Păreri Ho Ho Ho

Ho, Ho, Ho

KozmynSlim pe 19 Noiembrie 2009 13:05
Nu pot sa cred in ce tara traim. Asta e copie exacta si nereusita a unui film de succes de la Hollywood si toata lumea o ridica in slavi. Pana si barba pe care o are banica e copiata din film, decoruri, locul unde se petrece actiune, totul!! Ce mai urmeaza Titanic 2? Lord of the Rings 4?
Hitch pe 19 noiembrie 2009 18:19
nu iti spun eu ce urmeaza ... ia o gura de aier poate iti revii dupa filmul de aseara care nu ti-a satisfacut asteptarile ~X(
claudiu7boss pe 11 martie 2011 19:31
risipa de bani la protv, mai bine traduceau Bad Santa decat sa ii faca remake, daca va uitati la filmul acestava iroziti 2h din viata
Pitbull pe 18 Noiembrie 2009 01:55
Un film-cu-floricele
Pe drumul spre popcorn-movies: "Ho-ho-ho"
...sau, mai bine zis, un film-cu-floricele

Nu are prea mare importanţă cum s-a născut în virtual personajul "Pitbull", cel care scrie aceste rânduri - dar e semnificativ, în contextul de faţă, că la origine a stat Arella, acea reprezentantă a rasei care m-a făcut să descopăr atât pitbullul canin, cât şi pe cel interior: a primit-o, în 1998, Collins, în semn de recunoştinţă că jucase rolul de "verigă lipsă" în lanţul cauzal care a dus la descoperirea, debutul şi gloria uluitoarei vedete PRO-TV, cu vârsta de-o cifră, pe nume Iulia Stănescu, din emisiunile cu "Magicianul" Marian Râlea - aflată, acum, pe dulcile plaiuri americane.
Bogdan Iancu este numele noii descoperiri juvenile a companiei PRO - şi, într-adevăr, face toţi banii! Conversând azi despre admirabilele lui date actoriceşti,… citeşte

ooo333 pe 27 decembrie 2009 15:07
ooo comentariul tau ocupa toata pagina !! Pitbull este un adevarat critic de filme !
Licurici75 pe 28 octombrie 2013 10:46
DAca lucreaza la Mall Baneasa
justandy pe 02 Noiembrie 2009 10:37
super
pare foarte vesel si destul de amuzant, cred ca o sa merg sa-l vad si eu la cinema si ar fi bine sa mergem mai multi ca sa-i incurajam pe actorii romani sa faca mai multe filme de calitate
Andrey9211 pe 23 iunie 2010 22:03
daca nu l-ai vazut dc ii dai nota 9 !
nykoleta pe 11 octombrie 2010 22:31
dar cum ai facut sal vezi??
nycthantes pe 18 Noiembrie 2009 11:45
curat murdar, monser
deci mie nu-mi vine sa cred ca nimeni nu prea stie ca-i furat filmul dupa originalul cu billy bob thornton: http://www.imdb.com/title/tt0307987/
initial am crezut ca la ala-i reclama, pe urma m-am prins. cam rusinos, de parca n-am avea si noi sursa de subiecte....

piko pe 29 noiembrie 2009 22:57
asa...si?
blabla pe 11 aprilie 2010 18:20
exact! ai mare dreptate, jansic. eu nici 10 min:))
psycho.ro pe 11 Noiembrie 2009 22:45
O sa fie o mare porcarie filmul asta. In primul rand ca e furaciune crasa din alte filme, doar pana acum studiorile pro au facut doar remake-uri (vezi contratimp) deci nu ma mir. Va fi plin de clisee.

LE - nu pot sa cred cati "corporatisti" scriu aici ridicand in slavi...un nimic

Hitch pe 19 noiembrie 2009 18:13
Ti se pare ca mai exista ceva original de tot vorbesti cu nerusinare de COPIERE, pai ba baiatule daca te uiti la ce au fost odata americanii in materie de filme si ce au ajuns in ziua de azi ... mai gandeste-te deja totul se copiaza dar continutul DIFERA! X(
jansic pe 26 ianuarie 2010 22:33
pot sa scriu ce scriu acum inca o data? pot? pot? pot? :) si sa-mi raspund mie insami??
zdraveius pe 12 Decembrie 2009 20:49
Despre magnifcul film romanesc
Minutul 00, secunda 40, Florin Busuioc face introducerea: "Craciunul! Ce frumos e Craciunul. E cea mai fericita sarbatoare, mai ales pentru copii, dragii de ei, cum asteapta sa le aduCA CAdouri, sa le aduca dulciuri... :

Ninsoarea generata pe calculator si celelalte artificii care ar trebui sa ne induca ideea de Craciun, frig (idee subliniata de aproape toate personajele), polei, geamuri inghetate nu functioneaza. Poate si pentru ca stim ca filmul a fost facut in lunile de vara? Aceeasi poveste o regasim si in filmele americane, unde nu vezi pic de abur iesind de la respiratie.

Momentul pornirii Daciei rosii: copilul nu ajunge la pedale, insa se insista si Dacia porneste impinsa. Cum? Simplu: copilul introduce maneta in viteza intai si da la automat. Regizorul, Alina Chivulescu sau cineva din echipa tehnica nu stiau cum se procedeaza?
In fine, Pavel… citeşte

y_daddy pe 3 ianuarie 2010 16:41
medicate, filmul asta cu injuraturi de Craciun (sic!) e incadrat la audienta generala. Deci tie ti se pare ca e normal ca unui copil sa i se zica una si alta de "ma-sa" si sa fie trimis la dracu' tocmai de Craciun? Cei mai meseriasi din tot filmul au fost mecanicii (hohoho sau hahaha). In rest, am impresia ca nu stim sa facem un film fara injuraturi. Oare chiar asa spurcati sa fim noi romanii la gura. Eu comentez ca un simplu spectator care a vazut filmul cu trei copii langa el, copii care stiu ca de Craciun a venit pe lume Mantuitorul lumii, Isus Hristos. Am sperat ca nu vor fi atenti si nu vor auzi chiar tot ce se vorbeste in film. Dialogurile au fost slabute. Mi-a placut totusi ca niste pusti si-au recapatat tatii. N-am inteles totusi de ce pustiul nostru acoperea figura tatalui cu ceva in poza de familie, daca tot ii lipsea asa mult!?? Una cu alta, totusi un film bun, avand in vedere ca in afara de dacia noastra stricata nimic nu e original in film (hohoho)
alina_stroila pe 05 Noiembrie 2009 11:29
U go Girl!!
Nu stiu daca e neaparat cel mai bun film pt ca nu l-am vazut...insa sunt fooooarte placut impresionata (sau mandra as putea zice..dar nu-i prea corect pt ca nu mi se datoreaza) ca in Romania incep sa se faca astfel de filme!
Ady_Mihai pe 11 Noiembrie 2009 15:24
In Sfarsit un film de calitate, recunosc idei fruate din filme americane de acelasi gen dar un film bun in cele din urma ...:D
Hitch pe 19 noiembrie 2009 18:03
pai daca stau bine sa ma gandesc americanii stiu sa-si petreaca sarbatorile de iarna este o alta viata akolo si o ador asa ca nui nimic ca are unele ascendente americane filmul e foarte ok :D
PuRpLeMarShm3LLow pe 14 Noiembrie 2009 21:26
:>:>
mi se pare destul d interesant:>...si...eu zik ca merita vazut:>:>....
da eu33...merem...:>

Al3xX09 pe 19 Noiembrie 2009 12:21
...Al3xX09...
SUPER TARE FILMU Merita vazut .......................................................................
blabla pe 11 aprilie 2010 18:21
nu merita:| o porcarie!
mtraianc pe 28 aprilie 2012 09:52
cred ca ai vazut alt film , dai nota 10 ?? LA CE ?? :)))
IOLI pe 22 Noiembrie 2009 12:25
;))
oare la tv nu`l da???....pare un film destul de bun...merita vazut...i`am dat destule stelutze(*).....
pare unul diferit...;)

deeea27 pe 16 Noiembrie 2009 10:29
interesant..:-?
da.putem zice ca e cam inspirat din filmele americane de Craciun..dar eu ador acele filme :X:X:X deci si pe asta :X:X:X o sa fie super..abia astept premiera.BRAVOOO STEFAN BANICA JR esti un mare cantaret si actor si te apreciez pt munca din tot acesti ani!
isa pe 23 Iunie 2010 13:37
ho ho ho ce porcarie!
si inca o data romanii demonstreaza cat de buni sunt la...orice altceva in afara de facut filme. deja ne-am saturat de videoclipuri copiate dupa ce e in afara, chiar nu vroiam sa vad un remake mioritic dupa Bad Santa.
zpetryn pe 15 Noiembrie 2009 18:19
:x
abia astept sa apara...nu imi pasa ca ii copiat sau altceva.... vreau doar sa ma amuz la el :)) ...sunt impresionat de romani :>
TheGreatOne pe 13 Noiembrie 2009 12:57
mai sa fie...
Ce marfa. Mi-a dat asa un filling bun :) chiar o sa ma uit la el. Pare dragut : fazele sunt amuzante iar momentele de drama nu sunt trase de par , bamai mult, par plauzibile.
robbiex2 pe 12 Mai 2010 23:51
Foarte slab ! n-am rezistat până la final...hehehe ! ;/
dp75 pe 20 Noiembrie 2009 13:22
Cred ca ideea este luata din Jingle All the Way cu Schwarzenneger,dar oricum este binevenit acest film de sarbatori.
eu33ue33 pe 14 Noiembrie 2009 21:11
un film bun
un film bun unul dintre singurele filme romanesti bune sambata merg cu gaska sa il vedem?
RMS pe 18 Noiembrie 2009 05:48
???
interesant filmul..desi nu pare..dar ptr ca este facut de romani merita sa`l vezi..
tudor_1969 pe 12 Noiembrie 2009 20:02
F.B.
Nu credeam ca Romanii sunt in stare de asa ceva. Este un film bun pentru Craciun. Dar as vrea sa vad si alte asemenea filme.
.Boyka. pe 27 Ianuarie 2011 19:42
foarte slab.e o porcarie de film...........................
andreea_andreea pe 29 Decembrie 2009 19:12
recunosc ca nu mi a placut si prea multa reclama la el pentru nimic ...
LadyMilaia pe 29 Decembrie 2009 13:28
Craciun fericit!
Am vazut si eu filmul si tind sa zic ca am ramas total dezamagita de asa zisa "prima comedie romaneasca" . Ma asteptam cu siguranta la ceva mai multa originalitate.
alexutza06 pe 21 Decembrie 2009 16:02
HO HO HO
Acest film este foarte interesant . . . cand l-am vazut pentru prima data impreuna cu familia langa bradul impodobil m-a impresionat foarte tare m-a enotionat este un film inspirat din realitate . . . apoi l-am revazut de foarte multe ori si nu m-am saturat sa ma uit la el
vlad4s pe 26 Decembrie 2009 23:17
Ho ho ho!
Chiar nu ma steptam la un film romanesc asa de bun!In sfarsit ceva ce sa ma bucure ca traiesc in tara asta!Film foarte bun deoarece este foarte asemanator cu unul american doar ca sunt romani(nu m - a deanjat).Am ras chiar neaspteptat la film,chiar nu ma steptam sa fie asa de amuzant.poveste medie,dar uiti de ea cand actorii romani invadeaza ecranul.
Ma bucur sa vad cum romanii evolueaza in industria filmului,dar mai avem multe de invatat...!
Actorii au fost bunicei,chiar nu a fost rau!
Deci Ho ho ho a fost o experienta placuta si merita vazut!

rudeboyska pe 20 Decembrie 2009 01:02
.......................Bad Santa, varianta d c***t:)))))
up pe 23 Noiembrie 2009 15:36
frumos
e tare filmul mai ales ca e de craciun ....e un film care merita vazut oriunde si oricand mai ales in seara de Ajun ...
Hitch pe 19 Noiembrie 2009 18:16
Parerea mea ca merita sa-l vezi chiar daca este "copiat" de la americani cum spun altii sau ne adoarme cu literatura de doi lei , si nu cred ca o sa fie o catastrofa ci mai degraba un inceput in dezvoltarea industriei in materie de filme .
ASTEPT CU NERABDARE SA-L VAD! :D

mihaelatb pe 03 Octombrie 2010 22:29
Dupa ce am vazut filmul si am citit majoritatea comentariilor, am crezut ca am gresit filmul si ca ceilalti au vazut alt film. Apoi mi-am dat seama ca eu vazusem acelasi film cu KozmynSlim, adica o copie total nereusita a lui Bad Santa. O singura adaugire am : Banica a jucat bine pentru ca si-a jucat propriul rol , adica cel al unui tip mai "neam prost ", plin de el si cu ifose ! In rest...vreti sa vedeti un film bun, cu niste baieti rai ? Va recomand Filantropica
kasmyn pe 10 Ianuarie 2010 23:35
SCENARIU TIPIC AMERICAN, DIALOGURI ROMANESTI
E o copie cit de cat reusita dupa filmul American ,BAD SANTA realizat in 2003, cu
Billy Bob Thornton, oare nu mai avem scenaristi romani, ca sa realizeze un scenariu de film bazat pe tema Craciunului Romanesc, avem atita literatura de specialitate ,se puteau face o gramada de scenarii care sa stea la baza multor filme despre Craciunul 100% romanesc!!

princeofpersia79 pe 13 Decembrie 2009 10:11
asa si asa...
acu am vazut si eu acest film. jackie chan in '85 combina comedia cu actiunea in filmul police story,iar finalul din film se pestrece tot intr-un mall. ce a iesit va rog sa priviti pe you tube. la noi in anii 2009,un pic de actiune reala nu sunt in stare sa relizeze sau chinuit la niste faze si alea combinate cu niste dubluri de 2 lei. scenariul,tras de par
pustiul92 pe 13 Decembrie 2009 00:29
Copiat putin din Bad Santa... in rest e cel mai bun film romanesc de pana acum:)
bLz pe 17 Decembrie 2009 19:57
:D
inca nu l-am vazut dar sigur am sa-l vad ori la tv ori pe pc
si eu sper sa se mai produca filme romanesti de toate genurile..daca altii pot noi de ce nu?

AngiJolie pe 21 Decembrie 2009 17:23
Suuuuper!
Ar trebui sa apreciem mai mult filmul.Cred ca este primul film romanesc la care m'am uitat cu drag ..si da! e altceva decat filmele cu comunisti si rahaturi romanesti.
Cum spuneam ..e SUUUPER!!

sophiee pe 20 Decembrie 2009 14:29
ho ho ho
mie mi-a placut ! m-a facut sa ma simt in spiritul craciunului ! :X
Puiu7 pe 24 Iulie 2011 20:15
6 stele,cam de mila date
Greseli neacceptate,emotii nemaivazute totul parea dat peste cap.Scenariul mi se pare unul de toata jena,parca fost ca si terminat in cateva ore.Incepem cu Horatiu,un pusti care mai credea inca in Mos Craciun ceea ce reprezinta un baiat clasic,si dupa nume altfel ne dam seama care face parte dintr-o familie modesta(ma mir ca stiau unde e mall-ul),batjocorit de toti,injurat.Sa nu uit,cu un rarait foarte funny.Stefan Banica Jr. parea pe ringul de la dansez pentru tine,chiar daca a jucat in foarte multe filme acesta nu i se potrivea.Poate Pavel Bartos era mai potrivit cunoscand ca are copii.Din pacate,nu am mai observat traditionalele sarmale,si alte mancaruri specifice Romaniei si Craciunului.L-as recomanda totusi copiilor de pana in 10 ani insa daca pe un alt post se difuzeaza Home Alone sa schimbe repede canalul pentru ca nu prea se compara cu Mall Alone.
Iuli88 pe 26 Decembrie 2009 18:42
Imi plac foarte mult notele pe care le acordati fiecarui film, oricine poate da note aici fie a vazut filmul fie nu. Ar trebui ca toti utilizatorii sa nu mai aiba ocazia sa voteze pentru ca influenteaza prost parerea mea, Filmul acesta este romanesc inteleg dar restul filmelor straine au niste note colosale, nota reala fiind una mult mult mai mica.
Don.Punktuletz pe 17 Decembrie 2009 17:56
Ho,Ho,Ho
Filmul ar trebui apreciat prin simplu fapt ca in sfarsit s-a incercat un alt gen de film (fara comunisti hidosi, fara chiuretaje , fara comisarul Moldovan reinviat, etc).
Foarte adevarat ca multora li se pare ca filmul "copie" Bad Santa. Ca o nota personala, cred ca cei care au vazut in Ho,Ho,Ho si in Banica copia filmului Bad Santa si a lui Billy Bob Thornton sunt intoxicati de filmele de la Hollywood si nu accepta alte filme dinafara lui.
Filmul e mediu spre bun, si il recomand tuturor celora care nu l-au vazut, sa il vada, chiar daca injuraturile romanesti, efectele vizuale si personajele nu se compara cu cele americane, merita vazut. Este cu mult peste un film low-budget american.

Numai bine.

geocodlea pe 17 Decembrie 2009 01:53
1. Intradevar filmul este o amestecatura de 4 filme americane: Reindeer Games, Bad Santa, Paul Blart: Mall Cop si Home Alone.
2. Totusi filmul asta imi da increderea ca in Romania se poate ceva mai mult decat filme gen: "Ion", "4,3,2" sau Sergiu Nicolaescu unic actor (f. bun filmul Orient Express, totusi departe de filmele americane).
3. Am intrat pe cinemagia sa vad ce opinii au romanii despre primul film COMERCIAL romanesc, nu artistic si am ramas socat sa vad cate critici a primit.
Parerea mea: "Filantropica" - cel mai bun film romanesc ca scenariu, iar "Ho, ho, ho" cel mai bun film romanesc ca productie.

cinephile pe 15 Decembrie 2009 16:47
Ho Ho Ho
Vreau sa vad si eu filmu asta !!!!!!!!!!!!! :( Cand vine si la Brasov ????????????
AlexSmenaru pe 12 Decembrie 2009 10:55
Aici puteti viziona filmul online!
Daca vreti puteti viziona acest filme la calitate HD pe acest link http://only-fly.com/infusions/extended_articles/readarticle.php?article_id=624 ,Bafta!
bloodthirst pe 11 Decembrie 2009 12:36
Vedeti si partea pozitiva
Ce doriti?Un film original romanesc?Avem destule dar nu sunt apreciate...Spuneti ca este o copie dupa un film american?F bine,americanii sunt plini de astfel de filme,nimeni nu mai stie de unde a plecat totul.Mai bine sa apreciem calitatea filmului si sa ne bucuram ca actorii si regizorii nostri sunt capabili sa mearga inainte producand ceva frumos care poate fi apreciat si peste hotare.
Exotic pe 10 Decembrie 2009 22:15
Ho,Ho,Ho
super filmul,te induce in starea de Craciun:)si noi avem actori buni si noi facem filme bune...........
onlinevideo pe 09 Decembrie 2009 20:35
Vizionare online
Daca vrei sa vezi acest film plus multe altele intra pe http://onlinevideo.hi2.ro . Vizionare Placuta!
pupazadintei23 pe 09 Decembrie 2009 15:57
desteptaciune
Cati oameni destepti avem . Film romanesc si voi comentati in engleza. Emigrati si nu va mai pierdeti timpul in Romania. Ati impresionat o lume intreaga, mie cel putin mi-ati umplut curul de ganduri, sunteţi de un penibil grotesc.
Bii03 pe 15 decembrie 2009 22:55
In primul rand, cei carora le-a placut filmul nu sunt neaparat inconstienti de faptul ca se aseamana cu Bad Santa..Si ce daca?!..Banica e Banica si asta spune tot:) iar Bogdanel e cireasa de pe tort..nici nu se compara Mai rar un film romanesc ca acesta..cred eu ca acum se incadreaza in randul filmelor pe care le vizionam cu placere in preajma Craciunului ,chiar si pentru a 10-a oara:)
DeRb3d3u pe 09 Decembrie 2009 14:45
Ho Ho Ho (2009)
Este un film dragut, de genul celor din america. O comedie pt copii mici.
Avand in vedere ca e singuru film romanesc de acest tip, eu zic ca merita vazut.chiar daca tot se aude k e o copie dupa filmul american Bad Santa .Merita sa le dam o seansa actorilor romani.

Radu47hitman pe 09 Decembrie 2009 12:45
Sunt unele lucruri care există, chiar dacă nu există
Sa incep asa mai politicos. Sunteti prosti cei care scrieti ca filmu-i naspa si care au comentat aiurea, inainte de-a privi filmul (Punct)

Nu-i nici o copiere a filmului american ''Moşul cel rau 2003'' !!!
Este un film dragut cu momente foarte vesele si cu o poveste foarte frumoasa, unicul lucru care nu mi-a placut a fost zapada, care nu parea a fi defel zabada, in rest filmul merita vazut si chiar mai mult este Obligatoriu :)

Si rog mai mult pe cei care nu au nici 3 ani de acasa sa se abitina pe viitor sa comenteze filmele care inca nu le-au privit! Si daca-i film romanesc ar trebui sa-l sustineti, dar voi ca magarii o faceti invers si apoi vreti o tara mai buna...

andyy pe 26 Decembrie 2009 01:45
Mi-a placut pt ca l-am vazut chiar de Craciun, dar mai avem mult pana la...singur acasa!
Vortex pe 25 Decembrie 2009 16:12
Ma cand am vazut reclama filmului,nu mi-a venit sa cred cat de bine arata(Foarte tare!).Filmul are o 'mireasma' americana dar totusi e romanesc, unul dintre cele mai bune filme romanesti din 90 incoace.Bravo!Media Pro Pictures.
P.S Pe aceia care zic ca filmul e de rahat si in general zic ca tara e 'nashpa',nu-i bagati in seama,ca sunt unguri,bulgari sau sarbi.:)
Aaaa si inca ceva ...Craciun fericit!:D....Ho Ho Ho http://www.youtube.com/watch?v=kU-afZ8SYbo
(scuzati daca va deranjeaza linku dar e o piesa superba ;)

Ciuky pe 25 Decembrie 2009 01:41
Fiind un film autohton trebuie intampinat cu caldura si incurajari, MediaPro a reusit sa realizeze un film bun chiar daca ideea nu este una originala.

Craciun Fericit... Ho ho hO ! ! !