Păreri Mio nome e Nessuno Il

(1973)

Mă numesc nimeni

psihologu pe 09 Septembrie 2010 19:42
o comedie de zile mari cu un umor foarte cool. si ironic. excelent film produs de sergio leone. muzica este magica fiind compus ade ennio moricone.
cezarika21 pe 19 Iulie 2015 18:00
Un omagiu adus filmelor western
Adunându-i în același film pe Henry Fonda (un veteran al filmelor western) și pe Terence Hill (bufonul simpatic din westernurile spaghetti), ”Il mio nome e Nessuno” aduce un omagiu unuia dintre cele mai iubite genuri cinematografice: western-ul. Filmul elogiază personalitatea unui pistolar fictiv intrat în legendă prin rapiditatea sa de reacție.

Combinația plăcută de western și comedie, ca și coloana sonoră a lui Ennio Morricone, transmit o stare de nostalgie față de vremurile bune ale filmelor western în care actori ca John Wayne, James Stewart sau Gary Cooper încântau milioane de spectatori.

cetateanu pe 17 Octombrie 2010 16:20
Regizorul Sergio Leone al celebrelor westernuri spagheti revine de asta data ca producator executiv in aceasta superba comedie ce ii are in rolurile principale pe Terence Hill in rolul lui ''Nimeni'' si Henry Fonda in rolul legendarului pistolar Jack Beauregard.
Mr.Halloween pe 06 Iulie 2015 18:41
Mi-a placut filmul. Combina genul Western si comedia intr-un mod interesant.