Păreri Kangaroo Jack

(2003)

Cangurul Jack

madalinamercioiu pe 04 Mai 2010 13:53
Madalina
Am vazut filmul de doua ori si a fost extraordinar ! Foarte amuzant !
0scarface0 pe 07 Februarie 2010 14:38
comedie buna...nu stralucita, dar buna. Interesanta ideea cu cangurul, in rest, are cateva scene de caterinca. 7/10
ciufixzz pe 13 Iulie 2010 18:00
un film amuzant.. l'am vizionat cu placere... am ras copios la unele faze..
mafia.vip pe 15 Noiembrie 2010 22:47
o comedie pe cinste, recomand sa o vedeti in ciuda unor comentarii negative :D
Dar_kvampire pe 08 Ianuarie 2011 11:38
super tare filmu lam vazut devreo trei ori si tot misto e nota 10
Federer pe 06 Ianuarie 2011 15:54
L am vazut de doua ori filmul si este foarte tare.Vi l recomand si voua
chiba_florin pe 09 Ianuarie 2011 19:36
COOL COOL COOL
mishto ideea cu canguru'
un film de-a dreptu' comic

deea9595 pe 15 Decembrie 2009 12:01
un film dragutzel dar nu senzational.avea unele scene atat de previzibile incat aproape stiam ce urma sa se intample...
alexcretu75 pe 29 Iunie 2010 11:40
Smecerul de cangur.
Un film bun cu comedie si hip-hop si cu un cangur smecher.
Tim3a12 pe 31 August 2009 13:20
este singurul film pe care eu si prietenele mele l-am vazut in acelasi timp fara sa ne propunem asta.:)) destinul:P.e super tare.:))
palade_gil pe 11 Iulie 2009 20:59
Film bun pentru copii. Cateva faze tari la care am ras sanatos
Rallu..Danielle pe 27 Iulie 2014 11:47
Kangaroo Jack este o comedie foarte buna. Mi-a placut foarte mult acest film,nu m-am plictisit deloc uitandu-ma la el. Este o comedie cu adevarat reusita. Nota 10!!!
Vorador pe 31 Mai 2011 22:33
Un film ce te binedispune si te si amuza,daca nu ai ce vedea mai bun.
iuli_blade09 pe 20 Martie 2011 23:01
nice movie
un film super nu ai cum sa nu razi mai ales cand canguru fuge cu banii lu' aia
bugs pe 04 Decembrie 2010 13:55
Doamne cat am ras la filmul asta.E prea tare cum ii face cangurul pe cei 2 actori.
gaga pe 10 Ianuarie 2009 19:43
simpatic filmu'.
vad_aoci pe 19 Iulie 2008 14:15
Nice filmu...am vazut shi altele mai bune dar mi-a placut...merita vazut.:))
Denis pe 10 Martie 2005 22:38
Cool film!Un cangur sa pacaleasca doi oameni si sa fure 50000$.Productia, nimeni altul decat Jerry Bruckheimer.O comedie reusita.
ana pe 05 Septembrie 2003 22:13
cool
adryan1997 pe 11 Decembrie 2010 09:36
ce prost e negroteiul acela (da, da is rasist) ,cum sa pui in buzunar la un cangur(pe jacketa aia rosi .. stiti voi) ,ce am mai ras cand o plecat cangurul!!!!!!!!!!
10 pe sistem , doar ca sa nu comentati voi, ca va stiu eu

snatchro pe 12 Septembrie 2003 14:14
Nu este un film prea grozav. Daca in prima parte a filmului mai apar cateva poante reusite, a doua parte lancezeste serios.
Cangurul digital arata destul de bine, mai bine in miscari chiar decat Hulk.
Poate fi digerat, dar nu l-as recomanda decat daca aveti burta prea plina dupa micul dejun.
Ca fapt divers: ati observat cangurii din sigla lui Jerry? :-)

RomaniaMare pe 13 Aprilie 2010 17:28
Este sigur cel mai slab film a lui Anthony Anderson.Nu m-am ris nici o data pe tot parcursul filmului.
Un film de 2 bani.Nota 2.

micsa9124 pe 15 octombrie 2011 11:51
doamne inseamna ca nai vazut filmu si lasi doar asa comentari ii super tare filmu
OviStof pe 21 August 2016 15:53
Gaguri în salt de cangur...
... Cam aşa au fost unele glume... pe sărite. Nu este, însă, rău, actorii fiind plăcuţi (chiar şi cei în rol negativ). Deci: bunicel (6/10)
Infinity pe 26 Septembrie 2013 15:52
Kangaroo Jack (2003)
O poveste ireala, clisee la tot pasul, prestatie slaba a actorilor si lista continua. Imi este imposibil sa spun ca a fost o comedie buna. I-am dat nota asta pentru ca m-a facut sa rad la unele faze. Nu prea il recomand.
puffulette pe 12 August 2012 16:37
O comedie plina cu faze amuzante care te binedispune, l-am vazut de cateva ori pe Pro Tv si mi-a placut
narcisson pe 18 Aprilie 2012 00:53
L-am vazut de 2 sau 3 ori, dar de fiecare data am ras copios......Mie imi pare un film care nu se invecheste la trecerea anilor.
Andrei.Ciprian pe 01 Martie 2012 20:02
Un cangur nebun!
Pana la urma cand vrei sa vizionezi un film iti doresti sa fie un film care sa te binedispuna,sa nu te plictiseasca si la final sa te bucuri ca l-ai vizionat si nu ai pierdut timpul in zadar.Acest film face exact acest lucru.Il recomand.Merita vazut
MNarcis pe 02 Decembrie 2011 21:06
Un film bun, o comedie la care chiar am ras cu pofta, cangurul ala e nebun si foarte haios.......il recomand!
alex_il_fenomeno pe 25 Noiembrie 2011 18:15
un film unde comediantii Anthony Anderson si Jerry O'Connell isi dau intalnire nu poate fi ceva slab . asa a fost cazul si aici , unde cei doi au avut atat de multe de patimit de pe urma unui cangur foarte nastrusnic , care nu avea ce face decat sa le incurce socotelile celor doi in atat de multe feluri . peisajele au fost foarte placute , jocul actorilor uimitor , iar acel cangur fara egal in tot desertul . un singur lucru cred ca se putea improviza la acest film : regizorul ar fi trebuit sa insiste mai mult pe cangur , nu doar sa ia cadre "moarte" cu acesta , intrucat aceasta vietate a fost cea care a declansat actiunea filmului .
Evanescence4ever pe 03 Ianuarie 2013 19:26
Cangurul troll
Draga Louis si Charlie, data viitoare cand mai calcati un cangur verificati-i pulsul =)) cea mai tare comedie :-))
Banana02 pe 09 Februarie 2012 04:09
pacat cam mica media notelor la acest film este un film foarte bun actori buni cunoscuti comedie este foarte tare nush cum altii au putut sa dea note foarte mici mnah parerile nu se discuta
Octaz pe 29 Octombrie 2011 12:19
Ei bine, iata ca in sfarsit comentez unul din comediile mele preferate. Vizionat de multe, multe ori la tv, "Kangaroo Jack" este si va ramane un clasic inegalabil, chiar prin prisma tipului de personaj principal folosit, si anume un animal, dar nu orice fel de animal, ci un cangur. De la cele 2 personaje, absolut geniale pana la povestea foarte incalcita si simplista prin felul ei, filmul m'a dat pe spate de fiecare data cand l'am urmarit. Remarc unele scene magistrale la care am ras in hohote, ma gandesc chiar in momentul asta sa dau un exemplu si nu reusesc pentru ca absolut toate sunt bune... Oricum, pacat de cei care au dat nota mica acestui film, chiar nu merita, pot spune ca este unul din filmele cu care am copilarit si cu care am crescut
micsa9124 pe 15 Octombrie 2011 11:50
bun film
lam vazut ii super fain filmu razi de mori la el merita vazut
cosmin_kedii pe 10 Februarie 2013 08:58
Jerry O'Connel este un mare actor dar el joacă de obicei un caracter extrem de idiot in acest film Caracterul său a fost neoriginal si cretin. Apoi Anthony Anderson joacă personajul său obișnuit foarte prost dar comic, dar nici el nu a fost prea bun Apoi al avem pe Christopher Walken, care este întotdeauna un actor uimitor, dar tinde să joace un personaj foarte foarte prost
acest film nu este un film de familie, e prea al naibii de prost si nepotrivit pentru copii

IULIAN.APOSTOL pe 04 Martie 2010 14:59
RAU FILM
MIE
NUMI PLACE ,NU E INTERE SANT E O PIERDERE DE TIMP

micsa9124 pe 15 octombrie 2011 11:51
inseamna ca nu lai vazut filmu ii super tare
Narcis pe 22 Martie 2004 09:09
Este o comedie care nu se ridica la nivelul publicitatii de care s-a bucurat. Singurul care mai ridica nivelul acestui film este Anthony Anderson.