Păreri Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

(2004)

Harry Potter și prizonierul din Azkaban

marian_007bond pe 18 Februarie 2010 12:12
SUPER TARE
harry potter este fenomenal, am un poster lipit de tavan ,dak careva zice ceva rau de harry potter mie ca il spanzur
harrycineastul pe 21 iulie 2010 10:54
nici nu ai idee ce bn te inteleg pe langa faptul ca le-as da si foc acestor oamenii
DARK333REM pe 23 octombrie 2011 18:23
FilmelE Harry Potter sunt FOARTE FRUMOASE,Si Mai AlEs FoArTe EPICE :X :)
deea9595 pe 10 August 2009 10:34
mie mi s-a parut ca actiunea din cel de-al 3-lea film a devenit mai dark ca de obicei,dar tot un film bun a ramas
victor_stefan37 pe 24 Ianuarie 2010 14:31
cel mai bun film harry otter dupa parerea mea
filmu asta mia placut cel mai mult dintre toate harry potterurile:D
ciobotaru pe 05 Aprilie 2010 22:02
Alfonso Cuarón
a fost preferatul meu pana am vazut anu trecut Harry Potter and the Half-Blood Prince , este super , foarte bine realizat
rizea.alex70 pe 09 Decembrie 2009 19:17
Harry Potter 3
In partea a 3 a a seriei este vorba despre evadarea lui Sirius Black,un vrajitor considerat de toata lumea un criminal.De altfel acesta nu este deloc asa,din contra el fiind acuzat pe nedrept din cauza lui Peter Petigreu....un film plin de suspans nota 10!!
aly_dayana pe 06 August 2010 18:40
un film fenomenal realizat dupa o carte fenomenala. actorii si-au interpretat rolulile foarte bine. bravo lor!
Davy.Jones pe 02 Iulie 2009 14:26
hmm
cred ca este partea cea mai complicata, cred si datorita lucrurilor scoase de regizor din actiunea initiala din carte. intoarceri in timp, si lucruri ca acestea fac grea intelegerea filmului prima data, insa dupa ce ai inteles cum sta treaba filmul este frumos, mai ales ca apare sirius black care are o importanta mare in urmatoarele parti.
nota 9 de la mine :)

legolas05 pe 09 Iunie 2010 23:11
Ca si primele filme,frumos,distractiv,merita urmarit filmul.Nota 10 ca de obicei :)
viktor27oct pe 31 iulie 2011 18:04
da, este mai frumos decat a doua parte, dar tot sper ca va creste in continuare cel putin la nivelul primului :p
MissBlossom01 pe 01 Februarie 2010 18:15
Filmul HP de care imi voi aminti intotdeauna cu placere
Mi-a placut cel mai mult din toate filmele Harry Potter (Nu le-am pus si pe ultimele doua la socoteala, fiind sfarsitul seriei).

Totusi, imi pare atat de rau ca Alfonso Cuarón nu a regizat si ultimele doua filme.. am vazut de ce este in stare si as fi fost foarte curioasa sa vad ce ar fi iesit.

Totul la filmul asta mi s-a parut exceptional.

cercetas pe 29 august 2011 12:15
Sunt total de acord cu tine. Pana la ultimele doua, si mie tot asta mi-a placut cel mai mult.
someone_who_dares pe 23 Iulie 2010 16:12
Unul dintre cele mai bune filme din serie. Merita vazute toate !! :X
ionita cristina pe 20 Iunie 2008 21:12
iubesc toate filmele harry potter,toate cartile si tot ce are legatura cu harry potter :X:X:X .
actori mei preferati (daniel radcliffe, emma watson si rupert grint) sunt cele mai scumpe fiinte de pe pamant ; le doresc tot binele din lume pt k sunt cei mai tari

Felicika Lupita Hermione pe 13 Septembrie 2008 23:34
Ador Harry Potter! Am vazut pana acum filmele de la 1 pana la 5 si il astept nerabdatoare pe al 6-lea. Prima data cand am vazut la televizor nu mi-a placut, sincer, pt k il comparam cu cartea. asa, filmul e departe de perfectiune, multe lucruri sunt schimbate sau nu exista. Dar, apoi, cand mi le-am luat pe calculator, am invatat sa nu mai compar filmele cu cartile pt k filmele ies intotdeauna in pierdere, asa k acum imi place mult. Totusi, filmul meu preferat ramane Pocalul de foc. Imi pare rau de Cedric....era simpatic...
edy21 pe 23 Septembrie 2010 15:53
Aici in Harry Potter 3 Harry,Hermione si Ron sau mai maturizat si imp. cu el tot odata putin si povestea...dar filmul a fost MAGNIFIC,EXCEPTIONAL imi place foarte foarte mult imi amintesc la vremea acea de 7-8 ani,nici nu pot spune cat de mult iubeam filmul si a fost o vreme cand ma uitam la el in fiecare zi atat de mult imi placea :)):D O continuare extraordinara nu pot spune in cuvinte cat de mult il indragesc !! Nota 10++++++ !
Nota 10++++++ !

AthomykBomb pe 04 Septembrie 2010 15:37
E superb ,si ca sa recunosc nu m-as fi uitat la niciun film daca nu juca Tom Felton asa zisul Draco Malfoy ,personaj negativ :).
buzica andrei pe 01 Noiembrie 2008 22:49
Cred ca Harry Potter este una din cele mai mari creatii din lume.Cel mai mult mi-a placut cand Harry Potter a reusit vraja "Expecto Patronum" pentru a se salva pe sine.Sincer imi batea inima sa imi sara din piept la ora 00:30 cand citeam despre intamplarea din Castelul bantuit de la Hogsmeade.Chiar am ras cand Harry,Ron si Hermione au facut vraja "Expirialmus" si l-au lasat pe Pesneala inconstient.Imi pare foarte rau fiindca Harry e obligat sa stea din nou cu familia Dursley.
palade_gil pe 06 Octombrie 2012 20:49
Nu pot sa clasez filmul ca fiind capodopera, dar daca as vedea filmul cu copiii mei , acestia fiind copii, le-as spune sa tina minte acest film!
E super!

princess_peach pe 10 Decembrie 2010 19:05
Filmul merita vazut...are o poveste interesanta si captivanta.....mai ales acum ca Daniel, Emma si Ruppert s-au maturizat....HP and the Prisoner of Azkaban mi-a placut cel mai mult dintre toate......:) chiar merita vazut...
Skynet.Zbenga pe 29 decembrie 2010 13:15
S-au schimbat intradevar multe. S-a schimbat decorul scolii si domeniile Hogwarts-ului, s-a schimbat actorul din rolul lui Dumbledore, actorii principali au mai crescut, regizorul s-a schimbat, a aparut satul Hogsmeade si poate au mai fost si altele. Cu toate astea, filmul este la fel de extraordianar ca celelalte, poate chiar mai bun. Mie cred ca mi-a placut cel mai mult dintre primele 3 :D
princess_peach pe 29 decembrie 2010 15:40
total de acord :D...
bogdan0125 pe 07 Aprilie 2010 22:16
Al treilea film nu ne aduce doar mai multe aventuri ale celor trei mici magicieni, ci si un nou regizor si un nou actor pentru rolul lui Albus Dumbledore, care este mai lipsit de originalitate decat cel din primele doua filme. Insa totusi, chiar daca peisajul devine putin mai intunecat, filmul tot este unul pentru toata familia care nu ar trebui ratat de nimeni.
popescu andreea pe 08 Martie 2009 21:16
belea filmele cu tte ca le-am vzt pe tte si am citit tte cartile dar ........... ce sa mai o lungesc e tare rau daniel radcliffe asta mai frate !!! e succes in continuare in faimoasa lui cariera si tte cele bune!!!!!
Manu pe 28 Decembrie 2008 22:21
Super cool.ok. sunt fan, imi place sa citesc HARRY POTTER si sa vad filmul. misto. ii pwp
andreea_andreea pe 11 Aprilie 2010 14:40
toate episoadele sunt interesante :)
nightmare28 pe 2 mai 2010 19:34
e film frate nu serial... e o mica mare diferenta intre film si serial
alexcretu75 pe 26 ianuarie 2012 19:40
probabil toate filmele,nu episoadele dar sa sti ca ti-am dat un like
Radu1711 pe 03 August 2009 15:33
Radu1711
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban mi se pare mai bunicel decat primul dar sper sa apara si mai frumoase
Andrutza100 pe 07 August 2011 22:49
Un super film.Cred ca nu ma voi satura niciodata de seria harry potter.Acest film ar fi 2 cel mai bun.Felicitari tuturor pentru rezultatul obtinut.
Sebastian96 pe 09 Decembrie 2012 21:42
Mie,sincer mi s-a parut ca acest film a fost cel mai bun din toate!
Tyybi1 pe 03 Septembrie 2012 12:01
Imi amintesc cat de entuziasmat eram la aparitia filmului :-) . Unul din cele mai bune filme din aceasta serie. Merita vazut !
SkorpioNNNN pe 10 Noiembrie 2011 00:22
In partea asta a3a a filmului cand deja cei 3 actori principali deja mai crescusera au capatat mai mult farmec. foarte tare:)
alex_il_fenomeno pe 19 Iulie 2010 16:33
filmul 3 din serie este excelent si sta bine la toate capitolele , la fel ca toate filmele acestei serii minunate ! aceeasi atmosfera impresionanta , aceleasi mistere , de data aceasta fiind si niste personaje cu adevarat infricosatoare in persoanele acelor "dementori" , care arata asa cum si-l imagineaza orice pe "Grim Reaper" ( pricepeti aluzia ) , iar sirul evenimentelor fiind atat de tumultuos si de neasteptat , incat finalul te pune serios pe ganduri cu privire la viitorul personajelor precum si al castelului ...
Gaby_Gabycool2011 pe 06 Noiembrie 2011 20:12
Harry Potter and the prisoner of Azkaban
A treia parte e una dintre cele mai bune si mai haioase partzi din serie,nota 10.
AntoniaNicola pe 29 Octombrie 2011 13:23
Poate ca se spune ca nu a avut atatea incasari ca celelalte filme dar merita vazut orcum . E spectaculos si.... ma lasat cu gura cascata .Nota 10
claudelina pe 29 Iulie 2011 21:59
L-am revazut in seara asta.Minunat film.Mi-a placut foarte mult,i-am dat nota zece pentru ca este o capodopera.Zilele astea imi doresc sa vad si a patra parte din nou :).
Crist11 pe 06 Iulie 2011 00:30
Fenomenal film, o sa ne lipseasca foarte mult......
coolgirl2001 pe 26 August 2010 10:12
super filmul la fel ca si celelalte din serie:D mi-a placut foarte mult si il recomand tuturor care nu l-au vazut pana acum
Iamsaved pe 17 August 2010 20:44
Asta a fost preferatul meu din serie,cred ca si acum tot asta imi place cel mai mult ca si film,mi-s-a parut interesant si mie una imi place foarte mult personajul lui sirius black^_^
MirceaCeaTanara pe 11 Iulie 2010 14:06
Super dragut, mi-a placut mult, un film pe care nu te saturi sa-l revezi!
Mihai2508 pe 05 Iulie 2010 18:37
Un film foarte bun ce respecta atmosfera din serie insa pacat ca Albus Dumbledore a fost interpretat de un alt actor
AeroX pe 14 iulie 2010 12:22
pai a fost nevoie de un alt actor. primul a decedat din pacate.
KADAJ pe 29 Iunie 2010 20:55
HaRrY pOtTeR 3
DA DA PARTEA A 3 CHIAR IE PLINA DE MISTER.ARATA SUPER TOATE ACELE EFECTE SPECIALE.
alexcretu75 pe 29 Iunie 2010 15:11
Harry Potter 3
Ce super a fost acest film.Prima data m-am dus la cinema.A fost super filmul si ma uit de fiecare data cand am ocazia.
cl24 pe 23 Iunie 2010 13:10
Mi se pare cel mai bun film din seria Harry Potter.
ofelik_cat pe 15 Iunie 2010 17:36
magie
toate seriile harry potter sunt bune.efectele speciale sunt extrordinare.actorii sunt super buni.povestea filmului bine gandita si regizata.fiecare copil sau om mare se visa deja vrajitor [nu-i asa?]
costy10 pe 01 Iunie 2010 20:56
este un film bun ... si merita vazut....recomand..
wird_ana1995 pe 26 Aprilie 2010 18:58
inca un film superb . suspans cat incape . cred ca e cel mai bun filme dintre toate filmele din seria harry potter aparute pana acum . nota 10
dyenootza17 pe 24 Aprilie 2010 21:47
unul dintre cele mai bune filme Harry Potter
deci Harry Potter si Prizonierul din Azkaban imi place soooper mooolt...mai ales cand Harry afla k prizonierul din Azkaban e chiar nasul lui...
Popescu Andreea pe 01 Noiembrie 2008 12:20
pot sa spun ca sunt o maniaca cand vine vb de harry potter. filmele lui sunt bestiale si le sti aproape pe toate in afar de ultima parte.
ii doresc sa iba succes in continuare si sa mai faca astfel de filme. nu oricine putea sa faca astfel de filme la varsta lui deci e evident ca daniel redcliffe e un actor exceptional impreuna cu emma watson si rubert grint . ceao!

Pescu Andrea pe 01 Noiembrie 2008 12:09
Ador filmul harry Potter stiu aproap toate partile in afara de harry potter si talizmanele
emanuel pe 21 Mai 2004 08:52
Nu stiu unde ai vazut tu pe site-ul oficial aceasta data de premiera.
La noi filmul va aparea pe 18 iunie, acestea fiind datele furnizate de distribuitorul roman.
Nu punem noi premierele aiurea, de capul nostru...

natty96 pe 29 Iulie 2011 13:55
fiecare serie are ceva aparte, ceva frumos,magic ce iti creeaza o placere deosebita..... HP si prizonierul din azkaban mi'a palcut foarte mult, cei trei au mai crescut si lucrurile se mai complica ...10
Qube86 pe 13 Decembrie 2011 15:02
Asta e cea mai buna parte dintre toate (parerea mea)...Alfonso Cuaron, este genial si munca sa se reflecta in totalitate in aceasta parte...Magic de la inceptut si pana la finalul genericului...Nu i-am gasit nici un defect...Un adevarat ''must see''...
Caktus pe 04 August 2020 23:04
Dupa parerea mea de aici seria incepe sa fie mai buna si interesanta.

Scenariu: 8/10
Interpretare: 8/10
Coloana sonora: 10/10
Dialog: 8/10
Final: 9/10

8/10

forever_young_ pe 12 Aprilie 2020 09:42
FOARTE BUN !
Ca si celelalte filme din serie reusete sa ne surprinda prin actiune si suspans !
carmen_angelus_romila pe 01 Septembrie 2018 19:08
"Harry Potter and the Prisoner of Azkaban" ar fi cel de-al treilea al seriei, dar parca mai bun, mai nebunatic si cu mai plinde surprize neasteptate ne intampina acest film.
Go1 2 3 4 5 6