Păreri Kin-Dza-Dza

(1989)

Kin-Dza-Dza

dido pe 23 Septembrie 2010 05:06
Halucinant!
Ati vazut filmul asta?Ma refer la cei mai ,,batrani" care mergeau la cinema prin 1986?E un film aiuritor...cu numai rusii pot face...incercati sa-l vedeti!
cosmin742000 pe 03 Iunie 2017 19:06
De departe cea mai buna comedie SF vazuta de mine.Americaniii nu ar fi fost , nu sunt si nu vor fi in stare sa scoata decat comedii SFstupide ( chiar si cele vechi).Subiectul original , jocul actorilor excelent , scenariul genial , reggia o capodopera , imaginile mirobolante., efectele speciale de curtea scolii, dar foarte potrivite cu filmul,Sfarsitul surprinzator
emil_emiliano_sunt pe 08 Noiembrie 2015 10:35
emil
unde pot sa download si eu filme rusesti ca nu gasesc pe nicaieri sa le download
cosmin742000 pe 3 iunie 2017 19:16
Filme rusesti gasesti cu titrare in engleza pe trackeul cinemaz cu adresa https://cinemaz.to/, pe rutracker fara subtitrare la adresa : https://rutracker.org/forum/index.php sau pe pagina de facebook filme rusesti subtitrate in limba romana
nemotoujours pe 02 Mai 2011 17:25
punk-sf
este intr-adevar promotorul punk-sf-ului si paradoxul fiind ca este un film care nu stiu cum naiba a trecut de cenzura-antidictatorial total,scotocitor social si acestea,netrecand peste imaginile si scenografia grozave pur si simplu,sustinatoare ale unei lumi total inventate,halucinante in mizeria si desuetudinea sa,cu idei si concepte noi,o lume care nu a muncit mult in a supune aproape asa-zis mai civilizatii-noi patzaki-de fapt un fel de paria-fiind mai devreme pamanteni mandri de egalitai si cultura.intr-adevar halucinant si deosebit de amuzant si punator pe ganduri.
cosmin742000 pe 3 iunie 2017 19:13
Nu exista cenzura in comunism.Cenzura comunista a fost inventata de capitalisti cu scopul de a ii prosti pe prosti.Oricum nu vad de ce acest film ar fi trebuit cenzurat.Sunt alte filme antisistem , cu nuditate , foarte multe mai ales yugoslave , unguresti , poloneze , cehoslovace dar si rusesti scoase in perioada comunista care , daca exista cenzura nu ar fi trecut niciodata de ea Noi nu am scos astfel de filme pentru ca toti regizorii nostrii pupau puterea in fund , fara sa ii oblige nimeni sa faca asta.Noi suntem un popor jalnic
nemotoujours pe 27 septembrie 2017 11:43
"Nu exista cenzura in comunism" !!! Domnule, este clar ca nu ai habar si legatura cu ideea! DAca tu amesteci cenzura doar cu ideea de nuditate, mai bine te-ai abtine! Eu vb despre cenzura ideii politice, subiectului si mesajului politic! Si in asta romanii erau chiar foarte tari in a o ocoli:"Concurs".,"Reconstituirea","Secretul armei secrete"."Noiembrie ultimul bal" si multe altele, daca nu stii si nu ai cultura suficienta!!! Cat despre tampenia pe care ai scris-o ,, afirmand ca cenzura se refera la nuditate...E clar ca orizontul dumitale cultural este mai mult decat limitat... Ca sa stii: sunt multe filme romanesti in care apare nuditate si nu a fost "cenzurata", la exterme temporale fiind "7 baieti si o strengarita" si "Septembrie"... Mai invata inainte de a scrie tampenii. DECI: in comentariul meu este vb de cenzura POLITICA!!!!! A mesajului POLITIC!!!
lili22 pe 03 Februarie 2018 14:58
Daca sunteti fan SF sau rusofil o sa va placa acest film unde vedeti un sot povestind de cum intra pe usa cum i s- a spart cuiva o teava la fabricaFacut in epoca perestroikai, totusi....