Păreri Monsters

Monștrii

robbiex2 pe 12 Octombrie 2010 04:42
Este vizionabil, nu pare nici pe departe low-buget.Efectele sunt ok, pacat de lipsa actiunii (aproape deloc) si suspansului....
Eu unul l-as compara cu filmul Cloverfield dar mai normal si mai simplu.
Normal ma refer la faptul ca este filmat in mod normal, Cloverfield fiind first person, parca asa se numeste ( acel mod de filmare ) iar simplu, prin faptul ca nu este complicat (poate bugetul nu a permis) fara prea multe scene SF.
Prea simplu si prea lungit pentru ce (nu) se intampla !

BenPC pe 04 Octombrie 2010 18:00
monstri .. doar 5 din 90 de minute
Din cate am inteles bugetul filmului a fost de $15,000 , rezultatul final fiind unul foarte decent pt banii investiti , dar departe de a fi un film bun , incitant , original ... este mult sub filmele pe care le copiaza "The Mist" , "The War of the Worlds" sau "District 9" - film carea mi-a placut foarte mult, facut de asemenea cu un buget redus - deci in concluzie ii lipsesc multe si consider ca ar fi fost mai bine daca comprimau totul intr-un scurt metraj.
Moody pe 9 februarie 2011 00:25
Bugetul filmului a fost 800,000$, este aproape imposibil sa faci un film pentru cinematograf cu 15,000$. Numai camerele cu care s-a filmat au costat 8,400$ ceea ce este intradevar destul de putin pentru un asa film.
Moody pe 09 Februarie 2011 00:39
Destul de bun pentru un film independent. A avut la dispozitie un buget de 800,000 $, mai mic decat "Eu cand vreau sa fluier, fluier" deci efectele speciale au lipsit aproape cu totul, chiar daca rareori s-a simtit aceasta lipsa. Actorii s-au descurcat binisor, iar ideea a fost interesanta. Au lipsit suspansul, care se putea obtine chiar si cu un buget mic, si actiunea. Scenariul nu a fost chiar bine realizat, avand multe lacune si lipsa de explicatii fiind ca un "motto" al filmului. Per total pot spune ca mi-a oferit ceva de gandit, deci nu a fost o pierdere totala de timp insa ma bucur ca nu am cheltuit nici un ban pe el si mi-am pierdut "doar" timpul.
murielll pe 19 Octombrie 2010 16:26
Un film foarte plictisitor. Pierdere de vreme. Cand ziceam ca o sa fie ceva actiune- nimic!!!!
SoKaT pe 30 Ianuarie 2011 02:07
Plictisitor filmul , actiunea lipseste cu desavarsire ! Nota 5 !!!
Manusa pe 17 Octombrie 2010 17:32
Dupa parerea mea este un film destul de slab, nu are nici o actiune si nici un suspans. Este un film de pierdut vremea. Aproape am adormit la el.
Sorin87 pe 18 Iulie 2015 01:29
Am vazut trailerul filmului si nu m-am gandit ca o sa fie asa de interesant
Monsters – bun venit in “Zona Infectata”! | Raluk.ro - Review-uri de filme, cafenele, ceainarii si restaurante din Bucuresti
[...] doar cei care sunt mari fani ai filmelor precum Independence Day vor stramba din nas in fata lui. Monsters nu este genul de film brainless in care tot filmul are loc o lupta, iar la final oamenii descopera [...] citeşte
Cristina_ pe 19 Martie 2011 22:44
Plictisitor 7/10 .Un film fara mari pretentii.Daca aveti rabdare si timp de pierdut atunci este ok
Radu1711 pe 19 Octombrie 2010 00:40
radu1711
mie unul mi-a placut filmul, am reusit sa-l vad pana la final, sper sa apara o contiuare
psihologu pe 03 Noiembrie 2010 16:20
La ce buget a avut nu trebuia sa ne facem asa mari sperante....il recomand celor care au nervii tari si neuroni de pierdut...
spartacus pe 13 Octombrie 2010 08:33
Cinefil
Oameni buni, chestia asta de-i zice FILM e o veritabila pierdere de timp, cu greu rezisti fara sa te ia somnul pina la final. Parerea mea.
Dak stiam dinainte, il ocoleam, desi din trailer parea ceva de capul lui.

bugs pe 28 Februarie 2011 11:21
Filmul asta sta foarte prost la capitolul actiune in rest e Ok.Care vrea sa il vada ii recomand sa isi schimbe ideea.
andystarx pe 10 Martie 2017 18:00
Pff,si de cate ori am zis ca nu mai vizualizez filme cu rating mic,desi unele sunt bunicele... Inca un film,ce trebuie introdus la categoria:asa nu ! Foarte plictisitor,slab de tot!
kakapiciu pe 09 Octombrie 2011 13:34
Daca scoteau monstrii din film, iesea mult mai bine. Inceputul si cuprinsul este nasol iar finalul confuz.
rrs85 pe 11 Octombrie 2010 02:11
Poveste cam liniara, usor monotona pe alocuri, o prestatie nu foarte okay a actorilor, efecte speciale bunicele, dar pentru un "low-budget" a fost agreabil, per total mi-a lasat o senzatie placuta. Asta pentru ca sunt acel gen de persoana care ingurgiteaza astfel de subiecte intr-un mod cu totul si cu totul aparte! Oarecum a semanat un pic cu "The Mist"...