Păreri Kung Fu Panda 2

(2011)

Kung Fu Panda 2

legolas05 pe 08 Noiembrie 2010 16:07
sper cava fi la fel de bun ca primul....care a fost bestial.....succes
badboycalin pe 3 iunie 2011 19:14
Pun pariu ca va fi EXCELENT. Iubesc comediile, dar kung fu panda le intrece pe toate:D .
Alex007 pe 19 Mai 2010 22:22
trebuie vazut
primul l-am vazut si mi-a placut,a fost chiar tare:D,mai ales panda:))a fost foarte haios:P
daca si acesta o sa fie la fel...merita vazut:D

.Boyka. pe 14 mai 2011 11:02
si pentru ce ai dat nota mai scafandru?
Dragosh02 pe 03 Octombrie 2008 14:39
foarte tare ! abia astept continuarea,pacat k va fii abia prin 2011,+ ceva amanari,sa nu ajungem prin 2012....k ne inghite gaura neagra pe toti pana iese filmul(si ar fii pacat sa ratam un astfel de film).
norishor pe 14 Iunie 2011 03:05
Cat de draguuuutz este Po!:)))asa gras si pufos:))
dodociuc pe 19 Decembrie 2010 00:08
captivant
sa speram ca va rupe gura targului ...
(celor care le place genul e un film reusit ...)

.Boyka. pe 14 mai 2011 11:04
de unde stii ca e reusit daca nu l-ai vazut?
framiat pe 17 iunie 2011 20:49
Pai in trailer gasesti toata spuma.
Kubety34 pe 12 Iunie 2011 20:51
Bestial!
Am ras cu lacrimi....un film bestial! Oare osa apara si kung fu panda 3?
jack_ripper_george pe 24 iulie 2011 22:29
eu sper din toata inima ... si un scenariu ceva de genul ca Po se insoara cu Tigres si vor gasi un pui de broasca testoasa pe care il vor creste si va deveni intr-un final cel mai bun luptator de pe glob ... nice, isn`t it :-))
truesensation pe 16 octombrie 2012 16:03
Abia astept sa apara un Kung Fu panda 3
Juny0 pe 22 Mai 2011 19:20
Capodopera
Recunosc ! Nu incurajez pirateria. Dar la filme le las mai moale :))
Am vazut animatie si este foarte bine gandita. Nu pot sa spun ca este mai buna ca prima dar nici mai proasta. Sunt exact la fel GENIALE.
Merita vazut mai ales in 3D

Sanyi1997 pe 2 iunie 2011 09:19
eu am vazut in 3D ... si e suuuper am vazut o multime de filme in 3D vreau sa vad filul Pirati din Caraibe;Pe abe si mai tulburi
hagiandrei pe 16 iunie 2011 14:56
Era doar foooooaaaarrrrtttteeeee entuziasmat de film.
dacoda pe 09 Noiembrie 2010 09:37
Superb....
Abia astept continuarea........:) , este o poveste frumoasa captivanta cu multe momente comice :))
Vortex pe 10 ianuarie 2011 21:10
Ce continuare vrei sa vezi,daca nu l-ai vazut nici pe asta?Daca prin "continuare" te referi la filmul de fata..revizuieste-ti exprimarea!
Railysse pe 5 iunie 2011 17:32
@Vortex, zau acuma, chiar se intelege ca aceasta continuare este Kung fu Panda 2
hagiandrei pe 27 Martie 2010 16:09
Cred ca va fi bun
Daca vor avea o poveste buna atunci va fi un film grozav ( ca primul Kung Fu Panda )
Railysse pe 5 iunie 2011 17:28
Este normal ca daca va avea o poveste buna va fi un film grozav. Nu cred ca stiu vre un film cu o poveste proasta care sa fie bun.
hagiandrei pe 16 iunie 2011 14:54
Pai sunt unele filme care au efecte speciale de nota 10, dar sunt considerate filme bune (de unii) chiar daca povestea cam scartaie. XD
otonis pe 16 Martie 2011 18:23
ALOO !!
Tot incerc sa votez filmu' asta cu stelute la maxim, si-mi da mesajul asta enervant: "Acest film va putea fi votat după lansare." Nu inteleg la ce se refera, ca eu l-am vazut :))

Later edit on may 29:
Acum serios, a fost la fel de bun ca primul. Chiar merita biletul la cinema si dvd-ul in colectie.

DieCotte pe 20 aprilie 2011 13:56
si eu l-am vazut.. o fost mortal filmu , mai bun ca primu si o fost 3d.... EXCEPTIONAL, recomand !!!
jack_ripper_george pe 29 mai 2011 20:17
nu stie de unde sa descarce...
balilesti pe 17 Februarie 2010 11:30
trebuie sa-l vad
tot ce tine de Angelina trebuie sa vad. nu am apucat sa-l vad pana acum.
Vortex pe 10 ianuarie 2011 21:12
Poate ca in frenezia ta pentru Angelina nu ai observat ca filmul asta apare ceva mai tarziu,anul asta!
Railysse pe 5 iunie 2011 17:29
De ce ai dat nota 1 la film? Nu pot intelege! Lamureste-ma sau nu pot dormi bine la noapte gandindu-ma la ce tampenii pot face unii oameni.
MissLady pe 17 Martie 2011 17:06
Abia astept sa apara in cinematografe!Am ceva asteptari...
Sanyi1997 pe 24 Mai 2011 17:18
Pe primul lam vazut si mia placut.....a fost amuzant ma rog stiti voi daca l-atii vazut =))
jack_ripper_george pe 29 mai 2011 20:17
si al doi-lea este super. ti-o garantez
Sanyi1997 pe 2 iunie 2011 09:18
cred de la regizori acestia ai ce sa astepti
Manusa pe 15 Octombrie 2011 19:18
Un film care m-a impresionat. Se vede ca din primul film cei care l-au realizat au invatat si l-au facut mai bun. Este un film foarte bun si amuzant, cu un final emotionant. Mi-a placut acea scena cu acel dragon rosu in care erau eroii filmului, cand ii "mancau" pe lupi si apoi ii scoteau afara, prin spate :)). Merita vazut, este o animatie superba si reusita.
jack_ripper_george pe 29 Mai 2011 20:13
salutari cinefililor
am vazut deja filmul aseara si pot sa spun ca este super. nu se ridica prea mult fata de prima parte ( parti amuzante fata de primul cam 85%), dar merita vazut. vizionare placuta.
LucaIstodor pe 29 Mai 2011 19:31
Thumbs up?
Cred ca filmul merita vazut, sper sa fie cel putin la fel de bun ca primul (dupa care nu m-am omorat, dar la care am ras mai mult decat la majoritatea filmelor animate).
Sper sa nu va luati si de comentariul asta ca devine imposibil sa scrii ceva fara sa fii criticat chiar si pentru o litera lipsa. Cred ca sunt niste useri care pur si simplu nu au ce face pe aici.

jack_ripper_george pe 29 mai 2011 20:20
cu anumiti useri cam ai dreptate. sunt eu un pic mai in varsta dar la filme de animatie ma descurc , pot sa spun, chiar foarte bine. eu i-ti garantez ca merita vazut.
morfil pe 12 Iunie 2011 20:41
Mai rar versiunea 2 mai buna decat 1 :)
Kung Fu Panda 2 mi se pare mult mai bun decat 1. Azi am fost la Patria si l-am vazut cu niste prieteni. Mai erau o multime de copii in sala care repetau cuvintele lui Po.

A FOST MORTAL !!! AM RAS CU LACRIMI SI AM PLANS PUTIN, RECUNOSC :(

Merita vazut. Hai pa!!!

valeria-si-mai-cum pe 25 Aprilie 2011 17:17
We will... We will... WOK you!
Primul film a fost, dupa parerea mea, o comedie foarte bine realizata, cu niste voci cum nu se poate mai bine alese... Dupa el simti urgenta nevoie sa mananci ceva... Sa speram ca si asta o sa aiba un impact la fel de puternic :)
Railysse pe 5 iunie 2011 17:40
Eu am mancat in timp ce ma uitam la primul asa ca efectul s-a dus 90% :)) La asta, al doilea o sa merg nemancat, sa vezi ce foame o sa-mi fie dupa... :))
Railysse pe 13 Iunie 2011 20:42
KUNG FU PANDA 1 > KUNG FU PANDA 2
A fost frumos, dar nu la fel ca primul. Acesta a fost mult mai spectaculos mai ales ca a fost in 3D. Parca mai multe faze comice a avut Kung fu Panda 1, iar acolo il facea haios faptul ca se tot straduia sa invete Kung Fu, pe cand aici deja stia tot. Nu zic ca nu a fost bun, dar se putea mai mult...
.Boyka. pe 14 Mai 2011 11:05
dc dati note mai terminatilor daca filmul nici macar nu a aparut?
jack_ripper_george pe 29 mai 2011 20:15
oare ??? in primul rand trebuie sa stii de unde sa-l descarci si pe urma sa i-ti dai cu parerea ( nu mi-o lua in nume de rau ), dar am vazut TOT filmul, sincer.
jack_ripper_george pe 24 iulie 2011 22:33
I-mi pare rau Boyka pt k raspund asa tarziu ( oricum sunt sigur ca pana acum ai vizionat acest film) ... dar ramane la aprecierea ta. O seara buna iti urez.
marianilie pe 14 Iunie 2011 12:20
slabut
film de criza.slabut fata de primul iar 3D lasa de dorit
sincer?mai bine nu!

danut_iulian pe 10 Octombrie 2017 20:04
Merita sa ii arcodati o sansa este si un pic comic dar nu ma atras prea mult.
gamblerrambler pe 28 Iulie 2016 15:57
N-a fost la fel de bun ca primul, dar nici rau nu e....
zeki pe 23 Octombrie 2011 22:35
la fel de amuzant si fain ca primul , amandoua sunt superbe ..... mi-a placut foarte mult si 2-ul ... unele dintre cele mai reusite animatii ale tuturor timpurilor cu o caruta de distractie si actiune Kung Fu .....
catasmile17 pe 16 Octombrie 2011 19:02
Un film foarte bun !!! Am ramas placut impresionat !!!! Merita vazut !!!
WikdMovies pe 15 Octombrie 2011 01:48
,,My fist hungers for justice!''
Unul dintre putinele cazuri in care sequel-ul intrece originalul!
HarryCineastul5 pe 28 octombrie 2011 23:01
exact!
Sorin87 pe 08 Octombrie 2011 09:16
Kung Fu Panda 2
Am asteptat foarte nerabdator filmul , in special pt ca prima parte e animatia mea preferata si speram ca si aceasta sa ocupe in loc special in preferintele mele... si a reusit.
claudiu25 pe 20 August 2011 14:20
mai bun
mult mai bun ca 1 mia placut mai mult :P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P
iri_gh86 pe 19 August 2011 09:07
la fel de bun ca si primul, sper sa faca si un al treilea film
micoud pe 15 August 2011 23:30
hahahaha
nu ma asteptam sincer sa se ridice la nivelul primei parti..dar uite ca a reusit si iar am ras foarte mult ceea ce e bine :)
marian_007bond pe 23 Iunie 2011 16:40
Super Kung-fu
Un super film, absolut incredibil, m-a fermecat din prima clipa
Delua pe 16 Iunie 2011 18:28
Previzibil, tras de par, povestea inspirata prea mult din alte filme si, chiar si pentru o animatie, prea multa exagerare.
Nici nu se poate compara cu primul film.

edy21 pe 16 Iunie 2011 15:56
In sfarsit am vazut si eu primul meu film 3D la cinema,cum s-a deschis si la noi in oras un cinema si am vazut ca v-a aparea Kung Fu Panda 2 in 3D abia asteptam sa ma duc sa rezerv si eu :))
Filmul e super e o continuare geniala,a fost o aventura,o placere sa te uiti la el plin plin de efecte plin de aventura,actiune haz,super captivant cu o poveste foarte foarte buna deci e superb,magnific.
Merita sa te uiti la el 10+ !!!!!

uanaaaaaaaaa pe 13 Iunie 2011 12:30
Pe langa primul, Kung fu panda 2 a fost slabut... probabil ca ma asteptam, totusi, sa se maturizeze si el si sa invete naiba KUNG FU. Nu sa il bata cineva si loviturile sa ii ricoseze din burta. AKA, batai castigate din noroc...
Bayard pe 07 Iunie 2011 23:37
Un film bun, dar mult mai slab decat primul. Nu din punct de vedere vizual, al luptelor, poate si al glumelor..... ci din punct de vedere al sufletului. Partea care a impresionat la primul, cum ajunge maestru, cum dispare Oogway.... a lipsit mult si contributia lui Dustin Hoffman (Shifu). Cred ca au incercat sa le inlocuiasca prin relatia dintre Po si Tigress... parerea mea este ca nu au reusit.

PS: Au pus deja baza continuarii.... poate o sa fie mai reusita. Oricum, nota 8.

superdepeche pe 03 Iunie 2011 22:31
foarte tare!!!!!!!!!!!
super si aceasta a 2-a parte nu m-a incantat prea mult 3d-ul dar...bun.
tonizza pe 01 Iunie 2011 11:20
Eu locuiesc in Republica Moldova si la noi deja a aparut filmul, chiar mi-a placut, aproape la fel de bun ca primul, numai ca bineinteles, la fel ca oricarei alte continuari a unui film, ii lipseste daca putem spune- ,,cireasa de pe tort'', iar daca eroul a biruit in prima parte fortele raului, atunci este de inteles ca o va face din nou :D Oricum filmul e bun, si merita vazut. P.S. mai rar vezi pauni in rol negativ..LOL!!!
foreveremthy pe 15 Mai 2011 18:19
abia astept sa iasa filmul. arata genial trailer-ul
moschus pe 08 Mai 2011 23:36
De abia astept sa il vad mi-a placut enorm de mult prima parte si a doua sper sa fie la fel ce tot spun eu acolo sa fie mai bun ca prima parte
phoenix1983 pe 27 Februarie 2011 13:41
sa speram ca va fi la fel de bun ca prima parte. abia astept sa il vad
jude pe 23 Februarie 2011 15:06
imi plac desenele de la DreamWorks Animation...sunt foarte reusite...nu sunt numai pentru copii ci si pentru tineri, parinti si bunici, care vor sa se mai distinda putin si sa uite de rutina zilnica (atat de la servici cat si din alte domenii)
DieCotte pe 05 Ianuarie 2011 21:40
awsome !!
am vazut filmul si mi-a placut mult...si daca, continuarea va fi la fel de buna ca si primul film eu sunt multumit
kakapiciu pe 19 Iunie 2011 22:55
Unul din multele filme de la care iesi din sala de cinema zambind sau chiar razand de aventurile lui Po. Foarte bun filmul!
framiat pe 17 Iunie 2011 20:44
A fost mai lipsit de haz decat primul dar este ok... amuzant, te tine in suspans pana la final.... asta este rolul unui astfel de film.
yrynagaby pe 12 Iunie 2011 21:45
abia astept sa vad la desen animatie...ador :X:X:X
simplueu pe 11 Iunie 2011 16:31
prima parte a fost bestiala am ras cu pofta...:))) sper ca asa va fi si acest film il astept c sufletul al gura :X:X:X
sweet_bia2008 pe 25 Mai 2011 10:29
Recunosc ca abea astept sa-l vad daca e 3D e si mai bine.. merg chiar in avanpremiera :D..am vazut si trailerul la cinema cool si funny..cred ca va fi dublat in limba romana..
MissWindUpBird pe 23 Iunie 2011 17:08
Pff nici nu vroiam sa merg.
dar am fost tarata de anumite circumstante. Doamne, nici pe gratis nu l-as mai vedea! Abia asteptam sa se termine, serios, portia mea de nachos a fost mai interesanta. Nici macar n-am ras. Daca mi-a placut primul? Da! Eram in clasa a opta cand l-am vazut! Dar ideea candva originala, e deja fumata; a mers o data, dar 2-u' e varza!
Plus combinatia 3D - randul 3. M-a capiat.
Mda, film pentru masele ce pot fi distrate usor. Imi vreau baniiiii inapoooi!

marcusARCUS pe 14 Iunie 2011 11:15
Mult mai tare decat primul si mult mai bun.De abia astept sa vina si 3-ul.
Smrs pe 01 Decembrie 2023 13:13
Un film ok
A doua parte a acestui sequel nu aduce mari diferențe, este aceeași luptă a binelui cu răul și câteva elemente comice. Se putea și mai bine oricum..