Păreri Ghosts of Girlfriends Past

Fantomele fostelor iubite

Rihanna pe 24 August 2009 11:18
O comedie cu substrat!De luat aminte,baieti !
Connor Mead (Matthew McConaughey) este un fotograf celebru cu o reputatie de baiat rau care seduce femeile si apoi le paraseste. Fiind asaltat din toate partile, Connor ajunge la un moment dat sa se desparta de trei femei in acelasi timp prin intermediul unei conferinte telefonice.
Cand fratele sau este pe cale sa se casatoreasca, Connor, in calitate de burlac convins, face tot posibilul pentru a-l impiedica. Insa in noaptea de dinaintea nuntii, Connor este vizitat de trei fantome ale fostelor iubite care il poarta intr-o calatorie fantezista in trecut, prezent si viitor, pentru a descoperi adevarata sa personalitate. Este Connor un afemeiat insensibil sau un romantic ce viseaza sa intalneasca adevarata dragoste?
Speranta moare ultima!Deci va gasi totusi.

ooo333 pe 22 Mai 2009 20:36
Filmul este bun , interesant , amuzant merita vazut .
angel_4u_4ever pe 21 Iulie 2009 19:54
imi plac s mult filmele de stilul asta..e o comedie romantica care iti aminteste de lucrurile importante din viata..Merita vazut dupa parerea mea asa ca vizionare placuta!!!
lulutza13 pe 06 August 2009 19:12
naasol
ce sa spun maaaaaare comedie..e pe acelasi tipar de comedie de acu 100 de ani...voi nu v-ati saturat sa vedeti aceleasi lucruri si aceleasi lucruri?Numai despre dragoste se pot face comedii sau ce ..?tot clasicii raman pe locul intai...
veronica210 pe 9 octombrie 2009 00:31
adevar graiesti!!! ;) bravo
stefan_c pe 09 Iunie 2009 10:26
am vazut filmul aseara si pot sa zic ca mi-a placut foarte mult...e dragut si are cateva faze la care chiar vei rade copios...nu este o comedie extraordinara..dar...este placut de vazut...mai ales cu iubita ..recomand! :)
crysbubu pe 23 Martie 2009 17:21
jennifer garner e super...abia astept sa-l vad...e mai devreme de ziua mea...o sa fie un cadou perfect...:d
Ruben pe 30 Mai 2009 12:43
e tare filmul si comedie dar si umpic de drama!:):))
decathlon pe 04 Iunie 2009 22:09
e chiar foarte tare....decat twilight mult mai fain e asta sincer:))....merita vazut:*
Lenushika pe 30 Aprilie 2009 16:59
Pare super interesant filmul...il astept cu nerabdare
Luiza-Maria pe 21 Iunie 2009 22:59
Good. M-am uitat la filmu' asta pt ca eram plictisita si pot spune ca am ras pe cinste. :))
cosmin_4_you pe 26 Iulie 2009 21:44
Nu îl înţeleg pe StefanDo
Acest "critic" a cotat filmul "Night at the museum 2" ca fiind mai bun decât acest film, fiind chiar ironic la adresa lui. Acest film este cu mult peste "Night at the museum 2" şi nu înţeleg ce fel de umor posedă acest om, iar după faţa din poză se pare că ar avea drept de vot, deşi sper din tot sufletul să nu-l folosească.
Să revin la film, este un film o comedie romantică normală, în cea mai mare parte a timpului amuzantă, conţinând şi câteva clişee. Celor care îşi doresc o comedie uşoară, le recomand acest film.

qazdaz pe 14 August 2009 23:47
Mi-a placut filmu' :P m-am uitat din plictiseala ,dar a meritat ..are unele faze super comice:)):))))
Morientes pe 21 Mai 2009 01:19
superb filmu :X:X prea tare.. merita vazut la cinema ;))
valigeo96 pe 30 August 2009 16:30
H.P
Filmul pare ceva nu prea interesant,piperat cu scene de dramatism si in total comedie.Totusi chiar mai nimic,NIMIC
claudiu-daniel-lugoj pe 19 Mai 2009 22:46
claudiu-daniel lugoj
da cu siguranta va fi o comedie reusita ce putin dupa trailler asa lasa sa se inteleaga abia astept sa apara sal pot vedea.
Didy97 pe 02 Septembrie 2009 17:18
Fantomele fostelor iubite
:))...Mie cel putin mi la placut ...:):):):)..Totusi merita vazut :)
andutza2184 pe 29 August 2009 22:07
Recunosc ca m-am dus sa-l vad pt Mattew McConaughey, pt abdomenul sau :)
Insa e o comedie draguta. Un film la care as merge cu fetele "just for fun"

GABIM pe 01 Iulie 2009 10:19
Comedie excelenta
Merita vazut dupa o zi nu tocmai excelenta , reuseste sa iti ridice moralul categoric . O comendie care merita vazuta .
shooter pe 08 Iunie 2009 12:42
un fil ok pe care il recomand.nu intru in detalii pentru ca nu o cere un astfel de film.
tony_mondyalu pe 21 Decembrie 2011 02:10
ciudat sau nu...chiar mia placut ff mult acest film...a inceput ff bn:D insa si povestea acestui film e cu adevarat frumoasa.....pacat doar k Christina Milian apare ff putin :(
xerses pe 05 Octombrie 2011 16:27
Mi-a placut iar Matthew McConaughey este adorabil in acest rol.
yullyana pe 30 Iulie 2011 20:22
Strecurat in realitate?
Filmul, desi e o comedie romantica, e o adevarata lectie de viata: ca orgiile insirate nopti la rand si ca viata incarcata de acestea risipesc adevaratele valori ale oamenilor ce se dobandesc pe parcursul vietii, cum ar fi sentimentele, dragostea dintre un barbat si o femeie, increderea, iubirea frateasca si multe altele.
artgrl pe 01 Iulie 2010 00:25
m-am uitat la filmul acesta ca sa scap de plictiseala, n-am reusit. nu mi-a placut, ideea e draguta dar modul in care a fost expusa, nu m-a incantat. ma asteptam la mai mult avand in vedere actori care joaca in film
adeea_deea27 pe 02 Aprilie 2010 23:17
Pff...park am mai vazut filmul asta de nenumarate ori,dar cu alt titlu:)) o idee mai originala nu au gasit producatorii filmului?:D
iuly12iuly pe 15 Iunie 2010 10:35
foarte tare filmu` imi plk mult la inceput nu era asa fain dar e super.....10:X:X
Ammelie pe 29 Martie 2010 15:12
Ghosts of Girlfriends Past
OMG, nu inca o comedie romantica cu Matthew McConaughey! Nu, eu nu mai suport! Oare el nu s-o fi saturat sa joace acelasi rol, iar si iar!? Trecand peste asta (cine poate), filmul mi-a parut slabut: si partea cu coemdia si partea cu romantismul. Pentru fani (fane) cred ca este suportabil spre placut. Pentru mine e 5/10 (cu indulgenta)
aayana pe 22 aprilie 2010 22:44
the same opinion here :)
alec pe 05 Ianuarie 2010 22:26
e pur si simplu un film placut..te tine in fata ecranului pana la final:) merita vazut.
diz3lgirl pe 19 Septembrie 2009 18:18
dragutz film
mi se pare reusit filmul. nu e film care sa te dea pe spate, dar oricum are faze f reusite si ai ce invata din el. eu il recomand.
gigiok pe 11 Septembrie 2009 20:59
Un film bun,merita vazut:)Rihanna,iti dau mare dreptate! :)
Aishor pe 30 Octombrie 2020 16:59
De nota 5. Atat! Pana la 50 de caractere ,..........................
..........

forever_young_ pe 20 August 2020 22:32
BUNICEL !
un film interesant , o comedie cu ceva accente de drama , dar una peste alta e de vazut
Dragos.87 pe 22 Octombrie 2018 20:18
Este o comedie decenta cu bun simt si demna de luat in seama.Are momentele ei usor comice dar si scene triste care iti dau de gandit si cred ca fiecare dintre noi se regaseste intr-o scena...Nu trebuie ratat acest film,merita!
bainca pe 08 Martie 2018 09:00
nota 8 bun dar nu cine stie ce
e un film cu un subiect fantasy sa spun asa , adica incepe chiar plictisitor si se termina foarte interesant , trebuie sa recunosc ca nu il simpatizez deloc pe matthew mcconaughey , dar filmul in sine nu e rau cel putin pentru idee si poveste care au fost intersante dar si pentru frumoasa actrita jennifer garner , asa ca ii dau un 8 mai mult pentru poveste , idee si putin pentru actori , actiunea fiind destul de plictisitoare .
kakapiciu pe 19 Martie 2015 00:52
Nu am inteles ce mesaj doreste filmul sa lase insa dupa acel final am ramas fara replica.
ella_nicoleta pe 25 Octombrie 2014 03:17
Merita vazut!
Nu parea deloc promitator dar mi-a placut mult. A fost foarte amuzanta nonsalanta afisata initial de personajul principal si apoi contrastul oferit de incursiunea in timp. M-a amuzat foarte mult. Interesanta povestea si cu o multime de momente bune. Evident si McConaughey isi are meritul lui.
AdriAdrianna98 pe 25 Iunie 2014 01:47
bun
Nu prea mi s-a parut o comedie, mai degraba film romantic. Genul de bad boy, care poate avea toate fetele dar pana la urma ramane cu una singura pe care o iubeste cu adevarat si toate cele. Initial, o poveste banala, aia tipica. Totusi, i-a fost atribuita si o mica nuanta de noutate combinad-o cu "poveste de Craciun" acea nuvela, cred, in care la un om ce nu iubea Craciun vin pe rand fantomele trecutului, a prezentului si a viitorului. ASa este si aici, singura diferenta facand-o ca veneau fantomele in legatura cu trecutul/prezentul sau viitorul sau amoros. Mi-a placut prestatia actorilor, in special cea a lui Matthew , se pare ca si-a meritat totusi Oscarul desi mi-a parut rau ca nu l-a luat Leo. :) Vizionare placuta !
tudiqu pe 11 Mai 2014 22:55
Este o adaptare dupa romanul lui Charles Dickens (A Christmas Carol) adusa in timpul nostru.Nu stiu de ce, dar imi aduce mult aminte de Click.E interesant de vazut cu familia.
Jengulici pe 28 Februarie 2013 21:09
imi place mult rolul lui Matthew McConaughey de Casanova :))
truesensation pe 17 Octombrie 2012 13:53
Matthew este genial ....mi-a placut foarte mult si ma caracterizeaza filmul si eu am mania fostelor :))
ella224 pe 09 Aprilie 2012 10:18
filmul este chiar amuzant, iar actorii se descurca destul de bine
MNarcis pe 26 Februarie 2012 07:55
O comedie romantica buna si destul de haioasa, este un film usor, pt relaxat si cu destule faze amuzante la care (nu stiu daca te va pufni rasul, insa zambetul pe buze ti-l va pune cu siguranta).........o comedie romantica care merita vizionata (dupa opinia mea).
Krystyne pe 10 Februarie 2012 12:51
Un film foarte bun,desi numele mi-a inspirat putina teama,dar a fost realizat intr-o maniera amuzanta si placuta ,care a sfarsit cu cateva lectii de viata importante.
alex_il_fenomeno pe 19 Decembrie 2011 13:01
o comedie placuta , perfect in ton cu atmosfera aceasta a sarbatorilor de iarna care bat la usa . dupa un inceput usor ezitant , filmul isi incepe firul narativ , reusind sa impresioneze prin desirarea faptelor facute de protagonist in timpul vietii sale . stiam inca de dinainte de a-l vedea ca este o adaptare indrazneata a povestii nemuritoare a lui Dickens , "A Christmas Carol" , insa filmul mi-a intrecut asteptarile , reusind sa aduca in plan niste "fantome" foarte atractive , care au mentinut atentia destul de bine . de vazut neaaparat in timpul sarbatorilor de iarna pentru un succes garantat !
MagicColor pe 16 August 2011 22:52
N-a fost cine stie ce...se putea mai mult . Bunicel filmul
Sorin87 pe 25 Iunie 2011 09:48
Ghosts of Girlfriends Past
Cred ca e cea mai tare comedie pe carer am vazut-o in ultima vreme si mai cred ca fiecare barbat din zilele noastre ar trebui sa vada acest film.Connor primeste cu adevarat o lectie de viata si despre iubire de la fantome si reuseste sa se schimbe in bine.Un film care merita vazut!!! Nota 10 de la mine!
Dana04 pe 16 Iunie 2011 17:55
Ce m am plictisit la acest film am si adormit la cinema :)))
Gebeleizis pe 25 Aprilie 2011 18:14
Aceeasi comedie romantica clasica, aceleasi arii de conflict, aceesi actiune - clisee tipice pentru acest gen de film. Dar totusi parca are ceva in plus, si aici ma refer la replicile care il implica pe Connor, un umor sanatos care chiar m-a facut sa rad.
Un punct forte al filmului este prestatia lui Matthew McConaughey, un joc actoricesc nesperat de bun pentru o comedie de duzina.
Punctele slabe - acelasi scenariu previzibil, jocul foarte slab al actorilor, in special m-a dezamagit Jennifer Garner care isi da cu firma-n cap.

yasmine_kiss pe 11 Aprilie 2011 09:35
o comedie draguta,actori simpatici insa cred ca seamana cu desenul animat de la disney"colind de craciun",in sensul ca unele replici se regasesc in ambele filme,deasemenea si povestea cu cele trei spirite trecut,prezent si viitor care-l bantuie noaptea si datorita carora personajul principal isi schimba viziunea asupra vietii si devine un alt om.Per ansamblu E UN FILM CARE MERITA VAZUT!!!
bella_little pe 15 Martie 2011 10:38
mi-a placut mult filmul in primul rand pentru ca personajul principal e in permanenta amuzant si foarte distrat, dar si pentru ideea cu fantomele. tema constientizarii faptelor lui din trecut e prezenta in multe alte filme, dar aici e prezentata altfel, mai original si mai amuzant. E un fel de "colinda de craciun" dar modern :D
LiviaT pe 09 Martie 2011 12:21
Constiinta barbatilor
E foarte interesant filmul....merita urmarit mai ales cu partenerul!!