Păreri Inimă de țigan

(2007)

Inimă de țigan

babydulcicutza pe 01 Mai 2010 17:14
Nu, nu si nu!
Aceasta telenovela impreuna cu "tot setul" Acasa Tv sunt niste mizerii pe care acest post il pune la dispozitia noastra. Daca le mai lasa mult pe alea sa boceasca, sa nu vina iar un val de inundatii in casa gospodinelor care urmaresc "Regina" si toate laturile dupa care alti iau banii buni dupa incultura celor care privesc ! Promovarea prostiei, a tiganelii, a manelizarii ! De tot rasul !
kukikiss pe 24 ianuarie 2013 19:45
oare cand veti constientiza sau mai degraba cand veti recunoaste dragi romani ca pe langa voi mai traiesc si alte natii in aceasta tara?acest serial doar prezinta cultura si traditiile tiganilor.ce e asa de greu de acceptat?pana cand nu vom accepta oamenii din jurul nostru si nu reusim sa-i respectam vom ramane vesnic cu 50 de ani in urma fata de vest. sau intre romani nu sunt doar oameni cinstiti si onesti?ati vazut padure fara crengi uscate?ia ganditi-va un pic doar va tineti un neam destept si superlativ.
gringo_g pe 17 mai 2018 00:29
Mie mi s-a facut greata. Ditamai serialul ca sa vedem cum se ...... o blonda(mai mult goala) cu un tigan. Cred ca ca pentru bani, dar un actor adevarat ar fi refuzat acest rol.
Dorian Claudiu pe 17 Ianuarie 2008 21:52
O mizerie !!!
ice_eyes pe 12 septembrie 2010 21:22
corect!
Alisa123 pe 10 ianuarie 2013 21:07
cum as utea sal vizionez?
Duendinho Koss pe 09 Aprilie 2008 23:57
Sper ca nu sunteti comunisti sa-mi cenzurati mesajul .Din punctul meu de vedere este cea mai penibila telenovela care s-a turnat in romania . Ii dau o stea fiindca se uita toti cocalarii la ea .Ce tot mediatizati tiganii pe la tv .Sunt model nu-i asa .Pacat de actorii care joaca bine acolo .Stima pentru ei. Eu doar mi-am spus parerea,a fost frumoasa lacrimi de iubire ,sau numai iubirea. Bafta
innascumpica pe 26 iunie 2010 19:43
si tu esti o cocalara pentru ca inseamna ca te-ai uitat daca zici cai naspha
veveak pe 23 ianuarie 2013 01:43
"ecstasyx" cum crezi ca s-a dezvoltat societatea umana fara sa observe si ce nu-i place? Ai auzit de critici literare? Cum era Calinescu sa nu mai faca nici o critica daca nu-i placea primul paragraf dintr-o carte? N-am mai fi avut acum universul literar cu tot ceea ce contine el. Iti recomand sa citesti cateva carti, care vrei tu, apoi sa purtam o conversatie noua. Poti interpreta cum vrei tu mesajul acesta, dar fa ce ti-am spus fara sa stie nimeni daca vrei.
9o6u pe 31 Mai 2009 21:52
acu nu este de ajuns ca tigani ne fura acu haide sa le facem si telenovela .ce sa spun decat eu i dau nota -10 asa si daca un tigan vine si te taie pentru bani care i ai la tine nu cred ca ai mai zice uite ca au inima si vai ce frumoasa este telenovela lor .bine ca le promovam mizeria si tipul lor de a purta lantul de vapor la gat ca sa arate ca au valoare ...dupa mine stiu ca se uita numai cocalarii la el asa ca ..multa bafta la pierdut audienta
danutza012694 pe 01 Septembrie 2010 16:11
filmul nu e cine stie ce...chiar de dc mediatizam atat tiganii?? Pai de aia suntem vazuti asa cum suntem vazuti in Europa adik prost..!Pacat!!
veveak pe 06 Octombrie 2010 23:28
PRAF
VARZA, ca orice alt serial romanesc de altfel, n-avem actori fratilor....
veveak pe 23 ianuarie 2013 01:46
In nici un caz nu ne vom "ridica" promovand incultura si hotia. Si daca vrei sa sustii cum presupui filmul romanesc, nu te mai uita la "Sange de tigan". Uita-te la lung-metraje.
anca_daniela_spataru pe 23 iulie 2016 22:33
foarte bine spus, bizonul
cristina u pe 17 Martie 2008 22:07
Foarte frumoasa telenovela, pana la urma traditia tiganilor e destul de puternic pastrata si in zilele noastre,e o lectie de viata si pentru tigani si pentru romani, iar actorii minunati ce interpreteaza rolurile fac tot filmul. Avem actori de valoare si acest film demonstreaza acest lucru.Felicitari, ne inveseliti serile din viata asta amara, sunteti tari, toti, dar toti actorii din serial.
veveak pe 6 octombrie 2010 23:30
actori buni? :O:O:O vai, asta e cel mai praf serial, nu vad nici un talent de actor in tot filmul, numai prostii, se stramba, tipa etc astea sunt lucruri pentru oamenii fara cultura
gineru_titi pe 5 mai 2021 10:15
te iubesc sugar mommy
diana pe 18 Martie 2008 22:34
telenovela e foarta frumoasa si faptul ca este o telenovela romaneasca o face si mai frumoasa si ma bucur foarte mult ptr realizarea acestei telenovele ptr ca ma tine cu sufletul la gura...felicitari si succes tuturor care au ajutat la aceasta telenovela ca sa ne ofere un serial cu adevarat interesant.felicitari in special domnului State
veveak pe 6 octombrie 2010 23:29
inseamna ca Iq-ul tau nu e mai mare de 20, fara suparare
veveak pe 23 ianuarie 2013 01:37
Ma confunzi draga "ecstasyx". Si invata sa scrii corect gramatical romaneste, daca tot te dai mare nationalista.
Alina pe 01 Februarie 2008 20:04
Domnilor terminati-l odata ca este plictisitor de prezent in program. Mai rarut ca-i mai dragut.
otonis pe 26 Martie 2011 00:28
Merita integrarea tiganilor in societatea romaneasca, prin distrugerea neamului roman ?
In timp ce Franta-i expulza pe tigani, romanii nostrii se-mbraca-n haine tiganesti si turnau telenovela, unde ? In Franta, desigur ! Si tipicul romanesc, tot audienta inteligenta a telenovelei se-ntreaba de ce-s romanii facuti tigani in lume, cand, nu doar ca romanii le fac emisiuni si telenovele tiganilor, dar ii fac si frati de nume. Daca asa considera unele televiziuni ca ajuta la integrarea tiganilor in societatea romaneasca, calcand pe mormintele milioanelor de romani care au luptat pt. tara si poporul roman, atunci chiar ca tara asta nu mai are viitor. RIP Romania, romani, salve future Tigania, sau Rromania !
catalin pe 04 Decembrie 2007 15:12
este o reusita aceasta telenovela....nu sunt mare amatoare dupa ele dar "inima de tigan"mi-a captivat atentia...personajele sunt super.ma distreaza mult gigi dumbrava cu flori a lui,state nu mai zic ,cred ca a facut rolul vietii lui si ii iese de minune,giany e bestial,de codrut nu mai zic ,este cel mai cel....iar irina imi place, are ceva ....simpatica dar rece,increzuta dar modesta in acelasi timp e perfecta ptr rolul asta .bafta in continuare
D.Ionut pe 11 iulie 2012 12:03
O reusita? Daca asta e o reusita ce inseamna pt tine un serial esec?
smaranda pe 18 Mai 2008 00:03
Am vazut multe filme si piese de teatru in viata viata mea si acesta e unul dintre ele.Eu il apreciez ca foarte bun .Parca o situatie (cu viciile tinerilor de azi;alcoolul,drogurile,motoarele...)copiate dupa CLONA,un comic de situatie a la Caragiale (cind Stiven ajunge sa-i cumpere carucior si sa boteze copilul dusmanului sau si sa-l mai si numeasca State!).De jucat nu mai zic:Gheorghe Visu e teribil,Florina Cercel la fel,Flacara si ea,m-au uimit Lucian Viziru si Nicoleta Luciu (parca ar fi trait in satra toata copilaria).Felicitari echipei si scenaristelor !
alex_il_fenomeno pe 27 Februarie 2012 17:29
la momentul aparitiei facuse valva mare , prezentand multe lucruri nestiute pana atunci din lumea rromilor , obiceiuri de-ale lor , dar si interpretarile atat de amuzante ale unor mari actori romani ! filmul avea de asemenea si o tensiune extrem de puternica , astfel ca intriga cu fiecare episod tot mai mult , crescand tensiunea si asteptarea ! merita urmarit din punct de vedere stilistic , si ar merita apreciat pentru originalitatea cu care a venit .
Militaru Stefanescu Malin pe 23 Noiembrie 2007 23:05
Sa da-ti si Vinerea-Sambata
D.Ionut pe 11 iulie 2012 12:04
Da-ti cate 2 palme pana scrii corect cuvantul "dati" si "da-ti". Corect era dati si nu cum ai scris tu analfabetule.
ciure pe 29 decembrie 2013 22:01
Jora Alina pe 23 Ianuarie 2008 19:33
bv nu stiu ce sa spun e cea mai reusita telenovela va felicit mult succes in continuare nota mea e 10++
catasmile17 pe 10 Mai 2011 11:40
cam slabut serialul .....................
oricum eu zic sa va uitati la alte tipuri de seiale, mai bine straine !!!!!!

aishwaryarai551 pe 21 Iulie 2011 23:41
Nu vreau sa fac descriminare dar sincer nu mi a placut ! Parerea mea este ca noi romani trebuie sa ne schimbam imaginea in Europa si nu vom reusi niciodata facand asemena telenovele !
puffulette pe 10 ianuarie 2012 23:31
de aceeasi parere sunt si eu! bun comentariul.. ce bine ca mai sunt si oameni cu mintea intreaga
innascumpica pe 26 Iunie 2010 19:46
super capodopera merita vazut ! bravo ! acasa este cel mai tare post de televiziune !
zeno.marin pe 19 iunie 2011 02:55
Incerci sa atragi voturi negative? :))))
puffulette pe 10 ianuarie 2012 23:30
@zeno, bine zis, @scumpico, ai un down de la mine
Nelly pe 18 Mai 2008 17:26
Filmul este f f bun si merita toata audienta.Din pacate se termina.Felicitari Acasa Tv este cel mai tare film pe care l-ati facut.Andreea Patrascu este f talentata si-a interpretat bn rolul la fel k si ceilalti actori.sper sa o mai vdem si in alte filme pt ca are talent.
Va pup pe toti din INIMA DE TIGAN.

bobiguta pe 17 Ianuarie 2008 19:44
ce sa spun este cel mai frumos film pe care l-am vazut pana akum cel mai frumos
maria pe 22 Noiembrie 2007 00:04
hmmm..nu sunt o impatimita a telenuvelelor..dar..asta..e chiar buna!Felicitari!
D.Ionut pe 11 iulie 2012 12:05
Buna de aruncat la gunoi cel mai probabil, nu?
tonymaestrul pe 24 Ianuarie 2012 20:01
O telenovela dusa la extrem in care arata incultura tiganilor
puffulette pe 10 Ianuarie 2012 23:28
O telenovela chiar jalnica, pacat de actori care au avut o prestatie bunicica... acest serial, daca ii putem spune si asa, pur si simplu este neinteresant si plictisitor, nu e deajuns ca tiganii sunt peste tot si ne invadeaza tara, dar acum se mai fac si filme despre ei?? Unde e mintea romanilor? in loc sa faca o poveste despre cum sunt tiganii cu adevarat ei ii fac "amuzanti".. penibil
P.S: nu sunt rasista

SANDA45 pe 08 Noiembrie 2012 17:19
Serial prosttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt
darkbone pe 16 Iulie 2011 17:26
ma uitam la el episod cu episod.ma uitam pt ca era interesant, la fel si regina.cel m,ai mult mi-au placut inro-urile.
oana_scumpika38 pe 26 Ianuarie 2011 22:27
comentari
mie mia placut la nebunie , aia care spun ca nu le place sau ca si au pierdut timpul urmarit acest serial nu stiu ce e aia dragoste cu adv si nu au gusturi asa sa revenim la parerea mea cel mai frumos film dulapul meu este plin cu postere si poze trase la imprimanta cl mai marfa si misto si romantic serial serialul meu pref este inima de tigan iar filmul titanic amandoua sunt la egalitate cum am mai spus CEL MAI SOOOOOPER FILM
anca petri pe 30 Mai 2008 23:32
dragii mei toatä stima si respectul meu ptr toti actorii si toti cei ce au pus sufletul la aceastä minunatä telenovelä.trebuia odatä si odatä cineva sä spargä gheata si sä disparä ptr totdeauna ura acaesta dintre tigani si romini.sunt romincä dar trebuie sä recunosc in rominia tiganii incä mai sunt discriminati.päcat si ei sunt oameni cu o inimä poate mai mare decit a rominilor.incä odatä FELICITÄRI
Amalia Voicu pe 10 Mai 2008 21:50
mi-as fi dorit ca filmu sa nu se termine ....sa mai cautati scene pt ca este super filmu ....bravo ,felicitari mai tineti de telenovela...ex: cum ar fi nu o finalizati acum ....mai trageti de ia ,pt ca este super...va multumesc....si tineti-o tot asa...succes
costea daniela pe 15 Aprilie 2008 12:25
sunteti cei mai tari va iubesc mult,mai ales pe tine,IRINA.SO TINETI TOT ASA.
user-620809b2775ca pe 12 Februarie 2022 21:28
Vreau sa urmaresc toate ep... si nu ne mai da voie , vor bani
Coryna-Hondo pe 30 Noiembrie 2021 03:07
Inima de țigan și Regina sunt făcuți tot mai de Romani
Așa ca voi astea Rasiști care nu aveți loc Țigani si alte nati sa nu uitati un singur lucru ca la Tigani respectul bunătatea și familia copii sunt pe primul loc așa ca nu mai o sugeti aiurea ca sunteți nesimțiți de parca va venit țigani sa va ieie mâncarea din Gura și din gura la Bitangi voștrii
danny_daniel pe 21 Aprilie 2021 18:00
Eu nu ma dezlipeam de tv cand incepea,dar mama,fica-mea si nevasta-mea au zis ca e o porcarie,un cacat,ceva intr-e un gandac si chestia aia lipicioasa care iti apare in coltul gurii cand ti-e sete.Am tacut,initial dar pe la episodul 10,cand deja eram prins tare de actiune,le am luat la omor pe toate 3 si le am spus ca daca nu se uita si ele,le tai si le dau afara in strada.Am fost cam dur,stiu dar mai tarziu mi-au multimit.O capodopera,ce sa mai?!
user-5ec4737eda961 pe 20 Mai 2020 03:03
In primul,oameni buni este un serial:)))românesc nu se compara cu serialele scarboase din ziua de azi cu sex si chestii:))),daca nu va convine drum bun si joc de glezne????????,ce sa zic Regina si Inima de Țigan sunt cele mai bune seriale românești oameni buni????????
user-5ae0ed9750f2a pe 26 Aprilie 2018 00:12
Va rog sa nu mai difuzati acest serial!
Limbajul si continutul sunt de cea mai joasa speta. Chiar s-au terminat toate ideile si filmele de pe pamant si n-ati mai gasit altul?!!
Cu asemenea filme contribuiti la scaderea nuvelului cultural si de civilizatie al populatiei, cu efecte pe care le vom simti cu totii.

user-5a7cd6c892027 pe 09 Februarie 2018 01:03
Inima de Tigan e cel mai bun serial romanesc din istorie (cei care nu vor sa recunoasca asta sunt niste prosti)
ioan_colcer pe 06 Mai 2017 19:44
Wanu
Terminati cu țiganii care ne fac de rușine pe unde calcă.Nu mă interesează inima lor de hoți.
Mr.Halloween pe 28 Mai 2015 22:10
Cea mai retardata telenovela in care apar numai tigani urati si niste prestatii ridicole din partea actorilor.
tedy_jackson_dennis pe 08 Martie 2015 17:24
O telenovela , foarte frumoasa :) mi-a placut foarte mult
eugenia_popescu pe 30 Octombrie 2014 19:50
Foarte dragut serialul.In fiecare zii,astept cu nerabdare sa vina ora 20,30 sa ma delectez la Serial Felicitari Artistilor
omucuvaloare pe 20 August 2014 21:53
levers_unikatu pe 08 Februarie 2014 13:50
bun
aceasta telenovela dovedeste ca nu toti rromi sunt analfabeti sau hoti si ca mai exista si rromi cinstiti eu sunt de etnie rroma si sunt mandru de asta. asa cum exista si romani care asi prostitueaza fetele si nevestele asa sunt si uni rromi care fura da-n cap etc.....
Claudynho pe 31 Ianuarie 2014 17:43
Am vazut serialul cand s-a redifuzat la TV. Mie unul mi-a placut...!!!
alex_mihai_constantinescu pe 07 Ianuarie 2014 16:33
Pacat
Pacat ca actori ca DINICA,VISU,MORARU au jucat in porcaria asta, cu o actori luati din emisiuni tv si din camera cu resturi. IN TARA IN CARE BANII VORBESC ASTA SE INTAMPLA.
ingeripierduti pe 06 Octombrie 2013 10:52
....
M-am uitat la el nu zic nu,dar nu e ,,The best'' e mai mult un serial de umplutura...
mihaifn pe 12 August 2013 02:41
Penibil ! Inima de tigan si noi suntem romani , parca era si ilegal sa folosesti public cuvantul tigan...
Iulidesprefilme pe 10 Aprilie 2013 20:48
Dacă ar fi să parafrazez un clasic, aş spune...mare meşteşug de tâmpenie...
cosmin742000 pe 18 Martie 2013 23:37
Un alt monument de prostie si de discriminare pozitiva a tiganilor marca mediapro
marco2013 pe 27 Februarie 2013 23:59
Da Da si Da
Inima de tigan este un Film bunn si daca nu va place filmul nu comentati
toxic_candy pe 09 Februarie 2013 23:46
Gheorghe Visu este extraordinar!!!

amirabaragan pe 30 Ianuarie 2013 19:41
..........................................................
cosmin742000 pe 18 martie 2013 23:39
virgulele nu se inventasera cand ai fost , daca ai fost tu la scoala ?
Mr.Halloween pe 28 mai 2015 22:09
:)))Cred ca si-a editat comentariul ca sa nu para el prost.Jalnic....