Păreri It

(2017)

IT

vladalmond pe 07 Septembrie 2017 02:14
Un horror care în esență este un film despre copilărie și prietenie
"Nu am mai avut niciodată prieteni precum cei pe care i-am avut când aveam doisprezece ani", spunea
Stephen King în "Stand by Me".

"It" este promovat drept un film horror, dar surprinzător, cele mai bune părți ale filmului sunt tocmai cele în care filmul reușește să fie un film despre copilărie și despre acei prieteni pe care ți-i faci la vârsta la care se crează cele mai strânse legături. Cei șapte copii din film joacă excelent și este foarte ușor să te atașezi de ei. Cumva, fiecare reprezintă un tipar din viața reală și e aproape imposibil să nu te regăsești într-unul din ei și să nu îți amintești și de copilăria ta.

De ce reușește "It" să surprindă atât de bine copilăria? Pentru că, spre deosebire de alte filme cu protagoniști copii, aici sunt prezentați mult mai aproape de realitate.

Trei… citeşte

AGDeac pe 7 septembrie 2017 23:57
Sunt in totalitate de acord cu review-ul tau. Ai reusit sa transpui foarte bine in cuvinte atmosfera filmului si ideile sale principale, nu am nimic de spus. Numai bine!
zatyy pe 14 Septembrie 2017 21:44
Frica
Stephen King a fost dintotdeauna un maestru al acestui gen insa IT nu este un horror clasic care sa nu te faca sa dormi noaptea,Este mai mult de atat. Din punctul meu de vedere IT transpune urmatoarea idee: Frica alimenteaza monstrii iar adevarata lupta a omului se da doar cu temerile lui.
cezar_crucianu pe 15 octombrie 2017 22:15
adevarata idee care subliniaza insasi esenta ecestui film
georgiana_tranca pe 06 Septembrie 2017 23:58
Foarte bun filmul! Copiii joaca impecabil, o sa mai auzim de ei. Este presarat cu umor de buna calitate, care ofera cateva momente de respiro. In rest, se urmareste cu sufletul la gura!;)
AdriAdrianna98 pe 14 Septembrie 2017 15:14
Mi-a placut foarte mult. Se vede ca e bine facut intre atatea filme de duzina. Desi nu e un subiect extrem de original, am vazut destule elemente de originalitate care mi-au placut (de exemplu scena cu rola de film si zoom). Nu a fost absolut deloc plictisitor, m-a tinut prinsa de la inceput pana la sfarsit si chiar a reusit sa ma faca sa tresar rau la 2-3 faze fara a avea jump scareruri ieftine. Chiar un film bun ce merita laudat mai ales in 2017 cand toate filmele par sa-si piarda din valoare.
preda_diana pe 07 Septembrie 2017 02:29
Chiar impresionată. Nu mă așteptam să fie așa de bun, după ultimele rateuri de filme horror văzute până acum. Am stat cu sufletul la gură și mi-am făcut praf, ronțăind, și vreo trei unghii :))))
serban_ionescu pe 22 septembrie 2017 00:51
Personal consider ca genul strict al horror-ului, exclusiv "de dragul" horrorului nu este altceva decat "o gluma proasta" si absolut nefericit aleasa drept jalnica productie cinematrografica, fara absolut nici o contributie creatoare si stimulativ educativa a scopului profund al infiintarii cinematografiei in beneficiul stimularii spre bine a dezvoltarii societatii omenesti si nicidecum al stimularii de angoase nefiresti si profund contraproductive ale celor "slabi de inger" care ar putea chiar sa stea la baza declansarii unor boli psihice irecuperabile pentru aceasta categorie deloc neglijabila de astfel de persoane...
bainca pe 23 martie 2018 16:27
un film impresionant , regretele mele celor care nu stiu sa il aprecieze , barbatiilor in general
AGDeac pe 07 Septembrie 2017 23:41
Un horror modern memorabil
"IT" (2017) este categoric un film horror modern memorabil in comparatie cu multe alte filme care au aparut pe parcursul ultimilor ani.
Unul dintre cele mai importante elemente ale filmului este relatia dintre personaje si evolutia lor evidenta in timp. Actorii sunt capabili, tineri si talentati, la fel ca si cei din mini-seria aparuta in 1990.
Prima jumatate a filmului incepe destul greu, avand putine momente care ies in evidenta. Cea de a doua jumatate a filmului compenseaza prin atmosfera intensa care scoate in evidenta si mai mult prietenia ce ii leaga pe copii care fac parte din "clubul ratatilor".
Editarea ar putea beneficia de imbunatatiri. Jumpscare-urile sunt destul de previzibile, insa in acelasi timp originale intr-un fel anume. In rest nu sunt multe lucruri de care m-as putea plange. Unii s-ar putea sa nu aprecieze momentele mai amuzante sau puerile din… citeşte

Dragos.87 pe 10 Septembrie 2017 00:43
Stephen King e greu de ecranizat
Nu am citit cartea recunosc,insa adineauri l-am vazut la cinema si mi se pare absolut bestial.Inca din primele minute iti capteaza atentia pentru ca suspansul este captivant pe tot parcurcul lui insotit de o coloana sonora exceptionala iar efectele sunt fenomenale.Filmul te tine intr-o tensiune incredibila,are o atmosfera horror care te tine incordat iar decorul care este foarte bine realizat incat te inspaimanta la maxim.Asta numesc eu un horror adevarat deoarece contine de toate si sunt foarte bine realizate incat iti va ramane in minte mult timp.Nu trebuie ratat sub nici o forma!
dragosalexandru123 pe 15 septembrie 2017 10:52
Iti recomand, cu drag, si cartea ;)...
Dragos.87 pe 1 mai 2021 00:38
Azi noapte am terminat de citit și cartea iar acum am revăzut filmul și mi se pare foarte slăbuț..filmul are tot ceea ce-i trebuie pentru un horror dar mult prea slăbuț comparativ cu cartea..
alina_neamtu pe 13 Septembrie 2017 22:34
FOARTE BUN!
Deși nu este nici pe departe un film perfect, atenția la detalii, atmosfera intensă, personajele cu care putem empatiza, momentele memorabile – toate acestea fac din It cel mai bun film horror al anului – cel puțin de până acum.

Citeste intreaga recenzie aici: https://uberkino.ro/reviews/it-2017/

gabrielciobanu43_gmail_com pe 30 Martie 2017 20:32
WOW... !!!
Pare un film foarte tare, destul de reusit si care are si o poveste din cate se vede destul de interesanta...Astept sa apara!
DarkCat pe 13 Septembrie 2017 21:26
Bun..are suspans,te captiveaza,recomand cu incredere!
user-59a320324e3e4 pe 14 Septembrie 2017 01:36
nasol
NicushorR. pe 14 Octombrie 2017 14:49
Slab!
E printre putinele filme horror pe care le vizionez si primul vazut la cinema (nu-mi place genul). Filmul e o prostie, un scenariu slab si cu maxim 2 faze care sa sperie in adevaratul sens al cuvantului. Marea prostie coincide cu finalul in care un grup de copii de 12-13-14 ani omoara clovnul (spiritul) cu niste bete. Haide ma! :)
GhostHUB pe 23 decembrie 2017 17:17
nici mie nu mi-a placut filmul, nu cred ca se adreseaza persoanelor adulte in special, in schimb pentru copiii pana-n 16 ani cred ca e un film extraordinar. Filmul e bine facut in esenta dar dupa cum am spus nu se adreseaza tuturor categoriilor de varsta
RaresSava300 pe 3 iulie 2018 18:19
Pennywise este un shapeshifting, nu un spirit. Creaturile de genul acestea sunt fiinte din credintele populare care se pot metamorfoza in orice, preluand calitatile persoanei/animalului/obiectului pe care l-a copiat, dar si slabiciunile acestuia. El in scena s-a transformat intr-o persoana din pictura, maini arse, o mumie, un zombie (sau persoana umana) si tatal lui Beverly. Si da, poti sa bati chestiile acelea su bate :). Sper ca te-am lamurit.
bainca pe 17 Februarie 2018 19:22
nota 8 chiar bun
foarte bun filmul , deabia l-am vazut si mi sa parut bun , cu niste efecte mult mai bune decat primul ala din 90 , sincer mi-a placut mai mult asta , poveste , actori , ritm si efecte sunt mai bune , de aceea ii dau nota 8 chiar bun dar asta nu inseamna ca cel din 90 nu a fost bun din potriva , oricum asta pentru un remake e chiar foarte bun, nu e chiar horror dar are mister si suspans suficiente sa imi placa , deabia astept partea 2 din 2019 .
makomomo pe 23 martie 2018 17:20
Nu-mi dau seama daca ai darul de a scrie corect sau e doar viteza...dar inclin sa cred ca nu prea iti place limba romana...Ai scris o fraza interminabila cu peste 20 de greseli de exprimare,gramaticale,etc. fara sa pui punct sau macar niste puncte de suspensie...Banuiesc ca ai 12ani caci altfel nu-mi explic aceasta varza din comentariul tau. Astfel,nu ma mira ca ti-a placut filmul, dupa felul in care ai scris si dupa cum iti merge mintea. Apropo,numele tau e Bainca sau...Bianca, nici macar numele nu ai putut sa ti-l scrii corect?Si imi aduci mie critici ca It e un film bun?Pe bune, fetita?
bainca pe 24 martie 2018 09:00
inteleg , poate amandoi am exagerat , sa gresesti e omeneste , dar cel mai bine e sa stim sa ne cerem si scuze , si da aveti dreptate , gusturile nu se discuta , de exemplu nici mie nu imi plac unele filme , ca saw de exemplu , paote unora li se pare extraordinar de bun dar mi-e nu , asa ca nu contest gusturile altor persoane , si daca nu va placut nu am nimic in potrvia , poate am exagerat putin dar ce ma deranjat cel mai mult a fost ca m-ati facut fetita si a-ti spun ca am 12 ani fara sa ma cunoasteti peronal si sa va faceti o parere obieciva , pentru asta m-am suparat , eu deobicei nu suport oamenii care critica fara sa stie inainte , dar cum am spus va accept scuzele si va respect parerea chiar daca nu sunt de acord cu ea , da sa stiti ca fetita nu mai sunt demult nu am 12 ani , nici macar 18 nu mai am , am peste 20 , dar asta nu inseamna ca nu merit respest , fiind mai mica decat dvs , dar nu-i nimic , mai bine uitam incidentul si terminam subiectul , si mi-e imi place sa comentez filme , nu pe toate doar pe majoritatea care imi plac , daca stau ca comenetez fiecare film in parte chair si pe cele care nu mi-au placut nu as mai avea timp de nimic , si da nu am timp sa vad filme zilnic , dar atunci cand am incerc sa le vad doar pe cele care ma impresioneaza cu ceav , poate ca sunt fan stephen king si am vazut majoritatea filmelor cu el si poate de accea am simtit nevoia sa scriu un comentariu , dar nu am vrut sa jignesc si cu atat mai mult sa ma cert cu cineva , nu sunt o persona conflictiva din contra am crezut ca dvs sunteti de aces gen , dar vad ca nu , asa ca mai bine uitam subiectul , si gusturile nu se discuta aveti dreptate si nici nu se contesta , asa ca va doresc numai bine si sa va placa cat mai multe filme pe care le comentati.
iorgulescur pe 24 Septembrie 2017 19:12
f slab
nu va pierdeti timpul, e un film care se vrea horror, dar calitatea e jos, foarte jos
makomomo pe 27 Decembrie 2017 12:17
Porcarie
Atata tamtam pt o mizerie de film, nici pt copii nu e bun, niste faze horror de toata jena ca subiect si punere in tema, o aberatie.Daca plateam bani la cinema pe el...innebuneam de ciuda sa dau bani pe mizeria asta infecta de film.

Criticul de mai sus spunea ca se creeaza o pritenie si o legatura fantastica intre kinderii aia, e o idee geniala.Pe bune? Sa vezi un copil de 5ani fara o mana smulsa si schingiuit in fel si chip doar de dragul horrorului si doar pt ca FRICA te face sa vezi cacati cu oki si naste monstrii? Este cea mai mare porcarie de film,idee,carte,etc pe care am vazut-o.Nici pt copii nuu poate fi pt ca nu poti sa-ti lasi copilul sa vada gunoiul asta....Iar clovnul ala gen alien e batut la final cu tevi si bate de 7 copilasi piperniciti, de ce, pt ca brusc nu le mai era frica, nu? Bai, nici desene animale daca era acest film si tot nu era bun...

citeşte

bainca pe 23 martie 2018 16:09
nu stii sa apreciezi un clasic , e absurd sa spun ca e o mizerie , iti dau o lista de 100 de filme chiar mizerii fara nici o logica si actiune , dar daca it e o mizerie inseaman ca nu stiti sa apreciati un clasic al aniilor 90 , si apropo stepehn king e un geniu al filmelor , cine apreciaza filmele lui are gusturi , imi pare rau dar in comenatriul dvs atat de lung , decat dovediti ca nu stiti sa apreciati yn film bun , poate vi sa parut salb ,e pararea dvd , dar sa spuneti ca e o mizerie de prea de tot , daca nu va palcut dvs personal nu inseamna ca e o mizerie , de exemlu mie mi sa parut chiar foarte bun si sunt pretentioasa la filme nu imi place orice dar cine vrea sa-l vada e propria lui parer , nu trebuie sa influentati pe cineva sa vada ceva care nu va placut din simpla dvs parere
RaresSava300 pe 3 iulie 2018 18:24
-Copii au 15 ani :| -Pennywise este un shapeshifting, nu un spirit. Creaturile de genul acestea sunt fiinte din credintele populare care se pot metamorfoza in orice, preluand calitatile persoanei/animalului/obiectului pe care l-a copiat, dar si slabiciunile acestuia. El, in scena, s-a transformat intr-o persoana din pictura, maini arse, o mumie, un zombie (sau persoana umana) si tatal lui Beverly. Si da, poti sa bati chestiile acelea cu bate :). Sper ca te-am lamurit.
ionion1992 pe 22 Ianuarie 2018 23:11
Foarte ,foarte mult mi-a placut filmul ,foarte mult suspans ,deloc plictisitor ,merita vazut ,foarte tare clovnu .Recomand!
cezzar89 pe 01 Ianuarie 2018 13:53
Nu merita efortul
Un film la care sa te uiti doar daca nu ai altceva si e ultimul film pe care poti sa il vizionezi. Regret ca m-am uitat la filmul asta "It is shit thats it"
AmphitriteMermaid pe 31 Decembrie 2017 18:16
Scriu aceasta recenzie din perspectiva unei persoane care nu este prea experimentata in filmele horror. Acest film m-a impresionant si m-a speriat de multe ori. Pe lang partea creepy are si o poveste interesanta despre traume din copilarie si bineinteles scoate in evidenta puterea prieteniei.
Mihai2508 pe 28 Decembrie 2017 18:11
Un altfel de film horror
Filmul este bine gandit, dar nu este in totalitate horror. este OK gandit, are multe scene scarry. Dar in acelasi timp este si un film a carui subiect este legat de prietenie si cum se dezvolta aceasta din timpul copilariei. Nu este printre cele mai coerente filme, dar per total este ok si merita vazut.
6Patronul9 pe 21 Decembrie 2017 22:22
Un Kinder cu surprize
Filmul asta a reprezentat pentru mine marea surpriza a anului 2017.Ceea ce initial se anunta doar un alt horror de duzina s-a dovedit a fi unul dintre cele mai bune filme de genul asta ale ultimilor cativa ani.Asta pentru ca nu este un simplu horror,ci o poveste extraordinara despre curaj si prietenie,ambalata perfect in 2 ore de divertisment.Merita mentionata interpretarea lui Bill Skarsgård in rolul lui Pennywise,insa copiii si modul in care acestia interactioneaza fac sarea si piperul filmului.Il recomand cu caldura tuturor impatimitilor genului.
Sorin87 pe 21 Decembrie 2017 20:04
Am asteptat mult filmul, din trailer mi s-a parut foarte bun si pot spune ca nu am fost dezamagit dupa vizionarea lui
googleman pe 04 Ianuarie 2018 00:03
HORROR???
O proasta idee de film...care, citesc acum, A INGROZIT GENERATII DE cititori, spectatori, ascultatori...spuneti-le cum vreti...Sa fim seriosi!...Nota mea este prea generoasa pentru filmul asta...Cred totusi ca este un film de matinal pentru cei mici sau pentru cei cu probleme de perceptie...fara a leza pe cineva...Nu asta este intentia mea...HORROR???...O gluma buna, trebuie sa recunosc.
andystarx pe 19 Decembrie 2017 17:24
La cate mizerii horror,s au facut in ultimul timp,acesta e cat de cat ,decent ! Nu exceleaza la nici un capitorl,insa in 2019,astept sa vad si partea a 2 a!
robywolf19 pe 19 Decembrie 2017 01:50
Dezamagitor de slab!!!
O porcarie de film! Tre sa ai probleme grave sa spui ca te-ai speriat la acest film! Singur acasa este mai infricosator!!!
makomomo pe 27 decembrie 2017 12:26
credeam ca doar eu am senzatia asta, ma bucur sa vad ca nu sunt singur :) ce mizerie de film si cata reclama prosteasca
robywolf19 pe 27 decembrie 2017 20:54
Exact! L-am asteptat cu interes dar a fost o dezamagire totala !
Asil pe 18 Octombrie 2017 16:06
HORROR, de prost!!!......................................................
janox pe 15 Septembrie 2017 01:11
hello
tozier good personage. exelent actor young.lol.
woodstar pe 10 Septembrie 2017 12:20
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
AGDeac pe 10 septembrie 2017 21:54
Probabil este ceva subiectiv, insa eu sunt de parere ca Tim Curry a fost mult mai memorabil decat Bill Skarsgard. Tim Curry a aparut mai mult pe ecran decat a facut-o Bill, intradevar, fiindca in multe din momentele in care IT apare pe ecran in varianta din 2017 domina efectele speciale, in loc de Bill Skarsgard. Consider ca Bill nu a avut oportunitatea sa isi arate cu adevarat calitatile actoricesti. Dar din nou, actoria este mai subiectiva decat regia, de exemplu, deci poate e doar opinia mea.
woodstar pe 11 septembrie 2017 22:58
La fel iti doresc!
patrisia_antici pe 10 Ianuarie 2019 23:19
Recunosc ca sunt putin mai lenesa si n-am citit imensitatea de carte, insa filmul este unul horror care nu e la fel ca toate celelalte cu fantome, case bantuite si alte nebunii de genul. E mult mai mult decat atat. O actiune continua care te intriga si te face sa-ti doresti din ce in ce mai mult sa ajungi la finalul filmului care apropo m-a socat de-a dreptul. Mi-au placut personajele si consider ca au fost foarte bine alese. Pe scurt, IT este unul din putinele filme horror pe care le-am vazut si chiar nu regret.
gaby_enachi pe 28 Aprilie 2018 15:28
Aveam așteptări destul de mari de la acest film ținând cont de recenziile și publicitatea care i s-au făcut, dar pentru mine s-a dovedit a fi un eșec, vizionându-l mi-am pierdut astfel timpul. Nu spun ca este un film slab (sau foarte slab), dar cu siguranță nu este pentru mine, îi acord totuși nota 5 (așa și așa), fără a-l recomanda celor care vor sa vadă un film horror.
Steve.R pe 06 Februarie 2018 14:20
Singurul film de groaza care chiar mi a placut!!! Abia astept partea a 2 a
RaresSava300 pe 02 August 2018 01:28
Un horror modern care ne arată adevărata valoarea prieteniei
(ATENTIE! CONTINE SPOILER-E!) Înainte de a începe, trebuie să clarific ceva. Nu o să compar filmul cu nuvela „IT” scrisă de Stephen King sau cu miniseria „IT”. Motivele fiind: unu la mână, pentru că nu am citit nuvela, nici nu am văzut miniseria și doi la mână, nu știu dacă intenția regizorilor a fost să facă o adaptare a cărții sau a miniseriei sau să încerce să facă o combinație între cele două. În consecință, o să critic filmul doar ca film. Deci, dacă căutați o comparație, nu acesta este review-ul pentru dumneavoastră.
IT este un titlu destul de cunoscut pentru ideea sa de a portretiza un clovn ca pe o ființă malefică. Nuvela horror al lui Stephen King este una dintre cele mai bune cărți scrise de acesta, iar miniseria din 1989 a avut un succes mare când a apărut. Amândouă reprezintă unul dintre motivele pentru care sunt… citeşte

boghiu_andrei pe 17 Martie 2018 17:46
You'll Float Too!
IT!
◼E cam tarziu de o recenzie la acest film, dar trebuie sa o fac.

◼Romanul lui Stephen King este ecranizat din nou, dar de aceasta data nu intr-o mini-serie.
In prima scena, care e renumita pentru cititorii lui King, dar si pentru cei care au vazut mini seria il vedem pe Pennywise. O scena superb de infricosatoare si intensa, care are ceva aparte.

◼Nu am citit romanul si nici nu am vazut acel It din 90, dar pot spune ca am vazut un film foarte bun pentru acesta perioada, dupa cate idei si teme au fost pe ecran pana acum din acest gen.

◼ It nu se vrea a fi un film doar pentru a te speria, nicidecum, iar asta a fost foarte bine. Nu m-am uitat doar pentru a ma speria de Clown .M-am uitat pentru poveste, pentru ce a reusit sa faca Muschietti. Pentru acel feeling de anii 80-90. Acele imagini,cadre perfecte. Cum s-a reusit si in… citeşte

mihnea_aspru95 pe 17 martie 2018 19:37
Good job, again! Acum trebuie să ne apucăm şi de cartea uriaşă ca s-o terminăm până în 2019 :))). App. de Stranger Things (că l-ai pomenit într-o analogie), trebuie să mă apuc şi de Season 2.
boghiu_andrei pe 18 martie 2018 01:24
:))Baga,baga mai repede,ca e foarte bun si acest sezon. Abia astept Season 3 si 4(Mai mul ca sigur sunt si ultimele...:(...).
Costas86 pe 14 Ianuarie 2018 02:11
Cel mai prost film de cand lumea si pamantul!!!
Nu credeam ca se mai pot face filme atat de proaste in 2017. Imi pare ca am pierdut 2 ore si ceva din viata mea ca sa vizionez ceva atat infect. Nu ma pot decide ce titlu sa pun pt ca este ireal ce am vazut. 7,4 nota pt acest film? WTF?
Navzar25 pe 24 Decembrie 2017 21:35
Un horror care nu este horror
Un horror care de fapt nu este horror, este un mini horror pentru copii, cu o poveste despre copilarie, prietenie si un oras blestemat, redata intr-un film slab si prostesc cu nu prea multa logica.
makomomo pe 27 decembrie 2017 12:25
exact, bravo
makomomo pe 29 decembrie 2017 19:06
Asa e dar uite ca sunt destui papagali care musca aiureli si asa fac bani unii din niste mizerii de filme...no offense pt cei care se simt
Petrov pe 15 Octombrie 2017 19:58
Un film plin de suspans , esti tinut intr-o adrenalina continua , horror dar si comedie , un subiect nou , personaje foarte bune iar actorii si mai buni , mai ales copii. Cu toate astea , nu am inteles prea bine ce s.a intamplat cu copii care pluteau ?
cezar_crucianu pe 15 Octombrie 2017 22:19
merita vazut
am fost la acest film si merita vazut sub toate aspectele actiunea bine constriuta , un scenariu bine asezat si copii care joaca excelent, clovnul cred ca nu difera prea mult de imaginea acestuia din filmul din 1990, niste scene doar mai sangeroase , vizionare placuta
aiuritul99 pe 21 Septembrie 2017 08:53
Am avut indoieli in privinta acestui film,dar...surprindere totala !Un film foarte bun.Fata de "petardele" ce apar in ultima vreme si se vor a se numi filme de groaza,acesta este net superior.Un film cu o atmosfera apasatoare,cu un accent foarte bine pus pe prietenie si loialitate.Filmul are toate ingredientele unui film horor,usor spre thirller.Merita vazut.
Exotic pe 10 Septembrie 2017 09:36
Damn clowns
God damn it,i hate clowns...Mai are cineva fobie la clovni?
zenida_negrai pe 14 Septembrie 2017 13:25
Un film frumos și captivant ! Mie mi a plăcut foarte mult ,nu ma așteptam.
serban_ionescu pe 22 septembrie 2017 01:05
Poate fi film "FRUMOS" un film gen horror ???!!!!!!!
RaresSava300 pe 1 aprilie 2020 16:46
Depinde la ce te referi cand spui frumos. Gen un film horror este frumos daca reuseste sa fie bun in tote aspectele sale. Cred ca aici cuvantul frumos are sensul de bine facut
vitalariu_florin pe 14 Septembrie 2017 10:18
Buna ziua!
Mai bun a fost Annabelle 2 ..sincer. Are cateva faze bune in rest..ma asteptam la mai mult.
mihnea_aspru95 pe 19 septembrie 2017 01:19
Annabelle: Creation, sincer a fost mai bun la acel frightening-effect decât IT, dar Stephen King's IT îl bate per total pe Annabelle 2 (la scenariu, efecte, emoție transmisă, interpretările actorilor sunt la fel de bune în ambele filme, să zic c-un ușor avantaj pentru IT). IT n-a fost atât de scary, cum credeam inițial din trailere că va fi (pentru cei care nu se sperie ușor, cam la una-două scene tresar, așa a fost în cazul meu). Nici nu trebuia sa fie, eu zic c-a fost făcut foarte bine de regizor (mai ales cinematografia, a ales un director de imagine excelent
vitalariu_florin pe 19 septembrie 2017 19:44
Da la asta ma refer ca nu a fost atat de scary..da avea ca scenariu si decoruri.
Movie-Picnic pe 17 Septembrie 2017 10:52
Urasc clovnii, dar filmul asta e foarte bun!

Review aici:

user-59cfc5e0991ba pe 10 Ianuarie 2023 19:31
O boschetareala penală pentru întârziați, tragico comic decât horror. Nu are nici o treabă cu cartea.
Nu recomand clar

Smrs pe 04 Noiembrie 2021 00:40
Slab.
Desi am incercat sa ma uit cu mari asteptari, filmul este de un amatorism rar. Plin de clișee obositoare preluate pentru a umple timpul, dar foarte prost așezate (celebra dispută între generații între elevul teribilist și tocilar, dar aici drq, parcă unii sunt la liceu, cu ochii după gagici, conducând mașini iar rivalii lor n-au mai mult de 8 ani și vorbesc de Street fighter și jocuri pe calculator/ apoi dșoara aceea care suportă bullyingul tuturor fetelor pentru ca e preferata băieților, conisderată evident și curvulița liceului, flirtează de la sine pornire cu un grăsunel de 9 ani, venit nou în școală?! Seriously? La fel și cu gașca asta de băiețași dornici de aventură sau baba care nu schițează nimic la începutul filmului după ce vede o baltă de sânge în fața casei, deși cu 2 minute înainte se juca un băiețel. Amatorism de înaltă clasă.… citeşte
anonymous.6602f7e15e136 pe 29 Septembrie 2021 17:45
user-5ed8fa34edbfa pe 04 Iunie 2020 17:00
Acest film chiar are multe scene horror foarte bine facute..mi-a plăcut! Bill skarsgard chiar si-a întrat în personaj! Nota 8+
alexandru_fejer pe 27 Aprilie 2020 02:19
Mi-a plăcut foarte mult. Un horror reușit. Recomand.
user-5ca1308e8310e pe 14 Martie 2020 22:46
Ecranizarea ,nu s-a ridicat la nivelul cărții,ca de obicei!
catalin2010cata pe 20 Ianuarie 2020 03:17
Filmul este destul de ok.Nu e pierdere de timp.Merita vizionat
Aishor pe 06 Iunie 2019 22:17
Un film extrem de slab. Ma bucur ca nu m-a costat nimic sa-l.vad la televizor (doar timpul!). Nu l-as revedea, nu m-a impresionat in niciun fel. Nu e de nota 7 in niciun caz. 5 si pa!
tony_mondyalu pe 10 Martie 2019 10:28
sincer sa fiu, este un film de la care aveam ff multe asteptari, insa care ma dezamagit destul de mult....un film care dureaza preaa mult, ajunge sa fie un pic plictisitor, si pe alocuri fara un pic de inspiratie...si cu un final prea brusc(dupa 2 ore de asteptare)....fiecare cu gusturile lui...