Păreri Hitch

(2005)

Hitch - Consilier în amor

Anna23 pe 12 Septembrie 2011 07:01
Merita vazut
Nu cred ca am vazut vreodata vreun film prost cu Will Smith. O foarte buna comedie romantica!
Carcotas pe 13 iunie 2021 18:16
Imaginea,carisma actorilor ,interpretarea si finalul spumos (chiar fara sampanie si frisca) asigura o vizionare placuta.
FreakDoll pe 20 Iunie 2009 19:45
Mie-mi plac, in general, comediile romantice, deci a fost pe gustul meu. Nu stiu cum poate cineva sa afirme ca Will S. este un actor prost. Mai uitati-va si la alte filme!!
Dragosh02 pe 10 iulie 2009 20:44
Dear Doll , Will Smith nu este un actor prost,dar nici unul exceptional de bun ,sau cel putin pana acum nu a demonstrat-o(desi a incercat ceva cu noul Seven Pounds) ! Will Smith este unul din cei mai de succes actori,si asta nu pentru ca face niste roluri magnifice, ci pentru ca este pe placul adolescentilor. Recunosc ca in vremurile de mult apuse... a fost chiar actorul meu preferat (pe vremea lui "The Fresh Prince of Bel-Air"), dar acum anii au trecut,si simt usor ca am mai evoluat,si am nevoia de ceva mai mult.
ionychy pe 14 februarie 2010 16:19
dragosho2.....esti cam pretentios.....
b79cez pe 27 Decembrie 2009 08:50
tare Will Smith
O comedie romantica foarte tare....
will smith joaca foarte bine,iar subiectul filmului e "destept"daca ii pot spuine asa....
chiar l-am urmarit captivat....nu ma asteptam sa fie asa de bun

Dora_Plisco pe 18 Aprilie 2008 13:35
Draguta comedie..Da..will smith e bestial in orice comedie.
Sorin87 pe 01 Iulie 2011 18:06
Hitch
Cand am pornit acest film aveam o dispozitie foarte proasta... De atunci si pana la sfarsitul filmului, moralul meu s-a schimbat dramatic. Acest film este senzational si iti aduce o senzatie incredibila de amuzament si placere cu toata ca tot ceea ce faci este sa te uiti doar la un film... Un film pe care il recomand tuturor
alex_il_fenomeno pe 05 Decembrie 2011 17:08
un film interesant , cu nenumarate momente haioase , din care se desprinde un Casanova contemporan , care crede ca le stie pe toate despre femei , pana o intalneste pe ... ea . realizare buna , replici neasteptat de reusite , poveste interesanta de la un capat la celalalt , cuplul Will Smith-Eva Mendes a fost exploziv ! pot spune ca a fost o realizare mai inspirata decat s-ar parea la prima vedere , care reuseste sa te faca sa treci de scenele putin mai plictisitoare care acapareaza cateodata filmul . per ansamblu , este un film reusit , pe care ar fi pacat sa il ratati .
andrei_baschetbalistu pe 5 octombrie 2015 19:48
Alex, comentariul tau m-a facut sa ma uit la film, multumesc !
alex_il_fenomeno pe 5 octombrie 2015 21:00
Ma bucur Andrei, ha ha, si spor la filme! :)
robbiex2 pe 15 Mai 2010 11:53
Bun filmul ! Will Smith joacă excelent !! are un umor genial şi...mai înveţi şi ceva de viaţă :P
FlorinMovieFreak pe 28 Martie 2011 23:43
Fie ca are parti bune sau nu .. fie ca-i original sau plauzibil .. clisee sau nu .. este ceva dragut .. ceea ce-a incercat Will in film .. este demn de remarcat .. trisam .. nimeni nu-i corect in viata .. gen scopu' scuza mijloacele ..
Cora Miro pe 02 Mai 2005 00:41
Nu ma prea omor dupa comediile romantice dar la filmul asta chiar m-am distrat. Mi-au placut duelurile verbale dintre Hitch si Sara. Dupa ce vezi filmul asta parca nu te mai simti jenat de momentele penibile prin care ai trecut. La urma urmei, cine te place, te place asa cum esti tu cel adevarat.
Vegetarian pe 04 Ianuarie 2012 14:26
Femeile asociaza dansul cu sexul . Etc etc
Cine vrea sa tina in brate o femeie , sau sa fie tinut in brate de o femeie necunoscuta , trebuie sa o faca sa accepte o invitatie la o iesire surpriza pe mare sau pe lac de acumulare etc , cu un .... scuter acvatic inkiriat . Nu necesita permis , casca etc ! In larg muzica se poate asculta tare fara sa derangeze vecinii ..
. . Obiectivul sa sokezi si sa impresionezi - secventa pe la min 22 . Scopu e sa creezi oportunitati .
. . . Cea mai buna prietena a unei femei aproba toate relatiile ei .
. . Oamenii distanti se tem ca vor fi demascati
Femeile asociaza dansul cu sexul = pe la mijlocu filmului .

Vegetarian pe 4 ianuarie 2012 17:29
Daca va fi sa inseli , inseala-ti stomacul . Daca va fi sa simti foame , simte foame de iubire . Daca va fi sa pierzi , pierde-ti frica . Daca va fi sa furi , fura o sarutare . Daca va fi sa minti , minte in privinta varstei tale . Daca va fi sa te infierbanti , infierbanta-te la soare . Daca va fi sa plangi , plange de bucurie . Daca va fi sa doresti sa fii fericit , doreste-ti in fiecare zi . Dragostea si gelozia pot orice .
house addicted pe 19 Aprilie 2008 22:49
astia care spun ca filmul n-are valoare inseamna ca sunt pe dinafara....n-au pic de cultura si vai de mama lor
elena03 pe 3 ianuarie 2012 20:25
a avea o alta parere decat majoritatea nu inseamna ca esti lipsit de cultura ...
Diana_tgv pe 05 Noiembrie 2009 22:28
mi-a placut sa il vad pe will smith intr-o comedie romantica. a jucat chiar bine
Radu47hitman pe 27 Ianuarie 2010 00:44
Şi tu îl crezi pe Hitch?
* Will Smith a oferit rolul lui Albert, lui Kevin James, ca semn de recunoaştere a maiestriei sale de actorie, demonstrată de James, în popularul serial de comedie ''Trăsniţii din Queens'' 1998.
* Eva Mendes a avut deja o experienţă de lucru cu Will. În timp ce era încă o actriţă puţin cunoscută, ea s-a filmat în videoclipul lui Smith - ''Miami''.
* În locul Evei Mendes pentru rolul lui Sarah Milas, cu uşurinţă am fi putut-o vedea pe Jennifer Lopez.
* Numele original al scenariului a fost - ''Ultimul primul sărut''.
Un film interesant din toate punctele de vedere. O idee neobişnuită (foarte puţine filme asemănătoare), scenariu excelent. Selecţia actorilor - mai bine, să nu credeţi că putea fi. Filmul, din primele minute ajustează aşteptările. Acest lucru este rar în cinematograful contemporan. Scene banale şi plictisitoare,… citeşte

TeoDora pe 17 Aprilie 2008 12:50
o comedie draguta, romantica ..will smith face tot filmul..
cezarika21 pe 26 Mai 2013 11:41
Distractiv şi relaxant
După ce l-am văzut aseară, mi-am dat seama că-l mai văzusem. Un consilier sentimental oferă timizilor texte de agăţat, dar când îşi găseşte persoana iubită îşi dă seama că niciuna din metode nu mai funcţionează în cazul lui. Un film care la prima vedere părea siropos s-a dovedit a fi amuzant şi simpatic. Chiar m-a binedispus, iar Will Smith a fost la înălţime, jucând foarte bine un rol fără prea mari pretenţii. Filmul e chiar interesant şi drăguţ. În viaţă trebuie să mai vezi şi din astea.
sax1979 pe 27 Aprilie 2010 21:44
hi
foarte tare filmu asta , intamplari din viata reala super tare actoru
Galeteanu Corina pe 07 Aprilie 2005 13:43
Inca o comedie foarte reusita din partea lui Will Smith,dupa Bad Boys 1& 2.Merita cu siguranta vazuta!
crysty456 pe 25 Decembrie 2009 13:04
bai antimanele, tu inafara de filme porno mai privesti si alte filme?
CATALIN pe 07 Aprilie 2005 19:45
O comedie buna , una peste alta un film de urmarit vineri seara alaturi de o bere buna si o fata frumoasa ! Un film relaxant .
cataradu pe 4 aprilie 2010 17:44
Nu poti sa te relaxezi la filmul asta, e comedie si presupune , cel putin teoretic -- sa razi--
Tim3a12 pe 10 Ianuarie 2010 16:43
destul de bun filmul.Will Smith si Eva Mendes combinatia perfecta.nu e filmul perfect dar super oK.:)
narcisson pe 16 Septembrie 2014 20:59
O comedie romantica buna, captivanta si cu un scenariu destul de inovator; personal, nu am mai vazut aceasta idee expusa in vreo pelicula pana acum. Distributie foarte buna cu Will Smith (care duce tot filmul in spate), frumoasa Eva Mendes, dar si Kevin James, care a avut o prestatie neasteptat de buna. Filmul contine multe momente de comedie, dialoguri spumoase, dar si replici dintre cele mai originale; ca bonus, protagonistii trec prin foarte multe peripetii pentru a-si dovedi dragostea.
De asemenea, femeile dar mai ales barbatii, au foarte multe de invatat de la acest Casanova modern; personal, am gasit multe principii folositoare si sper sa le pot aplica pe viitor. Recunosc ca nu ma asteptam ca acest film sa imi ofere atat de multe si sa imi insele asteptarile. Per total, recomand cu placere, nota mea este 7-Bun.

Andrei.Ciprian pe 21 Martie 2012 09:26
Un film foarte interesant cu o idee la fel de interesanta.Una dintre cele mai bune comedii din 2005 si este o comedie care nu trebuie ratata.Il recomand
Tyson_Kyd pe 25 August 2012 03:19
Un film incredibil, mi-a placut la nebunie . Will si Eva chiar au facut un cuplu foarte frumos . O comedie romantica in sensul real al cuvantului . Hitch este o pelicula foarte placuta, amuzanta si destul de tensionata .
fanfirth pe 03 Ianuarie 2012 12:32
Will Smith face un rol creat parca special pentru el. Filmul e dintre cele care te binedispune,iti lasa cateva secvente memorabile si te incarca pozitiv . Pe alocuri as putea spune ca ofera lectii de seductie atat partii masculine de public dar si celei feminine.
MNarcis pe 30 Octombrie 2011 15:33
Un film foarte frumos, plin de faze comice nici nu sti cand trece timpu mi a placut destul de mult il recomand cu caldura!
GeorgeFriends pe 03 Martie 2011 21:28
unii chiar ar avea nevoie
sunt multi barbati care ar da bani ca sa aiba un consiler ca Hitch...bun film, geniala faza cu pixul
Svastica pe 11 Februarie 2011 17:06
Filmul asta l-am vazut la cinema...Am ras cu lacrimi:))
Foarte bun:D

Radu1711 pe 26 Decembrie 2010 01:26
radu1711
foarte comic filmul dar te si invata multe lucruri bune si in special cum sa te comporti cu o femeie.merita vazut iti da o stare pozitiva
fireskull pe 08 Octombrie 2010 16:12
un film de comedie super mia placut foarte mult :)
cireasa.de.iarna pe 07 Septembrie 2010 13:26
e un film bun...merita vazut....mi-a placut mult de eva mendes.....
Mihai2508 pe 06 Iulie 2010 12:40
O comedioara buna, in care joaca doi actori buni, Will Smith si Eva Mendes
RomaniaMare pe 31 Mai 2010 00:18
Demult nu am vazut o comedie romantica asa de buna. Si,bineinteles,Will Smith este inconfundabil.
Dana04 pe 03 Ianuarie 2012 20:09
Will Smith este unul din actorii mei preferati iar filmele lui sunt absolut fantastice, iar acesta este la fel :D:D
mili84 pe 28 Iunie 2010 14:26
foarte bun filmul
L-am vazut de "n" ori. E favoritul meu. La cine am recomandat filmul a fost succes total.
ciobotaru pe 12 Aprilie 2010 21:57
CU TOATE CA A DURAT CEVA TIMP PANA SA VAD FILMU , NU AM FOST NICI PE DEPARTE DEZAMAGIT , MI-A PLACUT FOARTE TARE
NaTyLuTz pe 09 Aprilie 2010 08:33
Am ras foarte mult la acest film .. ce sa zic superb ... doi actori incredibili : Kevin James si Will Smith
cataradu pe 04 Aprilie 2010 17:45
Putina nebunie, disperare, egocentrism si egoism si rezulta un consilier mai putin obisnuit.
EveryDayAsunsetDies pe 18 Februarie 2010 03:58
superb:) si sa mai scriu ceva pana ajung la 50 de caractere sa pot trimite mesajul!
Denis pe 18 Martie 2005 15:53
Filmul e destul de bine iesit,dar faza aia cand era sal pupe barbatul a fost misto,in rest comedie romantica.Merita nota 9.
Florin pe 02 Martie 2005 02:21
Super tare filmul!! O comedie romantica bine facuta
angelo0707 pe 16 Mai 2006 18:22
super comedie,un film presarat cu multe faze haioase dar si penibile
www pe 15 Aprilie 2005 10:28
super filmul poate nu o sa fie pe placul tuturor,dar eo comedie romantica clasica si merita vazuta(comedia0
Dragosh02 pe 09 Ianuarie 2009 15:45
naspa film... Conversatii stupide si penibile in mare parte,glume seci si rasuflate(fumate),un Will Smith exagerat k de fiecare data,Eva Mendes joaca in stilul ei caracteristic - adik pe langa rol,Kevin James(este personajul care reprezinta toti ratatii in materie de femei)este singurul care isi joaca decent caracterul,iar Amber Valletta(diva de care se indragosteste ratatul) este o creatie facuta din pura fantezie...Deci concluzia finala,daca aveti sub 15-17 ani(in unele cazuri extreme merge si peste aceasta varsta),daca sunteti un pampalau in materie de fete,si simtiti nevoia de un film care sa va dea curaj 5 min sa vb cu o fata,atunci acest film este perfect...Daca nu indepliniti aceste conditii...atunci vizionarea filmului va fii o pierdere de timp.
Fenex pe 25 decembrie 2009 21:14
Ma, eu as pune un pariu cu tine ca vrajelile de acolo redate de Hitch, merg cel putin in proportie de 90%. Dar din pacate pentru mine nu pun pariuri cu toti desteptii, ca sa nu zic mocani... Si totusi teas intreba...tu nu esti pampalau cand e vorba de fete? Sau dupa tine roiesc fetele ca mustele pe langa...rahat, daca imi scuzati expresia... Te las sati traiesti fanteziile. Sanatate si La Multi Ani.
Cupidon_White pe 21 martie 2011 02:19
de cand si pana cand daca vizionezi un film tre sa inveti ceva din el? Filmul e o comedie romantica de la inceput pana la sfarsit si mie unu mi-a facut o impresie f buna
Cristi Weed pe 11 Mai 2008 20:44
Nu a fost prost , dar nici bun , este un film mediocru ! Pacat ca Will a acceptat acest rol , o fi el dragutz pt negrese si etc :)) dar mie nu prea mi se pare :-s !
anca iulia pe 17 Mai 2006 17:08
Nu am vazut porcarie mai mare de film. Care or fi fost fazele haioase eu nu stiu...gadila-ma ca sa rad, inodor, incolor, insipid...
navodarean pe 19 iulie 2011 15:44
uita-te la `The Dillema` si o sa-i dai cel putin 9 acestui film,aia da comedie romantica afra gust,culmea,tot cu Kevin James.
user-5e3e92f1c0e2d pe 01 Ianuarie 2024 17:46
un film cu tigani ciori si alte rozatoare..vax populi
Smrs pe 07 Iulie 2022 20:52
Cu multe asemănări cu Alfie și Anger management, unde un maestru în ale cuceririi cade în propria capcană, filmul e presărat cu momente pline de relaxare și amuzante în care bărbații timizi sunt învățați să cucerească femeile la care visau. Chiar găsim și câteva detalii demne de a fi învățate, cum e treaba cu 90% și altele. Merită văzut o dată.
jokeru28 pe 16 Decembrie 2021 20:11
super!
Un film superbun!!! Nu m-a mai binedispus de mult timp, asa bine , un film ! Ma mir ca nu l-am vazut mai repede !!!! Candva o sa il revad! Merita!
forever_young_ pe 05 Ianuarie 2021 21:01
FOARTE BUN !
o comedie romantica amuzanta , zapacita cu un Will Smith plin de energie ....
ioanaa_ioana pe 12 Octombrie 2019 15:05
Cel mai bine nota 5.
O lalaiala, bajbaiala, o lume a persoanelor de culoare.
Kevin un grasut carismatic intotdeauna in centrul unor situatii idioate. De altfel nu stiu ce cauta pe acolo.

Film - Hitch

Hitch