Păreri Liar, liar

(1997)

Mincinosul mincinoșilor

g3orge13 pe 06 August 2009 09:58
Printre cele mai bune filme de comedie cu Jim Carrey. Subliniez comedie; a nu se compara top Jim ever cum ar fi Eternal sunshine sau Truman Show :))
bizonul pe 18 februarie 2019 07:18
Cand ai postat comentariul, poate erai copil, nu vazuse-si filme multe sau chiar ai o problema. Acest film si cele 2 de dinainte de pe acest canal cu "Ace Ventura...." sunt filme idioate de prost gust. Am mai vazut niste stupiditati cu JIm Carrey, "Edward omul foarfeca", "Legenda calaretului fara cap", "Gogomanul si Tantalaul" si crede-ma sunt la fel de prostesti. Ceva mai prostesc nu am vazut decat showrile lui Tociu si Palade sau ale lui Mugur Mihaiescu din "Vacanta Mare".
sorinreddog pe 13 Iunie 2009 13:56
comedie adevarata!
Nu e niciun dubiu,un film de nota 10 cu un actor de nota 10,Jim Carrey,e incredibil cum reuseste omul asta sa te faca sa razi atat!
marius_anghlescu pe 21 iunie 2015 16:46
UN link ceva te rog sa il vad si eu!!!
cezarika21 pe 09 Iunie 2012 07:32
Imposibilitatea de a spune o minciună
Sătul de minciunile tatălui său - avocatul Fletcher Reede (Jim Carrey) -, micul Max îşi pune de ziua lui dorinţa ca tatăl lui să nu mai poată spune nici o minciună pentru o zi întreagă. Dorința se îndeplinește în mod miraculos, iar astfel avocatul devine incapabil să mintă şi își dă seama că Max este principala sa prioritate.

Protagonistul duce o luptă grea cu sine-însuși, încercând să-și ascundă handicapul de a rosti în orice împrejurare adevărul, oricât de dureros și de ofensator ar fi acesta. Pe parcursul acestei lupte se produce o regândire a priorităților, iar familia dobândește un rol principal în viața personajului, în locul carierei, ca până atunci. Comicul Jim Carrey, interpretul avocatului, realizează o paradă de strâmbături, interpretarea lui reuşind în anumite momente să emoţioneze publicul.

Poate… citeşte

Deceoare pe 11 ianuarie 2015 01:24
Ziua când Maximilian împlineşte 5 ani şi nu 8 ani cum scrie în sinopsis !
rodica_vargolici pe 11 martie 2018 15:46
erata -10 puncte
Geo_Ruxy pe 01 Decembrie 2009 11:32
filmul meu preferat... e superb.. iar jim dovedeste inca o data ca e un bun actor de comedie.. poate cel mai bun :)
Vegetarian pe 04 August 2011 23:05
Sefa ii zice avocatului `` Poti fugi dar nu te poti ascunde ``
mihai770 pe 17 Martie 2005 05:03
dap...e genial...
andrearewedoneyet pe 20 Iulie 2009 13:48
este minunat!!! mai aales jim carrey!!! este un actor fff priceput!!nu inteleg cum poate fii asa bun!
musat cosmin pe 01 Martie 2007 19:43
este un film extraordinar iar jim sa o tina tot asa
mihnea999 pe 16 Decembrie 2009 21:19
Ce am mai ras la filmul asta ...l-am vazut pe TVR1
defav pe 29 Octombrie 2009 15:03
Comedie excelenta
Cred ca aici Jim Carrey face cel mai bun rol al lui ,e fabulos,mi-a placut f,.mult comedia , desi povestea e simpla in esenta, Jim a exploatat cu mare talent tot ce se putea din orice situatie , asa incit la un moment dat fazele de la tribunal ajung la un apogeu comic,cind Carrrey e delirant , te strimbi de ris.
Unora nu le place ca se schimonoseste prea mult, nu stiu , mie imi place , mi-ar place sa-l revad cind a luat Oscaru ' , a fost demential cind a pus mina pe statueta.

Cristina Emanuela pe 14 Martie 2005 20:20
Un film foarte reusit! Nu ma mai satur sa-l vad :)
M0n0 pe 17 Martie 2005 19:25
Un foarte bun mai ales din cauza lui Jim Carrey...cel mai genial actor de comedie...
MNarcis pe 12 Noiembrie 2011 22:02
Bun filmul, f haios, am ras o gramada, merita vazut!
Alina B pe 27 Martie 2010 13:34
L-am vazut la cinema, pe vremea cand in Brasov, aveam mai mult de unul :-D. Cred ca demult nu m-am mai distrat ata de bine.
pisicuta1 pe 09 Iunie 2012 21:39
da
e un film f bun desi nu toate filmele cu jim carrey sint f bune1
miruna13 pe 11 August 2011 22:08
super tare binenteles:>jim carrey va intotdeauna un actor pe cinste in domeniul comediei,nu m-a dezamagit nici un film de al lui spre deosebire de alti actori de comedie
Lethy pe 30 Iulie 2011 05:06
O comedie foarte tare...nu ma mai satur de ea. Iar despre Jim Carey...acesta demonstreaza si in acest film ca e cel mai bun actor de comedie in viata [ parerea mea :d :) ]
Este un film la care te poti uita de mii de ori si tot vei rade ca si cum ar fi prima data cand il vezi :))

Psychoprincess pe 24 Aprilie 2010 14:55
am inceput sa vad putin din film......insa deabia astept sa il vad pe tot...Jim mi s epare asa de amuzant..nustiu dar cred ca ii sau facut niste mutati de l-au facut asa..e genial omul...
marius93 pe 07 Iunie 2010 11:30
O comedie super faina, cu un Jim Carrey intr-o forma de zile mari, plina de gaguri si momente epice, in special secventa in care se automutileaza in baie.
sarrpe pe 11 Februarie 2011 20:04
Cea mai tare faza din film cand intra in birou si incepe sa ii ia pe aia la misto de rade toata lumea in hohote :))
bogdanh pe 25 August 2009 13:19
e la 16:45 pe HBO... vroiam sa-l vad, am intrat aici sa vad ce pareri au oameni despre el... e prima data cand o sa-l vad... sper ca va merita... rating-ul am sa-l dau dupa ce vad filmul, si am sa comentez din nou...

bafta,
bogdan

LE: SUPERB!

alex_il_fenomeno pe 08 Iulie 2010 19:58
cel mai tare film de comedie! de aceasta data , Jim Carrey este impiedicat de divinitate sa nu mai faca ceea ce stie cel mai bine: sa minta! si cum urmeaza si un proces foarte important...
ionut_puiu444 pe 06 Ianuarie 2024 15:13
Filmul e o capodoperă, l-am revăzut de nu mai știu câte ori. M-am întrebat de ce Carrey a făcut pe bune scena unde se bate singur, dar până la urmă... e Jim Carrey. Se știe că n-a avut niciodată toate țiglele pe casă.
user-63b2b36cc78dd pe 06 Ianuarie 2024 13:48
Nu e nimic de comentat aici .Nota 10 pt genialul Jim .......
crome pe 12 Martie 2022 15:49
Fabulos acest actor,pur si simplu ador filmele cu el.
MaddoW pe 25 Iulie 2020 17:54
Jim Carrey din nou cu o prestație de geniu. Ce face acest om în rolurile sale este și va fi greu de egalat vreodată!
Teodor1998 pe 23 Noiembrie 2013 00:42
Simplu, JIM CARREY!
Inca un film in care Jim Carrey ne arat talentul sau si ne face sa radam din orice.
Filmul are o poveste simplista dar buna,relizata bine,dar tot farmecul filmului este dat de capacitatea lui Jim Carrey de a-si exprima sentimentele prin mimica sa deosebita a fetei.Este extraordinar,merita vazut!

puffulette pe 05 Februarie 2012 11:11
Un film foarte bun, lui Jim Carrey ii vine rolul ca o manusa si l-a interpretat impecabil.. Scenariul este bun, si chiar daca are un sfarsit previzibil, tot e frumos
ioanaa_ioana pe 06 Ianuarie 2024 15:06
Am zis ca nu ii mai vad dintii aia de cal dar m-am inselat.
Un film pentru copii dar placut si pentru adulti.
Nota 6 este suficienta.

forever_young_ pe 27 Iulie 2020 18:51
BUN !
O comedie in care Jim Carrey si-a demonstrat din nou talentul de mare actor !
bainca pe 21 Ianuarie 2020 10:19
nota 8 bun
A fost un film de comedie bun .L-am vazut demult .O idee interesanta , originala pe atunci si cu niste actori buni , o poveste si de familie frumoasa , si faze amuzante , deci per total este un film bun de nota 8 fiind primul meu film cu Jim Carrey de atunci .Pacat ca in ziua de azi nu se mai fac filme asa interesante , macar actiunea sa fie buna dar nu prea , aici a fost , finalul bun , dragut si clasic .
Octaz pe 05 Februarie 2019 22:10
Jim Carey este definitia talentului! Energia si buna dispozitie pe care reuseste acest actor sa le transmita sunt chiar de admirat! Filmul este copios, am revazut de multe ori multe din scene si cred ca oricand este binevenit sa avem "some good time" vizionand-ul.
Dragos.87 pe 25 Ianuarie 2019 02:07
Mie unul nu ma impresionat foarte mult...Glumele sunt fortate dar Jim Carreyare un talent innascut si reuseste sa iti smulga un zambet...
Salbaticul pe 19 Ianuarie 2019 17:58
Un maaare monument de prostie.Nu am vazut niciodata la Jim Carrey un film frumos,in afara de strâmbãturi nimic,0 barat.
AmphitriteMermaid pe 08 August 2018 18:13
O comedie pe cinste care te inveseleste oricand. O revad de fiecare data cu drag.
AlexandruDragosStegaru pe 26 Ianuarie 2016 22:30
Liar Liar
XShadowX pe 22 Ianuarie 2015 16:40
super
O comedie clasica cu un actor de exceptie Jim Carrey in vremea buna !
chiba_florin pe 12 Ianuarie 2015 00:25
Geniul ;)
Un geniu al comediei moderne !
Acest monstru sacru al comediilor nu se dezminte niciodata, si probabil nu se va niciodata !!!!

ion_ciocea pe 08 Septembrie 2014 21:14
O comedie foarte tare, un actor de nota 10.
Revad Liar, liar de fiecare data cu aceeasi placere.

Mariannaa pe 22 Aprilie 2014 22:31
Nu ma asteptam in niciun caz sa rad atat de mult la acest film. Felicitari Jim Carey! Cu siguranta este filmul meu preferat cu Jim. Repet, filmul este absolut extraordinar; te face sa razi, chiar dacai ai un simt al umorului total nedezvoltat.
SANDA45 pe 07 Aprilie 2014 23:38
E o comedie foarte foarte buna, una dintre cele mai bune. Jim Carrey comediant genial.
Claudynho pe 31 Ianuarie 2014 15:40
Foarte tare filmul Jim Carrey un actor de exceptie !!!
IonutzP18 pe 14 Ianuarie 2014 12:59
Idee foarte buna
Am ras de nu am mai putut! Jim Carrey cel mai comic actor, stie sa te faci sa razi din orice! Mi-a placut foarte mult idee, de a nu mai putea minti! :D
Infinity pe 26 Septembrie 2013 16:46
Liar, Liar (1997)
Genul de film care nu trebuie comentat sau criticat. Te distreaza si te amuza la maxim datorita geniului comediei, Jim Carrey. Il recomand cu cea mai mare placere.
Ovidiu239 pe 15 Iunie 2013 17:26
Un film relaxant si haios, ce merita vazut, tine doar vreo 86 de minute si n-are cum sa te plictiseasca. Jim Carrey, ca intotdeauna intr-o forma de zile mari, vad ca a si bifat o nominalizare la Globul de Aur pentru acest rol.
Deceoare pe 23 Iulie 2013 14:31
De ce oare , mai suntem rugaţi să corectăm ?
De ce suntem rugaţi să completăm , sau după caz să corectăm ''sinopsisurile'' sau alte date înscrise greşit în casetele filmelor şi care sunt eronate ?
Exemplu la acest film : În sinosis este scris că Maximilian , fiul lui Fletcher , are opt (8) ani . În film : o spune chiar Maximilian că împlineşte cinci (5)ani , pe tortul sărbătoresc se află cinci (5) lumânări , între statura unui copil de cinci ani şi unul de opt ani este o mare diferenţă vizibilă - cine a crescut un copil , îşi dă seama şi pe stradă de vârsta aproximativă după statura copiilor .
Eu cred că acele persoane care completează iniţial aceste sinopsisuri cu greşeli nu au văzut aceste filme .
De ce ne sunt respinse aceste corecturi ?
A greşi este omeneşte , a perpetua în greşeală este însă diabolic .

Deceoare pe 25 iulie 2013 20:43
Chiar şi la grădiniţă pe tortul adus de Fletcher este o lumânare în forma cifrei 5 - cinci !
Katalyn89 pe 27 Aprilie 2013 16:48
Producătorii spun că nu au folosit nici un efect special, zgomotele care se aud provenind chiar din impactul dintre capul lui Jim şi pereţi....

:)))

marina.otilia pe 15 Ianuarie 2013 09:35
Dupa ce am vazut aceasta comedie ,ma gandeam cu mahnire , unde sunt comediile de alta data si nu porcariile de astazi ( in mare parte ) in care cred ei ca au pus amuzament . Revenind , am ras cu lacrimi , merita sa va uitati la acest film .
farkasblankamagdolna pe 31 Decembrie 2012 23:49
Din asta invatam ca sunt momente cand trebuie sa spui adevarul dar si cand trebuie sa mint.
lorenne pe 28 Decembrie 2012 22:28
Unul dintre putinele filme la care am ras zgomotos ! Bravo !

Film - Liar, liar

Liar, liar