Păreri Grave Encounters

(2011)

Grave Encounters

CosminHorrorMaster pe 04 Septembrie 2011 22:55
Acest film m-a facut sa ma sperii mult mai rau decat Paranormal Activity.
Acest film este de vreo 20 de ori mai bun decat Paranormal Activity.
Acest film nu trebuie vazut de cei slab de inger.
Acest film este cel mai bun film de groaza al lui 2010.

apple.crisp pe 17 octombrie 2011 23:43
ee hai sa nu exageram ,,, e ok filmul dar faptul ca actiunea se petrece in ultima jumatate de ora ii da un mare dezavantaj : pana sa se ajunga la actiune majoritatea renunta la a se mai uita .
tatucu_alin pe 29 martie 2015 15:05
CosminHorrorMaster,lasa-i in pace.Filmul e super,la fel si Activiate Paranormala.
Manusa pe 02 Octombrie 2011 12:08
Se pare ca povestea este adevarata. Este un film facut dupa o intamplare filmata in '76 de Lance Preston. Filmul iti da impresia ca este adevarat tot ce se intampla in el, eu cel putin asa am crezut :), nu am citit despre ce este acest film, am crezut ca este un reality show. Totusi este un film foarte bine realizat care m-a bagat in sperieti :), dar bine de tot.
gabyAlex pe 8 octombrie 2011 15:39
Haunted Changi - cuta filmu asta si apoi sa zici :)
tatucu_alin pe 1 martie 2015 19:58
gabyAlex,am vazut filmul Haunted Changi si e unul din cele mai proaste filme vazute.Abia daca merita nota 1...
adiiiii pe 03 Ianuarie 2012 01:29
in sfarsit un film cat de cat nou si bun la care te sperii si culmea e si low buget. Chiar daca efectele sunt mai slabe ideea si interpretarea actorilor este geniala eu as zice ca un iubitor de horror nu ar trebui sa l rateze recomand 100%
mitso pe 29 Septembrie 2011 21:54
l-am vazut si eu ieri, iti da impresia de realitate, mi se pare f bine realizat si actorii joaca f bine!
someone_who_dares pe 09 Octombrie 2011 01:06
Chiar foarte bine realizat, efectele le-au iesit si chiar te sperie daca te uiti noaptea; pe intuneric ai impresia ca totul e real :)
dedeyu pe 14 Aprilie 2012 13:35
Un film foarte bun, merita vazut .Trebuie recomandat tuturor iubitorilor de HORROR
balace pe 02 Octombrie 2011 22:32
tare
filmu e tare l-am vazut si eu merita vazut pt cei care nu stiu sa comenteze un film sa se duca la cinema vorba lui Tmarius
CosminHorrorMaster pe 3 octombrie 2011 16:33
nici nu ma asteptam sa fie asa bun, este chiar mai bun decat paranormal activity
karyssa pe 02 Martie 2012 13:25
intradevar pe la inceput nu se peterece mare lucru dar pe urma sa te tii nene! eu una m-am speriat mai tare ca la activitati paranormale! merita vazut! si app daca stai sa sa te gandesti caum e facut si cum a ajuns caseta la producator si ce efecte se mai vad prin film asa nu mai trebuie sa te uiti la niciun film de groaza !ltoti stim ca nu e real! una peste alta filmul merita vazut pt cei care stiu sa aprecieze filmele!
Kamikaze10 pe 17 Noiembrie 2011 17:26
bai mas uita la filmu asta da nush am o presimtire ca voi sparge compul de frica
CosminHorrorMaster pe 18 noiembrie 2011 17:01
incearca
Rogerius007 pe 29 martie 2012 23:48
super tare filmu' efecte cam slabute dar in rest fear itself
ALUCARD666DRACULA pe 12 Martie 2012 20:12
Horror
Un film horror foarte bun,care chiar te face sa simti frica.
herleaflorin pe 04 Martie 2012 12:50
Grave Encounters
foarte infricosator filmu asta te tine intro atmosfera apasatoare cant te uiti la el nota 7
xerses pe 09 Octombrie 2011 23:50
Un film cu cateva secvente mai ciudate, dar se inscrie in aceeasi linie a filmarilor intr-un spital, in cautare de fenomene de paranormale....Mi-a placut filmul.Nu girez insa ca poate sa placa la toti cei care indragesc horror-ul, in general.
CosminHorrorMaster pe 12 octombrie 2011 15:29
deci e bun sau nu?
tatucu_alin pe 14 martie 2015 16:47
Xerses,ce filme horror cu spitale mai stii?Mie mi se par foarte infricosatoare si vreau sa vad cat mai multe,asemanatoare cu Grave Encounters.
radu3455 pe 12 Ianuarie 2012 11:43
o prostie de film nu se merita sa va uita-ti,nici nu se compara cu activitate paranormala
CosminHorrorMaster pe 13 ianuarie 2012 13:24
ai dreptate, Grave Encouters e mult mai bun!
CosminHorrorMaster pe 31 iulie 2012 22:37
Vine si aia!
1Katalin pe 12 Septembrie 2015 00:51
De exceptie
Filmul acesta m-a lasat,fara cuvinte.. Foarte bine regizat, ideea filmului foarte buna, intr-un cuvant : Un film ce iti taie rasuflarea. INTERZIS CARDIACILOR !
Mr.Halloween pe 12 septembrie 2015 14:45
Asa e :)))
rafaelionita8_gmail_com pe 01 Iulie 2015 11:12
Este bun.
Destul de tare, dar sfarsitul cam la ruinat. Arata cam real si te tine in suspans.
Mr.Halloween pe 10 Mai 2015 20:00
Ador filmele cu spitale abandonate.Grave Encounters a reusit sa ma tina intr-un mare suspans si sa ma sperie destul de bine.Din fericire,am reusit sa intru in atmosfera filmului si "sa fiu alaturi" de personajele pierdute in acel spital infinit.
1Katalin pe 12 septembrie 2015 00:52
De acord cu tine
alex43497 pe 10 Aprilie 2015 16:03
unul din putinele filme-reportaj care chiar sunt bune.
tatucu_alin pe 11 Octombrie 2014 01:22
Acting perfect
Numai ce l-am vazut si pot sa spun ca deja e unul din cele mai bune filme horror vazute.Eu ma sperii rar la filmele de groaza dar asta chiar m-a terminat.Nu sunt prea multe filme horror care sa aiba loc in spitale abandonate.Pacat pentru ca mie mi se par foarte infricosatoare.Cat despre film,de vazut noaptea cu lumina stinsa.
Nikolle007 pe 20 Iulie 2014 16:03
Are momente in care chiar tresari de groaza. Daca e vizionat noaptea, pe intuneric, singur acasa sau doar cu cateva persoane, e chiar de nota 10! Nu veti mai dormi la noapte!
Sorin87 pe 17 Iunie 2014 08:22
un horror foarte bun mai ales ca totul se intampla intr-un spital de boli mintale
Rippa pe 23 Februarie 2014 14:08
un film bun,...te tine cu sufletul la gura,...efectele bunicele....nota 8 de la mine
Pelikann pe 02 Februarie 2014 17:53
E un film superb , mai ales ca e de tip foot-footage .. doar cu o camera de filmat m-a facut sa tresar la unele scene ;)
diana_filip pe 18 Ianuarie 2014 16:19
eu am vazut ambele pati si mai mult mi-a placut cea de a doua parte. E un film bun, nu are multe efecte dar asta il face sa para real. La inceput e destul de plictisitor, dar merita vazut caci continuarea este bine realizata!!!! :)
alyn.alyn pe 06 Octombrie 2012 14:26
Este ok
Este ok filmul, daca esti putin mai slab de inger cu siguranta nu vei mai putea dormii dupa acest film :), mult mai bun decat porcaria aia de paranormal activity si rec :) Recomand!
ady_velescu pe 08 Septembrie 2012 13:23
excelent filmul..seamana foarte tare cu The Tunnel
tatucu_alin pe 29 martie 2015 15:10
The Tunnel...alt film foarte infricosator.
eko pe 06 Septembrie 2012 05:17
un film foarte bun , dupa prima jumatate de ora am vrut sa renunt la el dar am rezistat si bine am facut . merita vazut de iubitorii genului.
Flangea007 pe 12 August 2012 22:45
Acest film nu este chiar atat de scary(doar in ultimele 30 de minute m-am speriat nitel),faptul ca actiunea se petrece in ultima jumatate de ora ii da un mare dezavantaj.
Super tare ideea filmului de a filma intr-un spital de boli mintale,efecte cam slabute dar in rest ok.

happysunnyday pe 06 Aprilie 2013 21:44
Mi s-a parut un film foarte frumos, si cu toate ca nu e real ce s-a intamplat acolo eu asta am crezut. Sau cel putin asta am vrut sa cred (asa fac la unele filme ca sa ma bucur de ele, sa le traiesc la maximum). Este destul de infricosator, am tresarit cu toate ca eu nu prea ma sperii la filmele de groaza.
Infinity pe 01 Octombrie 2011 02:44
Grave Encounters (2011)
Asa si-asa... Are faze de speriat, dar si faze exagerate. Pentru fanii genului, merge.
Tmalex pe 09 Ianuarie 2012 11:39
Un film ieftin
Unul dintre cele mai proaste filme pe care le-am vazut :). Nu am inteles,cum caseta de la inceput,ajunge in mana producatorului,daca ultimul om din casa moare :). Si multe alte lucruri prostesti. Te tine intr-adevar cu frica in san,dar..dezamagitor :)
herleaflorin pe 3 iunie 2012 16:50
da nicu eu nu inteleg cum a gasit caseta poate ingrijitorul acela gasito in dimineata urmatoare
tatucu_alin pe 14 martie 2015 16:51
Asta nu are importanta.Filmul vrea doar sa ne sperie,nu sa ne ofere raspunsuri.A avut Michael Myers vreun motiv pentru care si-a ucis sora mai mare?
CataUK pe 09 Ianuarie 2012 22:07
o vrăjeală de 3 lei
dă cu bâta în șobolan și îl face terci instant :))

CosminHorrorMaster pe 11 ianuarie 2012 22:58
de parca filmul se bazeaza pe lucruri reale...
CosminHorrorMaster pe 12 ianuarie 2012 21:24
zici tu...
daruc pe 27 Noiembrie 2021 20:27
Neasteptat de bun
Chiar nu ma asteptam sa ma surpirnda atat de placut acest film, poate sa nu fie pe placul tuturor datorita "modului de filmare", cu un buget de cateva mii de dolari s-a produs un film decent. Chiar daca actiunea incepe undeva pe la jumatatea filmului, n-am simtit ca ma plictiseste. Din pacate dupa parerea mea sfarsitul nu a fost la locul lui, cat despre partea a doua, au stricat tot filmul.
povesti_de_groaza pe 31 Decembrie 2014 17:14
Bun. N-o sa te plictisesti!
Filmul a fost bun. Mereu am stat cu sufletul la gura . Dupa parerea mea, nota 9 pentru ca...Nu m-a speriat mult.
La sfarsit...Lemnul...Sobolanul...Mdaa...Scarbos!

1997orton pe 04 Ianuarie 2013 20:10
un film bun!
Unul dintre putinele filme la care m-am speriat.Si continuarea acestuia este dustul de scary.
Grave Encounters – Intalniri de gradul Casper | Raluk.ro - Filme, restaurante, cafenele, ceainarii, baruri din Bucuresti
[...] Grave Encounters este un found footage horror aparut de nicaieri (in traducere libera a avut ca buget alocat marketing-ului o suma doar un pic mai mica decat banii de buzunar pe care ii primeste nepoata mea). Nu o sa lungesc aceasta introducere pentru ca nu este necesar, asa ca va spun de la capul locului ca mi-a placut. Dar asta nu este o surpriza pentru voi, pentru ca ati vazut deja nota. Sa va explic… [...] citeşte
cry4ty pe 17 August 2012 19:47
nush cum e incadrat la categoria horror cand nu te sperie chiar deloc ma uitam la film si ma plictiseam mai bine urmaresti un film mai vechi horror care chiar au unele faze tari slabut filmul
cosmin222 pe 01 Iulie 2013 21:18
Film prost, nu mai vreau sa aud nimic despre el, m-a plictisit mai rau decat stirile.... sa nu il incercati.
Mr.Halloween pe 12 septembrie 2015 14:44
Cred ca ai vazut filmul gresit :)))
xMovieLoveRx pe 07 Ianuarie 2012 15:10
....
Un horror bunicel,merita sa-l vezi cand n-ai ce face..... dar cam atat...
BalanFlorin pe 07 Octombrie 2011 02:26
Un film ok , intamplare fake , nici unde lance cu tare nu a filmat asa ceva niciodata
MikeNight pe 03 Octombrie 2011 22:23
ParaAnormal...
Putin tras de par, dar daca il vezi mai pe seara ... sari de pe scaun ! ( de cel putin 6 ori ).
robert.b pe 02 Ianuarie 2012 14:13
un film slabutz rau de tot...nu stiu cum am avut rabdare sa ma uit pana la final ! pierdere de timp....
phenomenon pe 02 Ianuarie 2012 03:02
se exagereaza foarte mult la fiecare personaj in parte, efectele nu sunt deloc "geniale",sunt simpliste, pe undeva cate un moment bun. nu mai intelegi daca e vorba de zombie (vezi faza cand se imping intr-o usa si pe partea cealalta e un zombie care se impinge in usa) sau de fantome (mai multe faze). are lipsuri..dar merge daca vrei sa-ti sperii prietena.
kakapiciu pe 06 Noiembrie 2011 15:36
Finalul este tot ce mi-a placut la acest film, in rest slab.
printul2000 pe 03 Martie 2011 16:28
ce xat e acesta
fratilorrrr puneti filme nu doar descrieri nu ne intereseaza descrierile sau spuneti cum putem vedea filmele la voi e o abrambureala de 2 ley inchidetiva xatul
darkmy pe 13 august 2011 21:58
@printul2000 asta nui o tampenie de site unde vezi "filme online", acest site se ocupa cu descrierea si prezentarea filmelor,dar nam ce sa iti zic tie tu dute si uitate la telenovelele tale.
tatucu_alin pe 14 martie 2015 16:58
printul2000,esti un analfabet....