Păreri Into the Wild

(2007)

În sălbăticie

DeSpIcAbLe pe 29 Mai 2012 05:52
despicable
Un om plictisit de viata ce alege sa traiasca in salbaticie... un nebun :))) arde banii si dupa cere un pat la adaposturile oamenilor strazii :))) orice sinucigas ...capodopera de film :)) vezi doamne este dupa un fapt real :)
mathewperry pe 5 noiembrie 2012 21:59
nu batjocori cea ce nu intelegi ,filmul este chiar foarte bun
Domolul pe 28 octombrie 2018 00:02
Despicable, aproape că ai avut dreptate in comentariul tău de acum atatia ani:) Desi l-am citit de cateva ori pana să înțeleg ce-ai vrut să spui cu ORICE SINUCIGAȘ...CAPODOPERĂ DE FILM. Iti recomand o exprimare mai relevantă gen bineînțeles că dacă ești sinucigaș crezi că-i o capodoperă de film. Sau numai sinucigasii cred că-i o capodoperă de film. Așa cum ai scris tu, nu știu câți au inteles ce voiai să spui. Oricum, accept râsetele și zambetele tale decât semn de întrebare pus cu furie de 3 ori al altora de pe aici.
Torpilat_Praf pe 29 Mai 2012 08:44
Praaaaaf
.............................................................???..................................................
aura_iolanda pe 28 august 2012 14:04
wow !!!! ce comentariu inteligent!! nici macar nu ai fost in stare sa iti exprimi parerea dar in schimb ai dat o nota...
Theodor2011 pe 26 august 2015 18:45
Cred ca tu esti unul dintre cei care notezi cu 100 conturi. Ca sa scazi media notelor la diferite filme care nu-ti plac. Asa ai procedat si la TDKR. Sa-ti fie RUSINE!
Loser pe 26 Iunie 2012 04:43
Un "salbatic"
8,6 media ? mda , asta e . Din partea mea 1 , nici pe acela nu-l merita . >>>>>>>>>>>>>>>> LOSER
aayana pe 23 Martie 2010 14:03
Hm… a fost într-adevăr un film cum nu mă aşteptam din mai multe punct de vedere: am aşteptat în permanenţă să se întâmple ceva spectaculos, dar nu a fost aşa. Totul trebuie luat ca atare.

Filmul lui Sean Penn este ecranizarea unei poveşti adevărate, dar plină de paradoxuri. Eroul principal pleacă de unul singur în lume, arde banii, taie orice relaţii cu familia pentru a putea fi liber de toate constrângerile societăţii în care trăia. Deşi notele de la şcoală îi garantau o carieră de succes, el alege să renunţe la tot.

Modul în care părinţii lui îşi schimbă existenţele după dispariţia fiului lor este prezentat de regizor de o manieră teatrală. Certurile dispar, oamenii devin credincioşi, fiecare băiat de pe stradă le pare a fi băiatul lor revenit acasă. Prăbuşirea tatălui pe asfalt este o scenă interesant… citeşte

SERGIULICA2005 pe 23 iulie 2012 20:13
Eu consider foarte bun comentariul tau, la obiect.
Audrey19 pe 7 aprilie 2013 18:26
dar nu si-a ars proprii sai bani,el a ars banii familiei,darauiti de tatal sau,cecul inca si l-a pastrat,pentru ca era munca sa.El a decis sa fie "Into the wild"pentru ca a vrut sa fie pe piceoarele lui a vrut sa o ia de la zero,bine imi place cum ai abordat problema si nu doar ai aruncat aici un comentariu fara premisa,insa cam asta e toata chestia filmului,iti pune niste intrebari,poate cartea e mult mai precisa...poate o voi citii.
Xebec pe 18 Iunie 2012 13:51
slab
Poate altora le place fimul asta , dar mie , NU. Un om ( tampit ) pleaca sa traiasca in salbaticie .... mare film :)))))
miruna13 pe 31 Iulie 2012 13:08
Dezamagire..
un prost...a lasat oameni care il iubeau in urma lui numai pentru Alaska...tot filmul zicea:"Alaska Alaska Alaska vreau in Alaska"...si acolo si-a gasit singur sfarsitul.sa mori singur in mijlocul naturii din propria prostie...
aura_iolanda pe 28 august 2012 14:12
si daca tu asta ai inteles din tot filmul, da-mi voie sa-ti spun ca te-ai uitat degeaba la el, uita-te mai bine la desene animate :)) sunt mai usor de inteles
Ezeiza pe 15 Iunie 2012 00:16
ciudat
Un film , cu un om plictisit de viata sau mai bine spus , un nebun .
IDK pe 12 Iunie 2012 00:10
I Don't Know
l-am vazut, dar, nu gasesc nimic deosebit sau sa ma atraga pt ai putea da mai mult de ...2
adry.ro pe 03 Decembrie 2010 13:14
Modest
Inspirat din realitate. Asa si? Doar atat e de filmul asta.
sebyelton pe 11 iulie 2011 15:43
Cam ai dreptate aici. Mai mult de 7 nu cred ca merita. Doar rockerii si hippiotii i-ar da 10, sincer! Asta nu inseamna ca am ceva cu ei sau cu stilul lor de viata. Fiecare e liber sa faca ce vrea!
Beastmaster pe 4 septembrie 2013 05:37
deci cocalarii i-ar da 1
Keira86 pe 15 Noiembrie 2009 10:13
Peisajele din film te lasa fara rasuflare. Sunt superbe.
Povestea e interesanta, dar numai pentru ca a fost adevarata.
Poate daca as vedea acest film fara sa fi stiut ca e inspirat dintr-o poveste reala atunci m-as fi plicitisit.
E prea lung si fortat parca....
Da, este un film bun dar nu exceptional.

665user pe 17 mai 2011 02:45
cea mai buna perspectiva asupra filmului !! bvo...foarte de acord
GodofCarnage pe 4 august 2011 01:35
Eu am aflat ca este inspirat din fapte reale dupa ce am vizionat filmul si nu m-am plictisit nici o clipa. :D
iondindeal pe 17 Noiembrie 2009 01:01
parfum
Filmu ii prea frumos, mai ales ca ii inspirat din realitate ,dar mai ales ca asa zic eu:))
veronica210 pe 30 iunie 2010 13:20
:))))
ionutt- pe 9 octombrie 2011 20:33
ce comentarii filosofice tranteam in tinerete :))
Edbah pe 20 Noiembrie 2009 09:02
Emotionant, mai ales concluzia de final a personajului principal - nu te poti bucura cu adevarat de nimic daca esti singur, indiferent cat de frumos ar fi.
viktor27oct pe 11 februarie 2011 01:25
Si din pacate s-a angajat in aceasta calatorie, crezand ca nu relatiile umane sunt cele care aduc neaparat fericirea...pacat ca asa a trebuit sa ajunga la concluzia asta
veronica210 pe 19 Ianuarie 2010 10:13
e pur si simplu superb !

"No phone, no pool, no pets, no cigarettes. Ultimate freedom. An extremist. An aesthetic voyager whose home is the road."....

rrs85 pe 13 Noiembrie 2009 17:24
"Into the Wild" ar reprezenta o insusire din ce in ce mai pronunta, printre oamenii din ce in ce mai "moderni", spre evadarea din mizerabilul cotidian, spre libertate. Nu stiu cati ar intreprinde asa ceva cu adevarat, dar pun ramasag ca foarte multi s-au gandit intr-acolo!
Filmul este unul aproape excelent, ma cam intristat un pic finalul.. obligatoriu de vazut, merita!!!

andry88 pe 28 Aprilie 2009 22:30
nice
tare interesant filmul. chiar te acapareaza. mie mi-a placut iar sfarsitul este tare emotionant si trist:(
andre.gherman pe 16 Mai 2009 13:46
impresionant
filmul este impresionant, merita urmarit mai ales ca a fost realizat dupa o intamplare adevarata.
Nedita George Adrian pe 11 Februarie 2008 11:57
pur si simplu superb :)
klaudya_e pe 07 Iulie 2010 20:23
cat mi-a placut pasajul asta..: "Si mai stiu si cat e de important in viata nu neaparat sa fii puternic, ci sa te simti puternic, sa te evaluezi macar o data, sa te gasesti macar o data intr-una din cele mai vechi conditii umane fata in fata cu bolovanul orb si surd, singur, cu nimic care sa te ajute in afara de maini si de propria ta minte"
Si mi-a placut mult vocea actritei Jena Malone

ana pe 06 Decembrie 2008 14:09
Incredibil de bun filmul..m'a impresionat f. mult desi la sfarsit am plans 30 de minute continuu.Il recomand tuturor amatorilor de filme.Nu il voi uita prea usor:d
Alex R pe 04 Martie 2008 21:02
A fost, este sau va fi la cinematograf? Ca la release day scrie 11 ianuarie 2008.

Multumesc :)

Antimatt3r pe 26 Mai 2010 12:13
Cred ca filmul merita mai multa atentie si cel putin un oscar.
Sean Penn demonstreaza inca odata ca este si un mare regizor nu numai actor ;in primul rand ii dau credit pentru subiectele spirituale si emotionante pe care le alege ,subiecte pe care altii le trec cu vederea ,drame comune in viata multor oameni,subiecte care cred ca pentru el au un inteles special;si nu in ultimul rand pentru modul in transpune aceste subiecte delicate pe ecran.
Filmul este extraordinar , o calatorie spirituala emotionanta si trista ,cu foarte multe simboluri filozofice , transpusa pe ecran cu mult tact de niste actori nu foarte cunoscuti dar care si-au facut datoria excelent ;peisajele si cinematografia sunt superbe,iar la toate acestea se mai adauga si o coloana sonora impresionanta care a fost premiata si cu un glob de aur(cam putin dupa parerea mea ,ar fi meritat si oscar).
Cred ca la… citeşte

ioanabogdan pe 29 Decembrie 2009 02:31
Intr-adevar exceleaza din punct de vedere al imaginilor, peisajele sunt absolut superbe..mi-a facut o mare placere sa-l vad, a devenit chiar unul dintre filmele mele preferate..surprinde foarte bine ideea de libertate si de evadare din cotidian dar in acelasi timp si pericolele pe care le infrunta personajul... Este un film foarte bun care chiar merita vazut.
robbiex2 pe 08 Mai 2010 14:07
Exceptional filmul !! Cam exagerat dar este foarte bun.
veronica210 pe 30 septembrie 2010 21:56
ce jignitor sa zici exceptional si sa i dai nota 7 :))
robbiex2 pe 30 septembrie 2010 22:03
jignitor ?chiar deloc.exceptionalala povestea, poftim dar exagerata blanaaaa.poate daca eram si eu vreun ratat plin de bani si fara lipsa de idei, ii dadeam 10.
flopozippo pe 08 Octombrie 2011 15:19
Acest film merita un Oscar pentru imagine si unul pentru regie. Vizionand filmul mi-am pus intrebarea- care este limita dintre normalitate si anormalitate? Cand o minte devine bolnava si cand omul isi depaseste virtutea de fiinta superioara conditionata de societate?
De vizionat acest film!!

Theodor2011 pe 23 Aprilie 2012 09:33
Bun acest film biografic si emotionant mai ales spre final. Mai rar asa oameni in ziua de azi. Sa nu uitam totusi ca acest om si-a abandonat masina,si si-a dat foc la toti bani care ii avea la el iar economiile de-o viata si le-a donat in scopuri caritabile. Plecat revoltat si de buna voie in salbaticie. Avea tot viitorul in fata mai ales ca absolvise cu succes o facultate si provenea dintr-o familie buna dar parerea mea personala dupa ce am urmarit filmul este ca totusi a mers prea departe,a exagerat sacrificandu-si viata. Repet un om mai rar in ziua de azi cu un suflet curat si deosebit de modest care sa nu-i pese de bani,faima si succes punand pe primul loc respectul si intelegerea sufleteasca.
viktor27oct pe 11 Februarie 2011 01:58
"how important it is in life not necessarily to be strong... but to feel strong."
Povestea impresionanta a unei dorinte (care m-a intrigat pe tot parcursul filmului) de a scapa de neadevarul celor din jur, dar care ii dezvaluie protagonistului ca fericirea nu poate exista decat daca este impartasita. Invatam din greseli, si nu mai gresim data viitoare (daca va mai exista).

viktor27oct pe 11 februarie 2011 02:05
"You don't need human relationships to be happy, God has placed it all around us." Eu cred ca aici gresea el...
caluser pe 12 februarie 2011 10:40
s-ar putea sa ai dreptate...
motricfunction pe 08 Noiembrie 2012 04:57
un film foarte bun!
Nu este vorba despre un tampit care pleaca in salbaticie si nici de rockeri sau de hipioti cum vad in majoritatea comentariilor acordate pentru acest film..Este vorba despre aversiunea pentru societatea care iti creaza si iti baga pe gat lucruri de care nu ai intr-adevar nevoie,este vorba despre dependenta oamenilor pentru lucrurile materiale..masina,casa,bani..masina,casa,bani..e cea mai cunoscuta sintagma din zilele noastre. Putini mai sunt oamenii care apreciaza lucrurile simple si NORMALE..Omenirea a devenit o mare turma care alearga dupa un vis inventat..este un film extraordinar de bun. Christopher McCandless a fost un martir care,prin felul lui,a protestat impotriva societatii capitaliste avansate. nota 10!
jansic pe 30 noiembrie 2012 23:45
Si despre influenta parintilor asupra unui copil.
porc pe 28 Martie 2008 22:11
stie cineva de unde fac rost de carte?
alin_06 pe 1 mai 2010 15:47
Stiu eu unde poti face rost de carte. O cauti si o vei gasi :))
caluser pe 17 Iunie 2010 22:37
SUPERB,povestea unui om cu adevarat CURAJOS,are puterea de a abandona totul pentru a-si indeplini dorinta de a fi cu adevarat LIBER.
Te pune pe ganduri...

viktor27oct pe 11 februarie 2011 01:28
si ajunge sa ce? ajunge la concluzia ca fericirea ar trebui impartasita cu ceilalti
Madalina. pe 21 Iulie 2010 13:08
Into the Wild
Dorinta de a trai in propriul univers, necondimentat de clasicele prejudecati, de societatea superficiala poate fi pentru unii apogeul vietii, insa, pentru mare majoritate dintre noi ,chiar daca nu vrem sa reucnoastem este un chin. oare cati dintre semenii nostri ar putea trai fara telefon, internet, bani, prieteni?! ...
Christopher McCandless a demontrat ca orice este posibil daca vrei cu adevarat . Poti trece prin obstacole de intensitate mare fara sa realizezi acest lucru, pentru ca acela este scopul tau. In cazul lui scopul a fost : libertatea deplina.
Privindu-l cu atentie filmul de fata iti creeaza noi orizonturi in viata si, in acelasi timp iti ofera morale de care o sa ai nevoie in viaTA.
Poate multi dintre voi nu ati inteles ce era cu "impartirea" etapelor calatoriei termeni biologici. Ei bine cred ca acest lucru insemna de fapt ca… citeşte

viktor27oct pe 11 februarie 2011 01:42
Cum a murit el fericit daca ar fii dorit sa impartaseasca fericirea alaturi de cei din jur?
Vegetarian pe 09 Octombrie 2011 00:29
Un film pt parintii egoisti care isi fac copii pt a fi in pas cu vecinii sau din dragoste , si apoi ii forteaza sa mearga pe o cale nepotrivita . E pacat de efortul parintilor si a societatii sa il creasca 18 ani intrun corset strans , protejat de vanturi , pt ca dupa ce se indeparteaza corsetul sa cada la primul vant , pt ca el nu a fost stimulat sa isi creasca radacinile in oras .

. . . Natura este cel mai redutabil dusman al omului - canicula , ger , inundatii , vijelii , cutremure ... Animalele salbatice care traiesc in salbaticie , traiesc de 2 - 3 ori mai putin decat cele din gradinile zoologice . Probabil cei care nu au calatorit mult in copilarie si adolescenta , vor crede ca tot ce este departe de oras este bun .
, , , , Oricum un barbat nu e bine sa stea singur . Mai bine sa faca voluntariat in Africa , Asia , daca e tanar , sa se casatoreasca cu o… citeşte

Vegetarian pe 9 octombrie 2011 00:55
Prietenul iti spune ce AR trebui sa faci . Dusmanul iti spune ce TREBUIE sa faci . Cine e dusmanul care la trimis pe tanarul asta in pustiu ?
Ronin007 pe 15 August 2009 19:16
Free your mind

Sergiu.Lobont pe 12 Septembrie 2010 20:33
Cand te incapatanezi sa iti urmezi un vis, realizezi mai tarziu ca de fapt ai renuntat la alte vise si pana la urma ajungi sa ramai singur.
mvpsebi pe 13 septembrie 2010 22:21
Vezi ca poti si tu aprecia un film la adevarata sa valoare ;)..totusi mi se-m pare ca ai interpretat putin gresit mesajul, protagonistul a urmat mai degraba o filozofie de viata, decat un vis..ruptura de societate, faptul c-ar urma sa ramana singur, era un risc asumat si constient..eu nu tin minte ca el sa fi regretat vreo clipa aceasta decizie, nici macar in ultimele sale momente..s-ar putea sa ma insel totusi, am vazut demult filmul :)
mvpsebi pe 14 septembrie 2010 13:49
Mersi inca o data 'profesore' !
wtfdowen pe 01 Septembrie 2011 02:31
Epicnessss
Filmul asta este pur si simplu EPIC avand in vedere ca este si bazat pe realitate....
lexi77 pe 05 August 2013 19:36
TocmI ce-am terminat de vazut filmul si trebuie sa spun ca m-a dat pe spate, asa ca am venit aici in speranta ca o sa gasesc si alti oameni care sa se simta la fel de impresionati de ideea din spatele filmului. Citind comentariile, voi oameni mi-ati adus aminte unde ma aflu, intr-o lume unde nu stiti decat sa va certati, sa va injurati sa va judecati. Lasati pentru o clipa lucrurile astea si bucurati-va de faptul ca un om a avut curajul sa plece departe de toate rautatile astea.
MikkaelWolfganger pe 28 Aprilie 2013 15:42
Aceeasi poveste ca la 127.Nu inteleg...Cei care au notat favorabil filmul au primit dislike, iar "inteligentii" carora nu le-a placut si si-au batut joc de film numai like-uri.Care o fi cauza?Sau romanii au fobie fata de filmele cu oamenii care isi traiesc viata dincolo de normele general acceptate, oamenii care isi pun rucsacul in spate si alearga pe cel mai apropiat munte in cautarea aventurii sau au fobie fata de filmele inteligente, care au avut in spate un caz real.....Oricum ar fi este trist.
Iulian. pe 04 Octombrie 2012 23:10
In primul rand as vrea sa imi manifest regretul pentru aceia dintre voi care nu au inteleg mare lucru din acest film.Nu pricepi mai nimic in momentul in care se pun intrebari despre viata,familie,rostul tau in lume?Banii care ne "acapareaza" pe toti si ne fac aproape inumani sunt blamati aici,societatea care te judeca fara esentiala rabdare de a te cunoaste s.a.Din punctul meu de vedere,cand ai o situatie familiala mai putin buna,cand nu gasesti un rost,pace in propriul suflet,poti recurge la o astfel de decizie aparent pripita.Un film bun pentru ca are o distributie placuta si este regizat de un actor apreciat(de unii desigur,care ii inteleg munca) si anume Sean Penn,vizionati "I am Sam","Milk","The Tree of Life",apoi sa va dati cu parerea in cunostinta de cauza.
alinserea pe 16 Iulie 2012 16:04
Un film superb ce prezinta o poveste reala deosebita, o poveste din care cu totii avem de invatat, o poveste care marcheaza fiecare suflet. Merita vazut si nu ezitati din cauza parerilor proaste sau din cauza ca titlul nu va exprima ceva. Defineste pe deplin notiunea de "capodopera", caci este unul din cele mai reusite filme inspirate din cazuri reale.
catasmile17 pe 14 August 2011 14:19
acest film este o lectie de viata !!!! Foarte bine realizat !!!!
Va recomand sa-l vedeti !!!!

micsa9124 pe 08 Octombrie 2011 09:53
bun film
ii foarte interesant filmu lam vazut si am ramas uimit chiar merita vazut
NaTyLuTz pe 25 August 2010 12:03
Foarte bine facut
Un film bun ce a reusit sa imi capteze atentia din primul minut si cu toate ca tine destul nu am observat cum a trecut timpul. Regizat excelent de Sean Penn si cu o prestatie foarte buna a lui Emile Hirsch de care nu stiam mai nimic, l-am vazut in Alpha Dog insa nu a iesit in evidenta incat sa il remarc. Fiind inspirat din fapte reale, cu o poveste incredibila despre bucuria de a trai liber si cu un final emotionant si care se uita greu , filmul isi merita toate aprecierile si trebuie vazut de fiecare.
gabylicious pe 04 Iunie 2011 17:12
Un film cu adevarat exceptional,care merita vazut.Intamplarile din film transmit un mesaj foarte profund:valoarea unui om,a unei societati nu se masoara in lucruri,ci in ceea ce face si cum are sufletul.Personajul din film(si implicit cel din realitate) ne invata sa ne intoarcem la adevaratele valori,sa le apreciem si sa le cunoastem mai bine;sa cunoastem mai bine natura si sa o apreciem si mai ales libertatea.Lucururi pe care societatea secolului XX le-a uitat.
Eu ,personal, ma regasesc in acest film si am ramas profund marcata de el.
Intamplarea a facut sa vad in aceeasi zi cu vizionarea filmului documentarul "Acasa",referitor la schimbarile planetei cauzate de om.Se potriveste perfect cu tema filmului.

Vorador pe 20 Ianuarie 2011 01:01
True story
Un film excelent. Am ramas profund impresionat dupa terminarea filmului. Mi-a placut faptul ca a fost filmat cu multe cadre, peisajele au fost absolut superbe iar soundtrack-ul s-a pliat perfect. Un film despre libertate si natura, unul dintre cele mai bune vazute in ultimul timp.
MNarcis pe 28 Decembrie 2011 13:56
Un film superb, de exceptie, care la sfarsitul vizionari te lasa fara cuvinte. Un film cum rar mi-a fost dat sa vad, (Sean Penn are o sclipire de geniu pt acest film); nu s-au inventat cuvintele de lauda pt acest film care sa-l defineasca cum ti-au zguduit persoana launtrica (sufletul din tine, toate laudele nu sunt de ajuns); filmul este despre libertatea si iubirea pura, despre taramuri si tinuturi virgine.Christopher este asemeni unui Mustang (bineinteles ma refer la calul salbatic), este un spirit liber, o persoana asemeni mustangului pe cale de disparitie, pe care civilizatia nu le a putut indoctrina si intemnita spiritul liber (cu griji precum: facturi, grija locului de munca sau sa se ascunda si sa se infunde in fericiri false si artificiale exemplu: combina frigorifica, masina de spalat, telefon ultraperformant etc). Pentru majoritatea o plimbare in mijlocul naturi inseamna un… citeşte
alex_il_fenomeno pe 18 Septembrie 2011 19:41
rar mi-este dat sa vad un film asemeni acestuia ! plin de dramatism si de o profunzime remarcabila , acesta transmite o multime de emotii , care raman adanc intiparite in inima ! si ceea ce este si mai dramatic decat orice este descris in film este faptul ca nu este o fictiune , ideea unei minti regizorale , ci o fapta reala ! o productie extraordinara , care merita inclusa printre cele mai reusite filme !
margott pe 26 Iulie 2012 18:29
Vad ca multi au apreciat filmul si personajul principal din film, dar sa fim seriosi, cati dintre voi ati lua-o pe urmele lui Christopher ? Cati v-ati parasi familiile, v-ati lua rucsacul in spate si ati da foc banilor pentru a manca din fructele sau vanatul prins in cale ? Mie Christopher mi s-a parut doar un tip excentric, a carui idee de libertate a fost impinsa la limita, iar in final s-a dovedit ca si libertatea are pretul ei. Un film interesant ca idee, dar cam atat.
mazette pe 09 Octombrie 2011 14:57
La inceput m-a facut sa ma identific cu peronajul razvratit, care voia doar sa scape de lumea cotidiana, plina de conventii. Mai apoi, sfarsitul mi s-a parut tare deprimant...
Merita vazut, mai ales pentru ca te face sa intelegi ca libertatea nu inseamna departarea de umanitate, pentru ca viata se afla in oamenii care te iubesc..

ionutt- pe 9 octombrie 2011 21:02
Firesc ar fi sa stim treburile astea dinainte de a vedea Into the wild, banuiesc, daca nu le stim e cam nasoala treaba :)). Nu cred ca-i nevoie de vreun film sa intelegem ca libertatea nu inseamna departarea de umanitate.
aNdu007 pe 11 Noiembrie 2010 19:27
frumos
super filmul, cam trecut cu vederea de multe persoane din pacate.
alexcretu75 pe 01 August 2010 19:56
alexcretu75
Dupa mine este cel mai bun film(drama) din 2007
Trimiteti comentariu cu da sau nu daca credeti ca e cel mai bun film dramatic din 2007.

valericba pe 11 Octombrie 2010 23:16
Start fresh.
Foarte bun filmul, cu o poveste cu atat mai interesanta cu cat este inspirata din realitate ce te pune pe ganduri un pic. Cati dintre noi nu s-au gandit macar odata in viata sa lase tot si sa inceapa din nou intr-un loc departe de tot si toti . Pe mine personal m-a impresionat si il recomand, chiar merita vazut.