Păreri Little Fockers

O familie de coșmar

Pitbull pe 22 Decembrie 2010 00:00
O vizionare de coşmar
"Little Fockers" - O vizionare de coşmar
Aşa peliculă, aşa lume...

Credeţi că actorii mari sunt în stare de orice?
Că pot scoate bijuterii chiar şi din cele mai tâmpite roluri?
Că prezenţa lor e de ajuns ca să salveze până şi cele mai inepte filme...?
Nnţ!
Dacă vreţi să vedeţi în ce hal pot să se prostească nişte Robert De Niro, Dustin Hoffman, Barbra Streisand, Blythe Danner, Laura Dern, Harvey Keitel - plus alţii, mai mult sau mai puţin breji, printre ei - duceţi-vă să vedeţi acest nou episod inutil şi trivial, de un prost-gust strigător la cer, din saga Fotangiilor (aşa s-ar traduce "Fockers", nu? D-apoi, cum?), care nu mai păstrează nimic din hazul oricum destul de îndoielnic, dar măcar prospăţel, al celor două părţi anterioare.
Din capul locului, premisele sunt complet moleşite: se continuă… citeşte

aby55 pe 25 decembrie 2010 12:38
Dute si impuscate e o comedie nu actiune sau altceva ca sa fie seriosi actori eu am ras la toate 3
Danfly pe 14 aprilie 2012 20:14
ce fata prosta
mitrudany pe 22 August 2010 01:12
Incredibil
Incredibil cum unii au si vazut acest film cind el are premiera in America abia pe 22 decembrie.
-Wizz- pe 2 decembrie 2010 22:32
zi si tu ... inteleg cand o persoana da nota inainte sa apara filmul,majoritatea asa fac.dar lasa,nu'i nimic.dar totusi sa spui ca l'ai vazut..cand nici macar in america nu a aparut? asta e pe bune prostie :-s
Vlad_the_curse pe 30 decembrie 2010 10:49
dc intodeauna incep comentariile la un film pe siteul asta cu prostia asta.Pe tine ce te deranjaza ca niste prosti bifeaza acolo.E vina siteului ca le permite...:-j:))prostii tot prosti raman:-psi cu si fara comentariile astea si poate unu bifeaza chiar din contra celor care scriu comentarii ca tn
RazvanK pe 21 Noiembrie 2010 23:10
85 de insi l-au vazut inainte sa apara. super :)
zoloft pe 1 decembrie 2010 20:48
cred ca n-au stiut sa tasteze pe iconit respectiva :D
krisutzu98 pe 26 decembrie 2010 21:15
cum Doamne iartama sa-l vazi inainte sa apara?
delfitexas pe 03 Ianuarie 2011 23:41
Pacat
Am fortat nota si m-am dus la cinema pt acest film din cauza marilor actori.
Slaba miscare, un film slab, chiar nu ma asteptam la DeNiro sa joace asa ceva, nu vezi la Pacino...restul actorilor na...second hand sau prea batrani.
Bazat mult pe umorul partilor precedente.
Glume foarte slabe, cele bune le ai pe degete...pana si glumele din The other boys au fost mai bune.
Nu recomand cinema, nu prea recomand nici pt acasa, nici pt fanii genului, mai bine urmariti ceva din arhiva sa potoliti setea de vizionare sau de omorat timp, ca nici din acest motiv nu se merita...Pacat, mare pacat

s.carollina pe 26 Iunie 2010 16:11
multa lume asteapta sa apara, dar de ce dati nota inainte de a-l vedea, nu inteleg....
StClair pe 27 iunie 2010 14:12
pentru ca pot :)
zoloft pe 1 decembrie 2010 20:48
exact; de PROSTi
DmnY pe 25 Octombrie 2009 21:29
De-abia-l astept ! Primele parti mi-au placut mult, si asta va fi la fel (De Niro si Stiller).
Tirdea Alexandru pe 21 Mai 2007 16:25
Sper sa fie la fel de bun ca primele doua...
TheGood pe 27 noiembrie 2010 05:10
Mai Adminilor , doua probleme , ca sa vezi un trailer iti rupi degetele pe mouse cautand x (close ) de la orange party ( un sandero subnutrit ), a doua problema , dai click click click si tot nu-l gasesti treci peste pagina cu trailer lucky me
miere pe 7 decembrie 2010 11:48
@the good, depinde si de browserul pe care il folosesti sau de erorile ce le are, oricum poti vedea trailerele si pe utube
G.Norbi27 pe 25 Decembrie 2010 13:17
Pe langa cele doua serii anterioare,asta ii praf..
Vladut1994 pe 26 Decembrie 2010 20:27
O comedie de nota 10 .Am ras copios ,iar unele momente au fost absolut criminale.Un film perfect pentru perioada sarbatorilor.
dox pe 3 ianuarie 2011 13:56
cre ' ca ai vazut alt film metre
Vladut1994 pe 5 februarie 2011 23:26
da=)))
atlantiss pe 27 Decembrie 2010 13:13
NIMIC SENZATIONAL!
Vazut.....! intr-o sala plina plina.. printre rontaielile de rigoare si pitzipoancele ce isi varsa sosul pe blanita... am incercat sa ma las purat pe valurile bunei dispozitii si al rasului. Recunossc nu am vizionat primele doua parti asa ca trebuia sa raman fascinat de scenariul si glumele pline de savoare, eii bine am ramas pe mal, nu a venit nici un val sa ma poarte pe culmile bunei dispozitii... ! un film slabutz cu 3 glumitze aruncate strategic! nu ratati nimic! VIZIONARE PLACUTA!
cineva8 pe 26 Decembrie 2010 23:59
Little Fockers
Am asteptat cu nerabdare un an de zile acest film. Cu parere de rau, va anunt ca acest film este un esec, sau cel putin nu mai are acel farmec ca primele doua parti. Glumele mi s-au parut destul de mediocre, in general au fost niste continuari a glumelor precende, filmul a fost presarat cu prea multe aluzii sexuale iar aciunea a fost una foarte previzibila incadrandu se filmelor americane. Sugestia mea este ori sa alegeti un alt film, ori sa asteptati sa il vedeti pe PC-ul propriu pt a nu irosii banii pe un film slabutz.
FLywithme pe 8 ianuarie 2011 16:31
Sincer mie nu imi plac filme de genu asta..!!.Urat film!!
boggy_by pe 1 mai 2011 11:31
pai si daca nu ii plac oare de ce comentezi????
Isamu pe 09 Iulie 2010 23:02
Sunt fana a lui Ben Stiller si a lui De Niro. Am vazut primele doua filme si sunt foarte, foarte haioase. Au ales foarte bine actorii principali si abia astept sa vad si filmul asta. ^^
melody10 pe 25 Iunie 2010 14:51
Deabia astept sa apara, celelalte doua au fost extraordinare, am ras in continuu. Cred ca si acesta va fi la fel de bun!
-Wizz- pe 28 iunie 2010 16:56
... sau mai bun! ...
MirceaCeaTanara pe 29 Decembrie 2010 20:42
L-am vazut chiar azi la cinema si ma asteptam la ceva mai multe momente amuzante.Au fost cateva faze la care mai mult m-am speriat in loc sa rad.
Dar per total a fost ok.

ooo333 pe 01 Iulie 2009 19:20
super !!!!!!!
Primele parti au fost super ! Sper ca si asta sa fie pe masura celorlalte , oricum asteptarile sunt uriase .

Dupa ce am vazut filmul am fost multumit dar nu foarte impresionat e o comedie dragutza si niste momente foarte comice dar nu e chiar asa de super dar chiar merita vazut . M-i se pare ca primele partii au fost ceva mai bune .

mtraianc pe 5 februarie 2011 22:22
astepti de pomana ,,
Sergiu.Lobont pe 12 Februarie 2011 17:29
Esmeralda sau Little Fockers?
L-am avut pe primul... duelul dintre Greg Fockers si ex-spionul Jack Byrnes... hmm, tare sa vedem ce-o sa iasa. In al doilea parca tot nu a fost acceptat Greg Fockers in familie... ok, sa-l mai vedem odata. In al treilea se mai iau si la bataie... pana cand o viata amara? Pana unde sa o lungesti cu duelul asta? Dar poate se scot cu ceva in plus fata de celelalte. Hmm.. nup, poate in minus.

Mergem mai departe... doctorul Bob isi insala sotia cu o asistenta... bum, afara din clan, Greg pare ca si el isi insala sotia cu nush ce promoter al unui medicament (app. habar nu am ce a jucat Jessica Alba aici... personajul ei nu are nici sare nici piper). Ca tacamul sa fie complet, apare Kevin care se pare ca are o slabiciune si pentru Pam dar totodata si pentru mama sotului lui Pam. Socrul, evident ca apare la geam chiar in momentul in care se pare ca Greg are o aventura cu Andy… citeşte

DeeaD pe 01 Ianuarie 2011 19:06
slabut...sunt cam dezamagita,ma asteptam sa fie plin de faze comice :(tot prima parte ramane cea mai buna(parerea mea)
edye pe 03 Decembrie 2010 22:05
Tare de tot , merita vizionat :)))))) =)))))))))))))
vladutz90 pe 6 decembrie 2010 09:57
nici na aparut... cum naiba lai vzt nush!!
-Wizz- pe 26 decembrie 2010 20:23
edye,stii ca cinemagistii sunt si critici ! :P:))
cezarika21 pe 02 Ianuarie 2015 16:20
La fel de amuzant ca şi celelalte două părţi
Nu voi face front comun cu acei critici care după ce s-au hlizit la primele două părţi ale seriei, au criticat cu răutate a treia parte. "Little Fockers" este făcut în stilul primelor două filme, iar ca umor se plasează în urma lui "Meet the parents", dar înaintea lui "Meet the Fockers". Povestea lui Greg Focker şi a familiei sale continuă în acelaşi stil, iar Jack Byrnes este la fel de amuzant ca în primele două filme, stârnind hazul cinefililor care nu sunt pudibonzi. Mie mi-a plăcut şi îl recomand cu căldură celor cărora le-au plăcut şi celelalte două filme ale seriei.
NeverMind0744 pe 13 Ianuarie 2011 14:11
Dezastru
Slab, foarte slab.Un alt film care se bazeaza pe succesul seriilor anterioare pentru a umple buzunarele unora.
dyna21 pe 24 Ianuarie 2011 16:42
un film foarte slab in comparatie cu celelalte doua aparute.abia daca ai la ce zambii,in rest monoton si fara un strop de umor.cei care au ras "de s-au prapadit"probabil ca au avut alte motive nu actiunea filmului.oricum gusturile cinefile nu se potrivesc.
lokilop92 pe 08 Ianuarie 2011 18:49
sub asteptari
nu merita timpul pierdut.mai bine sa ramanem cu amintirile seriilor precedente nealterate
futurist pe 04 Ianuarie 2011 12:36
dezastru
Mam uitat aseara la film si nu este deloc cum ma asteptam..nu stiu cum a rezistat 3 saptamani pe primul loc in SUA...sunt din ce in ce mai prosti americanii astia...nu va recomand sa va uitati:P
mtraianc pe 5 februarie 2011 22:46
cred ca le da 100$ la cei care intra in sala :)
futurist pe 8 februarie 2011 15:11
:)) da da pe bune k altfel nu inteleg dc sunt asa disperati:)):P
Claudio.Alecu pe 03 Ianuarie 2011 21:03
Slab, foarte slab...
De mult timp nu am vazut un film mai prost decat acesta. Cu siguranta au fost 2 ore pierdute din viata mea, mergand sa vad acest film la cinema. Sfatul meu : "Evitati-l !!!"
small.barbie pe 02 Ianuarie 2011 01:05
ma asteptam la mai mult
sincer ma asteptam la mult mai mult..toata actiunea si momentele funny din fil apar in trailer..o pierdere de timp...
mathia22 pe 25 Ianuarie 2011 22:30
mai slab ca celelalte parti, dar intr-o duminica plictisitoare merge...
Manusa pe 22 Ianuarie 2011 16:50
Nu am rezistat mult sa ma uit la el. Este mai slab decat primele filme.
catalynoo pe 02 Ianuarie 2011 21:51
O porcarie
Mai aveam putin si dormeam... Nu vreau sa critic ..Fiecare om e crescut diferit si au obiceiuri diferite..Un simt al umorului diferit, de la caz la caz.. Mie personal nu m-i s-a parut amuzant ..Sunt satul de aceste filme..cum sa le zic .. clisee..Anu viitor va fi altu cu aceleasi glume..si peste 2 ani la fel..si veti spune..Ce film frumos.. ce am mai ras.. Dar sunt aceleasi glume :| Aceleasi filme jucate de actori diferiti. Parerea mea, am dat banii degeaba.. 16 ron plus cipsuri si suc plus timp pierdut aiurea..
danieldobre21 pe 29 Decembrie 2010 14:12
Porcarie
Porcarie cu P mare daca nu ar fii fost asa promovat cred ca nu rula nici 7 zile doar premiera si atat pentru ca nu are haz si daca unii cred ca daca introduci in film situatii jenante sau cu tenta sexuala va fii comedia perfecta iata ca nu este asa iar actorii pacat ca accepta sa joace in asfel de trilogii cu inceput spectaculos si final dezastruos. Va salut cu respect pe toti :)
keira pe 27 Decembrie 2010 01:21
Am vazut de curand Little Fockers si pot spune ca are si cateva momente amuzante, dar si momente cam grotesti.

Mi s-au parut un pic cam exagerate, la un moment dat, rolurile acordate Jessicai Alba (saritura in groapa) si, respectiv, lui Owen Wilson (acrobatiile). Dustin Hoffman si Barbra Streisand n-au avut nici ei cine stie ce roluri nemaipomenite de interpretat. Actorii ar fi avut potential; scenariul ar mai fi putut fi periat.

tibijuve pe 29 Decembrie 2010 19:45
o porcarie la fel ca si celelalte filme cu Ben Stiller in rolul lui Focker, ba chiar mai mare decat toate.
miss_amelie pe 27 Decembrie 2010 19:24
Doamne ce porcarie. nici nu am rezistat pana la sfarsit. primul a fost cel mai bun. pe urma au devenit din ce in ce mai slabe. imi pare rau sa spun asta, tinand seama de distributie, dar mi-am pierdut timpul.
victor_neo75 pe 31 decembrie 2010 01:08
Chiar azi l-am revazut la TV pe al doilea: Meet the Fockers (2004) si vreau sa zic ca este mult mai amuzant decat Meet the Parents (2000) care a fost un pic mai serios si avea mai putine poante. Little Fockers e cel mai slab dintre toate!
MissBlossom01 pe 31 decembrie 2010 15:37
De acord cu Victor..dar mi-a placut si asta.
goldenleaves pe 29 Decembrie 2010 09:58
surprinzator
mi-a placut mult mai mutl decat celelalte doua mai inchegat mai fin cu un umor mai putin scarbos si evident cu o jesssica alba nebuna si simpatica chiar dragut
alphaville pe 07 Decembrie 2010 15:08
Super film! Am vazut evolutia lui De Niro si pe a lui Ben Stiller si credeti`ma, este foarte frumoasa! Au facut roluri bune impreuna, si chiar li se potrivesc, nu sunt genul de actori care sa se chinuie prea mult ca sa le iasa bine.
georgel1976 pe 15 Octombrie 2011 17:33
mai bine nu
mai bine nu. acest film nu se ridica la nivelul primelor 2 din serie. dovada ca nu toate urmarile ce apar la filme merita a fi filmate, vazute... un film slabut, rasuflat chiar, poantele nu mai sunt ca cele din primele 2 filme. pacat ca nu au fost in stare sa continue o serie asa frumoasa.
Ariel6 pe 07 Ianuarie 2011 02:09
Mmm..i-as fi dat nota 6 daca Ben Stiller nu era printre actorii mei preferati.. A fost ok.. a avut cateva faze amuzante..dar doar atat . Pe langa celelalte 2 parti..e varza. :D Nota 7 pentru ca-mi place Ben Stiller.
victor_neo75 pe 06 Ianuarie 2011 22:09
Unde este comedia din primele 2 filme cu Ben Stiller si Robert De Niro ?!?
Little Fockers este un film care ar fi trebuit sa fie minimum distractiv, minimum amuzant, dar nu si maximum de plictisitooor sau plin de glume gen GodFocker (singura scena amuzanta a fost la final cu filmuletul de pe Youtube cu Ben Stiller la conferinta medicilor cand face misto de socrul Robert De Niro). Mai mult ca sigur Jessica Alba va castiga o Zmeura de Aur pt cea mai slaba actrita in rol secundar intr-un film din 2010 !

Mai bine revedeti primele 2 comedii: Meet the Parents (2000) si mai ales Meet the Fockers (2004) decat sa adormiti la acest plictisitor Little Fockers! Apropo, micutii Fockers din titlu nu apar mai mult de 15-20 de min in tot filmul !

mtraianc pe 05 Februarie 2011 22:26
TINAR SI NELINISTIT
cred ca acest titlu i se potrivea mai bine , nu stiu ce au patit actori de au acceptat rol in rebutul asta de film
vladutz76 pe 09 Ianuarie 2011 10:17
Un film cosmar de nu o familie de cosmar. In afara de cateva poante e varza. Personajul lui Owen Wilson e de-a treptul patetic si nici celelalte nu stau mai bine. Replici de tot rahatu. L-am vazut la cinema=bani cheltuiti de pomana. Clar a pus capac seriei, nu va mai iesi si #4. Pacat de BobyD, in ce a ajuns sa joace. Pacat si de Keitel si ceilalti.
taximonden pe 17 Decembrie 2010 20:11
parca mai frumoase au fost primele parti.nu mi sa parut cine stie ce
jude pe 02 Decembrie 2010 11:20
..............................................................?
sannyuu pe 01 Ianuarie 2011 12:56
filmul e fain, l-am vazut pe protv
...si am vazut ce preturi au bucuresti, de ce oare e asa mult mă bucuresteni fițosi ce sunteți? maxim e 68 RON, SPECIAL PT BOGĂTASI! să vă fie rusine, de când s-a construit mall cotroceni(nu-mi place cum suna) niciodată nu am putut merge la cinema, ce de prețuri, de nu mai vreau să merg, niciodată nu am văzut un film în 3D și nici nu stiu cum e, asa că eu vă mulțumesc bucuresteni fițosi și bogătasi ce prețuri puteți să puneți, văd că bucurestiul e PLIN de bogătasi, eu nu am decât un amărât de pensie de handicap (stiți voi deja cât e o pensie, mică) mulțumesc mult băsescu, boc și voi bogătasilor fițosi, pace și ciao!...ps, las că 19 Ron e destul ca să văd un film :)) dar prețul de 3D e prea mult, sorry
mathia22 pe 25 ianuarie 2011 22:40
ce vina au bucurestenii ca esti tu sarac? imi pare rau pt nenorocirea ta(handicapul) dar controleaza-te!!! aici se fac comentarii pt filme!!! iar filmul ruleaza la cinema nu pe pro tv, poate vb de una din cele 2 parti anterioare!!
mathia22 pe 25 ianuarie 2011 22:40
bugs pe 23 Septembrie 2010 14:46
stau ca pe ghimpi pana apare.o sa fie hilar la fel ca si celelalte.
justme13 pe 08 Decembrie 2010 20:05
stiu ca filmu o a fie excelent pentru ca asa au fost si ce 2 parti si parodia facuta dupa film
s.carollina pe 26 decembrie 2010 12:38
n-ai de unde sa stii pana nu vezi!!
mtraianc pe 5 februarie 2011 22:51
vezi ca nu sti bine ,, filmul este de toata jena fata de cele 2 dinainte
Dj_Livio pe 15 Decembrie 2010 23:37
Little Fockers
am vazut filmul, am ras de nu am mai putut!! sa va uitati si voi la el
Pitbull pe 16 decembrie 2010 11:27
Ai fost marti seara la acea VIZIONARE DE COSMAR de la Mall Vitan? Dacä da, vezi c-am descris-o în finalul cronicii de mai sus.
-Wizz- pe 26 decembrie 2010 20:23
Cum l'ai vazut ? Nu'mi explic ! Ai comentat pe 15 decembrie,filmul nu era aparut ! Te rog sa'mi spui,sunt taaaarree curioasa !
vimishor pe 20 Februarie 2013 18:53
Ca orice film care respectă tiparul filmelor făcute în serie şi acesta este mai slab decât anterioarele. Glume oarecum răsuflate şi scenariu banal.
MikkaelWolfganger pe 10 Februarie 2013 12:06
Tampenie?
Mie nu prea mi-a placut trilogia asta.Nu stiu cum de a avut asa de mult succes la public.Sincer, mie mai toate glumele si gag-urile de acolo mi s-au parut foarte neinspirate si expirate.Filmul e ticsit cu actori de calibru, dar este o comedie extrem de slaba.
momo2494 pe 16 August 2012 11:01
L-am vazut aseara si nu m-a impresionat ( primele 2 parti fiind foarte bune) Nu este o mare comedie, sunt cateva faze amuzante, dar prea putine ! 5 spre 6
Victorrr pe 28 Iulie 2012 00:23
dezamagire
Dupa succesul primelor doua parti, aceasta continuare a dezamagit cu povestea neinspirata, niste actori plictisitori, etc. Noroc de Robert de Niro care a mai salvat un pic din film si frumoasa Jessica Alba, care mereu incanta privirile
psihologu pe 26 Ianuarie 2012 11:33
regula de trei simplă a francizelor
Dupa cateva zile de la vizionare trebuie să spun că aproape l-am uitat. Little Fockers aka O familie de coşmar respectă regula de aur a seriilor de film: al treilea e întotdeauna cel mai prost, cel mai leneş, cel mai inutil.
Totul ar fi ok dacă ar exista ceva amuzant în filmul ăsta (îmi aduc aminte să fi zâmbit de vreo două ori, dar atât). Staţi liniştiţi, sala în care veţi vedea proiecţia acestui dezastru se va zgudui de hohote (în afară de puţinele momente de comedie relativ inteligentă, la care nu râdea nimeni), de parcă ar exista în primul rând cineva care să-i hipnotizeze pe toţi.

Gagurile fizice care au făcut primul film un succes sunt doar vreo trei în filmul ăsta (şi de calitate redusă), iar pisica Jinxy are doar o scurtă apariţie. În schimb, personajele n-au învăţat nimic faţă de filmele anterioare: Greg nu pune… citeşte

Go1 2 3 4

Film - Little Fockers