Păreri Krampus

(2015)

Krampus. Spaima Crăciunului

lian_berthold pe 14 Decembrie 2015 22:42
Sinistru!
Adică atmosfera e sinistră, căci filmul e chiar bunicel și te cam bagă în draci. Merită văzut. Imaginați-vă atmosfera/ideea/sptiritul din Jumanji transpus(ă) în perioada înghețată a Crăciunului ...
ardelean.andrei pe 14 Decembrie 2015 00:20
Interesant, captivant, nu-l ratati!
Un film misto, plin de actiune, suspans, emotii, trairi, iar finalul te da peste cap! Tot ce ai crezut pana atunci ca se intampla a fost doar o iluzie si nu mai stii ce sa crezi! Oricum, tare filmul! Il recomand!
catalin_ionut_23 pe 04 Decembrie 2015 20:07
Super bun ,recomand!
Am vazut filmul krampus ,care il asteptam de foarte mult timp,am zis ca filmul asta trebuie vazut.Am stiut inca de cand am vazut secvente din el ca o sa fie o capodopera si chiar asa a si fost.MI- a placut foarte mult filmul,mergeti cu incredere la cinema si vedeti-l ca merita ,are de toate si comedie si fantastic ,te si sperie ,un film foarte bun.Recomand!
rafaelionita8_gmail_com pe 15 noiembrie 2015 19:23
Cum sa fie un film horror una dintre cele mai bune filme din 2015 lol. Apropo am observat ca tie iti plac toate filmele .
claudiupoe pe 11 martie 2016 20:48
Catalin_ionut, noteaza cu 10 aproape toate filmele. Rar sa vezi ca da 8 sau 9 unui film. In viziunea lui toate filmele sunt capodopere. Dar ma rog este parerea lui. Fiecare noteaza dupa cum considera. Dar mi-am exprimat si eu opinia asa ca fapt divers.
claudiu-daniel-lugoj pe 26 Decembrie 2015 20:35
Un film reusit care are si o morala foarte buna chiar daca e putin si de groaza.Morala este aceea de a nu uita spiritul craciunului.Un film bun pe care nu il regret ca l-am vazut.
GrecuOvidiuCristian pe 7 ianuarie 2016 01:35
Pe ce site? =[[
claudiu-daniel-lugoj pe 7 ianuarie 2016 17:53
l-am vazut la cinema.
carina_570 pe 23 Decembrie 2015 23:39
Super bun! Merita film :)
Am asteptat de foarte mult timp. Am vazut filmul Krampus 2015
Mi-a placut foarte mult filmul, mergeti cu incredere la cinema si vedeti-l ca merita ,are de toate si are comedie si fantastic.
Te va sperie ,un film foarte bun.Recomand! :)

Omu_Problema pe 27 Februarie 2016 04:00
Cam dezamagit
Dupa vizionarea trailer-ului mi-am zis "in sfarsit un film bun despre Krampus" dar...am avut parte doar de un trailer mincinos, de ce?
Trailerul prezinta partile scary ale filmului, partile serioase ale filmului, si treaba e ca filmul are si parti comice, ceea ce nu e pe gustul meu.
Aici scrie la gen comedie, horror, dar credeam ca ce e la comedie, ramane la comedie si ce e horror, e horror dar nu e asa,
A avut niste scene...hmm, trebuia sa fiu speriat? Vad ca unii au fost inspaimantati pe aici, eu doar am ras copios.
Mereu am urat regizorii care baga comedie in scenele horror, strica toata sperietura, pai ori rad, ori ma sperii? La fel ca la Drag me to hell avem scene la care nu stii daca trebuie sa fii ingrozit pentru ca te incearca un ras bun. Vreau sa-l vad pe ala care s-a speriat la turda dulce malefica:)))
Si cum trailer-ul arata ceva scary, am fost… citeşte

an_gy pe 19 Martie 2016 14:30
vai ce porcarie nu pot sa cred, plictisitor,previzibil,neinteresant.
marius_radu_nicula pe 30 Iulie 2016 18:27
Un film mediu. Merita vazut doar daca nu se gaseste ceva mai bun de facut.
gigel_urlea pe 04 Ianuarie 2016 01:33
o parcarie
daca eram undeva unde nu captam nici un fel de program de tv atunci ma uitam la filmul asta prost
Costirik pe 23 aprilie 2016 02:33
Pai, mai Gigele, te-ai uitat sau nu???:))) Si daca nu, te-ai simtit mai inteligent dupa ce ti-ai expimat o parere aici?
Mihai2508 pe 18 Mai 2016 17:03
Mai slab decat ma asteptam
Un film care m-a dezamagit, si la care aveam mai multe pretentii, in primul rand, nu este horror deloc, iar scenele de groaza, mai mult te faceau sa razi, deci pentru cine asteapta sa vada un film horror in adevaratul sens, va fi dezamagit, singurul lucru cat de cat reusit este atmosfera apasatoare si finalul care intr-adevar este interesant.
bainca pe 04 Martie 2018 10:38
nota 9 obligatoriu de vazut
un film foarte frumos , mai mult a fost un film de familie , la final a avut cateva scene de suspans si putin thriller sa spun asa ,ca nu a fost chiar
horror , dar a fost chiar bun mie mi-a placut foarte mult , povestea , ideea , actiunea chiar deloc plictisitoare si bineinteles cum au jucat actorii , toate astea la un loc merita un 9+ bine meritat .sa ma pis pe cei doi idioti cu voturi negative frustrati

Sorin87 pe 24 Aprilie 2016 21:34
Foarte tare filmul, sper ca o sa mai apara o parte pentru ca finalul a fost foarte bun
Costirik pe 23 Aprilie 2016 02:44
Nu stiu motivul, dar la unele filme de pe cinemagia gasesti comentarii ale unor "specimene" rare sau care isi fac cont special pentru filmele respective:)))) Revenind la film, singurul aspect negativ e ca acest Krampus nu e real:)))) Ar fi fost bun sa-l trimiti la snobii care au uitat ce inseamna spiritul Craciunului, no?;)
poetul_iradiant pe 16 Decembrie 2015 15:57
...
Comedie???Pe bune?N-am vazut filmul,ce-i drept...dar dupa trailer
este orice numai comedie NU!

giovanny72 pe 29 decembrie 2015 14:51
Prietene, daca nu ai vazut filmul, nu te da cu parerea, bea o ceai si culca-te...
Omu_Problema pe 10 februarie 2016 17:59
N-am vazut filmul dar daca pe parcursul lui se fac glume, este adaugata si categoria "comedie", ca in filmul The Visit in care pustiul face glume pe parcursul filmului si astfel primeste si categoria comedie. In trailer sunt prezentate cele mai infricosatoare scene pentru ca se vrea a fi un horror si de acolo nu te duce cu gandul la comedie.
rafaelionita8_gmail_com pe 04 Septembrie 2015 21:09
Nup.
Filmul acesta va fi o porcarie. Sunt sigur de asta.

Edit: Imi retrag cuvintele.

mihnea_aspru95 pe 9 septembrie 2015 01:12
Eu nu cred. Macar ai vazut Trick' r Treat?
Omu_Problema pe 27 februarie 2016 02:13
Pai schimba-i frate nota atunci daca ti-a placut, mor pe astia ca tine, "aaaaan-o sa fie bun" si hop, repede pe cinemagia cu nota la filme pe care nu le vedeti sau nu sunt lansate nici ca proiecte...
herleaflorin pe 02 Decembrie 2016 14:59
Bunicel filmul ma asteptam sa fie un pic mai horror poate nu ma speriat pt ca mam uitat ziua la pc totusi sa simtit atmosfera apasatoare si asa
SYNDJ pe 04 Iulie 2016 00:21
Nu sunt adeptul filmelor comedie/horror pentru ca majoritatea sunt niste aberatii sau porcarii fara margini. Insa Krampus e o comedie/horror decenta. Nu exceleaza la niciun capitol dar te poti uita pana la final. Mesajul e unul foarte clar: am uitat sa simtim si sa traim spiritul Craciunului; am uitat sa fim mai buni unii cu ceilalti macar de Craciun, si pentru toate astea am merita sa fim pedepsiti. :D
P.S. ce e mai frumos in luna iulie, pe canicula, decat sa vezi un film de Craciun ? :))

xerses pe 01 Martie 2016 15:29
Este bine sa ne dorim sa avem un Craciun frumos, in familie!
AndreBlack pe 01 Martie 2016 00:12
Krampus
Foarte bun . Filmul in primul rand prezinta o atmosfera sumbra , sinistra pot spune . Mult suspans si chiar cateva momente scary . Merita vazut !
GrecuOvidiuCristian pe 07 Ianuarie 2016 01:35
Interesant...
Mi-a placut, dar finalul este unul neasteptat si absurd, sper sa mai apara unele filme de genul asta.
catalin_ionut_23 pe 7 ianuarie 2016 17:55
Inca nu a aparut pe net.O sa mai dureze cam o luna doua maxim,cand o sa-l bage online
GrecuOvidiuCristian pe 27 martie 2016 19:45
Da, finalul a fost cam absurd :))
mihnea_aspru95 pe 08 Decembrie 2015 15:41
Bunicel filmul, de la Rotten Tomatoes 65%
Inceputul este cam nasol(pentru mine), dar dupa cateva minute(18-30 min.) incepe distractia, oricum sa va feriti de jack-in-the-box(cam dezgustator, mi-a reamintit un pic de clovnul Pennywise din IT de Stephen King), nu este horror ca celalalt film al lui Dougherty adica Trick' r Treat(2007), dar merge(poate pe viitor o sa avem si Unrated Cut).