Păreri Jing wu men

(1972)

Pumnul de fier

cosmin_kedii pe 11 Martie 2013 13:24
istoria filmului este "simpla", dar este foarte eficienta și oferă o poveste solidă care face acest film sa fie o minune care combină artele marțiale și teatru.
bizonul pe 5 septembrie 2017 17:46
Cosmine, ti-am dat un plus dar filmele lui Lee erau ceva de ele pe atunci. Acum cand si pe la noi gasesti filme cat cuprinde , constati ca erau doar niste filme copilaresti si astazi chiar nu-si au rostul sa fie laudate.
Salbaticul pe 22 August 2020 00:00
Vieți destul de scurte au avut Bruce și Brandon,tatăl și fiul,32 respectiv 28 ani.Dumnezeu să îi odihnească în pace!
gbogatu pe 20 Februarie 2018 21:44
Bruce rămâne unic iar filmele in care joaca la fel. Este fara îndoiala maestrul maestrilor.
chiba_florin pe 08 Ianuarie 2011 22:17
O capodopera
unul din filmele lui Bruce Lee de exceptie, de fapt care dintre filmele lui nu sunt?
ioanaa_ioana pe 04 Ianuarie 2024 13:47
Lee era un fenomen, infiintase scoli de arte martiale dar n-am inteles niciodata de ce oameni cu asemenea puteri trebuie sa se manifeste asa de violent.
Am vazut niste reprezentatii ale lui la scena deschisa, era de o precizie uluitoare.
La cate batai si lovituri in cap a luat nu-i de mirare ca a murit tanar.
Un film de nota 6 pentru ca nu-mi plac violentele.

user-606ef974ed744 pe 21 Noiembrie 2022 13:08
Ultimele lui doua filme... Pumnul de fier si Întrarea Dragonului au fost si cele care i au adus mult, mult dorita lui faima internaționala..
Doar ca nu a trait sa vada, cu 7 zile înainte de premiera "Întrarea Dragonului" a intrat intr un fel de coma si nu si a mai revenit din ea, decedând la 20 Iulie 1973....
Un destin mai mult decat unic, de neegalat dar si extrem de crud, cea mai arzătoare doriinta a lui, materializandu-se la cateva ore dupa moartea lui doar....
Odihnește-te in pace sifu Lee!!!

Manusa pe 04 Martie 2012 19:14
Un film foarte bun, cu multe batai. "Bruzli" a jucat foarte bine. Un film care merita vazut.
bruce lee fan pe 02 Iulie 2008 19:47
adevarate filme facea bruce lee, pacat c-a murit asa de tanar, ca mai facea o gramada de filme cu karate
neacsu rafael pe 27 Iunie 2006 12:20
printre cele mai bune filme de actiune