Păreri Kidnap

(2017)

Răpirea

Dragos.87 pe 23 Mai 2017 00:10
Un film neasteptat de bun cu o mare doza de suspans.Filmul spune drama unei mame in incercarea de a-si recupera fiul rapit.Ritmul filmului este foarte bun deoarece te tine intr-un suspans continuu si are o atmosfera tensionata care iti mentine curiozitatea pana la final.Nu trebuie ratat sub nici o forma!
xerses pe 25 Mai 2017 15:54
Intensa interpretare a lui Halle Berry au facut din acest film ca totul sa merite urmarit cu sufletul la gura.
DarkCat pe 27 Mai 2017 01:03
Un thriller bunicel ce te tine curios pana la final..
serban_ionescu pe 9 septembrie 2017 02:37
DOAR "BUNICEL" ??? O interpretare de-a dreptul SUPERBA a actritei Halle Berry in ceea ce priveste reliefarea superlativa in film a trairilor-limita emotional-psihologice si absolut de intensitate maxima in legatura cu rapirea de sub ochii ei a baietelului ei de 6 ani, cat si a reactiilor ei ulterioare de lupta chiar pana la sacrificiu pentru recuperarea lui, aspecte care nu apar sub nicio forma la acelasi nivel superlativ in alte filme de acelasi gen, pe marginea aceluiasi subiect !
mihai_papuzu pe 19 mai 2018 11:30
serban_ionescu, nu te saturi sa mananci atata cacat? Zici ca esti un expert cinefilo-basinos , iar noi ar trebui sa fim mandri ca suntem contemporani cu un mare maestru cacacios ca tine. Hai, mars la culcare. Vorbesti mult, prost si fara rost!
Cristy6 pe 16 Septembrie 2017 09:10
Un film plin de suspans până la capăt și o interpretare de excepție. Per total, un film bun.
Turi pe 27 Mai 2017 16:56
Ce sa zic, cam tras de par dar, intr-o zi ploiasa, fara alt program, se poate urmari.
lavara_laiarna pe 09 Septembrie 2017 18:23
...deloc thriller,o cheleneriță necăjită cu o dantură perfectă și iPhone reușește să-și scape fiul din mâinile unor răpitori de copii amatori și jerpeliți ca mașina pe care o conduc. o "semicapodopera" a genului thriller... pentru modul cum a scăpat de urmărirea câinelui din final.
cosmin742000 pe 02 Noiembrie 2017 00:42
O mizerie de thriller american , previzibil si plictisitor , deci nimic nou
Dragos.87 pe 25 aprilie 2023 22:42
O mizerie umana ești tu, nu știu de ce te mai țin administratorii aici.
natalia_castego pe 20 Mai 2017 15:51
CEL MAI TARE FILM DIN 2017
FILMU INCEPE CA O DRAMA DAR DUPA VREO 10 MINUTE, BUMMM, CHIAR ACUM L-AM VAZUT SI AM SA-L MAI REVAD ODATA. RECOMAND FFF MULT!
stricted pe 27 Mai 2017 22:08
Suspans,actiune…un film bun. .
serban_ionescu pe 09 Septembrie 2017 02:27
Superba realizare! Chiar o "semicapodopera" a genului thriller !
Halle Berry interpreteaza probabil rolul cel mai bun al vietii ei de artista, meritand cu prisosinta si desigur cu siguranta sa fie nominalizata la premiul Oscar al anului 2018 pentru cea mai buna interpretare a rolului principal feminin dintr-un film artistic al anului 2017 si inca cu mari sanse de a obtine acest premiu dupa parerea mea ! Ea reda intr-un mod stralucit, prin superlativa ei interpretare din acest film, starea psihica de profunda disperare "sfasietoare", vecina chiar cu groaza, generata de rapirea chiar de sub ochii ei a baietelului ei unic in varsta de 6 ani. Este insa o disperare si o groaza care nu-i genereaza nicidecum o resemnare practic neputincioasa si din start mortala, ci din contra, una care o inarmeaza in mod miraculos cu un curaj deosebit, chiar nebunesc dar si cu puteri la fel de miraculoase, asa cum numai o mama in adevaratul inteles al cuvantului poate fi… citeşte
laur_bogdan pe 1 februarie 2018 15:37
tu vb serios cu oscarul?:))
mihai_chindris pe 07 Iunie 2017 21:54
hmm pff
Slabut. Prost facut. Mai mult cantitate, decat calitate.
claudiu-daniel-lugoj pe 24 Ianuarie 2018 19:15
Un film de exceptie ce te tine cu sufletul la gura pina la sfarsit.Interpretarea este fantastica dar si povestea filmului.Obligatoriu de vazut.
misterx2002 pe 24 Octombrie 2017 19:25
un thriller bun cu un scenariu diferit fata de alte filme pe aceasi tema.Hale Berry o interpretare reusita.
AlecsandruAA pe 17 Noiembrie 2017 22:34
Dupa cum spune si marcajul de o stea este UN MONUMENT DE PROSTIE!!!!!! Cei care au dat review-uri bune ori nu au vazut in viata lor un film bun ori i-a platit cineva. Filmul este o idiotenie prost facuta. Am pierdut o ora si jumate din viata pe care nu o voi mai recupera.
Manusa pe 25 Mai 2017 22:40
Spoiler!
Un film slab dupa mine dintr-un aspect si anume: deciziile luate de Karla dupa ce ii este rapit fiul - urmareste masina celor care i-a rapit copilui si desi are mai multe momente in care poate sa opreasca acea masina nu o face ( inteleg ca ii film dar nici asa ) ; cand poate sa treaca cu masina peste rapitor, ea da mansalier si da sa fuga de el.....:|. Si mai sunt scene din acestea penibile dupa mine.
serban_ionescu pe 9 septembrie 2017 02:41
GiulianoDirt pe 19 August 2021 23:57
Profilm,mai bine că nu ai vazut filmul. Nu e ca Avengers și Acces Direct. Să nu uit:MUIE COSMIN!
user-5e3e92f1c0e2d pe 19 August 2021 18:40
taci bha cosmine742000..esti prea prost oricum muistule !!
Sorin87 pe 05 Noiembrie 2017 17:51
Suspansul din film a atins cote alarmante din momentul urmaririi, un film interesant, merita vazut
makomomo pe 15 Octombrie 2017 11:02
Excelent
Unul dintre cele mai bune, tensionate si captivante filme.Din primele minute cursa nebuna te acapareaza iar toate fazele filmului sunt foarte bine realizate.Hale Bery joaca exceptional, un film formidabil de bun dtpdv, realizare,scenariu,muzoca,cadrele filmate la 360grade, tot...o scapare cu cainele in final care dispare subit dar e interpretabila scena.

Finalul e acompaniat de o melodie exceptionala, foarte bine aleasa si in ton cu scenele de sfarsit.De altfel muzica filmului este un plus tot timpul.Un must see de neratat!

hacman_mihaela pe 06 Martie 2022 21:32
un film emotionant
Chiar ca, in calea unei mame disperate dupa copilul ei sa nu te pui! Habar nu aveti ce putere poate avea o mama pentru copilul ei, ca o leoaica, nu a precupetit nici un efort si si-a pua la bataie toata priceperea ca sa-si recupereze fiul!
Un film care te tine in suspans pana la ultimul cadru! A jucat formidabil Halle Berry!

user-5c3bc058f3f8f pe 06 Martie 2022 20:49
O iubesc pe H.B., joaca nemaipomenit, dar scenariul și regia nu se ridică la nivelul ei! Nu-ți pierde timpul, poate ai altceva mai bun de făcut!
profilm pe 29 Noiembrie 2020 18:31
Util
Înainte de a pierde o ora și 30 de minute am citit câteva comentarii și chiar am decis sa nu-l mai văd deși văzusem 20 de minute, multumesc!
user-5ffb5c4d2f087 pe 16 Martie 2021 10:54
Un film extraordinar de bun. Te tine cu inima in dinti până la final. O mamă eroina care merge pana in pânzele albe pentru copilul ei - Hale Berry. Subiectul este genial - din pacate răpiri de copii se intampla mai tot timpul :((. Recomand !!! Nota 9+
emy_sinaia pe 28 Iulie 2017 10:46
Marco / Polo
Daparte de a fi un film deosebit, de fapt e vorba despre un subiect transpus in mai multe filme de-a lungul anilor, rapirea copiilor pentru rascumparare. De data asta cei cre au avut acest tupeu chiar au dat de dracu.
andystarx pe 26 Noiembrie 2017 12:24
Parca am mai vazut un astfel de scenariu,dar aici este total exagerat,te tine in priza si atat ! Halle Berry este o actrita foarte buna,dar aici scenariul ,a fost cel mult mediocru !