Păreri Huo Yuan Jia

(2006)

Fără teamă

tai chi pe 22 Noiembrie 2008 17:07
beton ,beton,beton,dupa bruce lee ,jet li este cel mai tare actor de arte martiale din toate timpurile,de fapt el e maistru adevarat si in realitate ,tehnica individuala desavarsita,vezi si filmul tai chi master,scene de lupta superbe ,majoritatea filmelor sale sunt o adevarata desfatare pentru iubitorii artelor martiale in general
octavian pe 20 Martie 2007 00:04
e tare de tot. De fapt ca toate filmele sale create in ultima vreme. E imbucurator faptul ca Jet a devenit si un actor de clasa I. ca luptator era de la 8 ani.
Macu pe 05 Decembrie 2006 18:26
Filmul are o poveste cu totul apate decat in celelalte filme ale lui Jet Li.Este un maestru in arte martiale si in filmul acesta a facut niste scene de lupta foarte realiste.
piranha pe 04 Noiembrie 2010 15:32
Probabil cel mai reusit film de karate din toate timpurile! Are intriga, are mesaj, violenta nu este fortata si gratuita - este o reusita artistica din acest punct de vedere. Jet Li joaca bine in Fearless.
Bayard pe 2 ianuarie 2013 23:54
karate-le sunt japoneze :)
piranha pe 16 iunie 2013 22:44
E bine ca suntem destepti :)
Dar_kvampire pe 03 Ianuarie 2013 12:45
Cel mai bun film o capodopera o poveste si o actiune exceptionala iar Jet Li a jucat perfect 10 din toata inima
Bayard pe 02 Ianuarie 2013 23:53
Asta este probabil cel mai bun film venit din Hong Kong. Bataile sunt extraordinare, de toate tipurile, deci fanii de Kung Fu o sa fie multumiti din punctul asta de vedere. Filmul contine si cateva stereotipuri care apar in cinematografia chineza, vesticii sunt toti rai, corupti, singurul strain care are onoare e tot asiatic, adica japonezul.... dar nu este o problema, pt ca functioneaza in film. Subiectul est frumos pentru ca din cate am inteles e bazat pe evenimente reale.
Vegetarian pe 29 Ianuarie 2012 23:37
Am adaugat filmu asta in lista mea : Oki - Filme cu orbi , cu orbire temporara etc . O kinezoaica frumoasa si tanara dar oarba , planteaza orez in iazurile de pe dealuri , gateste , face ceai etc cu calm .. Cea mai tihnita casnicie : batbatu surd , nevasta oarba . Secventa pe la mijlocu filmului .
chiba_florin pe 07 Ianuarie 2011 17:19
SUPER SUPER SUPER
Filmele lui Jet Li sunt adevarate capodopere iar acesta nu face exceptie
pr0n pe 02 Octombrie 2007 12:11
Super film 10/10
Alexx pe 22 Iulie 2006 15:36
cam plictisitor :(
user-64f752ec933f3 pe 07 Septembrie 2023 10:33
Clar cel mai bun film ci Jet Li si unul din cele mai bune filme din toate timpurile!!!!!!!!!
scipio_africanul pe 18 Mai 2019 17:40
secolul 20!!!??? sigur nu 19?
bai frate, el a murit in 1910..cum a devenit cel mai celebru luptator la sfarsitul secolului 20?
PaulCristian pe 09 Iunie 2017 13:49
Un film foarte bun. Probabil cel mai bun al lui Jet Li!
marius_pricope pe 18 Ianuarie 2015 16:22
Jet Li
Jet Li e grozav, un maestru in arte martiale dupa Bruce Lee. In toate filmele in care a jucat si-a facut singur cascadorile. Este cel mai bun actor de arte martiale.
cosmin_kedii pe 23 Septembrie 2013 11:06
Un film bun cu lupte care sunt spectaculoase și foarte bine făcute , actorii (în special Jet Li , care joacă rolul lui Huo Yanjia a fost foarte bun , un mare învățător devenit cel mai celebru luptator din China în secolul 20
glgabriel12 pe 10 Septembrie 2013 15:47
aveti un site de cacao nu te poti loga sa vezi filmul
turonian pe 27 Februarie 2011 22:07
Bun film, aşa da. Un film altfel decât "prostioarele" în care joacă Jet Li. Dacă se vorbea în chineză în film şi nu în engleza aia obosită, era şi mai bine.
FreakDoll pe 14 Iunie 2009 20:46
Nu ma asteptam, dar chiar mi-a placut!! :) Filmul este destul de bun!
bunicul pe 09 Septembrie 2011 22:51
Cum il vad ma?!X(am incercat da nu merge aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa