrie 2013 08:05
Falsa discriminare a minorităţilor
Mergând pe folosirea rețetei partenerilor nepotriviţi ce încearcă să lucreze împreună, deşi nu se pot suporta unul pe celălalt, ”National Security” este o comedie realizată după același scenariu clişeistic, pueril şi stupid, ce își face loc tot mai mult pe agenda companiilor de producție hollywoodiene.

Filmul prezintă investigaţiile a doi agenţi de pază (foşti poliţişti), ce au descoperit un trafic ilegal cu un aliaj extrem de uşor şi foarte scump. Cei doi protagonişti (Steve Zahn şi Martin Lawrence) joacă totuşi atât de amuzant, încât creează momente de umor neaşteptate şi involuntare. Chiar dacă momentele de acțiune sunt parțial ratate, comicul spumos produs de interacțiunea hilară a două personaje diferite reușește în mai multe ocazii să mențină treaz interesul publicului spectator.

Printre glume apare… citeşte

NaTyLuTz pe 22 Aprilie 2010 17:28
O comedie draguta din toate puncele de vedere, actorii si-au facut bine treaba mai ales Martin Lawrence care a jucat foarte bine ca de obicei. Recomand.
danygeneralu pe 22 Aprilie 2010 10:35
foarte tare
in ciuda notei mici de pe IMDB este un film ce nu trebuie ratat , am ras de ma dureau falcile... asa ca cei care vor o comedie buna asta e
Alex007 pe 12 Februarie 2010 20:24
alex_dulce_rau
mi-a placut...de MArtin..joaca bn in toate filmele...
Vegetarian pe 27 Februarie 2012 06:38
Putine filme au prezentat teroarea la care sunt supusi majoritarii de catre minoritari cum este prezentat in filmu asta , kiar si sub forma unei comedii .
. . Presa din Franta si din restul Europei ataca mult guvernul Roman inainte de 1989 pt incalcarea drepturilor omului si discriminarea minoritatii tiganeasti din Romania . Dupa aderarea Romaniei la UE au inceput sa inteleaga cum e sa cand nu pot folosi trenul datorita furturilor la calea ferata , cum e cand dipar portofele , si alte bunuri din buzunare , din apartamente etc iar politia nu gaseste vinovatii .. In 30 septembrie 2012 au ajuns si francezii se răscoale împotriva ţiganilor .

. . . In prima parte din acest film este prezentata discriminarea pozitiva de care beneficiaza minoritatile de culoare , atunci cand politistii albi nu isi inregistreaza convorbirea cu un suspect . Politistii rutieri din… citeşte

Vegetarian pe 27 februarie 2012 06:49
Prevenirea a fost intotdeauna mult mai ieftina decat repararea urmarilor unei intamplari nedorite . . . . Cine ajunge sa se vaite , inseamna ca sa zgarcit sau a gresit undeva . . . Desteptul învata din greselile altora , iar prostul nici macar din greselile lui . . . Dintro carte ramai cu replici . Dintrun film ramai cu imagini .
oldFarmer pe 22 Aprilie 2009 16:03
Super comedie.........majoritatea filkmelor cu Martin Lawrance sunt super
zeno.marin pe 19 August 2012 21:39
Whitesploitation
Well, inca o comedioara facila sprijinita pe o reteta veche de cand lumea si refolosibila la infinit atat timp cat perechea de parteneri politisti (evident cu caractere total opuse) e reusita. Iar cea de aici este, caci aparent asa cum tonul face muzica, tot asa actorii fac filmul, chiar daca scenariul e peste poate de stupid si copilaros.

Astfel se face ca foarte facila colectie de clisee usor de identificat in National Security, devine nu doar digerabila, ci si amuzanta. Neasteptat de amuzanta chiar!

As indrazni sa spun ca accentul nostim cade in special pe Steve Zahn si mai putin Martin Lawrence (desi suint sigur ca toata lumea s-a uitat la film pentru M. Lawrence). Probabil ca un rol si mai convigator l-ar fi facut E. Murphy in perioada lui de stralucire maxima. Dar e ok si asa. Relaxant si amuzant daca nu ai altceva mai bun de facut.

irimescuirinel pe 05 Ianuarie 2012 12:22
Un Semnal De Alarma.
Atunci când povestea cu minoritățile care trebuie sa fie mulțumite scapă de sub control , devi victima exact povestea cu cele 6 luni de pușcărie. Se explica sub forma de gluma de aceea nu e băgată în seama. In rest e o comedie....
forever_young_ pe 11 August 2020 22:04
BUNICEL !
o comedioara de actiune reusita care o revezi cu placere si te binedispune datorita lui Martin Lawrence
AlexBoSS74 pe 04 Ianuarie 2020 17:06
Un film relaxant, fiind o comedie buna, cel putin ca si glume si intamplari, lasand firul actiunii deoparte. Foarte bun pentru distractie, joaca bestial cei doi protagonisti.
Claudynho pe 31 Ianuarie 2014 15:08
O comedie buna din toate punctele de vedere...Martin Lawrence si Steve Zahn sunt prea tari !!!
matei_ionut pe 22 Ianuarie 2014 00:11
Fabulos
Deci filmul e mortalll !!! Mai ales la faza aceea cu camionul acela mare si rosu :)))
Dar_kvampire pe 18 Decembrie 2012 22:31
Filmu e bestial o comedie pe cinste cea mai tare faza din film e cu vispea si cand vrea ala sa o prinda e genial 10
fireskull pe 08 Octombrie 2010 11:10
National Security este un film de actiune si comedie in care Martin Lawrence si Steve Zahn joaca foarte bn:)
MNarcis pe 05 Decembrie 2011 23:17
Un film destul de haios, are actiune si faze haioase destul de bune, m-a amuzat copios......cred ca merita vazut macar o data!
rogvaiv_bleu pe 02 Iunie 2010 12:25
nu ma...
..omor dupa gen,imi place sa cred ca vreau sa-mi consum timpul cu lucruri serioase,..:)....dar a fost extraordinar de reconfortant,mi-a schimbat starea de spirit pentru tot restul zilei.O comedie super!..Se rade bine si mult....
semere pe 05 Aprilie 2010 12:56
Martin LAWrence
Inca un film reusit, in care Martin Lawrence isi joaca rolul perfect! Dupa cum am mai spus-o, este un actor de nota 10+tva! Imi place ideea filmului, imi place cum se desfasoara actiunile. Nu comentez asupra sumelor investite in acest film, cum nu voi comenta nici asupra altor filme din acest punct de vedere, stiu doar ca aceasta comedie merita vazuta si va recomand sa va uitati la ea!
Santalino pe 05 Aprilie 2010 22:42
exceptional
ba matrix asta e comentariu!?filmu asta e exceptional n stiu ce nu va place voua Martin a jucat nu bine foarte bine:X
iuluassss pe 10 Aprilie 2024 11:21
E un film de vizionat in weekend. E o comedie destul de reusita! Acum pe bune... Nu va astwptati la nu stiu ce capodopera... Eu il revad cu plaxere.
user-5e3e92f1c0e2d pe 11 August 2020 21:11
cosmin 742000..sa te futa lumea in gura de bou cu coada in fata !! in oglinda cand te holbezi tu asa pe persoana fizica, ce animal prost vezi mha laba trista ??? esti frustrat cct mancat etc..marsh dreaq de constipat !!!
cosmin742000 pe 21 August 2017 08:44
O mizerie de film american de actiune ca aproape toate productiile de gen americane din ultimii 50 de ani
Infinity pe 26 Septembrie 2013 20:18
National Security (2003)
Nu a fost prea stralucit. Cateva momente bune de actiune si de ras. In rest, un scenariu cliseist.
alexandra.petronela pe 01 Septembrie 2013 21:27
Cataaaa panarama :)) :)) :)))
Tare filmul :))).. Trebuie vazut

SANDA45 pe 18 Noiembrie 2012 10:25
O imbinare reusita intre actiune si comedie,recomand.
marius93 pe 16 August 2011 10:17
Singur motiv pentru care ar merita vazut filmul asta ar fi Martin Lawrence, care e la fel de haios si de vioi cum ne-a obisnuit. O poveste veche de cand lumea si clisee peste clisee sunt doar doua motive pentru a spune ''pas'' filmului de fata.
cosmin_kedii pe 08 Februarie 2013 09:58
Martin Lawrence a jucat ca un politist, , Steve Zahn este amuzant în acest film, iar filmul este foarte amuzant și rece, nu foarte bun, dar e un film bun și al recomand
Iulidesprefilme pe 03 Februarie 2013 20:39
Acţiune, umor, Martin Lawrence pe generic sunt motivele pentru a vedea filmul.
Razvan600 pe 18 Noiembrie 2012 11:04
Un film foarte reusit care imbina actiunea cu comedia foarte bine. Merita vazut.
Tyybi1 pe 17 Noiembrie 2012 20:33
Prea tare filmul...Trebuie urmarit....Bine ca il mai da din cand in cand la TV.
deadlord pe 09 Septembrie 2012 20:32
O camedie foarte buna. Am ras foarte mult si cu foarte multa pofta la acest film.
Cristi.V pe 14 Iulie 2012 11:12
Imi place foarte mult acest film are in el un strop de prostie. Imi place foarte mult de acei doi ''politisti'' unul mai destep decat altul.
KarGo pe 10 Iulie 2012 01:23
Un film bun, o comedie bună la vremea ei şi nu numai. Au făcut un cuplu bun şi s-au completat bine Steve Zahn şi M. Lawrence. Îndrăznesc să spun că este una din cele mai bune comedii ale lui Lawrence.
tony_mondyalu pe 07 Iulie 2012 22:26
o comedie foarte buna, lam vazut de atatea ori si tot nu ma mai satur de acest film, martin lawrence joaca extraordinar
catasmile17 pe 07 Mai 2012 22:51
Un film destul de bun. M-a amuzat foarte tare Martin Lawrance :)
xerses pe 02 Iunie 2011 13:19
Un film in care comedia si actiunea s impletesc in mod fericit.Mi-a placut.
vicecity8 pe 02 Februarie 2011 15:45
super mijto filmu l-am vazut si al cinema si acasa pe DVD i-am dat nota 10
CristiN pe 01 Februarie 2011 23:30
Filmul este unul de exceptie cel putin mie mi`a placut . Recomand
zeki pe 01 Februarie 2011 22:19
Demential filmu , Martin Lawrence face numai comedii care imbina si o mica actiune ... oricum filmu asta a fost bestial ... merita vazut ...
bogdi_07_yo pe 15 Ianuarie 2011 23:51
cam ca la toate filmele lui Martin Lawrence nu ai cum sa nu razi
chiba_florin pe 13 Ianuarie 2011 21:39
SUPER SUPER SUPER
o comedie spectaculoasa, plina shi activa
super, super comedie

collorfull pe 11 Ianuarie 2011 19:32
Mi-a placut foarte mult acest film datorita faptului ca joaca Martin Lawrence si nai cum sa te plictisesti....iar actiunea este pe masura;))
ooo333 pe 06 Septembrie 2010 20:55
Un film bun cu doi actori excelenti , o poveste super .
deea9595 pe 06 Septembrie 2010 18:12
o comedie foarte amuzanta cu destul de multa actiune dar unele scene au fost prea previzibile iar cei doi tipi au fost prea norocosi si prea batausi pt doar niste amarati de politisti/agenti de paza:(
Crist11 pe 22 Iunie 2011 17:06
Martin Lawrence, unul dintre cei mai buni actori de comedie... GJ Martin :X
kr1st1badboy97 pe 25 Noiembrie 2010 20:08
daca apare martin lawrence, e o comedie buna; un pic de adrenalina si iese un film numai bun pentru o vizionare cu prietenii :D
matei_ionut pe 22 ianuarie 2014 00:12
Exact :)
alexzp pe 05 Septembrie 2010 20:01
E Clar
Mi-a placut la nebunie. L-am vazut mai demult, ce-i drept, insa uitandu-ma la el din nou, reamintindu-mi filmul, mi-a demonstrat ca toate filmele, inclusiv acesta, si comedii geniale. Genial, n-am ce spune :)
RomaniaMare pe 26 Mai 2010 22:45
La filmul asta m-am ris non-stop..Una dintre cele mai bune comedii in viziunea mea,intrecuta numai de "The Hangover" si " Death at a funeral".
mu_zz_i pe 02 Noiembrie 2007 01:31
Un film bun, o comedie buna la vremea ei si nu numai. Mie chiar mi-a placut. Ce-or vrea sa vada nu stiu!?