Păreri Insidious

Insidious

BlackWorld pe 02 Mai 2011 11:11
Un film foarte bun cu o poveste interesanta...unul dintre cele mai bune filme horror in care nu au loc varsari de sange.
emy_sinaia pe 22 iulie 2011 00:29
sunt perfect de acord
silviuflorentin pe 19 mai 2013 17:12
INTERESANTdar se poatesi mai bine
mvpsebi pe 25 Aprilie 2011 12:32
Mi'a placut foarte mult ideea filmului, aduce putin a Poltergeist. Si sound'ul iarasi mi'a placut, poate daca nu era atat de melodramatic in unele situatii, plus acompaniat de niste efecte vizuale mai spectaculoase si actori mai convingatori, poate chiar reusea si acest film sa se situeze in aura celor de referinta pe acest gen, precum Poltergeist. Si nu mi se pare ca exagerez cand spun asta, cred ca de'l vedeam pe la vreo 10 ani, ramaneam marcat pe viata :)) acum, n'a izbutit sa'mi dea decat cativa fiori. E un film numai bun de vazut, daca ai chef de un horror, cu mentiunea ca acest gen se claseaza totusi in categoria operelor de fictiune, iar daca nu esti capabil sa intelegi lucrul acesta, intreg filmul ti se poate parea o mare porcarie. Apropo, aveam undeva la 10 ani cand am vazut prima data Poltergeist.
dlena pe 16 Mai 2011 19:14
a fost diferit de majoritatea filmelor de groaza, din zilele astea, cu subiecte rasuflate si in care singurul lucru care il remarci este macelul si cat mai mult sange.... a avut suspans si o abordare interesanta insa era loc de mai bine si personajele puteau fi mai atent construite. Per ansamblu este unul dintre putinele filme horror la care mai merita sa te uiti.
emy_sinaia pe 22 iulie 2011 00:28
subscriu
mariu85 pe 24 iulie 2011 00:03
lasa-mi si mie mesaj te rog..nu am inteles finalul deloc...poate reuseste cineva sa ma lumineze..ms:-s
arnoldroland pe 15 Iulie 2011 00:37
thriller psihologic
ciudat, la prima vedere mi-a parut un low budget si nu a fost mega super scary movie (ca la cat de mediatizat si ravnit e..), totusi, se vede ca s-a gandit ceva ceva la realizare filmului, e chiar bun de vazut o data, de ce nu...recomand!
Hortax pe 25 Iunie 2011 03:15
Dezamagire
Filmul asta nu merita sa te uiti la el.......efecte de cacao , poveste de cacao deci pierdere de timp.
mtraianc pe 24 august 2011 01:17
de acord
annne pe 18 noiembrie 2013 21:30
mi-am pierdut timpul uitandu-ma la el, foarte prost!
kingzoor pe 18 Iunie 2011 00:39
Mi se pare unul dintre cele mai bune horror-uri ale lui 2010...
Bine poate pentru ca nici nu se mai fac filme ca alta'data,dar filmul chiar "sperie" in sensul bun al cuvantului,iar finalul,finalul surprinde.

Manusa pe 01 Mai 2011 20:46
Mi-a placut filmul, m-a cam tinut cu sufletul la gura, si a fost un film destul de ciudat in sensul bun, posedari, lumea de dincolo....si pe deasupra are un final neasteptat. Dupa mine merita vazut.
Ccucu pe 02 Aprilie 2012 15:45
Excelent!
Cand am luat filmul si l-am pornit, dupa primele 5 minute m-am gandit ca e o porcarie. Efecte viuale foarte slabe, decoruri nu foarte reusite, se vede clar lipsa bugetului. Dupa alte 10 minute vroiam sa il opresc.
Am hotarat sa-i mai acord inca 10 minute sa vad daca e horror despre ce e vorba si nu regret ca am facut asta. La prima faza "horror" am sarit in sus, si nu sar la orice, am vazut cam tot ce se poate in materie de Horror.
Filmul e excelent. Chiar daca nu are efecte si nu e sange peste tot, acest film reuseste sa te marcheze odata ce l-ai vazut. Are aerul acele de film clasic de groaza. De mult n-am mai vazut un film horror asa de reusit.
L-am vazut de 3 ori pana acum, de fiecare data a reusit sa ma sperie la unele faze.
Pentru fani recomadat a fi vazut noaptea cu sonor dat tare. Garantat sa sari in sus!

tonymaestrul pe 29 Iunie 2011 17:55
tare
Un film horror cum n-am mai vazut de mult. Foarte reusit ! Bravos
hargalaten pe 30 Aprilie 2011 13:19
Ţinând cont de filmele horror care au apărut în ultima vreme, consider că Insidious este relativ reuşit. Zic asta după marele val de filme prosteşti, low budget, în care se taie şi omoară după bunul plac.
cezarikdaniel pe 02 Mai 2011 12:03
Merita!
Exceptand coloana sonora care pare facuta de un student la actorie care face practica pe filmul asta, pentru ca nu mi-a ridicat nici un sentiment pe intreg parcursul filmului, si apoi efectele speciale, care dupa parerea mea meritau sa fie putin mai ample, pentru ca vorbind de spirite / demoni, chiar te astepti sa fie un pic mai spectaculos din acest punct de vedere...
Cu toate astea, desfasurarea evenimentelor si intriga / suspansul pe care ti-l creeaza acest film il face dupa parerea mea FOARTE demn de vazut!!!

TehParadoxFaN pe 02 Iulie 2011 18:23
yo...
m-am uitat la film dupa amiaza asta deoarece nu pot dormi daca ma uit noaptea..m.am speriat ca naiba la faza cu tipul ala barbos cand face a 3-a poza si finalul seamana exact cu ''Shutter'' 2004-varianta japoneza..''Shuter'' m.a speriat pe toata durata dar va recomand si ''Insidious'' un horror adevarat..peace!!!
valy3se pe 24 Iunie 2011 00:00
scarry
OMG!m-am speriat la filmul asta!!! parerea mea este ca nu-l intrece pe "Death Silence"
dar a fost Ok horroru' asta

dannnnn pe 11 martie 2012 13:16
Dead Silence*
sill49 pe 23 Mai 2012 20:12
Un film cu o poveste impresionanta,contine momente care sa te sperie in mod regulat ,un horror adevarat.Undeva se cam exagereaza putin dar per total este o "specie rar intalnita" in domeniul horror.Nota 9
silviuflorentin pe 19 mai 2013 17:14
FILM tare Masacrul din Texas
sill49 pe 20 mai 2013 20:45
Cel din 2003?
lariss14 pe 09 Mai 2011 20:21
Foarte bun!
iara inca un thriller psihologic foarte bun. Povestea este minunata, captivanta, te face din prima clipa sa vrei sa vezi ce urmeaza. Merita vazut de amatorii genului.
morfil pe 27 iunie 2011 14:42
Eu sunt deja dependent de astfel de filme, amator nu mai sunt de ceva vreme :)
lariss14 pe 30 iunie 2011 22:04
si eu sunt dependenta de ele :)) da merita din plin :D
brutus17 pe 25 Mai 2011 19:50
Ideea filmului am intalnit-o si in ¨Ink¨, doar ca acolo a fost prezentata foarte putin diferit si mai bine.
Ii lipseste putina originalitate si un final mai tensionat.

morfil pe 27 iunie 2011 14:45
Mda, pare excepțional Ink... Trebuie neapărat să-l văd!!! Mulțumesc frumos pentru recomandare!!! Nu știu cum de n-am auzit de el până acum!!! La noapte, când voi fi între vis și realitate, voi urmări acest film fascinant. Muzica este mai mult decât divină! Am tot soundtrack-ul și vă spun că e splendid!!! E gen The Fountain.
Laura00 pe 05 Noiembrie 2012 19:23
Foarte tare filmul,trebuie neaparat vazut cu prietenii.
Cred ca e cel mai bun horror din 2010.

Mutilator01 pe 28 Mai 2012 22:01
cel mai bun horror care l-am vazut in ultima vreme ,ador faptul ca nu sunt scene scarboase si cu sange cat sa saturi un popor de vampiri, este bazat pe scene simple nici fantomele nus cine stie ce dar cred ca m-au speriat mai rau ca freddy sau leatherface.Minunat, recomand
rocabianca pe 02 Mai 2012 20:06
nu pot spune ca e un film exceptional , dar eu sunt mai slaba de inger si m-a speriat rau filmul asta :)) deaceea i-am dat nota 9 :d merita vazut , mai ales noaptea cu lumina stinsa .. daca vrei sa mori mai repede :))
nikkolle pe 24 Aprilie 2012 12:42
Foarte tare !!!!
Chiar m-am speriat de Fantomele alea :D :((!~ Bine ca nu l-am vazut singura:D ;))~!
Hmmm un film ce merita vazut neaparat! ~ Mai ales sfarsitul bestial !!!! Pe cand ma asteptam sa fie un final fericit uite bomba :D !!!

MNarcis pe 19 Decembrie 2011 18:26
Pentru mine a fost mai mult thriller decat horror, insa au fost 3 faze care chiar m-au speriat, mi-a placut foarte mult pentru ca este genul de film ,,scurt si la subiect'' nu lungeste si incarca filmul cu imagini si dialoguri inutile si proaste (din punct de vedere calitativ) iar mai pe la sfarsitul filmului chiar m-a tinut in suspans, plus un final bun ( care m-a luat prin surprindere)........il recomand cu incredere!
NarcisS pe 03 Octombrie 2011 16:54
nu sunt critic de filme dar chiar mia placut...este ceva deosebit fata de ce filme se gasesc la ora actuala
kta_lin pe 15 Septembrie 2011 01:36
un thriller horror f bun..mult peste alte filme de acest gen aparute in ultimii ani..il recomand
melody10 pe 27 August 2011 22:45
Foarte tare filmul. In general nu prea reusesc sa te sperie cele mai noi filme horror. Insa acesta a fost horror in adevaratul sens al cuvantului.
alex_il_fenomeno pe 25 Ianuarie 2012 15:52
un film fascinant , printre putinele din ultima vreme care a reusit sa aiba un suspans urias , si cateva momente mai dificile . povestea decurge interesant , reusind sa te prinda prin mai multe factori , fiecare cu semnificatia lui , astfel incat era si greu sa realizezi care era cauza acestei somnolente acute . filmul a pus accentul si pe psihicul uman , reusind sa imbine realitatea cu fictiunea intr-un mod fascinant , care a dat un rezultat mai mult decat bun . merita urmarit seara tarziu !
Vorador pe 26 Iunie 2011 19:47
Best Scary Movies I've Seen In A While
Filmele Horror apar din ce in ce mai rar,iar cand apar de multe ori pentru mine sunt niste dezamagiri.Filmul asta care a avut un buget redus a fost cu mult peste cele aparute din ultimii 5 ani,iar povestea mi s-a parut una originala,nu am mai intalnit-o pana acum la un film.
Elena1204 pe 22 Iunie 2011 19:50
Buna treaba!
Mi-a placut filmul ca a reusit sa ma tina cu sufletul la gura,diferit fata de alte filme horror, chiar si coloana sonora foarte buna..are tot ce-i trebuie ,chiar si finalul
The.Other pe 24 Mai 2011 14:13
Originalitate ,zici?! Da ,ceva productiv!
Neasteptat de bun! A intrecut asteptarile mele , idee unica .. iese usor din tipar si din gramada de stereotipii ale filmelor horror din ultimul timp. Merita vazut!
brutus17 pe 25 mai 2011 19:52
Da...idee originala zici? Vezi ¨Ink¨.
ArjenRobben pe 07 Iulie 2011 12:59
Un film horror destul de bun.Are cateva scene care intradevar te sperie
psihologu pe 12 Mai 2011 15:42
Ok
Destul de reusit, nu te da pe spate dar ai ce viziona, nu este plictisitor.....merita vazut
Rama000 pe 12 Aprilie 2011 02:32
ce dobitoc a scris sinopsul filmului??? prieteneee lasate de meserie! ai spus ceva in sinops si mi-ai stricat tot filmul f*** m**** m***
SoKaT pe 28 Aprilie 2011 13:10
Gunoi de film , , cica horror :)) , cat pe ce era sa adorm . Poveste plictisitoare . nota 4 :)
dydy_dyd pe 7 mai 2011 20:48
culca-te ca esti praf!!
kta_lin pe 15 septembrie 2011 01:42
daca asta e gunoi de film,care film horror din ultimii ani consideri ca este bun?
Jenny_pisica pe 14 Aprilie 2011 23:38
nu e fain ! nu arucati bani la cinema , nu merita .
mam plitisit si can atat !

CaMeLiA94 pe 19 august 2011 20:42
dak n`ai gusturi`:D esty old fashion ;)
mtraianc pe 24 august 2011 01:23
jeny are dreptate // si tu camelia in schimb
madda97 pe 28 Iunie 2015 10:53
Un film super tare, mai rar filme horror cu o poveste asa buna ,merita vazut! Nu ma asteptam la asa sfarsit... Sunt curioasa acum de celalalte parti! :D
rafaelionita8_gmail_com pe 22 Iunie 2015 13:58
very scary
M-a speriat rau. James Wan a facut un film uimitor.
tatucu_alin pe 06 Februarie 2015 15:22
Povestea e interesanta,intr-adevar aduce un pic aminte de capodopera Poltergeist(1982).James Wan a creat o atmosfera aparte filmului,mi-au placut acele efecte de ceata,machiajul/costumele precum si mastile folosite pentru a comunica cu spiritele.
Shadow_Master pe 01 Ianuarie 2015 17:34
Awesome
Filmul asta este unul din putinele care m-au speriat asa de tare.Tot filmul a fost plin de suspans si de sperieturi.Povestea a fost foarte interesanta.James Wan a facut cateva filme horror de care nu te mai saturi.Recomand.
AdriAdrianna98 pe 09 Iunie 2014 17:52
Obligatoriu de vazut
Un film excelent. :D A reusit sa ma sperie pana la tipat, nu multe au reusit asta. Foarte bun, nu-l evitati.
MikkaelWolfganger pe 04 Ianuarie 2013 01:08
Foarte bun soundtrack, unul dintre cele mai reusite....vioara aia te baga in sperieti in ultimul hal.Ideea filmului cam fumata, jocul actoricesc nu sare de medie, iar scenariul este decent, in ton cu toate horror-urile actuale.Caldut.
CosminHorrorMaster pe 05 Aprilie 2012 15:12
Eeeee, asta da horror cu fantome/ spirete/ demoni etc. Mi s-a parut foarte bun, in comparatie cu atrocitatile acestui an (11-11-11, Don't be afraid of the Drak) si cu altele. Nota 9.
ALUCARD666DRACULA pe 12 Martie 2012 20:15
DEMON
Este genul de film Horror care nu te lasa sa respiri.......
daddyxtc pe 11 Martie 2012 22:01
merita
in sfarsit un horror mai bun. subiectu'e cam fumat, insa asta nu minimizeaza din valoarea filmului. un film care te tine in suspans si care se incadreaza cu succes intr-un top 50 al filmelor horror. dc ar fi fost si ideea originala, l-as fi considerat un film f bun.
anonymous.6229028630c4f pe 23 Februarie 2012 14:20
kakapiciu pe 22 Ianuarie 2012 13:12
Filmul este ok, chiar m-am speria la unele faze din el.
anonymous.60416fe8ceca4 pe 23 Decembrie 2011 14:08
cosmin_kedii pe 19 Martie 2012 14:00
este foarte bun pentru persoanele care le plac filmele de acest gen "e un film cu buget redus, ai putea crede că filmul cu buget redus nu sunt bune, dar acest lucru este destul de bun
merita urmarit

radu3455 pe 16 Septembrie 2011 19:20
eu zic ca merita vazut un horror adevarat,cred ca cele mai tari filme horror sunt cu,copii
Alexutzzu96 pe 05 Iulie 2011 11:36
A fost interesant filmul....cu o adevarata idee...a avut un final neasteptat pe langa celelalte filme care baza o avea tot aceasta idee..avea un final fericit..dar acest film chiar a fost super ...te tine asa in suspans in cat ai vrea sa vezi imediat ce se intampla...iar partea cu transmiterea genetica a fost o idee frumoasa adica ceea ce cuprinde genului horror...
tzunami13 pe 27 Iunie 2011 21:53
de vazut
un film bun,care mi-a placut...de mult nu mai vazusem un film care sa ma impresioneze cum m-a impresionat acesta...mie chiar mi-a placut
aalichyaa pe 05 Iunie 2011 19:01
clasic
este un clasic la categoria filmelor cu bantuiala...un film reusit care merita vazut...