Păreri Ice Age: Continental Drift

(2012)

Epoca de gheață 4: Continente în derivă

septick pe 30 August 2010 14:47
Cate continuari o mai avea ice age-ul asta????? Ceva de groaza....... oricum.... mie-mi convine! :D
Razvan97 pe 26 iulie 2011 16:06
Daca are incasari mari se pot avea o multime de continuari . Totusi le trebuie si idei noi , ca in Ige Age 3 .
AeroX pe 12 noiembrie 2012 12:44
buna asta, infoutile.ro :))
Bad_boy_Vlad pe 06 Iulie 2011 14:21
Iubesc veverita aia!!!
Veverita aia care a produs toate dezastrele il produce si pasta :)))
Veverita e cea mai comica parte din film :))

mari56x pe 23 februarie 2015 19:19
Nu e singura, dar parca e cea mai comica, a fost proiectata sa fie asa :))
GeorgeFriends pe 14 Iunie 2011 17:55
un fan
am vizionat si primele 2 parti dar pot sa spun ca a treia parte e fantastica, pur si simplu m-a convins, am devenit fan care astept cu nerabdare si a patra parte!
legolas05 pe 07 Ianuarie 2011 18:52
Mie cele 3 filme din serie mi-au placut mult,dar aceasta a 4-a parte cam lasa de dorit,un scenariu cu foarte multe clisee,nota 5.
psihologu pe 10 Iulie 2012 12:13
Ice Age 4: neamuri multe, afaceri de familie
Ice Age 4 incepe cu nelipsitul si hilar-contagiosul Scrat, evident in goana lui obisnuita dupa ghinda aceea seducatoare. Pentru fanii inraiti ai personajului si ai seriei Ice Age, sentimentul de deja vu e perfect justificat. Ce se vede pe ecran e o “reluare”.

Povestea din Ice Age 4 seamana nespus cu multe altele. Cand Peaches ii spune lui Manny “I wish you weren’t my father” e leit Home Alone. Cand animalele pornesc la drum seamana chiar cu Ice Age-ul anterior, Dawn of the Dinosaurs, iar micile momente dramatice (membrii de familie despartiti de fenomene naturale) au un aer comun cu Happy Feet 2-ul de la inceputul anului. Cum depasesc producatorii aceasta chestiune neplacuta? Le cer scenaristilor o droaie de personaje noi. De la Captain Gutt si pana la ultimul memebru al echipajului de pirati de pe iceberg-ul plutitor, toate sunt surprinzatoare, folosite creativ si… citeşte

cipri_speed pe 18 Februarie 2011 14:44
Deabia astept sa apare cred k o sa fie foarte frumos
crisalisa pe 5 iulie 2012 16:22
Merita vazut, e minunat, este actiune, iar fazele comice...sunt nenumarate, deci cine a fost fan pana acum Ice Age pana acum, recomand, este foarte reusita si Continantel Drift ! Enjoy!
MissBlossom01 pe 07 Ianuarie 2011 14:12
Abia astept. La cat mai multe filme Ice Age, atat timp cat vor fi si bune. :)
FeaR pe 17 Martie 2011 23:19
Abia astept sa apara. Cred ca va fi la fel de frumos ca si cele 3 de pana acum.
stan-alin-666 pe 27 Martie 2011 18:54
eu unul sper sa continuie si cu ice age5,6 etc.. mi-au placut de la 1 pana la 3. una dintre cele mai bune serii de animatie care exista :D
bubb pe 09 Ianuarie 2011 22:18
deci abia astept sa apara8-> sunt sigura ca va fi fenomenal8-> ca si celelalte dealtfel:x
Manusa pe 10 Iulie 2012 17:16
O animatie frumoasa, comica si amuzanta care, desi este al patrulea film, nu m-a plictisit deloc. Ma surprinde imaginatia creatorilor filmului, care gasesc intotdeauna o noua aventura pentru gasca lui Manny. Parca actiunea celorlalte trei filme din serie a fost una mai interesanta si mai atractiva, la aceasta parte mi s-a parut cam "subtire" povestea, dar a meritat vazut si il recomand. Se pare ca Scrat este capul tuturor rautatilor, din cauza lui se intampla multe :) si mi-a placut si acea scena cand a reusit sa gaseasca....Scratlantida.
crilove8 pe 05 Mai 2012 19:57
Sper ca va fi fain!:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
rusuvaly pe 07 Ianuarie 2011 21:48
abia astept sa vad filmul
ca de obicei se pare ca va fi super k lumea

cristinel89 pe 17 August 2010 19:03
d-abia astept sa apara minunatia asta de animatie:D
dacoda pe 07 Ianuarie 2011 12:03
Super.....
Foarte tare abia il astept si pe asta sa il vad , celelalte parti mi-au placut enorm.....sper sa fie la fel de bun ca celelalte... :D
Knot98 pe 09 Iunie 2012 23:27
Abia astept premierea filmului in Romania
M-am indragostit de seria Ice Ige

Delua pe 06 Septembrie 2010 20:44
Foarte tare ca mai fac si filmul #4, dar sper sa fie la fel de bun ca celalalte...
VasyL pe 06 Iulie 2012 00:06
Am fost la avanpremiera !
Tocmai l-am vazut in seara asta, a fost foarte fain si funny ca si celelalte ! Deci mai vrem !
robe_robitzaa pe 18 Aprilie 2011 13:30
mam indragostit de celelalte 3 parti si de abea astept sa o vaad si pe asta:X:X
cui sa nu ii placa?sau cine nu a vazut macar 1 parte din film???super tare:*

Originalu pe 07 Septembrie 2010 10:08
De abia astept sa-l vad, seria ice age a fost una din cele mai bune animatii
TheGreatQueenSeondeok pe 16 Iulie 2012 21:02
Nu m-a plictisit nici macar o secunda! Nu m-as supara daca se va face si cea de-a cincea parte in viitor.
Xenomorph pe 09 Octombrie 2012 16:03
Mi-a placut si aceasta parte
In general, nu am asteptari prea mari de la animatii, dar Ice Age-urile chiar sunt amuzante ( sincer mi s-au parut mai interesante decat Madagascar, insa e o chestiune de gust).
Spunea criticul Stefan: "din fericire, românii nu sunt fanii dublajelor, prin urmare proiecţiile dublate ar trebui să fie rezervate unicilor beneficiari şi anume copiii care încă nu ştiu să citească. " Nu prea sunt de acord, pai amintiti-va de zilele de glorie pe care le-am trait demult cand ne uitam pe cartoon network si invatam si noi ceva engleza. Dublajele mi se par oribile, de un fals incomensurabil ( fie ca e vorba de animatii sau filme). Niste voci odioase, bine si desenele din ziua de azi sunt hade:D niste figuri geometrice scremute si nimic mai mult:>

Gabbella pe 05 Octombrie 2012 17:32
Super
Din nou Ice Age m-a surprins in mod placut. A fost dragut, multe momente amuzante, au aparut si personaje noi, este un film ce transmite si un mesaj, imbina umorul cu momente serioase. Este un film "pe cinste" ce merita vizionat de catre oricine, copil sau adult:) M-as bucura sa continue sa realizeze si Ice Age 5,6 si tot asa:) Nu cred ca m-as plictisi vreodata:)
kakapiciu pe 04 Octombrie 2012 08:50
Foarte fain filmul in format IMax 3D la cinema.......
tikitumba pe 30 Septembrie 2012 19:56
pe scurt
film , pardron . animatie superba inca un ice age care ne face sa raedem un film vazut in familie . nu e obligatoriu de vazut dar e foarte bun... pt o animatie..
Sorin87 pe 30 Septembrie 2012 11:54
Ice Age: Continental Drift (2012) este o animatie exceptionala care nu trebuie ratata, multe faze comice (10)
emy_sinaia pe 29 Septembrie 2012 22:23
ok
In acest al 4-lea film ne confruntam cu un ghiveci de personaje noi si negative piratii fiind, care mai de care mai hidoase, in fine destul de bun dar mai slabut ca celelalte.
NU INTELEG CUM POT SA-SI DEA CU PAREREA TOTI ACEI CARE N-AU VAZUT FILMUL SI SUNT LASATI DE CATRE ADMIN. SA SCRIE MESAJE !

margott pe 27 Septembrie 2012 23:56
Nu-i asa mare diferenta intre aceasta continuare si celelalte filme de pana acum din franciza Ice Age, si partea a 4-a are destule momente amuzante, mai ales ca apar si personaje noi care aduc un plus de culoare. Granny mi s-a parut cel mai reusit personaj din Continental Drift.
Mihai2508 pe 27 Septembrie 2012 21:59
Aventura eroilor din prima parte continua......
Un film care te binedispune si la care razi cu pofta.
Daca vrei sa urmaresti o animatie care sa te relaxeze aceasta este cea mai potrivita, insa ca valoare este sub celelalte parti din serie, dar cu toate acestea merita vazuta.

radu3455 pe 17 August 2012 20:17
mi s-a parut o animatie foarte reusita cam scurta insa a fost ok,nota 9
yoyolina_bubulina pe 28 Iulie 2012 14:56
dragut
a fost ok filmul, dar nu la fel de tare ca primele 3 parti.. noroc cu scrat care mai salva atmosfera :)))
body3DevinA pe 24 Iulie 2012 14:24
Incasari mari
Dap, a 4 parte merita sa mai fie, desi yo inca nu lam vazut, are incasari la care nu ma asteptam, fata de alte filme care se zice ca sunt mai bune nu dau nume (The Amazing Spider-Man) .
CazaGio pe 15 Iulie 2012 10:12
una din cele mai reusite animatii...
Abia l-am vizionat la cinema... este o animație care m-a binedispus foarte mult, am fost plăcut surprins
Chelbos pe 27 Septembrie 2012 11:56
ice age 4 mi se pare cel mai bun din serie. portie garantata de ras. nu ratati acest film.
B3stMaNxX pe 01 August 2012 14:37
Am ramas fara cuvinte..
Am ramas fara cuvinte am crezut ca ma voi plictisi dar nu o fost asa.E foarte tare!Uitati-va cu incredere!
chetta pe 12 Iulie 2012 06:41
Am fost sa l vad si mi a plăcut,m am amuzat...merita văzut......
MiraM pe 29 Iunie 2012 15:05
abia astept sa il vad :) si cine nu vrea sa il vada sa nu se uite nu este obligat,nu?;)
umbra667 pe 25 Iunie 2012 23:55
Ice Age a fost printre cele mai inspirate animatii pe care le-am vazut 3D. Sper ca voi fi la fel de placut surprins si de data aceasta.
KADET pe 27 Mai 2012 00:29
Deci... aşa s-au format continentele !!! Gata, ştiu. Dacă proful meu de geografie o să mă întrebe cum s-au format continentele, o să-i spun : Scar a făcut-o !!! :)))))
Gabbella pe 5 octombrie 2012 17:34
Haha,buna asta:)))
cosmin742000 pe 02 Octombrie 2012 09:19
Mie unuia partea a 4-a mi-a placut mai mult decat partea a 2-a si implicit decat a 3a , care mi se pare cea mai slaba., se poate sa fie si sub impresia faptului ca americanii nu au mai scos nimic notabil in animatie din 2010 Filmul are.multe poante bune., apar si cateva personaje noi..Dar in general e o animatie slaba
alex43497 pe 8 mai 2015 23:41
pentru mine nota 6 inseamna ca filmul e foarte bun:))
ionella3 pe 06 Iulie 2012 19:14
Funny, horror,adventure . Is great.
mihaelabr pe 08 Iulie 2012 10:01
Am fost sa-l vad ieri seara ,varianta subtitrata ( o alegere inspirata ) .O prietena imi zicea ca asta a fost cel mai bun din toata seria ...eu nu m-as duce atat de departe ....Desi mamutul ar trebui sa fie personajul principal eu m-am indragostit de Diego :) per total , o comedie buna .Eu zic ca merita vazut.
teddybearpictures pe 23 iulie 2012 13:52
Eu il prefer in varianta subtitrata,m pentru ca vocile pe limba romana sunt penibile... prefer vocile originale...
Gabbella pe 5 octombrie 2012 17:34
Intr-adevar este oribil sa vizionezi filmul in limba romana, nu cred ca as putea sa il urmaresc cap-coada:)
inception_II pe 16 Iulie 2012 17:38
CATASTROFA!!!
Nu s-a ridicat la nivelul asteptarilor mele. Povestea mi s-a parut banala. Nu merita mai mult de nota 2, dar ii dau 1 !
TheGreatQueenSeondeok pe 16 iulie 2012 21:04
E un film de animatie, ce credeai ca e un film artistic? Trateaza-l ca atare...
Xenomorph pe 9 octombrie 2012 16:07
Da, nu va grabiti sa-l condamnati, e totusi a 4-a parte:D PS: Mi-ar placea sa se faca un film despre Scratlantis:))
andyy pe 03 Octombrie 2012 00:02
Aventura simpaticelor personaje continua, alaturi de noi personaje cel putin la fel de interesante. Un film de animatie care te binedispune, la orice varsta ai fi.
razsax pe 30 Iulie 2012 07:53
Nu da pe spate!
Nu se ridica la nivelul celui de-al treilea inghet. Dupa parerea mea cel mai amuzant si reusit din toata seria.
DODOLOASCA pe 16 Iulie 2012 12:18
FILMUL A FOST SUPER ,DAR RECLAMELE DE LA INCEPUTUL FILMULUI M-AU INFURIT.CUM POTI SA PUI RECLAME LA UN FILM DE GROZA INTRU-UN FILM PTR. COPII.FIUL MEU NU A DORMIT TOATA NOAPTE PTR. CA A VISAT PORCARIILE ALEA. FILMUL NOTA 10
PrincessPeach pe 30 Iunie 2012 13:32
Ice Age: A Mammoth Christmas
Sunt singura care a vazut si partea a patra? Asta e a cincea! A patra a aparut in 2011 si ce numeste Ice Age: A Mammoth Christmas. E doar de 30 de minute dar merita vazut! :)
teddybearpictures pe 23 iulie 2012 13:51
Ice Age: A Mammoth Christhmas nu are de-aface cu seria Ice Age.... Ice Age: A Mammoth Christmas este doar un scurt metraj creeat pentru Craciunul anului 2011...
Vero_nikaa pe 17 Iunie 2012 20:25
nu cred ca va fi la fel de bun ca celelate ... adik asa mi se pare din trailer
Gabbella pe 5 octombrie 2012 17:32
Trailer-ul nu spune multe:)
darkxyde pe 26 Octombrie 2010 19:22
Nu ca nu miar parea bine ca mai apare unul dar ma dispera deja continuarile astea din nimic la orice film.
S8tan pe 15 decembrie 2010 22:48
Urmeaza Ice Age:Caderea lui Boc si ultimul Ice Age FInal:Realegerea lui Boc
WipeOut pe 19 iunie 2011 00:31
hahahahaha:)))))) foarte tare S8tan !!!!
AmphitriteMermaid pe 25 Ianuarie 2018 12:29
Faptul ca s-a facut si partea a patra demonstreaza cat succes are Ice Age. Si acest film a fost dragut, merita sa-l vedeti.