Păreri Mard

(1985)

Prințul

danutzzaa87 pe 13 Septembrie 2012 11:07
Este filmul copilariei mele, pe atunci se inchiriau casete video si imi aduc aminte ca il vedeam de cel putin 2 ori pe luna, este extraordinar filmul, unde Amithab Bachchan joaca impecabil, nota 20+
TePupaEmanuela pe 9 octombrie 2018 20:08
Ai dreptate ! Imi amintesc si eu, cum devoram casetele video !!
darmendra pe 10 Octombrie 2010 17:53
calul alb
actiunea se petrece in timpul ocupatiei engleze,un film ce merita vazut.
AsterX pe 13 noiembrie 2021 14:15
A mai circulat sub denumirea "Curajosii nu simt durerea".
irinapopovici pe 16 August 2019 20:29
Filmul copilariei mele,un film pe care il revad cu aceeasi bucurie ca atunci cand aveam 7 ani si de care nu ma plictisesc niciodata.Un film care merita nota 20+
alex_ionut852 pe 10 Iulie 2014 21:32
bun filmul Conducatorul unei regiuni bogate din India este făcut sclav. Cu ajutorul servitorilor loiali, reuseste sa-l scape pe fiul lui, Raju, de aceeasi soartă. Baiatul va fi crescut de alta familie...
user-5e9de3b1c275e pe 13 Septembrie 2020 15:06
Filmul copilariei mele imi aduc aminte ca inchiriam casete video ,ce vremuri.....chiar imi mi-a fost dor sa il revad , va multumesc pentru difuzare
cristina_cristinela pe 11 Octombrie 2019 14:26
cris
MARDsauCALUTUL ALB...Pe vremuri nu l.am vazut ca se lua luumina.ha.
RoxanaBordei pe 30 August 2012 22:42
Foarte bun filmul, mi`a placut Si momentul intalnirii tatalui si fiului este emotionant
user-5ed15281d78f2 pe 18 Octombrie 2022 18:01
Edy Christmas pe 18 octombrie 2022 ora 18:00 Unul dintre filmele mele preferate din top 5 realizat de mine (Titanic, Gladiatorul, Mard, Omul cu masca de fier, SpiderMan). Un film plin de istorie, sentimente și emoții. Filmul a apărut în anul în care m-am născut, 1985.
AsterX pe 13 Noiembrie 2021 14:26
pentru doritori!
Aici e doar un forum unde fiecare isi expune parerea fata de filmul vizionat.... Pt asta il poti vedea la cinema, tv sau pe cai mai putin legale dar nerecomandate! Iii puteti ruga pe cei care il au sa vi-l imprumute sau copieze desi e interpretabila si treaba asta! Filmul se vede in familie, nu se imprumuta inchiriaza sau copiaza fara a avea drepturi de autor intrucat riscati ani grei de inchisoare sau rigorile legii! Referitor la film, din cercetarile mele, ca traducator amator filmul se traduce corect "Curajosul" si nu altfel! E un film ce merita vazut! Au comentat altii inaintea mea mult mai bine! Il am in format DVD orig cumparat de la sursa (Bollywood). Traducerea din eng imi apartine.
user-61377226ebb35 pe 07 Septembrie 2021 17:09
Să-mi bag pula în site al vostru ca nu merge sa vad nimic cinemagia sa ma pis pe tine
AsterX pe 13 noiembrie 2021 14:18
Mare dobitoc esti! Aici doar se discuta despre filmele vazute! Pt a vedea un anume film ori il cumperi ori il vezi pe cai ilegale ori ii rogi pe cei care il au sa ti-l copieze! Nu e de gluma cu "drepturile de autor"! (Copiright) Pirateria se pedepseste aspru!
user-5a84ac8ca5c0e pe 01 Decembrie 2020 18:48
Calul alb frumos film vreau sa vad și săptămâna viitoare ca nu am apucat să-l vad pe tot
Frumos film
As dori sa vad și filmul indian skolary sau fii nerecunascatori

BaetuAndrei pe 06 August 2011 21:31