Păreri Iljimae

(2008)

Hoțul fantomă

spriamarierose18 pe 06 Aprilie 2011 22:57
Un alt serial pe care coreenii m-au facut sa-i inghit cele 20 de episoade in 3 zile. Nu stiu cum reusesc sa plece in scenariu de la un cliseu, sau chiar de la doua clisee si sa transforme totul intr-o poveste atat de inedita....Robin Hood dar si Zorro stau la temelia pe care e cladit Iljimae....Ce-a iesit e insa un personaj uluitor si cat se poate de coreean. O legenda pe care o doresti fara sfarsit...
dianavasi pe 01 Decembrie 2011 09:55
iljimae
Datorita acestui film am devenit un devorator de filme coreene, o mare contributie la noua mea pasiune a avut-o si Lee Jun Ki, un frumos.
DaMo pe 06 Iunie 2011 22:52
"floare de prun"
Un personaj cu o vointa uluitoare si o stapanire de sine de invidiat... un hot care umbla noaptea ca o fantoma...
"Nan... Iljimae" (eu sunt... Iljimae)

danarob pe 08 Ianuarie 2012 15:31
Un serial dinamic si plin de umor. Are romantism si drama, joaca actori cunoscuti si carismatici, merita vazut!
adina9916 pe 03 August 2013 23:55
Un serial foarte frumos.Finalul este destul de trist deoarece nu raman inpreuna iljimae cu eun chae.Este un serial plin de aventura si foarte interesant.
ornitoring pe 10 august 2021 16:36
vai de mortii tai , cu soilerul tau , de ce dracu tre sa povestesti tu filmu ??
dalo pe 22 Septembrie 2018 15:44
Iljimae este un Must See
Iljimae m-a facut sa il descopar pe Lee Joon Gi si serialele si filmele sale.
Serialul este o capodopera . Un scenariu bun, un ritm uluitor , coloana sonora perfecta si niste actori excelenti, in frunte cu fascinantul Lee Joon Gi. Un serial pe care il sorbi dintr-o suflare si pe care nu il vei uita curand. Nu te uita ca e facut in 2008 pentru ca e atat de bun incat desfide trecerea timpului si chiar nu realizezi ca e un clasic deja

ionut_bodea pe 19 Aprilie 2016 18:18
Un serial foarte bun pacat pentru ca nu a ramas impreuna cu Eun Chae trebuia sa mai fie un episod sa ramana impreuna
MikiLovee pe 18 Septembrie 2012 14:04
Minunat
Din primul episod serialul iti capteaza atentia si mai ales te introduce in poveste, decorurile precum si personajele care interpreteaza atat de bine rolul iti transmit sentimente care pur si simplu te fac sa iti pierzi tot timpul in fata laptopului/calculatorului pentru a vedea urmatorul episod si urmatorul episod.
Il recomand cu mare drag, nu va existat nici un regret in urma deciziei de al viziona.
Vizionare placuta !