Păreri Hours

(2013)

Numărătoare inversă

kakapiciu pe 07 Decembrie 2013 17:40
Iata o demonstratie a talentului unuia dintre cei mai buni actori ai momentului. RIP Paul Walker .
miky_music pe 24 Noiembrie 2013 03:45
foarte , foarte frumos !
Inca am lacrimi in ochi ...tocmai ce am vazut acest film extraordinar ! Il recomand tuturor , este un film emotionant foarte, foarte bine jucat ! Mi-a placut enorm !
psihologu pe 02 Martie 2013 21:28
Voi ce credeți?
Am rămas surprins de schimbarea de situație în acest trailer. Inițial, părea a fi doar o altă poveste despre un bărbat care își pierde soția, dar rămâne cu o fiică. Ei bine, acesta promite o dramă de familie superioară și complet diferită.

Plasat în universul distrugerii create de uraganul Katrina, filmul urmărește un tată care luptă să își țină în viața fetița născută prematur. Cu Paul Walker în rolul principal, va fi cu siguranță un film interesant. Laitmotivul celor trei minute mi s-a părut extraordinar și abia aștept să văd dacă l-au dezvoltat așa cum sper. Șansele sunt uriașe ca acest film că fie unul foarte bun. Voi ce credeți?

AndreBlack pe 26 martie 2013 19:41
Sunt de acord cu tine . De-abia astept sa-l vad si eu . Sper sa-l aduca si la noi in tara .
melly_melly pe 7 iulie 2014 16:44
sa urmariti filmul este impresionant m-a dat gata!!!
Sylvester77 pe 16 Noiembrie 2013 01:07
Cel mai bun film al lui Paul Walker
Constrans de puterea neingaduitoare a timpului un tata lupta pana la sacrificiu total pentru viata propriului copil ramas intre doua lumi, separate de imprevizibilul evenimentelor. Un thriller de familie, un exemplu de iubire ce vine si are continuitate dincolo de moarte.
AndreBlack pe 07 Decembrie 2013 22:54
Hours
In primul rand orice fan a lui Paul Walker trebuie neaparat sa vada acest film . A jucat extraordinar de bine si este imposibil sa nu iti dea o lacrima mai ales cand te gandesti ca s-a stins printr-un mod tragic :( . Recomand cu caldura acest film .
P.S. : Rest In Peace Paul Walker !

alyn.alyn pe 20 Noiembrie 2013 19:31
Superb
Superb, merita vazut nu e pierdere de timp mie personal mi-a placut foarte mult
jbur23 pe 13 Noiembrie 2013 01:34
Un film plictisitor ..totul se petrece intro camera ....incercand sasi salveze fica ...nul recomand
adelutza_p pe 7 decembrie 2013 23:12
Eu in schimb iti recomand cu caldura sa inveti cand si sum se foloseste cratima in limba romana....
melly_melly pe 7 iulie 2014 16:47
nu conteaza unde se petrece totul, ci intensitatea filmului si modul in care joaca actorii.
xerses pe 15 Noiembrie 2013 14:52
Impresionanta poveste a supravietuirii in conditii extrem de nefavorabile vietii.
cosmin_kedii pe 29 Ianuarie 2014 15:02
un tribut adus a acestui om Recomand acest film pt toti fani lui Paul Walker
Sorin87 pe 02 Martie 2014 11:16
un film de nota 10 care ne arata cat de mult poate tine un tata la copilul lui, finalul a fost asa cum trebuie, mi-a placut
trandafir_razvan pe 21 Februarie 2014 16:05
Hours
Un fil exceptional jucat de actorul meu favorit Paul Walker, trebuie sa fii foarte puternic ca sa poti rezista acestui film, eu sincer, am inceput sa plang,imi era asa de mila cand am vazut cum se chinuia sa isi tina copilul in viata!!! Din pacatate Paul a decedat_ Dumnezeu sa te odihneasca Paul !!!!
radu3455 pe 27 Ianuarie 2014 17:03
nici nu-mi vine sa cred ca e ultimul film a lui Paul Walker,mi-a placut atitudinea lui din acest film,scenariul interesant nota 7
emy_sinaia pe 15 Ianuarie 2014 22:24
Emotionant
Paul Walker, Nolan in film, ramane singur impotriva sortii care il lasa tocmai atunci cand ar fi avut nevoie de un sprijin, lasandu-l si fara speranta de a invinge destinul, dupa moartea sotiei care i-a daruit viata copilului lor. Desi sunt fan sincer nu credeam ca Paul ar fi putut juca un astfel de rol dar m-a contrazis cu succes. Toata stima Paul Walker fanii tai iti vor simti lipsa si te vor iubi meru !
mariusghe pe 11 Ianuarie 2014 04:51
In calitate de fan Paul W, filmul mi se pare foarte bun. mai ales daca empatizezi cu personajul.
Recomand!

CatalinPHD pe 10 Noiembrie 2013 20:27
Totul se petrece într-o cameră și e mai mult decât plictisitor,,,
Horatiucrisan pe 25 Mai 2022 18:44
Vizionat in 2013, regasit acum online si reamintit de el. Un film asa si asa.
rebeca_negru pe 03 Noiembrie 2018 10:47
a fost un film bun,mi-a plăcut. credeam la început că se va întâmpla ceva cu cei doi, cu Paul Walker și cu bebelușul,dar totul a fost bine. Merită văzut! te ține în suspans de fiecare dată
narcisson pe 06 Ianuarie 2017 00:47
Citind parerile de pe aici, ma asteptam sa fie ceva cu adevarat impresionant. Asta prin prisma faptului ca cei care au vazut acest film sunt fani Paul Walker (printre care ma numar si eu) si probabil de aici denota o oarecare doza de subiectivism. Insa, am vazut atat de multe drame, unele dintre ele extrem de puternice, incat Hours nu a reusit sa ma impresioneze. Bineinteles, asta nu inseamna ca nu este un film bun.
Contextul filmului (scenariu la care a lucrat si PW) s-a dovedit a fi unul foarte dificil: moartea sotiei dupa nasterea fetitei lui Nolan, urmata de unul dintre cele mai puternice uragane din istorie. Am apreciat mult alternanta imaginilor din spital, unde plutea dezolarea, cu cele de dinainte sa apara micuta Abby, cand totul era numai lapte si miere.
Dupa cum s-a vazut consecintele uraganului au fost dezastruoase, atat in film cat si in realitate, iar… citeşte

andystarx pe 20 Februarie 2015 01:06
7/10
Un film al regretatului Paul Walker, in care lupta pentru copilul lui ,este una senzationala si oricare dintre noi ar fi procedat la fel !Un film bunicel,static pe alocuri ,dar de vazut ,o data !
nick-azh pe 10 Ianuarie 2014 09:35
Hours Paul Walker R.I.P.
Un film bun care te tine in suspans pe toata durata lui mi-a placut recomand...
anonymous.6229028630c4f pe 10 Noiembrie 2013 15:46
aNdreea93p pe 01 Iulie 2014 02:43
Ar si fost in stare sa faca si imposibilul ca sa-si tina fiica in viata. Ma emotionez la astfel de subiecte. Frumos filmul!
rams3s pe 11 Decembrie 2013 23:15
Sitalul fara geamuri
Unul dintre cele mai slabe filme vizionate. Actiunea se petrece in intuneric in conditiile in care afara este soare . Personajul principal are momente in care se grabeste foarte tare si momente in care uita sa mai dea de manivela .
blackheart4you pe 24 decembrie 2013 22:58
:))
copilfardeminte pe 29 Iulie 2013 18:58
intrebare
Buna! Stie cineva cand apare la noi? Mi se pare destul de interesanta povestea...
RaMy_SmIlE pe 23 Iunie 2013 17:32
Pare interesant dupa trailer :> sper sa fie un film reusit , doar joaca Paul Walker :))
Mihaita19 pe 15 Martie 2013 21:51
Uiiii, filmul poate sa fie foarte bun, dar poate sa cada si in cealalta extrema sa iasa foarte prost... Om traii si om vedea vorba romanului, plotul poate fi intins mult.
k-rissa pe 13 Noiembrie 2013 23:16
nu
"hours" de timp pierdut...........................