Păreri Halo Legends

Halo Legends

Manusa pe 31 Decembrie 2010 17:42
Bun filmul, seamana cu Dead Space dar are mai multe capitole si este mai vast.
Stefanzy pe 24 Aprilie 2015 21:36
Pentru ca este format din aprox. 8 episoade, am sa le descriu pe fiecare pe scurt, cu detalii pentru fanii hardcore:

ORIGINS I & II ii practic povestea din primele 3 jocuri si cum au fost construite Halo-urile. Daca ati jucat Halo 1-3 atunci ati putea foarte bine sa sariti peste partea a2-a si sa va uitati la prima pentru ca este cea interesanta.

BABYSITTER e povestea unor ODST-uri (Orbital Drop Shock Trooper, pe englezeste-pe romaneste sunt practic echivalentul parasutistilor) care trebuie sa asasineze un profet si sunt ajutati de un SPARTAN-II. Cel mai tanar membru da tot timpul de belele si e salvat de spartan (nu degeaba se cheama "Babysitter" episodul) pana cand la un moment dat el trebuie sa salveze situatia.

THE DUEL e povestea unui Arbiter care nu accepta religia Covenantului si ii este rapita nevasta si omorata, si ajunge sa se… citeşte

tony_mondyalu pe 04 Decembrie 2011 14:49
slabutz filmul....mie mia displacut faza cu capitolele etc...nu prea a fost ceea ce ma ast
Mihai2508 pe 12 Septembrie 2010 00:55
Un film compus din mai multe capitole, si pot spune ca destul de reusit, il recomand in special fanilor jocului, dar nu numai.
hagiandrei pe 25 Aprilie 2010 13:47
Făinuţ
Destul de bun filmul .
xanixade pe 03 Mai 2011 00:18
ah, da.
e dupa un joc....
conceptul e interesant... dar prezinta si multe clisee... povestea e de multe ori fugara...