Păreri Last Passenger

(2013)

Last Passenger

tonymaestrul pe 14 Iunie 2013 16:45
Pe mine filmul m-a tinut in suspans pana la sfarsit. Chiar e de urmarit si stai cu sufletul la gura sa vezi daca si cum scap protagonistii filmului din cursa spre moarte . Un maniac vrea sa se prabuseaca cu trenul in mare iar 6 insi raman prizonieri incercand sa scape.
CatalinPHD pe 13 Iunie 2013 19:25
Mai bine nu...
Toată ”acțiunea” se petrece într-un tren...Dacă nu reușește să vă adoarmă cu siguranță vă va plictisi foarte tare.
morfil pe 14 iunie 2013 10:59
E chiar atat de rau filml? Niciun pic de actine macar ?! Ceva acolo, suspans?!
CatalinPHD pe 14 iunie 2013 16:46
Nici măcar coloană sonoră :)...Dar este doar părerea mea și nu vreau sa influențez cu nimic...
Vegetarian pe 24 Iunie 2013 23:45
A small group of everyday passengers on a speeding London commuter train battle their warped driver who has a dark plan for everyone on-board.
Un grup mic de pasageri de zi cu zi pe o viteză Londra navetiști tren lupta șoferul lor deformate, care are un plan de întuneric pentru toată lumea de pe bord.

Salata_de_Vinete_cu_Ardei_Copt pe 26 iunie 2013 13:57
De obicei astfel de filme sunt intelese si apreciate mai mult de catre cei care au trait ceva asemanator . Din pacate cei care nu se numara printre aceia care au patit asa ceva , sau nu cunosc macar pe cineva care a patit asa ceva , deobicei nu vor sa asculte de sfaturile nimanui , si ajung sa invate pe propria socoteala ! Se numeste taxa pe prostie . Cine nu primeste sfat , nu merita sa fie ajutat ! Intotdeauna a fost mai ieftin sa previ decat repari .
cklerik pe 15 Iunie 2013 12:05
Plictisitor
cativa actori, un tren, o explozie si cam atat...foarte plictisitor; iti poti da seama din primele 20 de minute cum o sa se termine filmul
misterx2002 pe 23 Noiembrie 2013 21:32
un 6 merita filmul pentru prestatia actorilor,in rest regizat destul de slab.chiar nu inteleg cum a reusit maniacul sa controleze trenul si nimeni din exterior sa nu faca nimic
emy_sinaia pe 26 August 2013 23:48
Nimic deosebit
Un film fara pretentii, destul de plictisitor , aproape ireal cum poate sa dispara un mecanic de tren dintrodata si sa lase trenul in seama nimanui, de aici apare si un dram de mister dar cu un final previzibil fericit .
karenin08 pe 22 August 2013 23:39
E un film destul de bun care m-a tinut in suspans pe toata durata lui.Pacat de final,care este previzibil,slabut si,cred eu,inadecvat pentru desfasurarea anterioara a filmului.
Horatiucrisan pe 21 August 2013 08:37
Pierdere de vreme
Un film mai plictisitor ca acesta nu am vazut demult. Probabil studiourile produc astfel de filme low budget din cauza crizei. Actiunea e previzibila, poti dormi linistit pana la sfarsitul filmului, subiectul filmului s-a mai tratat in filme mult mai bune, cu prestatie artistica si regizorala de exceptie. Finalul e pe masura "capodoperei": minute buna am ras. Explozia accea de final care in realitate ar fi distrus trenul si ucis pasagerii in urma undei de soc plus faptul ca Lewis sare din tren contrar celor mai elementare legi ale fizicii si mai si ramane in viata dupa impactul cu terasamentul, m-au amuzat copios. Un film slab din toate punctele de vedere.
ploiestean pe 26 Iulie 2013 21:31
Filmul este destul de bun, calibrat, fara excese cinematografice inutile, (sunet excesiv pe actiune, nimicuri cinematografice ca explozii, efecte de 2 bani sau alte prostioare) Un film care se bazeaza, ca schelet al actiunii, pe un caz real. Bine, pentru pretentiosii care pun efectele inaintea scenariului, nu conteaza ce se petrece de fapt in film, (sa ramana el cu ochii cat cepele pe efecte), acest film, evident, constituie o mare pierdere de timp. Am uitat, gusturile nu se discuta.
Manusa pe 22 Iunie 2013 15:46
Filmul nu este cine stie ce. Pe mine m-a cam plictisit, actiunea se desfasoara intr-un tren, iar cel mai interesant este pe final, doar atunci. Daca mie nu mi-a placut nu inseamna ca altora nu le va placea, deci nu va luati neaparat dupa spusele mele. :)