Păreri Kiss of Death

(1995)

Sărutul morții

cezarika21 pe 03 Septembrie 2013 06:25
Un film interesant şi cu stil
Chiar dacă nu-i ieşit din comun, thrillerul "Kiss of Death" are un scenariu interesant şi interpretări convingătoare. Nicolas Cage domină filmul prin interpretarea cu stil a lui Little Junior, un criminal filozof vulnerabil ca urmare a unei boli de astm, dar care manipulează justiţia americană. Roluri bune realizează şi Samuel L. Jackson (care interpretează un poliţist îmbolnăvit prematur ca urmare a unei răni de glonţ, dar care-şi continuă cu tenacitate sarcina de a distruge o bandă bine organizată de hoţi de maşini) sau Stanley Tucci (un procuror care acceptă un compromis doar pentru a-şi realiza ambiţia de a deveni judecător şi a putea lupta astfel cu mai mult succes împotriva bandelor).
Manusa pe 28 Aprilie 2013 22:57
Un film care mi-a placut foarte mult, in special povestea, dar si prestatia actorilor, care au jucat excelent. Jimmy a facut greseala de a-l asculta pe varul sau, Ronnie, fapt ce a adus la declansarea tuturor problemelor pentru Jimmy. Un film ce merita vazut, este foarte bun.
liviuneagu pe 02 Septembrie 2013 22:56
Sărutul Morţii
Un film foarte reuşit, cu o distribuţie de excepţie şi un scenariu pe măsură. Merită văzut şi revăzut (aşa cum am făcut eu)!
Iulidesprefilme pe 16 Februarie 2013 21:10
Un thriller ca la carte , marca Barbet Schroeder...
sirmaximus26 pe 04 Septembrie 2012 10:03
super tare
este un film care merita vazut
super tare filmul acesta are multa actiune