Păreri Horrible Bosses 2

(2014)

Șefi de coșmar 2

piko pe 12 Februarie 2015 16:23
Comedie vs Prostie
Exista o mica-mare diferenta intre comedie si prostie! Orice film de comedie trebuie sa aiba putin ridicol si putina prostie. In acest film insa, se face abuz de prostie incat pe parcurs devine din ce in ce mai iritant si foarte dificil de vizionat!

Agitatia si straduinta celor 3 actori de a fi amuzanti face ca filmul sa fie foarte patetic si absolut enervant!
Nu vreau sa judec pe nimeni care vizioneaza acest film si il considera “foarte bun”, deoarece gusturile nu se discuta, insa, personal consider ca totusi trebuie sa ai anumite "pretentii" de la un film, fie el de comedie!
Nu cred ca te mai poti amuza in ziua de astazi la un bufon care isi da cu tigaia in cap la fel cum nu te mai poti amuza la un film in care trei actori agitati se folosesc doar de prostie pentru a amuza publicul, asemeni scheciuri-lor cu Stan si Bran !

Orice generatie… citeşte

Mariobv pe 15 februarie 2015 12:32
Ai descris perfect "trairile" pe care le-am avut vizionand filmul asta. Dialogurile celor 3 mult prea lungi si vorbind unul peste altul mi-au produs indispozitie, nu ras. Nu-mi pot imagina ca exista in lumea asta asemenea cretini. Nu inteleg cum de au acceptat sa joace Christoph Waltz si Kevin Spacey intr-un film atat de slab.
leo26 pe 18 februarie 2015 17:41
Piko felicitari pentru acest coment.
ornitoring pe 17 Februarie 2015 23:30
fortat
m-am fortat ptr al vedea pana la sfarsit , foarte proast fata de primul
makomomo pe 19 Februarie 2015 22:28
dezamagitor
slab....extrem de slab....prostie exagerata si dusa la extrem
delia276 pe 11 Februarie 2015 06:15
O comedie dementiala o recomand ,am ras tot filmul...
g3orge13 pe 6 martie 2015 04:36
...
Vesnik86 pe 18 Decembrie 2014 21:06
O comedie slaba
Am fost la acest film, prima parte a fost ceva mai buna, un film de nota 6, daca nu ai ce face acasa poti merge la el dar nu te astepta la prea mult:)
JohnnyB pe 13 Februarie 2015 13:56
Slab...slab de tot
Un film pe care nu am putut sa il vad pana la sfarsit. Scenariu prost si enervant, plin de clisee grosolane, tipic pentru comediile "ieftine" din ziua de azi. Doar pentru amatorii genului.
cotzofica pe 12 Februarie 2015 13:45
Are câteva faze comice, dar unele sunt cam exagerate. Mă îndoiesc că există oameni atât de tâmpiţi în realitate, în special piticul piţigăiat.
Păcat că nu s-au remarcat mai mult Kevin Spacey şi Christoph Waltz.
Recomand doar în lipsă de altceva.

Gabby321 pe 27 Februarie 2015 19:16
Pierdere de timp.
Filmul începe puțin pornografic și nu m-a amuzat prea tare pe parcursul lui deci este o pierdere de timp . Îți merită nota 5 acordată de mine.
lavvw pe 15 Februarie 2015 14:06
cam boring, dar am rezistat pana la sfarsit. sunt si faze amuzante..mda
Dana04 pe 11 Decembrie 2014 20:14
Mie personal mi se pare o comedie de prost gust, mai mult m am plictisit...
legolas05 pe 18 Noiembrie 2013 19:40
Primul film mi-a placut destul de mult,sper ca si continuarea sa se ridice la acelasi nivel.Abia astept sa il vad.
xerses pe 01 Februarie 2015 15:38
Au fost destul de multe scene amuzante, incat sa determine o schimbare de disozitie, pe o vreme mohorata de iarna.
catalin_ionut_23 pe 13 Februarie 2015 14:24
Foarte bun ,Merita vazut!
Foarte bun filmul ,nici nu ma asteptam la asa un film bun,are de toate si actiune si comedie.Merita vazut,il recomand!
diz3lgirl pe 28 Decembrie 2014 10:53
super
extrem de buna si partea 2, cel putin la nivelul primei parti. merita vazut filmul!
mister_wise pe 11 Decembrie 2014 20:21
Comedie satirica despre mediul de afaceri american. Excelent!
ilcappo pe 21 Martie 2015 22:46
jeg
prostia are o limita... dar in filmu asta trece de orice limita.Ar fi bun de matineu la copii daca nu ar avea dialogurile asa zis "picante". Prima parte Horrible Bosses 1 a fost cit de cit simpatic, dar astaaaa....cu greu am rezistat pina la sfirsit!
Robert_24 pe 18 Martie 2015 04:18
Mda
fratilor eu va zic parerea mea persionala,am vazut foarte multe filme.de plictiseala si lipsa de ocupatie incep sa vad absolut orice film imi pica,mi sa inamplat de multe ori sa vad filme foarte bune cotate cu rating slab la IMBD (Exemplu Legion cotat slab dar personal mi sa parut frumos si incitatnt)insa in acelas timp am vazut si porcarii gen Birdman care are rating de 8.3 la IMDB..asa ca ''no offence'' dar seria horible bosses e o porcarie totala si o idiotenie de film care a costat mult prea mult. pentru ceea ce ofera.le-am vazut sincer,pt ca nu aveam la ce altceva sa ma uit.n-are pic de famec sau catusi de putin amuzament.actori sunt praf,cum spunea un coleg ,limitele prostiei crancene este expusa la maxim,

insa pe de o parte vreau sa mai adaug un mic detaliu:fratilor ....poate ca noi suntem cei sariti de pe fix....poate filmul este chair bun,...aratati-mi si mie un… citeşte

nicoux pe 11 Martie 2015 20:40
Nereusit, pacat de idee dar mai ales de distributia extraordinara.....
edbica2000 pe 11 Martie 2015 00:21
Sadomasochism
Da...titlul...sadomaso....este cuvantul ce descrie perfect starea in care veti fi uitandu-va la acest film. D-zeule, 6,4 pe IMDB ... enorm fata de ceea ce ofera filmul.
FlorinMovieFreak pe 03 Decembrie 2014 14:36
Demential !
Am ras pe cinste .. de mult n-a mai vazut o comedie atat de spumoasa .. de mers cu gasca .. prietena .. merita !

georgel1976 pe 30 Iunie 2016 17:11
a se citi comentariul lui piko. sunt total de acord cu el.
Calyx pe 31 Mai 2015 15:26
Dezamagitor...
Slab,incredibil de slab dacă îl compar cu prima parte.
Prostia dusă la extrem strică cel mai mult acest film,pe lângă scenariul mediocru.
Să nu aveți pretenția să radeți,o să aveți parte,cel mult,doar de câteva zâmbete.
Kevin Spacey și Jamie Foxx reușesc să mai ridice puțin filmul,dar nici ei nu mai pot face mare lucru la cât de slab este,iar cei trei tăntălăi nu impresionează deloc.
Slab,nu recomand.

SYNDJ pe 15 Aprilie 2015 22:15
Dezamăgitor
Nu ştiu cum de primei părţi i-am dat nota 10 dar partea a 2-a e slabă rău. Abia mi-a captat atenţia. "Dezamăgitor" e cuvântul care exprimă cel mai bine această parte secundă. Un 5 cu indulgenţă.
geese1 pe 05 Ianuarie 2015 16:55
ok
Umorul este la fel de exagerat, dar ramane bun. Singura problema a filmului este ca nu stie sa se foloseasca prea bine de actorii secundari. Il ai pe Christoph Waltz in film si aproape nici nu il folosesti? De ce? Oricum, daca v-a placut prima parte, nu cred ca nu veti rade la asta.
Sorin87 pe 02 Martie 2015 19:18
Tare de tot comedia, mi-a placut mai mult decat prima parte
forever_young_ pe 15 Ianuarie 2021 00:26
BUNICEL !
o comedie draguta ....dar parca se putea mai bine ...
Instagib pe 30 Decembrie 2017 20:27
am renuntat dupa primele 30 de minute, plictisitor enervant si neamuzant
Dragos.87 pe 04 Martie 2017 00:05
Am vazut o parte a 2 a mai slaba din punct de vedere al scenariului dar mai buna la faze cat si al dialogurilor.Un scenariu cam sec dar glumele si replicile dintre personaje mi s-au parut mai comice.Am remarcat multe glume aiurite facute parca la trecerea minutelor dar si glume care chiar mi-au starnit hazul de parca nici nu am simtit cum s-a scurs timpul.Daca stau sa iau scenariul din prima parte si glumele din a doua parte,cu siguranta ar iesi ceva exploziv.Mi-a placut ca pe tot parcursul filmului,scenele cat si vorbaria dintre personaje au o cursivitate care mareste doza de comedie.Il recomand si acesta cu mare placere ca si primul!
andystarx pe 26 Ianuarie 2017 00:07
Desi prima parte a filmului mi s-a parut cam plictisitoare,usor usor,a avut cateva faze amuzante si un subiect bunicel,dar nu este o comedie foarte buna,de vazut ,doar in lipsa la altceva ! O sa urmaresc si prima parte a francizei ,cat de cat m-a facut curios !
Florina1976 pe 25 Ianuarie 2016 08:40
super comedie!
Am ras cu lacrimi. Tot filmul este alcatiut din scene comice de limbaj si de situatie. Nu ratati filmul daca vreti sa radeti mult! Este mai haios decat prima parte. Multa prostie ca doar e comedie. De oameni inteligenti nu poti rade,
tonymaestrul pe 30 Martie 2015 16:03
O comedie relaxanta de duminica seara cu multe intamplari amuzante . Merita vazut. Parerea mea.
Mihai2508 pe 21 Martie 2015 08:46
Mai reusita prima parte
Un film destul de bun, din punctul meu de vedere, are destule faze amuzante si un comic de situatie reusit, insa si destul de multe clisee, dar per total este o comedie buna, cae te destinde. Merita vazut.
XShadowX pe 12 Martie 2015 15:38
Mie mi-a placut mult , aproape la fel de mult ca prima parte , l-am vazut la cinema impreuna cu cativa prieteni si am ras copios , de fapt toata sala a ras la cateva scene si replici ;) , un MUST SEE mai ales daca ai vazut prima parte si ti-au placut personajele ;)
kakapiciu pe 14 Februarie 2015 04:38
Intradevar se ridica la nivelul primului film insa este umpic previzibil.
geo_gabi pe 15 Februarie 2015 17:05
Acceptabil
Jennifer Aniston - intodeauna o aparitie placuta ,cat despre Horrible Bosses 2 este o comedie acceptabila pentru o duminica plicticoasa.
Nota 7.