Păreri Homefront

(2013)

Homefront: Orașul fără legi

piticulesu pe 15 Septembrie 2013 12:24
Homefront
la cum e thrilleru e marfa, dar, in orice film joaca jason e marfa filmul, dabia astept sa-l vad
YgReK pe 18 septembrie 2013 18:24
ce-ai scris prietene aici?=))
Aditzuu92 pe 16 martie 2014 19:08
:)))
wildinthecountry pe 05 Decembrie 2013 07:51
x
Un film pentru fanii Statham de vazut la mare plictiseala.
Pelicula are cateva momente tensionante si unele secene action in care jason isi etaleaza calitatile de dur.
Lui Franco i se potrivesc de minune rolurile de villain.
In rest...not a big deal..
PS:Scenaristul la acest film este nimeni altul decat Stallone.

romario pe 7 decembrie 2013 22:48
Sincer, chiar se observa ca scenaristul este Sly :) Sunt anumite faze in film care nu au nicio logica....ca si parere personala, Homefront este unul din cele mai slabe filme ale lui Jason Statham
wildinthecountry pe 2 februarie 2014 15:50
La cine te referi andy ? La mine sau mikkael?
White.Lily pe 03 Februarie 2014 15:43
Daca filmul asta e de 8.3.......atunci imi dau demisia din functia de cinefil :))
Recunosc, nu sunt un fan al filmelor de actiune, dar in orice caz... recunosc unul bun atunci cand este cazul.
L-am mirosit ca film de duzina, inca de cand i-am vazut trailerul, si-mi spuneam in gand: "Iar Jason Statham intr-un film de actiune mediocru in care face legea si ii omoara pe toti".
Un scenariu mediocru si previzibil si pentru un copil de 10 ani.
Nu recomand filmul. Poate doar in cazul amatorilor in preferintele carora se afla numai acest gen de filme, dupa urma carora nu ramai cu absolut nimic.

dayenutza pe 05 Decembrie 2013 00:45
Beton :D
super tare filmul numai ce am ajuns de la cinema printre cele mai bune filme ale lui J.S. inca ma mai gandesc la el . Mergeti cu toata increderea
mesersmith pe 7 decembrie 2013 20:15
Pacat ca nu ati fost si pe la scoala, sa invatati dracului ca intr-o propozitie mai sunt si virgule. Doamne, ce analfabeti...!!!
dayenutza pe 9 octombrie 2014 19:20
exact asa :))) treaba lui , eu totusi nu il bag in seama . Indiferenta doare mai tare :*
anydhale pe 07 Decembrie 2013 00:41
merita vazut, e super filmul, mai ales ca e cu statham
ella_bella_mymyshka pe 28 ianuarie 2014 14:07
super
quattro pe 08 Decembrie 2013 02:54
Nu am fost incantat. Stathman a facut si filme mai bune, Parker, The Mechanic. Nu e un film care trebuie neaparat vazut.
AndreBlack pe 01 Martie 2014 18:24
Impresionant . Filmul nu are asa multa actiune cum ne-a obisnuit Jason Statham in rolurile sale precedente dar este destul de tensionat , alert si cu o distributie interesanta . Merita vazut pentru fanii actorului si fanii genului action .
bondarenko pe 15 Decembrie 2013 10:02
Film slab
Un film jenant . Daca ai 14 ani si nu ai mai fost la cinema e un film bun .Un film pentru adolescenti din Bangladesh.
SAndrei2000 pe 1 mai 2014 23:17
am 14 ani...si nu stiu si nu inteleg comparatia ta dar am vazut multe filme de cand ma stiu si mai ales la cinema! nu sunt total de acord cu parerea ta ca e un film jenant dar nici foarte bun sau capodopera nu e.
cezarika21 pe 13 Octombrie 2014 08:42
O mediocritate cu Jason Statham
Un agent DEA se retrage într-un orăşel din Louisiana, dar dă de necazuri şi aici, fiind provocat de tot felul de indivizi agresivi. În plus, vin să-l caute şi personaje dubioase din trecutul său. Realizat după un scenariu al lui Sylvester Stallone, "Homefront" este lipsit de originalitate, stereotip şi previzibil, neaducând nimic nou şi rulând aceleaşi clişee obosite tipice filmelor cu Seagal sau Van Damme despre un om dur care nu vrea decât să fie lăsat în pace pentru a trăi în linişte cu familia.

Secvenţele de acţiune se remarcă prin brutalitate, iar interpretările sunt proaste. Previzibilitatea acţiunii care ne face să anticipăm lesne finalul încă din primele trei minute conduce la plictiseală. Până atunci avem ocazia să-l vedem pe Jason Statham cum îi bate pe toţi. Cel mai deranjant mi s-a părut însă jocul nemaipomenit de prost… citeşte

MikkaelWolfganger pe 11 Decembrie 2013 12:59
Nimic nou sub soare
Nu ca m-as fi asteptat la vreo aliniere brusca de planeta care sa transforme Homefront in vreo capodopera cinematografica.Totusi e destul de slab chiar si pentru un film de actiune de la care nu poti sa ai prea mari pretentii.Scenele de actiune sunt ok.Batai ciobanesti, cu un Statham destul de carismatic, insa abundenta de ruperi e undeva la limita decentei intr-un astfel de film.Homefront abunda in schimb de momente moarte.

Povestea nu s-a schimbat prea tare.A fost vazut ,revazuta si devine de-a dreptul iritant sa nu vezi si tu macar un pistol mai nou sau un text/dialog mai rasarit.Acum 30 de ani poate ca ar fi fost mai bine primit filmul asta.Ii dadeam nota de trecere, dar finalul m-a lovit rau de tot in retina.Niste urmariri filmate parca cu telefonul mobil si editate in Paint.Amatorism la cel mai inalt nivel.Poate ca au vrut sa aduca ceva mai realist, sa fie ca un… citeşte

brandyXYO pe 12 Decembrie 2013 18:01
Filmul este bun, si nimic mai mult. M-am raportat la cinemagia, unde nota 7 = "bun". Nu e un "must see", dar merge vazut la plictiseala.
paradox_utopic pe 02 Martie 2014 00:08
stereotip
filmul e atat de plin de stereotipuri :eroul :fost agent,nevasta moarta,copilul frumos si destept,pretendenta frumoasa gata sa faca sex,,devine taranoiul tipic care traieste in mlastini,e ingalat,conduce o camioneta,poarta sapca si camasa in carouri, nu lipseste negrul de la gratar,copilul bataus gras,motociclistii traficanti,seriful corupt. final apoteotic. de banal. succesuri.
kakapiciu pe 26 Februarie 2014 18:10
S-ar putea zice ca este doar un alt film obisnuit cu Statham...
Lynna305 pe 31 Ianuarie 2014 16:50
Dupa parerea mea, Statham este cu siguranta unul dintre cei mai buni actori de actiune. Nu stiu daca i s-a potrivi alt rol decat cel de dur.
Dana04 pe 10 Martie 2014 17:21
Fain film actiunea este ok desi este foarte previzibil. John Statham un actor foarte bun, imi place mult de el.
xerses pe 06 Martie 2014 18:39
Un film bunicel; am apreciat modul in care se descurca un tata cu copilul lui.
johnybz pe 26 Februarie 2014 17:38
Nu cine stie ce
Nu sunt prea multe de spus. Ii dau nota 6 doar de dragul lui Statham si de amintirea faptului ca a avut si filme mai bune.
alyn.alyn pe 10 Februarie 2014 02:32
Evident , foarte tare filmul, se pare ca Jason nu lasa niciodata de dorit, sa speram ca o sa o tina tot asa!
anonymous.6229028630c4f pe 02 Februarie 2014 18:43
tonymaestrul pe 23 Decembrie 2013 16:29
Tipic Jason Statham dar cu cateva Plusuri aduse de Stallone (scenaristul ) . Foarte dur filmul, uneori dramatic si totodata emotionant dar care te face sa-l urmaresti cu placere...
Dragos.87 pe 02 August 2023 21:53
Mi-a plăcut mult, Jason Statham într-o formă excelentă ca de obicei. Un scenariu simplu și bine realizat, fără a te bombarda cu acțiune continuă. Micuța face un rol foarte bun,merită vizionat!
forever_young_ pe 28 Aprilie 2020 19:13
antiplictiseala ! :)
Un film bunicel de vazut asa intr-un weekend ploios .... cu un scenarist in rolul lui Sylvester Stallone ma asteptam la ceva mai mult ....
user-5e3e92f1c0e2d pe 26 Aprilie 2020 17:51
cosmin 742000...mha laba trista..mha mizerie umana"..pretentios esti mha gheiule !! Partzareeee ..suge-o prin alte parti buhaiule !! marsh in coaiele noastre la joaca tembelule..marsh !!!
danut_iulian pe 24 Noiembrie 2017 12:32
Un film foarte bun cu actiune ok si cu o poveste frumoasa.
omucuvaloare pe 20 Martie 2017 20:13
Dark_werewolf13 pe 20 Aprilie 2016 16:25
A fost ok filmu. Clasicul clișeu, cu câteva goluri de logică, dar cu niște scene de bătaie mamă-mamă! :3
AlexandruDragosStegaru pe 24 Ianuarie 2016 16:47
Homefront
mihai_barbu pe 30 Noiembrie 2015 20:03
Bun film. Uitati-va cu incredere merita vazut actiune, bubuiala tot ce vreti
Cosmy16 pe 31 Ianuarie 2015 22:30
Foarte bun filmul te tine in suspans pana la capat in recomand nota 10
diz3lgirl pe 24 Ianuarie 2015 09:19
mi-a placut
filmul este bun, dar trebuie sa recunosc ca sunt alte filme de actiune mult peste. oricum merita vazut
emy_sinaia pe 12 Octombrie 2014 23:58
Dur
Un film dur cu Jason Statham care nimereste intr-un oras periculos pentru el si fata lui, in dorinta de a uita cumva de meseria sub acoperire din cadrul politiei. Fara sa vrea trezeste orgolii nebanuite de razbunare din partea unor cunostiinte mai vechi.
mtraianc pe 12 Octombrie 2014 22:36
asa si,asa
in lipsa de alt film merge si asta ,, este destul de obositor ,, datorita secventelor de cate 1 secunda
After_Eight pe 06 Octombrie 2014 20:08
comsi-comsa
Da, de plictiseala, merge. Jason Statham se pare ca functioneaza pe baterii Duracell din moment ce se incapataneaza sa scoata la liman filme cu scenarii mediocre. James Franco joaca exceptional, aproape ca merita sa vezi filmul doar pentru a-l urmari in pielea personajului negativ.
tony_mondyalu pe 19 Iunie 2014 19:15
un alt film cu Jason Statham in care el rezolva totul de unul singur, daca e sa luam filmul d.p.d.v. cinematografic filmul este destul de ok, un film de actiune bun care ca de obicei are acelasi sb, oricum merita vazut macar o data
SAndrei2000 pe 01 Mai 2014 23:14
de vazut acasa,nu la cinema
Recunosc,sunt un fan Jason Statham,iar in acest film a fost in elementul lui!
E povestea clasica in care un tata ramas singur dupa maortea sotiei are grija de fica...si la un moment dat tatal este pus sa isi apere copila de niste oameni care vor sa ii faca rau...dar nu in toate filmele de acest gen s-a jucat bine si a iesit cum trebuie ca acesta.
James Franco interpreteaza bine rolul negativ(ceea ce nu a pre fost pus sa faca)!
Dar totusi,totul porneste de la o fapta prea banala,si anume cearta dintre un baiat si fata respectiva in curtea scolii...
Trecutul tatalui ne uimeste pe toti,deaceea toata lumea vrea sa il vaneze(cam asta e ideea intregului film,pretul pe capul lui Broker).

mihaelatb pe 14 Aprilie 2014 12:55
vazand filmul asta, primul gand a fost...ce bun era domnule Arnold Schwarzenegger..
Fata de Commando (1985), filmul asta pare o schita. Parca si in True Lies (1994) ii rapeau la final fata.
Nu spun ca Homefront nu este bine facut, dar filmele lui Arnold au ceva in plus.
Daca vreti sa vedeti un film cu acest subiect, Commando, este net superior.

georgel1976 pe 06 Aprilie 2014 11:49
alt film aceeasi bataie
alt film aceeasi bataie. de data asta jason a cam gafat cu acest film. doar pentru fanii inraiti ai lui jason statham. nu se deosebeste cu nimic actiunea acestui film cu alte filme de actiune in care scenele de lupta predomina.
Infinity pe 11 Martie 2014 00:18
Homefront (2013)
Filmul este plin de clisee, de stereotipuri si nu vine cu nimic nou. Insa, nu poti sa zici ca nu-ti place sa-l vezi pe Jason cum bate si omoara tot ce-i sta in cale. Un film clasic de actiune, previzibil si cu happy end. 5.
cosmin742000 pe 21 Octombrie 2017 09:48
O mizerrie de thriller de actiune american , deci nimic nou
Mitza_MvP pe 24 Septembrie 2016 17:52
Foarte bun!!!
Mie mi-a placut filmul si nu pentru ca joaca jason statham ci mai mult pentru prestatia celorlalti actori..james franco, kate bosworth si mai ales winona rider.si-au jucat bine rolurile,au fost foarte convingatori...un film bun cu actiune din plin si bonus un cuplu malefic..james franco si winona rider. care mi-a placut mult..
Theodoric pe 16 Aprilie 2014 12:00
Povestea nu e excelenta,se misca foarte incet si nu aduce nimic impresionant.Dar mai sunt momente de actiune si suspans unde filmul devine mai bun.Merge odata,parerea mea
nykyfylm pe 12 Aprilie 2014 13:26
unul dintre cele mai bune filme ale lui Statham,transmite emotie si actiunea este foarte buna
torent09 pe 10 Martie 2014 20:20
Bun film
Jason Statham face filmul; intra bine in rol si james franco.
CINEFILUL DE SERVICIU pe 09 Martie 2014 22:02
Homefront (2013) | CINEFILUL DE SERVICIU
[...] IMDb  Rotten Tomatoes  Metacritic  Cinemagia  CinemaRX 2014-02-05 +Andrei Mutuligă window.___gcfg = {lang: 'en-US'}; (function(w, d, s) { [...] citeşte
cotzofica pe 10 Februarie 2014 10:27
Destul de slab şi previzibil. Cred că se poate observa amprenta lui Stallone. Nota mi se pare cam exagerată. Recomand doar fanilor lui Statham şi celor care nu au altceva mai interesant de văzut.
Razvan600 pe 28 Decembrie 2013 11:07
Un film de actiune marca Jason Statham. Acelasi tipar, aceleasi faze trase de par, nimic nou.
Raddu pe 12 Decembrie 2013 13:17
6/10
Jason devine Steven Segal ai anilor 2010+. Prea multa brutalitate in lupte , prea este cel care omoara pe oricine.
FlorinMovieFreak pe 12 Decembrie 2013 08:02
ReMix
Mda .. aceeasi idee .. reincalzita .. refolosita .. etc etc ..
Pentru fane da .. e ultra mega cool .. d-aia vad ca are si nota 8.5 .. Jesus .. mai au putin si-l fac capodopera :|

Nota 6 pentru ochelarii lui Statham :))

Cheers!

UnuSimplu pe 27 decembrie 2013 03:11
7 ..pentru anal penetration pe masina , in hambar :)))))))))))))
CINEFILUL DE SERVICIU pe 05 Februarie 2014 04:08
Homefront (2013)
Nici nu apucăm să ne așezăm bine pe scaune și suntem prinși între gloanțe, explozii, lupte și urmăriri, vinovat pentru ele fiind un Statham lățos, în rol de polițist sub acoperire, care prinde lozul cel mare și îl aruncă după gratii pe șeful unui cartel de droguri. În timpul acestor evenimente fiul mafiotului este ucis, … Continue reading → citeşte
Get0dac pe 03 Februarie 2014 14:11
Film de Duminica, bun pentru o vizionare alaturi de amici. Scenariul semnat de Stallone, care e si producator, e antrenant. De altfel, la genul acesta de film .. ca a jucat Statham, sau ca juca Stallone era cam acelasi lucru.
Un film de actiune, fara pretentii extraordinare, care merita vazut intr-un moment in care nu te simti carcotas, pretentios si ai chef de ceva ''usor''.
Vizionare placuta.