Păreri Happy Gilmore

SONYC pe 28 Martie 2004 20:15
MI-A PLACUT FOARTE MULT
ADAM SANDLER E CHIAR MESERIAS IN FILMUL ASTA

cezarika21 pe 17 Iulie 2012 07:27
Nevoia te învaţă chiar şi golf
Un jucător de hochei obişnuit este nevoit să participe la un concurs de golf pentru a câştiga banii necesari răscumpărării de la creditori a casei bunicii lui. Protagonistul nu ştie deloc să joace golf, lovind mingea ca şi cum ar fi un puc. Periplul său în domeniul golfului prilejuieşte un număr mare momente de comedie bufă.

Fără a fi vreo capodoperă filmul e chiar bun, cu poante reuşite şi momente de un comic nebun. Titlul românesc este neinspirat. Genul de comedie bună fără a deveni totuşi vulgară (în ciuda injurăturilor prezente în film).

Serban Laura pe 22 Decembrie 2004 16:30
Dragut film, n-am ce zice. Este super simpatic Adam Sandler in rolul asta(nu ca n-ar fi si in alte roluri).
pinkish.ale93 pe 10 August 2010 16:37
Una dintre cele mai frumoase comedii!
Mie mi-a placut foarte mult si ,dupa parerea mea,e un film de nota 10!:d

Dar_kvampire pe 25 Aprilie 2011 09:39
O comedie faorte buna si Adam Sandler ca decfiecare data foarte bun 10
Matrix pe 07 Octombrie 2003 08:00
Varianta comica a lui Tin Cup. Cateva poante chiar reusite. Dar nu inteleg de ce l-au tradus asa pentru ca saracu baiat n-are pic de ghinion in tot filmul, chiar il calca norocul.
Piratu pe 20 Noiembrie 2010 13:53
Adam Sandler si comedia mixajul perfect la care merita sa arunci o privire,,,,
fireskull pe 08 Octombrie 2010 10:58
Happy Gilmore este un film de comedie foarte bun in care Adam slander joaca foarte bine si e cam bataus :)) dar il bate mosu ala:))))Nota 10
-Wizz- pe 25 Aprilie 2010 14:07
Adam Sandler no1 :X:X joaca foarte bine,are umor,ce vrei mai mult?:))
HappyKid pe 18 Aprilie 2010 20:58
Deci,nu stiu dc are o nota asa mica,mi s'a parut un film fooooarte reusit.Am ras cu lacrimi,mai ales la partea cu mana=)) (cine s'a uitat si are putin simtul umorului stie despre ce e vorba,si rade kt de putin).Adam Sandler este un actor minunat! Nota 10 + cu felicitari!
Dominic pe 07 Mai 2004 00:02
Ca de obicei Adam Sandler a fost the best...nu am ce-i reprosha.Bv.Filmul a fost bun dar cu un scenariu mai slabutz decat Mr. Deeds!
Alex94Alex pe 28 Decembrie 2011 02:37
Un film care m-a facut sa rad cu lacrimi. o comedie adevarata
Crist11 pe 06 Iulie 2011 23:14
Mi-a placut foarte mult...Este un film bun, si imi place idea in sine.
Manusa pe 23 Iunie 2011 21:51
Superb filmul , m-am distrat de minune la el. Chiar de la inceputul lui momentele haioase apar si m-au facut sa rad. Happy Gilmore este un film excelent, o comedie foarte buna si reusita si pe deasupra are si in distributie un actor mare: Adam Sandler care este unul din actorii mei preferati. Mie mi-a placut cel mai mult scena cand Happy injura de mama focului ca a ratat gaura :)) si asta tine momente bune....:)).
sweetangry pe 18 Mai 2011 21:59
Nu-l pierdeti
Am ras foate mult si mia placut mult...Adam Sandler face un rol super in film
danymury pe 27 Martie 2011 16:29
foarte tare comedia....mi-a placut ...merita vazut...sa razi putin..
pisicuta1 pe 16 Iulie 2012 20:35
da
e un film f bun o comedie in care am ris mult si f bine jucata!
kakapiciu pe 25 Aprilie 2011 12:25
FIlm foarte bun in care Adam Sandler "sparge tot". Foarte tare!:))
alex_il_fenomeno pe 04 Iulie 2010 21:51
amuzant
un film foarte amuzant! parerea mea este ca Adam Sandler le joaca mai bine ca oricine! dar si filmul e de 10!
CoCo_XPS pe 23 Iunie 2010 23:56
super tare comedia... merita vazuta.... adam sandler are cele mai tari comedii...
NaTyLuTz pe 22 Aprilie 2010 17:25
Asta este primul film cu Adam Sandler pe care l-am vazut si unul din preferatele mele la acea vreme. Cred ca l-am vazut de cel putin 3 ori. Faptul ca face totul pentru bunica sa este ceva emotionant si un exemplu pentru toata lumea. In afara de asta are si multe faze haioase. De vazut cel putin o data. 10!
Vegetarian pe 01 Octombrie 2012 01:25
Parerea mea anterioara la acest film a fost stearsa .
CANTALUP pe 5 octombrie 2012 13:45
. . . . Parerea mea este ca aceasta parere contine pareri personale , care pot avea sau nu legatura cu realitatea . Orice asemanare cu personaje reale este pur întâmplatoare . Persoanele fara simtul umorului sunt rugate sa nu mai comenteze aceasta parere .
Chelbos pe 04 Ianuarie 2013 22:54
una dintre cele mai bune comedii. in urma cu vreo 10 ani ieseau adevarate capodopere cu acest actor.
Tyybi1 pe 03 Septembrie 2012 12:57
Cea mai buna comedie a lui Adam Sandler. Trebuie neaparat vizionat. :))
AimeeLov pe 05 August 2012 23:11
Un film reuşit care merită văzut! Mie mi-a plăcut foarte mult, îl recomand!
Pavel.F pe 17 Iulie 2012 16:57
ghinionistul esteun film chiar bun merita nota 10.Merita vazut de mai multe ori!!!
rrs85 pe 18 Aprilie 2010 00:10
Un film relativ bun... ma rog, cam in toate filmele in care a jucat si Adam Sandler au resimtit din plin atingerea sa... din pacate o parte dintre aceste pelicule sunt ghidate cam dupa acelasi stereopit (un umor care cateodata este impins spre limita credibilitatii si isi pierde din farmec)... cu toate aceste neconcordante acest "Happy Gilmore" se prezinta okay!
TitoJacksana pe 14 Decembrie 2021 10:38
Un film pe care poti sa-l vezi oricand, pur si simplu e foarte digerabil, scenariu bine scris, actori buni si glume reusite
MarianFlorea100 pe 14 August 2019 16:15
In opinia mea e una dintre cele mai bune comedii făcute vreodată...
Deceoare pe 25 Martie 2017 15:40
''Gilmore cel fericit''
Ar putea avea şi alte traduceri la titlul filmului : ''Nesimţitul'' , ''Needucatul'' , ''Trivialul'' , ''Lipsa celor şapte ani de acasă'' , ''Cel ce nu ştie să piardă onorabil'' .
Citez din sinopsis : '' Happy Gilmore (Adam Sandler) este un jucator de hockey ratat fara nici un scop in viata''.

XShadowX pe 03 Martie 2015 11:08
O comedie reusita !!!
Am ras mult de fiecare data cand am vazut acest film , Adam Sandler este pur si simplu genial in astfel de roluri , este cel mai bun de departe , va recomand toate filmele cu el . ASA sa nu jucati Golf ;)))
am_filme pe 26 Ianuarie 2015 00:13
SUPER!!!!!!!!!!!!!!!
PENTRU VIZIONARE FILM VIZITATI www.amfilmehd.com Calitate HD
iulian94 pe 10 Noiembrie 2013 15:16
o comedie foarte buna si la care razi mult.
Adam Sandler foarte bun in acest film.

marius93 pe 27 Octombrie 2013 21:52
O avea Adam Sandler mai multe filme proaste, insa asta e chiar reusit. O comedie de vazut si revazut.