Păreri Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

Legende din regatul bufnițelor

maryyy pe 05 Octombrie 2010 14:06
O poveste frumoasa!
O poveste foarte frumoasa! Mi-a placut mult mult muuuuult!
Buhuhuuu! :))

Mariusrap91 pe 29 decembrie 2010 02:30
si mie ;)
Aliosha10 pe 29 ianuarie 2011 23:57
da intradevar foarte frumoasa povestea:):X
bornStubborn pe 14 Octombrie 2010 16:43
Dupa mine e un film bun. Si spun asta pentru ca mai scap naibii de pitipoancele dezbracate si abdomenele facute in photoshop :D.
StefaniaC pe 28 ianuarie 2011 14:05
:))))de acord
dyenootza17 pe 5 februarie 2012 22:53
:)))
Railysse pe 10 Octombrie 2010 17:02
Filmul de animatie "Legends of the Guardians" este un film la care va recomand sa nu va duceti. Imi pare rau sa spun acest lucru despre un film la care stiu ca regizorul, cat si cei care au prelucrat filmul au depus un efort mare. Povestea a fost slaba, adica in majoritatea filmelor vazute de mine povestea este foarte asemanatoare(Doua triburi adverse care se luptau de cand Cerul si Pamantul, tradare intre frati si multe altele. Din triler reiese ca filmul "Legends of the Guardians" este unul dintre cele mai bune filme aparute pana la momentul respectiv. Daca ar fii sa comentez filmul din punct de vedere al efectelor speciale si al scenariului eu as da nota 10+ filmului. Dar ca sa fie un film bun nu-ti trebuie doar efecte speciale extraordinare ca sa faci o capodoperă. Conteaza si subiectul. A avut unele momente care m-au impresionat si pe mine ca efecte speciale (atunci cand filma cu… citeşte
Railysse pe 10 octombrie 2010 17:06
Filmul de animatie "Legends of the Guardians" este un film la care va recomand sa nu va duceti. Imi pare rau sa spun acest lucru despre un film la care stiu ca regizorul, cat si cei care au prelucrat filmul au depus un efort mare. Povestea a fost slaba, adica in majoritatea filmelor vazute de mine povestea este foarte asemanatoare(Doua triburi adverse care se luptau de cand Cerul si Pamantul, tradare intre frati si multe altele). Din triler reiese ca filmul "Legends of the Guardians" este unul dintre cele mai bune filme aparute pana la momentul respectiv. Daca ar fii sa comentez filmul din punct de vedere al efectelor speciale si al scenariului eu as da nota 10+ filmului. Dar ca sa fie un film bun nu-ti trebuie doar efecte speciale extraordinare ca sa faci o capodoperă. Conteaza si subiectul. A avut unele momente care m-au impresionat si pe mine ca efecte speciale (atunci cand filma cu incetinitorul timp de cateva secunde in care mi se parea extraordinar). Cel mai mult m-a impresionat imaginatia regizorului si peisajele incredibile pe care ni le ofera filmul. Sper ca acest comentariu sa va deschida ochii si sa vedeti cum este filmul cu adevarat. NU CITITI ACEST COMENTARIU DOAR PANA LA JUMATE SI APOI DATI NOTA, CITITI-L PE TOT!!
Railysse pe 16 septembrie 2014 20:54
Super! :))
DeeaD pe 11 Octombrie 2010 01:27
super
Pe scurt,mi-a placut mult!este o combinatie intre emotionant si comic...m-a captiva!Asa ca vi-l recomand si voua,celor care nu l-ati vazut inca pt ca merita!:*
dyenootza17 pe 5 februarie 2012 22:55
Chiar a fost un film foarte reusit:X
victor_neo75 pe 13 Octombrie 2010 14:53
Filmul cu bufnite e frumos vizual, dar cam prea sumbru si confuz !!!
"Legende din regatul bufnitelor" este regizat de acelasi om (Zack Snyder) care ne-a oferit si "300 - Eroii de la Termopile" (2006) si "Watchmen" (2009), ambele adresate unui public cu precadere adult !

In acest film, cel mai mult mi-au placut efectele vizuale cu bufnitele in zbor sau cand se lupta, cat si efectele de slow motion! Cam atata despre partile pozitive! Povestea a fost, dupa un inceput promitator, mult prea sumbra (nu mi s-a parut desenul adecvat pt copiii mai mici de 7-8 ani datorita luptelor foarte infricosator realizate si mai ales a sobolanilor cu ochii rosii) si apoi confuza (in legatura cu bufnitele pe care am ajuns sa le confund la un moment dat si nu am realizat exact timpul (zile, saptamani) in care se petrece actiunea) ! Dupa jumatatea filmului am inceput sa ma plictisesc, desi efectele vizuale erau superbe !

Recomandarea mea este sa vedeti… citeşte

FoxHound pe 29 mai 2011 19:22
"(nu mi s-a parut desenul adecvat pt copiii mai mici de 7-8 ani datorita luptelor foarte infricosator realizate si mai ales a sobolanilor cu ochii rosii) "daia zice frate AP-12, adika cu Acordul Parintilor pt copii sub 12 ani.
lordparadin pe 09 Aprilie 2010 15:35
Guardian of Ga'hoole
Dupa ce am vazut acest trailer as zice ca filmul este destul de bun,efectele speciale sunt grazave vazute in 3d iar povestea e buna.Abia astept sa-l vad.
rexyutzu pe 03 Octombrie 2010 11:42
Am vazut trailerul si pare a fi un film bun....abia astept sa-l vad ...
miracle90 pe 30 Septembrie 2010 16:48
care stiti bancu cu bufnita :)))) ? buhuhu.................................
Criystina86 pe 4 decembrie 2011 14:42
inteligentule
Andrei019 pe 13 iulie 2013 22:52
Vai de tine...
Delua pe 10 Octombrie 2010 09:42
Foarte frumos...si foarte misto facut. Efecte speciale foarte buna, poveste interesanta. Poate la prima vedere ziceti ca "ce naiba poate fi intr-un film cu BUFNITE?!", dar dupa ce-l vedeti ramaneti uimiti. Chiar e un film in care se povesteste ceva si ramai putin marcat dupa (bine, depinde de gusturile fiecaruia...).
TheBigPurple pe 24 Octombrie 2010 16:30
teorie: trailer misto-film naspa. pt mine, 3d-super , coloana sonora-interesanta povestea-m-a apucat somnul. intrebare: Cum adica "Urmeaza-ti pipota" ? Care-i faza? traducerea in romana e proasta sau chiar asa se zice? Ce inseamna in filmul asta sa "iti urmezi pipota"?
Railysse pe 26 decembrie 2010 14:33
"Urmeaza-ti pipota" = "Urmeaza-ti inima"
DiViNeX2 pe 15 iulie 2011 01:26
Omule , exista DEX .E normal ca trailerul sa fie frumos , pentru a atrage cat mai multi spectatori , si e foarte normal sa nu-ti fi placut filmul , pt. k fiecare cu ce-i place , insa mie chiar mi.a placut .Eu cred ca ai dat nota 6 pt k tu nu stiai ce inseamna pipota . Mai intra pe "google" si dupa da-i o nota corecta filmului .
alexdan87 pe 11 Octombrie 2010 06:11
foarte bun
E un film foarte bun, nu ma asteptam sa fie chiar asa. In opinia mea este al 2lea film de animatie al anului, dupa Toy Story 3. Chiar este foarte bun, mai ales 3D. Nu trebuie ratat de fanii genului.
victor_neo75 pe 11 octombrie 2010 15:56
"Toy Story 3" e cel mai bun desen animat al anului 2010 si, dupa mine, este in primele 10 animatii din toate timpurile ! Sa nu uiti de "How to Train Your Dragon" si "Despicable Me" !!! Expresia "mai ales 3D", nu conteaza, daca nu exista o poveste interesanta in spatele iluziei 3D !
Manusa pe 11 Iunie 2010 23:32
abia astept filmul asta, pare un film foarte bun si sper sa fie asa, o animatie plina de actiune
dacoda pe 11 Iunie 2010 08:26
daaa imi place
abia astept sa vad ce a iesit :D:D:D si in plus de toate pare chiar foarte interesant :) , mi-a placut la nebunie este un animat foarte reusit :D
liz pe 28 Octombrie 2010 22:30
Fainut
am fost si eu la cinema si am vazut niste bufnite tare pufoase, asa mi-au placut cum au aratat, foarte dulci.a fost destul de dragutza si povestioara.daca eram de vreo 13 ani probabil mi-ar fi placut la nebunie:))
trancegirl pe 24 Decembrie 2012 10:06
frumos
ma bucur ca am dat de el..este filmul ideal pentru copii dar si pentru adulti, cei care n-au uitat sa fie copii, si care n-au uitat sa creada in bine..in lupta si in prietenie
ornitoring pe 21 Noiembrie 2012 10:32
foarte bun
a fost o animatie foarte buna .grafica poveste ,tot ce vrei .
deadlord pe 06 Septembrie 2012 17:00
O animatie mult mai reusita decat ma asteptam eu. Este superba.
Tyson_Kyd pe 03 August 2012 21:00
Super filmul, mia placut foarte mult, de prima data cand l-am vazut .
lordowl pe 16 Mai 2012 14:34
excelent filmel il iubesc nu ma satur sa ma mai uit la el astept cu nerabdare sa apara a doua parte,sper ca va fii una(avand in vedere ca Nyra a scapat ).Un film foarte bun,felicitari
cosmin_kedii pe 09 Martie 2012 23:03
Grafice mari, dar eu personal nu cred că acest film este potrivit pentru copii sub 8
imoral pe 01 Martie 2012 13:18
Un film animat plin de actiune chiar daca e vb despre bufnite mi-a placut
Banana02 pe 10 Februarie 2012 04:33
nam ce zice foarte bun filmul animat merita vazut merita nominalizarea la oscar :D nota 9
puffulette pe 16 Ianuarie 2012 16:41
O animatie foarte frumoasa, nu ma asteptam sa fie atat de buna, recomand tuturor amatorilor genului
monicutzza pe 08 Ianuarie 2012 23:22
o animatie destul de draguta :) chiar nu este o pierdere de timp. recomand :)
Razel pe 05 Ianuarie 2012 10:33
M-a uimit:)
Mie mi-a placut foarte mult si va spun sincer ca este un film tare:). A fost muulta aventura, cum imi place mie:)).
simleuan pe 27 Septembrie 2011 15:20
am vazut filmu asta in HD si a fost destul de bun, probabil in 3D e si mai fain
catasmile17 pe 12 August 2011 22:56
o animatie foarte frumoasa, cu o poveste captivanta !!!!!!
merita vazut filmul !!!!

nicku3se pe 21 Iulie 2011 21:15
Capodopera
Foarte frumos...........................................................
claudiatz20100 pe 25 Iunie 2011 15:28
super
super frumos desene merita vazut. efectele sunt superbe
Sorin87 pe 11 Iunie 2011 21:58
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole este o animatie reusita cu aventura si momente placute
paradox_utopic pe 12 Aprilie 2011 22:48
sa iubim si bufnitele,copii !
imi pare incredibil efortul pt realizarea acestui gen de animatie,atentia acordata detaliilor si mai ales imaginatia creatorilor .
iosif96 pe 01 Martie 2011 14:31
un film foarte frumos trebuie sal vedeti................9
alex_il_fenomeno pe 20 Februarie 2011 12:33
desi filmul are o poveste care se adreseaza copiilor , cred ca va fi apreciat si de adulti , atat prin poveste , cat si prin efectele speciale remarcabile !
cipri_speed pe 18 Februarie 2011 13:33
Cea mai buna animatie vazuta, foarte frumoasa povestea si foarte bine gandita, nu aveti ce pierde daca il vedeti
legolas05 pe 10 Februarie 2011 16:19
o animatie destul de buna......insa nu merita nota 9 sau 10....se putea si mai bine
iiii pe 11 Ianuarie 2011 12:46
BANUAIM
banuiam finalul, dar oricum foarte dragut filmul. nota10
blog tipspedia.ro pe 09 Octombrie 2010 16:50
Ce spune o bufnita cand este lovita de o cioara?
Am vazut ieri “Legend of the Guardians: The Owls of Ga’Hoole” si m-am gandit sa fac un scurt review. Un produs nu de Pixar, Disney sau Dreamworks, ci de WB. 3D-ul se pare ca ii prinde pe toti. Ii dau … Continuarea → citeşte
ofelik_cat pe 02 Iulie 2010 21:14
soren
din descrierea animatiei avem parte de o poveste interesanta spusa de o bufnita pe nume soren...multa actiune si 3d....astept sa-l vad ! :)
s.carollina pe 6 septembrie 2010 16:48
am obs ca dai commenturi la fiecare film si ne spui ca vrei sa le vezi...exista sus un buton "vreau sa-l vad", asa ca ne poti lipsi de commenturile tale ;)
tma pe 20 Iunie 2010 11:27
Abia astept
De cand am vazut trailerul la filmul acesta numai la el ma gandesc , abia astept sa il vad mai ales ca o sa fie 3d
hagiandrei pe 26 Martie 2010 22:06
Grozav
Efectele speciale sunt grozave ,povestea este buna (cel putin asta spune trailer-ul si sinopsis-ul)
Deci cred ca va fi un film grozav

mr.lexutzu pe 06 Martie 2010 20:25
Abea astept sa vad filmul, pare superb :) asta este un film care merita vazut la cinema si eu nu sunt genul care se duce pt. orice film la cinema, insa din ce zice pe aici, acest film este o adevarata capodoperă.
danut_iulian pe 23 Octombrie 2017 21:38
O aniamtie foarte buna cu o poveste frumoasa si plina te actiune.
chiba_florin pe 29 Mai 2016 18:54
Superbă animaţie !
Pe mine m-a prins povestea ! Recomand cu căldură ! O bună "escapadă" din monotonie !
MrHolmes pe 14 Iunie 2015 21:04
Animatie buna
O animatie foarte bine realizata, cu destule lectii si faze haioase. Merita vazut, mai bun decat ma asteptam
Dark_werewolf13 pe 20 Mai 2014 23:47
Una din cele mai frumoase filme de animatie inatlnite de mine. M-am uitat de 5 ori la el si de fiecare data am avut aceeasi fiori pe sira spinarii.
vladimir84 pe 24 Iulie 2013 22:25
Animatia asta m-a impresionat prea mult ca sa nu-i dau nota maxima. este un fel de Matrix al desenelor animate. Superba!
Andrei019 pe 13 Iulie 2013 22:41
Serios?
Animatia are de la mine nota 10 pentru efecte si tot tacamul, nu o sa dezbat teoria chibritului cum o fac altii care probabil viseaza sa fie si ei critici de film( ce sa zic).Povestea nu este nici prea complicata dar nici prea simpla ceea ce o face potrivita pentru cei mici dar nu poti spune ca povestea nu a fost buna , nu poti zice de asemenea ca ai vazut astfel de efecte si acum 7 ani.. sa fim seriosi unii nu au ce sa mai scrie(daca aceste efecte au fost si acum 7 ani sa imi dea cineva un mic exemplu).Este o animatie pe care trebuie sa o vezi cu personaje dragute , mari si mici.Vreti povesti complicate? Uitativa la drame nu veniti la animatii(gen Hannibal ,dai si cauta).In materie de animatie nu poti spune ca nu e o capodopera coparand-o cu povestile filmelor nominalizate la oscar.Vreti voi sa pareti interesanti si sa faceti schite , nu comentarii dar este prea de tot! Prin comentarii… citeşte
silviu_ciobanu pe 19 Februarie 2013 16:13
super frumos filmul......merita sa il vedeti e de nota 9!
claudiu-daniel-lugoj pe 10 Ianuarie 2013 20:16
Interesanta aceasta animatie,nu ma asteptam sa fie asa de buna.Imaginea este una fantastica la fel ca si efectele speciale.Povestea acestei animatii este una buna cu multa actiune si mult suspans,cea ce e mai rar la o animatie.Eu unul zic ca merita vazuta aceasta animatie mai ales la cinema si vazuta neaparat in 3D.
Chelbos pe 24 Decembrie 2012 02:01
probabil cea mai buna animatie facuta vreodata fara sa exagerez. m-a impresionat, capodopera.