Păreri Konferenz der Tiere

Animals United: Echipa trăsniților

Manusa pe 03 Mai 2011 21:18
Un film animat foarte reusit si bun, Mi-a placut. Este o animatie foarte amuzanta dar si educativa, moralul fiind sa avem grija de mediul inconjurator. Mi-a placut cocosul Charles :)) dar si acel animal care scotea gaze :)) si totusi ar mai fi mangusta.
Sergiu.Lobont pe 23 Aprilie 2011 01:53
Îi recomand regizorului „The Truman Show” şi „Identity”
Am fost mereu un admirator înfocat al fundaţiei UNICEF şi m-am folosit chiar de profilul personal de Facebook pentru a posta imagini ce evidenţiază importanţa vieţii, oricât de mic impact ar avea acest aspect. De asemenea apreciez orice mesaj ce oferă un sprijin din care cineva are de câştigat deci am apreciat şi mesajul acestei animaţii care tinde să evidenţieze impactul pe care îl are această supra-dezvoltare antropică asupra necuvântătoarelor. Acum însă animalele vor încerca să ţină piept celui mai mare prădător şi anume omul în noua animaţie şi prima de altfel a cinematografiei germane… cel puţin din câte ştiu eu.

O deversare de ţiţei, încălzirea globală, un incendiu în savană dar mai ales un baraj artificial unesc vietăţile din toate părţile Pământului pentru a-şi recăpăta libertatea. Sosite din… citeşte

Sorin87 pe 18 Mai 2011 12:49
Animals United
Imi place animatia Animals United, are momente haioase si faze slow-motion, ceea ce il face mult mai interesant :-))))merita vazut daca vreti sa radeti
alexsovaiala pe 12 Iunie 2011 13:42
Un film frumos cu o tema legata de poloarea mediului si ce suferinta au animalele din cauza apei tot mai putine.
Filmul merita vazut de toate categoriile de public deoarece are foarte multa morala

Gheo07 pe 28 Mai 2011 17:17
ideea geniala
Am vazut si eu animatia si i-am dat nota 7. Nu este exceptionala din punct de vedere cinematografic, dar ideea pe care este bazata este geniala. Daca as putea, as incuraja crearea de astfel de animatii pentru ca pot stimula viitoarele generatii sa aiva mai multa grija de natura decat precedentele si actualele generatii...Daca noi,oamenii, ne adaptam repede altor medii de viata(e frig - mai punem o haina pe noi sau facem focul; ploua - ne construim un adapost; etc, sper ca intelegeti ce vreau sa zic) animalele nu se pot adapta asa de usor.
In concluzie, nu trebuie sa ne gandim numai la persoana noastra sau la rasa noastra ci la intreaga natura inconjuratoare.

Radu1711 pe 02 Mai 2011 16:59
Radu1711
Foarte bun filmul de animatie si foarte educativ, mi-a placut mult mai ales fazele cu incetinitorul
claudiu25 pe 30 Aprilie 2011 19:40
misto
eu lam vazut in limba engleza si tradus in romana mai devreme e misto merita 8
-Wizz- pe 20 Aprilie 2011 14:23
film de copilasi ! oricum 3 d e bestial !
ce atatea comentarii ? eu l'am vazut in engleza,cu subtitrare in romana /:)

bizarro pe 18 Aprilie 2011 11:18
dezamagire
eram la fel de nerabdator sa-l vad....intr-adevar in cinema a fost dublat in engleza, dar eu consider ca nu merita!!
Mihai2508 pe 04 Septembrie 2012 23:45
Un film simplu
Nu este un film memorabil, pe care sa il tii minte peste ani si ani, si nici din punct de vedere cinematografic nu exceleaza, insa are un mesaj important pe care il transmite, si anume protectia mediului inconjurator.
Vorador pe 19 Mai 2011 19:05
Animatie este bazata pe o carte scisa de niste copii care a avut un succes urias,cartea este despre o rascoala a tuturor animalelor impotriva oamenilor.Filmul este bunicel pentru mesajul transmis si infatisarea nevastuicii care m-a facut de cateva ori sa zambesc, dar nu l-as mai vedea inca o data.
Irinel28 pe 22 octombrie 2011 22:07
cine se uita de doua ori la acelasi film ??? iti pierzi 93 de min din viata ta repetand aproape aceleasi conjucturi......nashpa
xerses pe 27 Aprilie 2011 00:00
E un film de animatie destul de comun.Nu impresioneaza prea mult.
Pledoarie pentru grija pentru protectia mediului...

legolas05 pe 05 Aprilie 2011 22:45
comic pare din trailer.............astept sa il vad
JojoB pe 30 Martie 2011 21:23
m-am apucat de germana asa ca ii foooarte bun pt mine si in germana XD ii cute
Cretzulynne pe 30 August 2014 10:24
"Conferinta animalelor" de Erich Kästner
remake dupa filmul din 1969 - Die Konferenz der Tiere

ecranizare dupa cartea pentru copii, publicata in 1949, scrisa de scriitorul german, Erich Kästner

Dark_werewolf13 pe 03 Iulie 2014 19:43
E un film bunicel, nimic mai mult. Adica, animatia e bunicica, logica e la pamant de tot, unele personaje par sa aiba un rol la inceput, dar parca scenaristul uita total de ei sau s-a razgandit pe moment. Singurele motive pentru care ii dau 6 este cocosul acela care ma amuza total si pentru testoasele care au spus un discurs foarte bun, la un momentan in film care iti da foarte mult de gandit.
nicoux pe 07 Septembrie 2013 19:23
Mai putin reusit dar este o animatie de vizionat pentru cei mici.
cosmin_kedii pe 06 Aprilie 2013 16:59
pentru tineri și bătrâni, acțiune, umor, emoție, personaje excelente, practic o surpriza placuta
AndreBlack pe 02 Ianuarie 2013 13:33
Mie personal mi-a placut chiar mult filmul asta chiar daca am 24 de ani . Filmul te invata sa apreciezi si sa ai mai multa grija de animale si de mediul inconjurator .
grig33 pe 23 August 2011 22:56
Mie unul mi-a placut,animalutzele alea sunt foarte simpatice si in plus voi puneti accentul pe redare 3D sau ce efecte foloseste dar uitati ca animatia are si un mesaj.Imi pare bine gandita si nici nu vreau sa fac comparatie cu alte productii ca nu isi are rostul,cand ceva te binedispune nu conteaza ca altceva e mai bine realizat, iar mesajul este mai bine conturat decat in alte animatii "mai tari" doar pentru ca s-au folosit motoare grafice mai performante
leoaica_alex pe 23 Iulie 2011 20:19
Supeeeeeeeeeeer!!!
Mie mi-a placut fooooooooooooooooarte mult filmul acesta pentru ca este captivant si plin de viata!O uniune de animale superbe si intr-un moment ajunge sa-ti picure ochii la partile cu fratele leului!!!Pa pa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
icsulet pe 13 Iunie 2011 23:23
mi a placut ! foarte frumos ! nu ti pierzi timpul uitandu te la el ! :)
DeanXS pe 22 Ianuarie 2012 22:03
Animals United: Echipa trăsniţilor (2010)
Animals United: Echipa trăsniţilor (2010) pot să spun despre acesta că ma dezamăgit, "împrumutând filmul" mă aşteptam la ceva mai multă comedie, animaţia lasă de dorit, într-un final ajungând să adorm în faţa calculatorului am decis să îl scot.

Speram la ceva mai bun, păcat că nu sa dovedit a fi.

MNarcis pe 27 Octombrie 2011 20:30
Un film de animatie bun, cu un mesaj foarte bun. Nu este o animatie la care sa te prapadesti de ras dar te tine cu zambetul pe buze tot filmul si la ce mesaj transmite il recomand tuturor obligatoriu!
LavyBogdy pe 18 Octombrie 2011 13:33
O oglindă animată a realității stupide și ignorate pe care cu toții o trăim dar nu facem nimic decât să speram ,ori să așteptăm să facă alții.Avem imaginația, puterea,dorința de bine însă ne lipsește curajul și încrederea.
verve25 pe 01 Iunie 2011 00:05
super filmul!
un film de nota 10 merita vazut !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Da-Luck pe 30 Aprilie 2011 17:11
ce pot spune despre aceasta animatie este ca imi place mesajul pe care il trimite in rest este o animatie de copii
Krystyana pe 15 Aprilie 2011 19:42
e in germana.....dar ii pun subtitrare............
Gumitza pe 08 Aprilie 2011 15:09
in romana nu este? ....pacat ca este in alta limba
montgomez.wick pe 06 Aprilie 2011 16:54
Abia astept sa il vad, iubesc animatiile de genul asta, in orice caz Ice Age, madagascar si alte cateva au fost Blana:X
alialiali23 pe 28 Martie 2011 17:34
in ce limba e? naspa
nu il vad vad red riding hood

s.carollina pe 29 martie 2011 19:13
varianta originala e in lb germana; sa speram ca varianta ce va intra in cinema-urile din Romania, va fi in lb engleza de ce ti se par naspa? nu le-ai vazut inca..poate vor fi mai reusite decat altele in engleza sau alta limba ;)
goingdown pe 6 aprilie 2011 18:28
Să sperăm că o să fie dublat în română. Dacă tot e dublat, de ce să fie dublat în engleză și nu în română? Ni măă...