Păreri Iron Man 2

Iron Man - Omul de oțel 2

LunchBox pe 29 Iunie 2009 16:54
Iron Man e un film uimitor cu actori de exceptie. Il astept cu nerabdare pe cel de-al doilea si stau si ma gandesc cum de are deja nota 7,6 si chiar peste 100 de voturi, cand inca nici nu a aparut. Incredibil, absolut incredibil.
Eustake pe 6 decembrie 2009 12:33
Harry Potter-ul cu Deathly Hollows deja e la peste 8.5 si n-a aparut asa ca nu asta e relevant
Tyson_Kyd pe 3 iulie 2012 02:24
esti deja fraier nu mai comenta daca nu sti nimic despre film ;) ms
diddy39 pe 24 Iulie 2009 19:47
super tare
iron man 1 a fost unul dintre putinele filme pe care l-am notat cu nota 10 dea lungul timpului asa ca pe asat trebuie sal vad obligatoriu
Gerrard831 pe 27 martie 2010 23:59
eu abia astept sa mai treci si tu pe la scoala sa inveti sa scrii;)
IchigoWolf pe 27 iunie 2011 10:22
Credeti ca voi sunteti mai destepti sau "cool" daca ii corectati pe fiecare in parte ca o incurcat litera aia,sau aia ? Mai bine vedetiva de treaba,si lasati omul in pace.... Dumnezeule,mai nou nu exista chestie de care sa nu va luati.
dlivium pe 10 Mai 2009 17:49
Mi-a placut foarte mult primul Iron Man asa ca astept cu nerabdare a doua parte.
kekelinho pe 22 decembrie 2009 23:43
Daca tie ti-a placut primul film asta insemana ca urmatorul va avea succes?
victorone pe 20 aprilie 2012 20:00
@kekelinho Omul pur si simplu a spus ca asteapta cu nerabdare a doua parte,terminat chior ce esti !
rhadooqoo pe 21 Ianuarie 2010 14:28
Abia astept sa-l vad din nou pe Robert Downey Jr. in rolul lui Tony Stark!
pufuletz pe 27 Mai 2009 15:12
primul a fost super fain sper k si al 2 sa fie la fel...
marllenn pe 02 August 2009 14:39
marly
dupa imaginile de la filmari si cum sa lucrat intens o sa fie fie super cu mai multa actiune. Joaca f bn robert downey jr in rolul de iron man este un actor de exceptie ca totzi ceilaltzi. Nu ne va dezamagi;)
ClaudYo pe 06 Iunie 2009 16:04
Q
Robert Downey Jr. a jucat foarte bine in primul.sa vedem cu ce ne va surprinde acest al doilea film al seriei.
caraibean pe 23 Iulie 2009 15:30
doamne frate cum sa te dezamageasca actiunea din primul =))sincer acuma... a fost rupere de nori la lansarea lui si pe el la dezamagit... ce sa zic
popicata pe 24 mai 2010 00:32
nu se compar nici pe jumate ca prima parte aste e parerea me la efecte si alte da
SimpaticSiAmabil pe 14 Februarie 2010 13:13
eu unul ma duc sa-l vad pt personajul tony stark care mi se pare .... mai special ! fiind foarte bine interpretat de robert!
Woofy91 pe 07 Iulie 2009 19:49
primu a fost foarte tare..sper ca 2 il depaseste..abia astept sa vad ce mai scot astia:p
Acer pe 18 Decembrie 2009 00:18
Super
O sa fie un film super super reusit :D , dabea astept .
zatyy pe 23 aprilie 2010 19:35
deci eu chiar nu il inteleg pe purcelusul:)) ...u nu ai deloc inventivitate?stiu ca o sa ma injuri si o sa ma faci ceva ce va contine cu siguranta cuvantul prost/tampit/...etc...dar u alt comentariu nu ai ? adica ,omul incepe sa se plictiseasca de acelasi comentariu peste tot ...mai bine in stana de oi decat in stana de ,,limitati,, :D
charity pe 27 Iunie 2009 18:43
Abia astept numai am rabdare un film exceptional mi-a placut si actorii...super
cezarika21 pe 22 Noiembrie 2015 08:06
Intrarea în rutină
La șase luni după evenimentele din primul film Tony Stark ( Robert Downey Jr.) se confruntă cu o nouă amenințare: construirea unor arme, pe baza aceleiași tehnologii, de către maleficul om de știință rus Ivan Vanko (Mickey Rourke). Cei doi sunt moștenitorii unui conflict mai vechi între părinții lor, cu posibile consecințe fatale pentru umanitate.

După un „Iron Man” (2008) reușit ce se evidenția prin originalitate, o umanizare credibilă a personajului principal și interpretări valoroase, sequel-ul „Iron Man 2” pare să intre în rutina filmelor cu supereroi, alegând calea bătătorită a clișeismului, a simplității și banalității acțiunii și a violenței exagerate. Se renunță rapid la conflictul interior al supereroului între ceea ce este și ceea ce își dorește să fie, care dăduse substanță primului film, în dauna eternului… citeşte

smoace pe 04 Ianuarie 2010 06:15
titlu se bazeaza si pe al 2lea iron man aka Warchild jucat de Don Cheadle dar dupa perspectiva mea domnu Mickey Rourke este boss de boss
Depth pe 02 Decembrie 2009 19:07
deci posterul arata GENIAL....filmul nu are cum sa fie mai prejos
IuliaNO2 pe 10 aprilie 2010 22:21
Nu pot decat sa rad!Atat!:)) Posterul arata GENIAL...filmul nu are cum sa fie mai prejos. :)) Doamne!
Timisoara pe 15 iulie 2010 23:11
Amatorilor se referea ca filmul va arata mai bine ca si coperta dar ce sa ceri de la niste copii de 13,14,15 ani !
Lancer44 pe 12 Decembrie 2009 23:22
super
come on,you have to do much better than that.It's going to be great
yusaw pe 18 aprilie 2010 12:35
=))))))
-Wizz- pe 26 aprilie 2010 16:41
ce bine stam cu engleza!:))
Viorel pe 28 Aprilie 2010 12:15
Iron Man in mizerie
Cand au facut filmul asta, au luat tot ce a fost mai bun in primul Iron Man (actiune, umor, originalitate, nonconformism) au facut un pachet mare şi l-au aruncat la gunoi.
Telenovela Iron Man 2 include drama unui fiu care nu a fost iubit de tatal lui, durerea altui fiu care vrea sa-si razbune tatal, problemele unui miliardar aflat pe moarte, tragedia a doi indragostiti care nu se hotarasc sa-si declare dragostea si dilemele unui prieten care e nevoit sa aleaga intre executarea ordinelor si amicul sau. Prea multe sentimente intr-un film de actiune...
Daca la primul film am fost entuziasmat, de data aceasta am simtit ca mor de plictiseala.

10nutz_413x pe 20 Iunie 2009 15:41
mdah, ala nu e posterul de la i am legend? :))...oricum va fi misto, primul e super
bart2yk pe 29 aprilie 2010 15:43
Are cineva idee cand o sa apara si imax ?
Collin pe 03 Aprilie 2010 10:48
Mhmm
Pai avand in vedere ca am vazut primul si a fost super, am vazut trailerul , cred ca va fii sooper , Robert Downey jr. face filmul , e ft bun ca actor
paradox_utopic pe 28 Noiembrie 2010 16:17
film pt baieti...
un film bunicel...destul de multe clisee si tras de par pe alocuri....
aad pe 14 Noiembrie 2010 14:12
Un film de nota 7.
Ma asteptam ca personajul negativ sa apara mai bine reliefat.

Edbah pe 08 Noiembrie 2010 09:59
Deziluzionant - iron man 2 devine un fel de transformers!
Costy_Craiova_fan pe 04 Octombrie 2010 01:09
se putea mai bine
cam multa vorbarie in film si cam putina actiune,cu vreo 2 stele sub primul !pacat......
Sergiu.Lobont pe 04 Septembrie 2010 20:13
Inca un film cu nota mare datorita celor care i-au dat 10 puncte fara sa il vada. Tineti-o tot asa poate ajunge in fata lui The Godfather. Deja nu mai pot, ma lasa puterile cand vad "O sa fie super filmul asta" si pac 10 puncte. In caz ca nu va vine sa credeti se poate posta un comment fara sa ii dai neaparat note. Uitati-va mai sus sa va convingeti. Eu l-am vazut... deci ii dau nota, tu daca nu l-ai vazut nu-i da nota ca nici la scoala nu primeai notele decat dupa ce raspundeai, niciodata inainte.
ciobotaru pe 13 Mai 2010 22:18
cu toate ca are note foarte mari pe cinemagia si imdb eu cred sincer ca este foarte slab in comparatie cu prima parte
NightChild pe 01 Octombrie 2010 14:02
Mai slab decat partea intai. Ma asteptam la mai mult.
AX3L_91 pe 15 Mai 2010 19:25
Momente bune dar doar atat
In mare parte e plictisitor filmul,primele minute sunt bunicele spre bine,mai incolo timp de o ora e cam plictisitor numai vorbarie si nimic interesant si numai a dialoguri ce sunt (adik foarte proaste) :P.Doar ultimele 30 de minute merita sa le vezi :D efectele sunt bune.Am ramas totusi un pic cam dezamagit putea sa fie un storyline mult mai bun,mai bine nu apuca Tony Stark sa spuna k e Iron Man k park era mai bn intr-un fel.Iron Man 1 e de 1000 de ori mai bun ca acesta in mare parte la storyline vorbind k la efecte vizuale e mai bun 2-ul k am zis k vreau mai multe efecte speciale in urmatorul film.Iar la IR 2 singurele efecte speciale care sunt misto sunt fazele alea cand taie ala masinile alea in 2 cu lantul ala electric si ultimele 30 de minute cand Tony si cu prietenul lui ala Negrut se lupta cu armata aia de roboti.Deci pana la urma Iron Man 2 e de nota 7 iar Iron Man 1 nota 9. citeşte
Titix88 pe 03 Mai 2010 20:19
Exact cum mi-am inchipuit!
Filmul este unul superb! Singurul defect (daca se poate numi asta ) este ca toata lumea se astepta sa fie bun! Dupa ce faci Iron Man 1 (pur si simplu filmul meu favorit tip comic book hero) si anunti ca urmeaza a 2-a parte toti (si aici vorbim de critici, fani etc) se asteapta sa fie mai bun decat primul si aici ca si efecte, scene, situatii a fost dar la story nu a fost pe placul tuturor, a fost prea simplu. Parca iti doreai si story-ul sa te impresioneze la fel de mult ca si restul filmului dar nu a fost asa. Nota mea? 9/10 doar pentru acest aspect! Vizionare placuta!
gogutz pe 08 Aprilie 2010 01:33
iron man 2
Am vazut Iron Man 1 si am vazut trailer-ul de la Iron Man 2!Primul a fost un film foarte bun dupa parerea mea (actori buni,efecte foarte bune ,poveste interesanta),sunt curios al doilea cum a iesit,ramane doar sa asteptam sa apara!
Davy.Jones pe 30 Martie 2010 23:52
trailerul anunta ceva foarte frumos. avand in vedere prima parte, asteptarile sunt mari. speram sa nu dezamageasca.
ilynca pe 28 Iunie 2010 01:51
In ciuda unei distributii bune, filmul este per total destul de prost. Cred ca scenariul a fost scris de vreun amator. Nici Iron Man 1 nu mi-a placut prea mult. Amandoua sunt mult prea trase de par.
ds pe 15 Aprilie 2010 19:35
invitatie la film
cat ador filmul asta si de abea astept sa-l vad! care vine la film?
marian570 pe 16 iunie 2010 13:53
daca mai e valabila oferta aia mergemnoi doi
Serbu Andrei pe 07 Decembrie 2008 01:31
Iron Man as vrea sa apara mai repede filmul tau ,e superb si imi place la nebunie.pa
TheUnfallen pe 09 Iulie 2009 22:25
Deci dupa cum se termina Hulk...asta ultimu...sper ca in Ironman 2 sa se ciocneasca si de uriasu verde...ca in rest oricum ii sparge pe toti...sa fie ceva mai greu si pentru el...
alex pe 24 Iunie 2008 15:05
este cel mai tare!!!!!!!deabea astept sa il vad!!
danyx493 pe 09 Septembrie 2010 20:49
Putem sa spunem ca-i la fel de bun ca primu'?...nu cred, ii lipseste cu desavarsire actiunea, inceputul este promitator, dar pe parcurs se pierde in vorbarie si nimic interesant, iar dialogurile sunt de cel mai slab nivel, adica foarte proaste! O aparitie placuta este cea a lui Mickey Rourke (rusa e o limba grea! ma intreb in cat timp o fii invatat dialogurile:)) )...per ansamblu, e un film bun, dar ma asteptam la mai mult!
florin36ani pe 15 Iunie 2010 16:47
film ?
primul Iron Man a avut ceva placut in el, o actiune care te facea sa nu descoperi tu de la inceput ce va urma, parte aceasta a II-a a fost mai mult desene animate cu final pe care il puteai anticipa foarte usor, pacat de acest film, putea fi o reusita dar a fost slabut de tot ! filmele SF sunt placute cind genul de SF se intrepatrunde cu realitatea, dar cind seamana cu un desen animat......, nu mai e film ! PAREREA MEA !
Eustake pe 30 Aprilie 2010 18:52
Sequel mai mult decat decent
Atentie, contine spoiler-uri mici:

Acum doi ani, la inceput de mai, ma duceam la cinema sa vad Iron Man, un film de la care nu aveam asa mari pretentii si pe care nu il asteptam cu prea mult entuziasm (asta pentru ca voiam sa vad Indiana Jones 4, The Incredible Hulk, The Dark Knight si asa mai departe, ce urmau sa apara in scurt timp de la lansarea lui Iron Man). Spre surprinderea mea, asteptarile mi-au fost depasite de o foarte buna adaptare pe marile ecrane a cunoscutului supererou Marvel, Iron Man. A fost un film foarte antrenant, distractiv si bine regizat. Iar continuarea era mai mult decat sigura.

Si iata-ma azi, la aproape doi ani de atunci, scriind cateva cuvinte despre Iron Man 2 si intoarcerea lui Downey Jr. in rolul lui Tony Stark, rol jucat excelent in primul film. Poate ca de el depindea cel mai mult succesul acestui sequel, iar modul in care s-a… citeşte

corigeb pe 09 Mai 2010 03:47
Nota 7 datorita actorilor (in special Mickey Rourke) si catorva efecte speciale bune.Chiar merita vazut la cinema
ankadiana pe 07 Mai 2010 11:59
god
God..fiecare cu opiniile lui.nu le place tuturor acleasi film. calmati-va ce aveti?Doamneeeee ce lume. fiecare are gusturile lui. ce vreti acium?
Robyka pe 9 mai 2010 17:54
mai bine taceai.
Robyka pe 11 mai 2010 12:15
mi-am expus opinia. nothing more...
Al3xX09 pe 02 Mai 2010 09:39
AL3xX010
Super tare a fost filmul merita vazut ...Merita nota 10+
timonbebe pe 03 Februarie 2010 10:26
Film de Oscar
un film foarte bun care merita vazut nu trbuie sa il piarda nimeni si foarte bine realizat si primul a fost tare frumos de la asa film nu trebuie sa lipsim nota 10
Blu3sky pe 06 Mai 2010 19:13
1 pt efecte 1 pt Micky Rourke 1 pt Don Cheadle .. 1 + 1 + 1 = 3
restu 0!

CinemaBoy pe 29 Martie 2009 21:04
Sper ca partea asta sa aiba mai multa actiune decat primul care ma cam dezamagit din punctul de vedere al actiunii asta e parerea mea
Gerrard831 pe 28 martie 2010 00:02
Si tu m-ai dezamagit prin felul in care scrii
gogutz pe 8 aprilie 2010 01:40
Te-a dezamagit saracu de tine, cred ca te asteptai ca domnul Iron Man din prima secunda a filmului sa impuste si sa omoare peacolo pe toti pana la sfarsitul filmului plus chiar si dupa terminarea filmului te asteptai la o continuare a impuscaturilor lui Iron Man pe ProTv nu? la asta te asteptai?
OwY pe 20 Martie 2009 21:15
Imi place mult Iron Man.Este filmul meu preferat.Deabea astept sa apara.O sa fie o adevarata capodopera cinematografica.
gogutz pe 8 aprilie 2010 01:38
acuma scuza-ma ca iti spun...Si mie mi-a placut Iron Man1 dar odata ce nu ai vazut Iron Man2 cum poti sa-i dai nota????dintr-un trailer de 2:30 poti sa-ti dai seama ca e capodopera cinematografica?nu vreau sa fiu ironic ,dar totusi nu trebuia sa acorzi nota filmului odata ce nu l-ai vazut!
cioflingar pe 03 Mai 2010 09:55
...
mi-a placut filmul .... speram la ceva mai mult sincer, dar filmul a fost destul de interesant
Morphy pe 02 Mai 2010 22:39
Bun dar mai putin bun ca primul Iron Man
Dupa doua ore de Iron Man 2 am iesit din sala cu urmatoarele idei: a doua parte este mult mai spectaculoasa decat prima - mai multe efecte speciale, mai multe costume - insa povestea nu este chiar asa de buna ca in Iron Man. Oricum Mickey Rourke (Ivan Vanko) a interpretat foarte bine rolul, iar aparitiile lui Scarlett Johansson si Samuel L. Jackson sunt binevenite. Primele 30 de minute din Iron Man 2 sunt cam plictisitoare...
Titix88 pe 3 mai 2010 20:22
sunt de aceeasi parere!
isabela_isa pe 31 Decembrie 2011 21:22
nu conteaza
REcunosc ca motivul pt care m-am uitat la film este ca joaca si S.Johansson....
fyna94 pe 13 Septembrie 2010 21:49
iron man 2
e bun filmu nu mai bun ca primul parerea mea da e bun merita vizionat
JustinBoss pe 06 August 2010 17:33
Interesant filmul!Nu este cine stie ce capodopera dar merge!
Go1 2 3 4 5