Păreri Grown Ups 2

(2013)

Oameni mari și fără minte 2

robertp1 pe 31 Iulie 2012 19:30
cred ca o sa fie la fel de bun ca celalalt :), dar sunt sigur ca o sa apara acum comentarii ca a fost un film prost celalalt si asta o sa fie si mai prost, dar nu osa fie asa
Tyson_Kyd pe 9 septembrie 2012 20:16
Frate nu mai da nota la un film pe care nu la-i vazut .
movie_fan77 pe 18 decembrie 2013 13:41
bai gunoaielor de la cinema Patria, de ce bagati filme vechi , acum la sfarsit de an? vai de capul vostru de sarantoci, bagati bai filme noi...
Tyson_Kyd pe 09 Septembrie 2012 20:18
Am vazut prima parte care a fost incredibila, insa Grown Ups 2 o invinge detasat ! Mult mai amuzanta, cu umor clasic specific genului de comedie moderna ! Ca poveste nu este incredibil sau original, dar felul in care joaca actorii te impresioneaza . Pacat totusi ca nu a mai fost prezent si Rob Schneider in ce-a de a doua parte a peliculei . Adam a fost la fel de hilar ca de obicei si pe deasupra sunt multi actori buni introdusi . Sunt multe scene memorabile, sunt insa si unele momente rasuflate, dar pana si acelea te amuza ! Chiar merita vizionat . Pot spune ca-ti creaza un sentiment placut .
Ovidiu239 pe 14 iulie 2013 00:23
Se poate infinit mai bine, stai linistit, ca doar n-a fost vreo capodopera...
Ovidiu239 pe 5 februarie 2014 10:55
Da Alex, da' el face mai mereu...
cezarika21 pe 29 August 2014 19:59
Umor primitiv pentru spectatori cu un intelect infantil
Un nou morman de rahat ambalat şi livrat pe post de comedie de către Adam Sandler şi colaboratorii obişnuiţi ai companiei Happy Madison Productions, sub "bagheta" regizorului de familie Dennis Dugan. Succesul la public al primei părţi - care prezenta o vacanţă petrecută în mijlocul naturii de un grup de cinci adulţi, foşti colegi de şcoală - a determinat realizarea unei continuări în care grupul de idioţi (mai puţin personajul interpretat de Rob Schneider) o pune de-o petrecere în stilul anilor '80, oferind publicului un nou recital de vulgarităţi şi de prost gust.

După ce filmul începe cu o secvenţă în care un cerb urinează pe faţa lui Adam Sandler şi apoi pe cea a Salmei Hayek, actorii delectează publicul cu momente pretins comice în care se strâmbă, râgâie, borăsc, se pârţâie şi îşi fac nevoile pe unde apucă. "Grown Ups 2"… citeşte

1900toamna pe 13 ianuarie 2019 14:23
Subscriu....ai descris foarte bine acest rahat de "comedie"
veronyk20 pe 31 Iulie 2013 23:16
prea tare... chiar nu ma asteptam sa fie mai bun ca primul.,, :D
DanyMarica pe 27 Iulie 2013 02:27
O continuare binemeritata.
Chiar trebuia facuta o parte a 2-a, ramasesera unele dispute neincheiate in prima parte. A fost o comedie in adevaratul sens al cuvantului, cu glume foarte bune (pe unele dintre ele le-am mai auzit si in alte filme marca Adam Sandler), o comedie dezbracata de temeri, inhibitii sau pudibonderii inutile.
Actiunea se invarte in jurul zilei in care se intra in vacanta de vara si pregatirile pentru imediata "July 4th", cu aceste ocazii s-a facut o impresionanta reclama la magazinul "Kmart" din localitate, zic.
Oricum, tot orasul este diliu, la propriu, in frunte cu cei 2 politisti (absolut nebuni), vanzatorul de inghetata, instructorul auto (rivalii din primul film la baschet al echipei lui Lenny Feder&Co).
Este un film de casa, facut de un grup de prieteni, de fapt Adam Sandler & Co, deoarece aici nu mai poate fi vorba doar de o relatie strict profesionala, eu cred ca si… citeşte

Alexandrina89 pe 26 Iulie 2013 16:46
Am ras copios bun filmul merita, sincer nu am mai ras de mult la un film. Nu ma asteptam mai ales ca in ultimul timp Adam nu a avut filme grozave
BITzi95 pe 31 Iulie 2013 22:25
slab
nu se compara cu prima parte !! se putea si mai bine ... p1m de plictiseala merge mai razi mai una alta ...
ChariceFan pe 24 Iulie 2013 23:50
super tare
am ras incontinuu..e foarte tare filmul..nu am vazut prima parte dar cred ca a fost la fel de buna :D
Macabru pe 03 Aprilie 2013 19:54
O comedie mediocra, cu un Adam Sandler la fel de mediocru, cam la fel ca ultimele filme in care a jucat. E bine ca i-au pastrat pe Chris Rock si Kevin James, care aduc un plus de umor. O mare bila neagra, este aparitia baiatului "vulpe", Taylor Lautner. Ar fi trebuit sa ramana la filmele lui gay-fantastice de iubire.
Roxanalcr pe 01 August 2013 01:06
Fata de prima parte, a doua parte este foarte slaba. Momente amuzante dar cam atat. Nu exista un fir al intamplarilor si totul pare tras de par. Pacat de prima parte care a fost intradevar foarte buna.
Ovidiu239 pe 21 August 2012 01:29
Primul film a fost bunicel, da' nu cine stie ce. Nu stiu de ce, dar am incredere ca va fi ceva mai bine acum.
tonymaestrul pe 05 August 2013 18:18
Ma asteptam ca si acest film sa aduca cu stilul lui adam sandler din That's my boy dar .... SOC !!! Acest film chiar a fost unul super reusit. Se vede ca atunci cand nu e numai el in rolul principal filmul este unul super de calitate. Foarte misto fazele cu " Whaaaaaaat ? " :) obligatoriu de vazut si ras la acest film :)
Teddy-T pe 05 Martie 2013 14:47
:D
Can't wait :X:X Am murit de ras la prima parte :))sunt sigura ca asa o sa se int. si la asta:D
deadlord pe 30 Iulie 2013 19:13
Din start vreau sa spun ca este mai slab decat primul. Sincer nu cred ca avea rost sa apara si o continuare la filmul din 2010. Acesta este amuzamt si te bine-dispune, dar are si scene putin cam ne la locul lor, si cam prea multa prosteala. Scenariul este nu prea bun, regia ok, iar distributia ok. A si mi-a placut sa-l vad si pe Steve Austin in acesta si mai ales cu par.
Leatherface pe 31 Iulie 2013 18:21
Amuzant
Filmul l-am vazut luni si a fost foarte amuzant. Adam Sandler s-a straduit cat de cat sa faca un rol epic dar toti actorii au jucat foarte bine. Are multe faze comice si merita vazut. Insa nu mi se pare mai bun decat prima parte.
dGG pe 16 Ianuarie 2013 14:53
deabea astept sa apara !!! la primul am ras mult de tot..la al doilea cred ca o sa rad foarte mult.
JackRaven pe 30 Iulie 2013 07:36
mie mi s-a parut o porcarie...simteam ca nu mai rezist pana la sfarsit...niste glume expirate care te fac sa-ti pui capat zilelor, asta cand nu era despre copiii lor, de care ma durea undeva
victor_neo75 pe 30 iulie 2013 10:47
Ai rabdare pana pe 9 august sa vezi probabil cea mai tare comedie a anului 2013: This Is the End tradus A venit sfarsitu'! cu James Franco, Seth Rogen, Jonah Hill, Danny McBride, Craig Robinson si Michael Cera cu aparitii speciale din partea lui Rihanna (palmuita peste fund) si Hermione (aka Emma Watson din filmele Harry Potter).
JackRaven pe 15 august 2013 19:07
stiu de ea...si eu o astept :P
mihaifn pe 21 August 2014 02:50
dace iei scenele amuzante si faci un videoclip de cateva minute, obtii acelasi rezultant fara a viziona filmul, filmul a fost sub that's my boy , poate chiar si jack and jill, fara poveste, doar cateva momente
Mrs.M pe 21 Octombrie 2013 20:00
Dupa cum spune si nota pe care am acordat-o acestui film , cateva momente in care am ras sa zic asa ,desi mai mult a fost un zambet ,nu pot face din acest film o comedie, asa cum se vrea a fi.Nu ma asteptam sa ma dea pe spate , fiindca nici primul film nu a fost o reusita ,insa am sperat la ceva mai bun . Adam Sandler a imbatranit , nu prea a mai scos un film reusit in ultimii ani , dar pe el nu-l intereseaza asta , fiindca banii tot ies. Sper sa nu se mai faca si o a 3-a parte cand sunt ei pensionari , si copiii lor le continua traditia sau ceva de genul .Nu recomand decat daca n-aveti altceva de facut , intr-o dupa amiaza plictisitoare.
legolas05 pe 20 Octombrie 2013 11:22
E mult mai slab decat primul film,niste glume foarte proaste la care nici nu puteai sa razi la cat de aiurea erau,mai degraba iti era scarba,nu merita sa il vezi.
Rau pe 12 Septembrie 2013 23:44
Ma asteptam la mult mai mult !
Nu stiu cine a facut scenariul, dar anumite scene nu se leaga;
glumele sunt respirate, desi sunt niste actoti buni de comedie.
parca am vazut un film romanesc in care actorii se chiunuie sa fie cat mai naturali.
nu am putut sa il va pe tot.
ma mir ce note mari au dat colegii anteriori pe acest site.
pace

catasmile17 pe 27 Februarie 2014 22:16
Chiar amuzant filmul. Mi-a placut si aceasta parte.
Claudynho pe 02 Februarie 2014 16:18
Un film bun si foarte amuzant, cu actori minunati !!!
kakapiciu pe 30 Ianuarie 2014 23:58
Alte traznai ale oamenilor mari si fara minte. Foarte bun filmul.
ooo333 pe 27 Ianuarie 2014 11:23
Filmul este un fel de parodie cu niste actori de comedie foarte buni. Cred ca merita vizionat deoarece a fost foarte amuzant cu niste scene memorabile plus ca mi-a creat un sentiment foarte placut acest film.
Sorin87 pe 30 Noiembrie 2013 20:33
De la inceput pana la sfarsitul filmului am ras bine de tot, mult mai bun decat primul
andy.tarita pe 15 Ianuarie 2013 09:47
grown ups primul mia olacut cred a grown ups al doilea va fi inca mai interesant vreau mai repede sa apara !!!! :D
DjSergio pe 20 Ianuarie 2013 15:02
Eu cred ca era mai bine daca erau actorii din prima parte.... ! Atat ca e Adam Sandler (Lenny Feder) ca altfel filmul acesta era vai de el. Era mai fain daca erau actorii Chris Rock, Kevin James, Rob Schneider actori priceputi in genuri de filme comice, dar astept sa vad si partea a -2-a :)
Teddy-T pe 5 martie 2013 14:44
Si cand te.ai tezit era dimineata nu? inafara de Rob -sunt aceasi actori . Doamne uita.te frate la distributie mai intai, ca actorii principali nu s.au schimbat
DjSergio pe 7 martie 2013 11:53
Cand m-am fost uitat eu nu erau toti actorii . Asa ca ....
user-5a6df7d63383e pe 08 Aprilie 2024 19:19
Film pentru imbecili marca Adam Sandler.
Evreul ăsta știe să facă bani pe spatele retardaților.
Nota 1.

user-63b02ad8a0ee8 pe 13 Iunie 2023 14:18
Un film tembel pt un public la fel ...publicul țintă ....cel căruia i se va părea superamuzant ...........
delllia pe 31 Decembrie 2020 16:02
Poate sa placa unei anumite categorii de varsta, peste 40 ani deja ai alte preferinte.
user-5e9cd63fc9da9 pe 29 Decembrie 2020 01:15
Este un film de comedie bun ,care merita văzut
Eu unul recomand

blackmore pe 24 Decembrie 2019 21:33
O comedie destinata exclusiv decervelatilor...........................
Dragos.87 pe 17 Aprilie 2017 23:12
Am urmarit si ce-a de-a doua parte si chiar daca scenariul e putin sub prima varianta tot nu se lasa mai prejos.O comedie frumoasa cu multe faze la care razi si care te face sa iti schimbi starea.Merita vizionat!
spiritul pe 22 Februarie 2017 23:01
Super!
Mi-a placut mai mult decat prima parte!! Mai ales ca au inventat si "combinata" :))))) Nu am mai ras de mult timp asa. :)))
AdriAdrianna98 pe 26 Decembrie 2016 23:41
Un film ok..Fara prea multa munca depusa in el dar are niste faze amuzante.
Dark_werewolf13 pe 24 Decembrie 2016 17:03
Pur și simplu totula fost medicoru. Absolut totul!
KIDS pe 13 Martie 2015 00:44
Filmul este destul de bun. Actorii sunt foarte buni . Nota 10
Dana04 pe 28 Octombrie 2014 22:44
Personal nu mi a placut deloc acest film, o comedie de prost gust si foarte previzibil...
ion_ciocea pe 08 Septembrie 2014 20:52
Comedie stil Adam Sandler. Sandler si gasca lui nebuna. De vazut, merita.
cosmin742000 pe 26 Decembrie 2016 18:52
Nu inteleg de ce dupa prima parte imbecila de-a dreptul , s-a facut si partea a 2-a si mai imbecila
someone_who_dares pe 19 Aprilie 2014 21:58
Primul a fost mult mai bun. Partea asta e plina de glume fortate in ultimul hal de chestii scarboase si joc prost al unor actori. Putine momente amuzante cu adevarat :)
PrincessMARIA pe 06 Aprilie 2014 23:42
F bun
RECOMAND. De vazut !!! F buna comedie !!! Sunt niste faze de mori de ras !!!!!!!!!!
tony_mondyalu pe 23 Martie 2014 03:33
sincer sa fiu, chiar nu ma asteptam sa imi placa atat de mult acest film, de mult nu am mai ras cu lacrimi la un film, sunt unele faze din film care te fac sa razi cu lacrimi chiar si dupa ce a trecut faza, il recomand cu drag...o comedie cu adevarat ''traznita''
premamotion pe 13 Martie 2014 16:53
O surpriza super placuta
Am ras cum nu am mai ras de foarte mult timp la un film... fazele comice se tin lant pe tot parcursul filmului, si nu am gasit niciuna sa fie expirata.

merita vazut filmul, si a fost o surpriza foarte mare acest film pentru mine, pentru ca nu prea mi-a placut prima parte.

TinRin pe 06 Decembrie 2013 09:26
Realizezi tarziu ca ai crescut
Un film care te distreaza dar in acelasi timp te pune pe ganduri... Oare ai ajuns in viata asta sa le faci pe toate, si, in acelasi timp ... sa te simti bine, sa ai timp si de tine ? Mult mai slab decat primul dar totusi, bun. Felicitari Adam Sandler
monicasavin pe 20 Noiembrie 2013 16:00
Mi-a placut acest film mult! Nu este perfect perfect, dar e un film bun de vizionat cu prietenii sau in familie :) Comedie 100% :P
Get0dac pe 06 Noiembrie 2013 15:26
Filmul poate fi caracterizat printr-un singur cuvant...........Infantil.
Asta nu inseamna ca, nu te distreaza pe alocuri.
Ca o parere personala....mai slab ca prima parte.

AndreBlack pe 01 Noiembrie 2013 21:39
Grown Ups 2
Mult mai bun decat primul film . Are multe scene amuzante iar actorii joaca foarte bine . Chiar nu ma asteptam sa fie asa de comic filmul . O comedie foarte reusita , il recomand !
claudiu-daniel-lugoj pe 31 Octombrie 2013 18:43
Un film bunicel,nu se ridica la nivelul primei parti dar merge.Sunt ceva faze foarte comice in acest film.Parerea mea ca acest film sufera la povestea lui.Daca era ceva mai atractiva povestea era mult mai bine.Dar faze comice sunt destule in acest film.Recomand celor care vor sa rada si sa se destinga,pentru ca acest film asta face.