Păreri Goldfinger

(1964)

Goldfinger

Cata pe 17 Iunie 2006 21:03
Povestea din care este inspirat filmul (romanul) este superb.
radu3455 pe 10 Aprilie 2012 10:46
un film de actiune foarte bun,Sean Connery extraordinar mi-a placut mult
Razvan600 pe 12 Octombrie 2012 09:26
My name is Bond...James Bond
Un film foarte bun, mai ales ca este inspirat din romanul Goldfinger.
deadlord pe 03 Septembrie 2012 20:21
Acest film este absolut superb. Actiune este foarte buna. Un film exceptional.
pssst pe 11 August 2003 12:04
ca va...
TheSphereOfMovies pe 9 decembrie 2012 00:42
a
cosmin742000 pe 24 Mai 2012 10:35
Film execrabil , ca toate cele cu James Bond , oricum mai bun decat cartea (care e de necitit , si totusi am citit-o numai ca sa vad ce naiba gaseste Mircea Badea la acest personaj), Femeile sunt frumoase , bune , dar atat
TheSphereOfMovies pe 9 decembrie 2012 00:42
da
eduard_stratan pe 24 august 2021 17:06
Cosmine ce bine ca te-au blocat pe acest site! Apoi în 2018 te-ai întrupat în blackmore si ai mai bântuit site-ul înca vreo 2 ani pâna te-au blocat din nou!
carmen_angelus_romila pe 07 Septembrie 2018 12:13
Filmul "Goldfinger", un thriller de superactiune, dar si de umor, filmul merita pe deplin "Oscar"-ul decernat, atat prin realizare si subiect, cat si prin o buna interpretare al marelui actor Sean Connery.
cezarika57 pe 16 Iunie 2018 21:33
Asa cum a promis in finalul "From Rusia with love", James Bond se intoarce ca sa dea peste cap cotcariile verosului Goldfinger pe piara aurului. Personajul Pussy Galore este interpteteat de Honor Blakman ( primai partenera a lui John Steed din serialul Razbunatorii) Agentul 007 devine tot mai conturat, desi luptele si scenariul este la fel de naiv
Ghemot pe 15 Decembrie 2017 22:39
Un film foarte bun. Nu e cel mai bun din serie, dar merită văzut pentru fanii genului.
serban_ionescu pe 03 August 2017 10:23
Scenariu si actiune ultra puerile,mari exagerari la fel de copilaresti, ambele caracteristice intregii serii vechi James Bond, cu note comico-umoristice pe alocuri si desigur cateva "forme" fizice de femei atractive inclusiv pentru "fustangiul" agent 007. Un film care nu poate creea senzatii de satisfactie adevarata pe parcursul vizionarii lui decat copiilor si proaspetilor adolescenti,celorlalte categorii de varsta neavand decat rolul de a le umple timpul atunci cand nu au absolut nimic altceva mai bun de facut si se simt plictisiti si fara pofta de a se "angrena" in alte activitati mult mai interesante intelectual chiar si cu caracter relaxant. Este un film in care valoarea talentului efectiv al interpretarilor actoricesti chiar si pentru rolul si rolurile principale nu este solicitat absolut deloc sa fie pus in valoare in rolurile cu exprimari simpliste, deosebit de plate, ale… citeşte
TheSphereOfMovies pe 09 Decembrie 2012 00:42
Lam vazut deja de 7 ori (l-am fara cratima)(intentionat)
sabinalin pe 20 Mai 2020 22:22
Al treilea film cu Bond, primul care a castigat un Oscar, evident ca nu unul dintre cele mai importante, cel pentru efecte sonore nu va echivala niciodata cu unul pentru cel mai bun film. Nu acestea sunt insa pretentiile seriei care il are ca vedeta principala pe 007, important e ca filmele sa ii asigure privitorului divertisment de buna calitate ceea ce, de cele mai multe ori, se si intampla. Evident ca avem de-a face cu psihopatul de rigoare care incearca sa dea o lovitura decisiva cui altuia decat Jandarmului Mondial. Numai ca Bond, James Bond e si de asta data la post si n-are de gand sa il lase pe ticalos sa isi faca de cap. Interesant e ca Honor Blackman, actrita care a intruchipat-o pe principala Bond girl a filmului, a plecat dintr noi abia anul acesta la venerabila varsta de 94 de ani. Mentiune speciala pentru vocea lui Shirley Bassey chiar daca aceasta nu-i printre cele mai… citeşte
pisicuta1 pe 02 Aprilie 2016 23:56
un film bun poate cel mai bun din tote seriile!
merita vazut!

cosmin_kedii pe 31 August 2013 09:38
Dacă Sean Connery este cel mai bun " Bond " , atunci Goldfinger este unul dintre cele mai bune episoade din aventurile lui 007
blackmore pe 01 Februarie 2020 13:15
O mizerie ca orice film cu James Bond....................
eduard_stratan pe 24 august 2021 17:07
Iulidesprefilme pe 25 Noiembrie 2012 15:05
După romanul lui Ian Fleming, unde faimosul agent 007 demască un bandit specializat în furtul de aur.