Păreri Megamind

MissBlossom01 pe 10 Decembrie 2010 18:21
Mi-a placut.Poate am dat in mintea copiilor,asta e.
L-am vazut in 3D.Animatia a fost foarte buna,3D sau 2D,chiar NU conteaza.
A si sa nu uitam,a fost si Romania mentionata! :))

S8tan pe 7 ianuarie 2011 11:32
Mi-a placut mult faza cu "supermarket din .... ROMANIA" :P
MissBlossom01 pe 7 ianuarie 2011 13:31
Daaa :)
lilica pe 13 Decembrie 2010 11:07
mi-a placut , merita de vazut , este cu mult mai ineresant ca shrek 3 , va asigur
adi_ramses pe 14 noiembrie 2011 14:39
ai perfecta dreptate, e printre cele mai reusite animatii :D
BaetuAndrei pe 18 Decembrie 2010 11:16
de mult nu am mai râs la un film, e Mega.funny, are un umor fin.
S8tan pe 07 Ianuarie 2011 11:28
WOOOOOWWW!!!
Ce pot spune este ca am savurat filmul pana la ultima secunda....a avut de toate: umor din plin, efecte spectaculoase, momente dramatice, actori minunati. Un film ce merita toti banii!!!
zgubi pe 16 Ianuarie 2011 21:55
o animatie cu o coloana sonora foarte bine selectata
Dream Works nu se dezminte nici de aceasta data si mai scoate la rampa inca o animatie captivanta.Chiar daca tema principala nu e noua,Megamind reuseste sa-ti starneasca curiozitatea pana la final.
dragontotrain pe 19 Aprilie 2010 22:40
abia astept animatia asta , bravo dreamworks tot asa
marius_em pe 10 Decembrie 2010 23:12
bun, dar nu excelent
Anul asta a fost mult mai slab decat precedentul la animatii. Megamind e bun de vazut, e amuzant partial, dar nu e cine stie ce revelatie, si nici chiar atat de surpinzator cum vrea sa para. E chiar destul de cliseic, de previzibil.
Plume pe 30 Decembrie 2010 19:27
Ma scoate din sarite isteria asta cu cinematografele 3D
Incredibil... Vroiam sa vad filmu' asta cu o amica dar am zis ca nu vrem sa-l vedem 3D. Ne enerveaza ochelarii aia stupizi, efectele imperfecte, faptul ca imaginea e grav intunecata de ochelari si faptul ca biletul e mai scump si nu merita. Ok... dar nu exista NICI UN CINEMATOGRAF DIN CAPITALA CARE SA RULEZE MEGAMIND 2D! La fel si cu Tron, apropo.

Am zis "ok... asta e, il vedem 3D si gata. Dar in nici un caz dublat." Ne uitam la Hollywood Multiplex la program: singura ora cand exista o versiune de Megamind nedublata e 6.45. Adica iesi de la film cand se inchide mallul.

Fratilor, imi pare rau dar daca VREI sa dai banii pe un bilet la film si nu poti pentru ca publicul vrea NUMAI 3D si dai cu greu de o animatie nedublata (fiindca copiii din ziua de azi nu mai au voie sa invete o limba straina sau sa asculte actorii originali interpretandu-si rolul - DOAMNE… citeşte

MissBlossom01 pe 7 ianuarie 2011 13:35
"dar nu exista NICI UN CINEMATOGRAF DIN CAPITALA CARE SA RULEZE MEGAMIND 2D! La fel si cu Tron, apropo." Pai da,unele filme sunt special facute pentru 3D.Asta e.Daca nu vrei la 3D nu te uiti la cinema,te poti uita cand apare DVD-ul. Pe de alta parte si eu(si altii) ne-am saturat de frustrati care posteaza peste tot ca 3D e asa si invers etc.Fara suparare.
Andra144 pe 27 decembrie 2011 11:47
mai bine faceai un roman ala de sus
gicardinho pe 14 Decembrie 2010 22:17
L-am vazut in varianta 3D a fost destul de reusit . Recomand .
Lustruc pe 22 Iulie 2010 11:21
Ii o parodie ! nu inteleg de ce toata lumea s-a panicat cand a vazut ca or luat inceputu' de la superman.Nu or copiat,or facut aluzie.
Aaron1909 pe 05 Decembrie 2010 19:02
unde l-ati vazut voi claritate buna ?(in afara de cinema)
MissBlossom01 pe 11 decembrie 2010 21:55
Asteapta DVD-ul.
alex_il_fenomeno pe 6 iulie 2011 13:10
si DVDrip sau BRripeste o calitate mai mult decat satisfacatoare.
superdepeche pe 08 Ianuarie 2011 04:43
E-X-T-R-A-O-R-D-I-N-A-R!
absolut genial,sa transformi un erou negativ in unul...pozitiv!
faza de la inceput a fost clar o parodie dupa''superman'' chiar si mai tarziu se afirma despre kriptonita,etc.
bine macar ca am fost mentionati si noi in ceva,chiar daca in ceva rau ,dar
e ceva

Busuroi pe 05 Ianuarie 2011 20:42
Una dintre cele mai reusite animatii ale anului 2010!!!
Asterix_deluxe pe 07 Decembrie 2010 00:33
Merita vazut
O animatie reusita ce trebuie vazuta , Dreamworks ne surprinde cu acest film ce neaparat treb vazut
Andreim93 pe 24 Mai 2010 19:01
Re:hmmm
Inceputul a fost copiat pentru a da farmec sau mai bine spus un aspect aparte.
robbiex2 pe 18 Februarie 2011 04:29
Si super eroii se plictisesc chiar daca au super puteri :)
Hehehe! Uite si o animatie in care personajul rau se plictiseste sa faca rau :)):P
Draguta animatia, plina de sentimente.Buna alegerea cu vocea personajelor si bune si personajele in sine.Sunt unele scene care m-au dus in copilarie si m-au tinut acolo pentru cateva minute.
O animatie mai diferita, cu mai multi super eroi si mult mai complicata.

Kai pe 03 Iunie 2010 22:12
pare interesanta povestea ...trailer-ul e un teaser deoarece doar spune inceputurile povestii din cate observ (nu spune atat de mult cat spune descrierea filmului-text)
Radu1711 pe 10 Ianuarie 2011 01:40
radu1711
Megamind este o animatia foarte reusita, nu ma asteptam ca tipul cel rau sa ajunga la final eroul, foarte buna ideea filmului, merita vazut
dacoda pe 06 Decembrie 2010 14:53
dacoda
Este frumos , nu extraordinar , merita vazut , are si momente comice , mi-e unu mi-a placut dar nu foarte mult , oricum merita vazut :)
XING pe 18 Decembrie 2010 16:17
...abia astept sal vad...cred ca va fi haios............................................................................................
legolas05 pe 09 Noiembrie 2010 21:39
nu este foarte bun,insa merita vazut..........nota 8
dodociuc pe 19 Decembrie 2010 00:31
nui rau ... dar ...
e ok ...
dar se putea si mai bine ...
se pare ca mintile de la Dreamworks raman fara idei ...
se putea mai bine dupa parerea mea ...
in rest e placut ...
(un film de duminica)

victor_neo75 pe 13 Decembrie 2010 12:55
Megamind - un "Despicable Me" un pic mai serios !!!
"Megamind" este un alt desen animat haios din 2010 (unde Romania este mentionata prin min 12-13 !) despre un geniu al raului, Megamind (voce: Will Ferrell) care se lupta cu binele, Metro Man (voce: Brad Pitt) si, dupa disparitia brusca a acestuia, Megamind incearca sa antreneze un tanar super-erou, Titan (voce: Jonah Hill) sa devina noul erou bun al orasului. Dar cum socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ, vedeti si amuzati-va la aceasta comedie simpatica ce mi-a adus aminte un pic de "Despicable Me" de acum 3 luni !

"Megamind" este o animatie pt toate varstele; merita vazut si normal, 3D-ul este mai mult de decor !

Matol pe 23 Mai 2010 01:22
hmmm
Nu vreau sa fiu rau dar am impresia ca cei de la DC Comics ar trebui sa ii dea in judecata :| :)) inceputul e cam superman :))
S8tan pe 7 ianuarie 2011 11:31
Nu este cam superman...este exact ca superman...cred ca a fost facut ca o parodie la adresa superman...
vaduva129 pe 08 Noiembrie 2010 20:06
wow
incredibil film...l-am urmarit si chiar nu mi-a placut. Nu stiu de vi se pare atat de bun
carolina89 pe 20 noiembrie 2010 18:12
Atunci mãcar da un ex. de film bun ca sã te deifneshti un pic! poate ai doar horror în cap shi shtirile de la ora -V-.
vaduva129 pe 22 noiembrie 2010 19:25
ce tare esti tu...cand ti-l vei scoate pe florin salam din cap am sa-ti raspund cu placere ;_)
omucuvaloare pe 20 August 2014 19:57
vladimir84 pe 24 Iulie 2013 22:11
Poveste interesanta in care eroul negativ devine apreciat si iubit de toata lumea si se transforma intr-un erou pozitiv.
CazaGio pe 11 August 2012 15:32
Animatie buna, finalul m-a surprins. Nu ma gandeam ca Megamind va deveni in cele din urma personajul pozitiv...poate in asta a si constat frumusetea acestei productii
danvictrie pe 10 septembrie 2012 03:29
ori ai facuto intentionat findca esti un id"t ori asa e firea ta esti exagerat de pro'st cum ma sa zici tot ce e mai important intrum film(finalu frate) :|:|:|:|
Cristian121296 pe 31 Mai 2012 22:25
Megamind - Un film bun.
Chiar daca Megamind nu este ceva nou mie chiar mi-a placut. Poveste prin care un raufacator devine "un inger" o putem regasi si in Despicable me si Up!, si nu e un lucru chiar atat de original felul in care este expusa este deosebit.
Este una din animatiile mele prereferate si v-o recomand cu incredere, pentru ca merita.

Sorin87 pe 16 Mai 2011 17:21
Megamind
Megamind este o animatie de nota 10, actiunea din film face totul si modul in care sunt prezentate personajele
Vorador pe 01 Martie 2011 18:42
O animaţie interesantă, amuzantă pe alocuri datorită coloanei sonore şi originală din punctul de vedere al întorsăturii de situaţie. O animaţie care poate fi urmărită fără să te plictiseşti.
Pachenko pe 18 Februarie 2011 22:35
De Vazut
A avut un stil aparte care mi-a atras atentia pe tot parcursul derularii aceste animatii.
Octaz pe 13 Februarie 2011 13:36
Neasteptat de bun! Iata inca o poveste animata ce are la baza lupta dintre bine si rau, insa de data aceasta cei de la DreamWorks ne vor surprinde extrem de placut prezentand nu ca de obicei, viata "baiatului rau" sau "the bad guy" cum spun americanii.Ceva foarte nou si inovator,si pot spune ca le'au iesit perfect. "Megamind" se alatura astfel galeriei de desene animate ale anului 2010,un an cu astfel de productii foarte reusite,de la "How to Train your Dragon","Toy Story 3" sau "Despicable Me" pana la aceasta superba si reusita productie.Nu mai spun ca am ras in hohote din tot sufletul,iar acele momente induiosatoare din final si nu numai aproape ca m'au emotionat pana la lacrimi... Luati'l cu incredere,cred sincer ca ar fi meritat sa fie nominalizat pentru premiul Oscar la cea mai buna animatie,pentru ca da,este in top 3 cele mai frumoase animatii ale anului.Doamne, ce mi'as dori sa… citeşte
Sergiu.Lobont pe 08 Februarie 2011 23:32
Stereotipuri cu susul in jos.
Foarte reusita animatia iar secretul ei e faptul ca a folosit stereotipuri americane doar ca le-a intors pe dos. De data asta personajul cel simpatic e bad-guy-ul a carui esecuri dau adevarata savoare a comediei. O situatie asemanatoare am gasit-o si in Despicable Me unde maleficul Gru devine un tata iubitor. De altfel aspectul fizic al lui Megamind ne da de gandit ca pana la urma nu poate fi asa de rau.

Inca de la inceput Megamind e cel dezavantajat de soarta. Situatia face ca destinul sa ii prezinte avantajele de a fi malefic insa si dezavantajele "Maleficul nu se alege niciodata cu fata" ceea ce ramane in picioare pana la finalul filmului. O gramada de stereotipuri sunt rasturnate, aici Lex Luthor il invinge pe Superman, insa Lex isi da seama ca viata fara un villain e plictisitoare. Personajul negativ il creeaza pe cel pozitiv doar ca cel pozitiv nu e chiar atat de… citeşte

Moody pe 30 Ianuarie 2011 22:33
O animatie reusita, plina de umor. Filmul reuseste sa ne atraga de partea "tipului cel rau" inca de la inceput. Will Farrel si Tyna Fey dau viata foarte bine celor doua personaje principale. Muzica este foarte bine aleasa si da un aer deosebit mai ales "intrarilor" in scena ale lui Megamind. Merita vazut.
draganicimw pe 23 Ianuarie 2011 14:19
Nu mi se pare un desen exceptional. Unul bun, poate. Povestea e destul de originala, dar sunt multe momente in care realizatorii au incercat sa para amunzanti dar nu prea le-a iesit. Trailerul e mult mai bun decat filmul, nu va lasati pacaliti. Filmul nu are coerenta, sunt inserate momente comice atunci cand n-ar trebui. Lasa impresia ca scenariul a fost facut pe bucati, adica azi 5 minute, maine 5 minute, difera prea mult de la moment la moment, probabil dupa starea celui care a scris scenariul. Nu are nicio coerenta. S-au straduit prea mult sa adauge glume si asta se vede intr-un mod sacaitor. Per total nu e asa comic cum apare in trailer. Pana la urma, ori il faceau comic cap coada, ori lasau povestea asa cum este.
Repet, este o poveste buna, dar realizarea scenariului destul de slaba.

SAre pe 16 Ianuarie 2011 00:11
astept dvd-ul la megamind,cred ca este un film foarte misto
amya pe 10 Ianuarie 2011 21:34
spre binele raului
e frumos dar nu m-a impresionat....se putea si mai bine
pink4wdm pe 03 Ianuarie 2011 23:42
mi-a placut la nebunie....l-am vazut la cinema si am ras cu lacrimi dar am si plins sincer...la ce fata are megan=mind si ochi aia mari nu ai cum sa nu ai parte de diferite emotii...recomand tuturor
gohan92 pe 02 Ianuarie 2011 18:12
Este un foarte bun film de animatie,recomand cu placere
Mysterious pe 14 Noiembrie 2010 19:53
Foarte Frumoasa Animatia!
O recomand cu placere!L-am urmarit cu deosibita placere!
diana7 pe 09 Ianuarie 2011 14:55
Megamind mi-a placut cel mai mult pe 2010 ca si animatie
piticot123 pe 15 Decembrie 2010 21:43
Important!
Cei care ati fost la cinema....E adevarat ca este dublat in romana/:)?
MissBlossom01 pe 16 decembrie 2010 14:28
E si dublat in romana,dar si subtitrat..
Delua pe 11 Decembrie 2010 22:27
Asa-si-asa
Ca animatie (efecte speciale, calitate, etc...) nu mi s-a parut deloc o splendoare (de exemplu, ochii personajelor par neconturati si inexpresivi cateodata). La inceput mi-a venit un pic sa adorm, dar pe percurs, actiunea a inceput sa ma cuprinda. Exista si momente "de ras", dar unele glume mai par depasite sau deja folosite de prea multe ori in toata industria filmului.
Faptul ciudat ca, pe langa efecte si alea-alea, are ceva in poveste care te face sa-ti placa. Personal, chiar mi-a placut si l-as mai revedea o data.
Insa clar nu e animatia anului si clar e o pierdere sa dai banii doar ca-i 3D.

anna.n pe 02 Decembrie 2010 14:30
la cata reclama i s-a facut sunt f curioasa..dupa pareri nu imi place sa ma iau pt ca fiecare are gusturile lui.o sa-i dau o nota dupa ce il vizionez
anna.n pe 11 decembrie 2010 18:12
l-am vazut si mi-a placut enorm de mult..cred ca in loc sa ne gandim ca il copiaza pe superman ar trebui sa ne gandim la mesajul pe care vrea filmul sa il transmita si adik ca actiunile noastre ii influenteaza pe cei din jur
Plume pe 9 ianuarie 2011 02:50
Oamenii chiar nu inteleg diferenta dintre "parodie" si "copie", nu?
AnaZaharia pe 14 August 2010 22:03
GO EVIL!!!
Imi place ideea cu capul mare si albastru. Dupa ce am vazut traileru cred ca vreau sa castige raul de data asta:)
copila_satanista pe 15 noiembrie 2010 15:20
ce-ar fi sa vezi si filmul inainte sa ii dai nota? :)
geo199408 pe 06 Decembrie 2010 17:34
Sper sa fie cva de el.
Am auzit de film si sper sa fie cva de el!
Nu stiti cand apare ???

kraker pe 14 Decembrie 2010 00:51
cam pnetru copii
este amuzant dar prea pentru copii, daca vreti o comedie buna si cu actori reali va recomand you again, a aparut de curand si este genul de film care iti readuce zambetul pe buze de la primele faze ținându te în suspans până al sfârșit
Arlequinade pe 16 ianuarie 2011 12:41
Kraker, mama. Daca noi suntem pe pagina unui desen animat... ce anume te face sa crezi ca am vrea sa fim redirectionati la o comedie romantica cu actori adevarati? Nu stiu, zic si eu, in ignoranta mea, ca daca am fi vrut sa vedem o comedie romantica ne-am fi uitat dupa asa ceva.
user-6428298d71a2c pe 09 Aprilie 2023 17:50
Nimic special, o poveste simplă interesantă cat de cât dar cu siguranță nu te vei plictisi
El_KaPpa pe 19 Mai 2020 20:35
5,6/10
Stiu ca ideea asta cu antieroul care devine erou da bine, dar pentru mine e o tema prea plictisitoare, chiar si intr-o animatie. In plus, duce lipsa de momente amuzante, personajele nu pot sa zic ca au avut lipici la mine incat sa-mi ramana in minte (nici macar Megamind), iar desfasurare actiunii este destul de anosta in prima jumatate. Mi-a placut totusi coloana sonora care este dementiala si faptul ca vizual arata bine.