Păreri Midsomer Murders

(1997)

Crimele din Midsomer

sabinalin pe 23 August 2010 18:14
Crima la englezi
N-am vazut toate episoadele dar cele pe care le-am vizionat au fost suficiente cat sa-mi formeze o parere foarte favorabila. Exista actori care par facuti pentru un anume rol asa cum se intampla cu Peter Falk pentru Columbo, Jean Gabin pentru Maigret sau,acum, John Nettles pentru "Chief inspector Barnaby". Lovely!!!
LavyBogdy pe 21 Ianuarie 2010 23:31
Ceea ce-mi place cel mai mult la serial e ca ai mult de gandit.Metoda inspectorului Barnaby de a face legatura intre criminali si victime e atentia pe care o acorda discutiilor cu fiecare martor,suspect saw cu oricine altcineva.Complexitatea lui mai consta in faptul ca este cuprinzator din punct de vedere al personajelor;unde mai punem ca avem si ochestra din Londra care ne incanta cu melodii fascinante (preferata mea e Sarah Lament).
dyana pe 17 Februarie 2008 20:02
sunt suuper tarii!!i-am invatzat pe totzii colegii sa se uite la film!!!! john netles este cel mai tare actor!!!il adorrr!!!
ScorpyaCristina pe 03 Ianuarie 2013 09:05
Bun serial, are tot ce ii trebuie pentru a nu te plictisi pe durata niciun episod, insa ma intreb, cu cati locuitori a mai ramas Midsomer? :)
simcris2210 pe 01 Februarie 2012 20:34
Am vazut serialul si nu numai o data... ci de cate ori a fost difuzat la televizor. Am avut noroc de faptul ca a aparat si pe DVD pe piata. Sunt innebunita dupa personajul Barnaby, dar si dupa Troy, Dan si Ben. Un serial deosebit si minunat de misterios.
florin_u pe 1 martie 2015 11:00
Vă rog să-mi spuneți unde l-ați găsit pe DVD. Mulțumesc anticipat!
simcris2210 pe 3 martie 2015 12:07
Incercati la ERC PRESS: http://ercpress.ro/default.php?p=browse&clid=122. Eu de acolo am achizitionat DVD-urile.
BELA ANDREEA pe 07 Ianuarie 2008 19:31
Este cel mai interesant serial! Il consider atat de fascinant incat nu pierd nici un episod. M-as bucura daca s-ar difuza mai des.
chiritageorge pe 18 Decembrie 2010 15:40
Serialul meu favorit
Fiind un pasionat pentru crime am cautat seriale cu si despre crime.La inceput nu mia placut deloc un satuc din Anglia, neinteresant cu nu stiu cine inspector si cu crime.Dar cand am vizionat mai multe am realizat cat de bine facute sunt crimele si cate inteligenta trebuie sa ai sa le rezolvi.Prestatia actorilor este remarcabila iar atmosfera este paciuitoare si relexanta desi este despre crime.Daca ar fi un Oscar pentru crime sigur lar castiga!!!!!!!!!
Zaharia Ana Maria pe 06 Ianuarie 2008 09:47
Este foarte tare serialul. Ma uit mereu la toate reluarile. Daca as avea timp, m-as uita non stop la ele. Sunt foarte tari c ei ca il fac si actorii din film...tineti-o tot asa.
carmen pe 11 Iulie 2006 12:36
minunat
mona_ardes pe 26 Martie 2021 16:03
Imi place foarte mult si mi-as dori sa vad toata seria. Ce pot face? Sunt logata dar nu-mi apare nicaieri un buton «Play»...
user-5e731de20d2f2 pe 19 Martie 2020 09:24
Distribuția ar trebui actualizata. De câteva sezoane bune, rolul principal ii aparține lui Neil Dudgeon.
Mihai2508 pe 08 Decembrie 2016 11:50
Un serial frumos
Un serial englezesc reusit, si tin minte ca il vizionam impreuna cu familia, ce tin bine in schimb cel mia bine era coloana sonora, tipica acestui film, iti dadeai seama din prima de ce film rula la TV dupa muzica.
nctm pe 27 Octombrie 2015 08:01
imi place foarte mult atmosfera oraselului englezesc. desi atatea crime practic intr-o comuna ceva mai mare ar trebui sa inspaimante e destul umor ca sa fie extrem de placut de urmarit fiecare episod.
Elena.Arsenie-Constantinescu pe 08 Februarie 2015 22:28
Un serial extraordinar. Recomand!
Fiecare caz elucidat din acest serial reușește să îmi stârnească dorința de a vrea să mai văd încă un episod. ”Inteligența”, ”strategia”, ”misterul” sunt câteva cuvinte cheie care descriu serialul și care definesc motivul pentru care îl vizionez cu atâta pasiune și interes.
miliaru.adrian pe 21 Decembrie 2013 18:37
super serial
e un serial super de vizionat intr-o vacanta lunga de vara. eu asa am vazut multe episoade. e mai fain ca si hercule poirot. ii va fascina pe cei interesati e cartile si filmele politiste!
Miiku pe 01 Decembrie 2013 19:45
Excelent serialu`. Serialele de genu` , din timpuri vechi sunt cele mai reusite.
cosmin_kedii pe 21 Septembrie 2013 10:43
Bine ați venit la Midsamer , în colțul cel mai simpatic și fermecător al Marii Britanii care contine o poveste fascinantă , misterioasă în fiecare serial cu o muzica placuta , usor mistica . Plus mare actorie .
MrHolmes pe 04 Iulie 2012 12:06
pt toata familia
Serialul de vineri seara de pe Hallmark, acum ceva timp... Toata familia il viziona, are de toate: umor englezesc, mister, cazuri iesite din comun. Un serial super!
alex_il_fenomeno pe 13 Mai 2012 11:56
un serial politist excelent , cu personaje atat de bine conturate si cu niste mistere atat de dense , cu fire incurcate si tot tacamul , pentru a nu avea nimic de reprosat ! iar atmosfera , una atat de incarcata de fiecare data , combinata cu puternicul aer britanic , rezulta in ceva excelent , de fiecare data existand acele momente de asteptare parca intermidabile , pana la deznodamantul de fiecare data neasteptat ! cred ca nu are cum sa nu iti placa o asemenea serie de aventuri politiste , chiar daca nu esti un fan inrait .
jea pe 13 Aprilie 2012 11:40
extraordinar serial,nu plictiseste si te tine cu sufletul la gura cu fiecare episod ,il recomand
BiaB pe 09 Martie 2012 19:25
Un serial foarte bun!Serialele de genul acesta merita vazute,cel putin sunt o amatoare a filmelor,serialelor gen mister ,horror,thriller,crima .
user-5b85197a11cd2 pe 28 August 2018 12:46
Un mare fâs! Pierdere de timp. O prostie! Si accentul ala englezesc,mai mult te iau dracii!
alexx55 pe 11 februarie 2020 21:44
Primele aprox. 10 sezoane au fost savuroase,..dialoguri si situatii surprinzatoare,...actori savurosi,..scenaristi inspirati,...Din pacate urmatoarele sezoane sunt din ce in ce mai slabe,.. Banuiesc ca nu ai vizionat prima parte ,..cu John Nettles.
Vegetarian pe 01 Martie 2012 16:06
Dupa Columbo e greu de privit seriale politiste in care detectivii intreaba oameni in dreapta si in stanga daca ei au facut crima ? Probabil asa este in sistemul juridic anglo saxon actual !? Giuliani fost procuror si primar in New York zicea ca in SUA se aresteaza sau se acuza pe baza a putine probe , dupa care procesele dureaza mai multe luni . In Romania se strang probe , mai ales in dosare de coruptie de la pasapoarte , vami etc mai mult de 6 luni si de abea apoi incepe procesul ..

. . Din ciclul asa nu , la Diva Universal la sfarsitul reclamelor publicitare , inainte de inceperea unui film , sa reluat mult timp un filmulet despre cum sau produs episoade din serialu asta . Strica mult mirajul realitatii cazurilor din serial asemenea reluari , in care este prezintat detectivul Tom Barnaby in viata de zi cu zi , zambind si glumind frecvent cu colegii de la filmare , band… citeşte

Vegetarian pe 1 martie 2012 19:22
Prevenirea a fost intotdeauna mult mai ieftina decat repararea urmarilor unei intamplari nedorite .
corabierul pe 08 Aprilie 2011 10:48
am cateva episoade din fiecare serie aparuta, cum pot sa fac rost de toate seriile?
gmi pe 21 aprilie 2011 15:33
Vei gasi toate seriile toate cele 10 serii pe vplay.ro
catasmile17 pe 04 Aprilie 2011 13:54
un serial interesannt despre crimele din midsomer !!!!!!!!!!!!!
Magda22 pe 01 Aprilie 2011 18:36
Serialul meu favorit. In episodul de azi, Barnaby vrea sa se retraga. Sper ca se va razgandi totusi, si vor mai fi multe episoade cu el si de acum incolo.
GeorgYtza pe 10 Martie 2011 21:16
Este cel mai tare serial, iar Tom si Troy fac cea mai tare echipa. Chiar sunt buni si te fac sa fii atent la toate indiciile ca sa descoperi cine ar fi criminalul.
mihaelatb pe 10 Octombrie 2010 23:22
Trebuie sa recunosc ca Tom Barnaby ma cucerise, cred ca am urmarit, pe sarite, un sezon sau doua, dar...prea multe crime nu strica?!
estera12 pe 05 Septembrie 2010 18:58
Un serial care te face sa iti pui mintea la contributie pentru a incerca sa afli tu primu autorul crimelor.
vintage pe 31 Ianuarie 2010 14:52
unde as putea gasi subtitrari pentru Midsomer Murders in romana sau engleza?
nastisiv pe 29 martie 2010 20:09
Si eu caut subtitrari, sau, de cumparat episoade subtitrate. Ati gasit undeva?
mihaela24 pe 08 Noiembrie 2009 16:29
super tare filmul, dar din cauza serviciului nu-l pot vedea mereu. imi place, e filmul meu preferat.
mihaela vlasin pe 14 Noiembrie 2008 14:49
Imi place foarte mult! Imi pare rau ca la data prezenta( 14.11 2008) se transmite tot mai rar.
Asteptam, atat eu cat si sotul meu seara de vineri ptr a urmarii filmul de la ora 8 la Hallmark! De ce nu se mai difuzeaza" ?
Ne pare f. rau ca nu se mai difuzeaza deloc de luni pana sambata, iar sambata sunt episoade vechi pe care le-am mai vazut!

tooing pe 19 Octombrie 2008 13:28
Este cel mai captivant serial difuzat in monentul acesta de vreo televiziune! Este captivant, iti solicita intelectul, iti mentine interesul pe parcursul intregului film, este imprevizibil, este combinatia perfecta dintre mister,comic, suspans,...,minunat! Mi-ar placea sa am toata colectia!Multumim HALLMAK!
blah blah pe 05 August 2008 21:51
e foarte tare serialul ... doar ca acum a inceput seria din 2004 si nu mai e Troy...:(( :(( mai bine mai dati odata seriile ale cu Troy ...PLS!!!!
Locusteanu Luca pe 01 Iulie 2008 17:23
cel mai tare serial! M-as bucura daca s-ar difuza mai des. Oricum, felicitari pentru cei de la Hallmark ca l-au cumparat
Mihai O.Hotoleanu pe 11 Ianuarie 2008 11:18
As vrea daca e posibil sa apara mai des Troy.Cred ca face o echipa foarte buna cu seful sau si se completeaza excelent in rezolvarea cazurilor care apar in Midsomer.
myha.ella pe 05 Mai 2011 11:14
soper film
vazut prima oara dar cred ca e cel mai tare!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Film - Midsomer Murders

Midsomer Murders